خلاصه گزارش عملکرد لژیون شماره 16یکشنبه تاریخ 97/12/19
دوشنبه 20 اسفند 1397 ساعت 13:45 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )

خلاصه عملکرد لژیون کمک راهنما مسافر محسن

موضوع : وادی هفتم و تأثیر آن روی من

برای رسیدن به خدا راه‌های بسیار زیادی وجود دارد،اما بهترین راه برای رسیدن به خداوند ، همان راه مستقیم می‌باشد و نشانه‌ی آن این است که آن راه ختم به خیر شود و انسان در پایان راه،آرامش و امنیت داشته باشد......


خلاصه سخنان استاد

استاد ، پس از چهارده ثانیه سکوت فرمودند، خداوند را شاکر و سپاسگزارم که توانستم  در کنگره حضور پیدا کنم تا آموزش بگیرم و خدمت کنم. همان‌طور که دبیر محترم فرمودند دستور جلسه‌ی هفتگی وادی هفتم و تأثیر آن روی من می‌باشد. و تیتر وادی هفتم عبارت است ، رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است ، یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می نمائی‌ام.

استاد فرمودند : برای خیلی از ما این سؤال پیش می‌آید که این مطالب و وادی‌ها و جهان‌بینی چه ربطی به درمان ما دارد؟ ما باید در ابتدا بدانیم که از ترکیب انسان و مواد مخدر،یک شخص مصرف‌کننده به وجود می‌آید، یک موجودی است که شباهت به انسان قبلی را ندارد و یک سری تغییرات در افکار و روان و جهان‌بینی و یا حتی در جسم شخص ایجادشده است و اگر بخواهیم این انسان ، درمان شود باید هم در مورد انسان و هم در مورد مواد مخدر آگاهی کامل داشته باشیم.

استاد فرمودند : انسان از دو بخش صور پنهان و صور آشکار تشکیل‌شده است. صور آشکار، همان صور ظاهری انسان که شامل سیستم عصبی و سیستم ایکس و.... می‌باشد و صور پنهان شامل روح ، نفس ، عقل ، حس و .... می باشد. این وادی به ما می‌گوید برای رسیدن و یافتن حقیقت دو مسئله لازم و ضروری می‌باشد ، یکی یافتن راه و رسیدن به حقیقت و دوم آنچه ما دررسیدن به حقیقت برداشت می‌کنیم

استاد در ادامه فرمودند : در اینجا من برای شما یک مثال می‌زنم، فرض می‌کنیم که ما یک‌چیزی را در گاوصندوق داریم و اگر بخواهیم به محتویات گاوصندوق پی ببریم ، اولین شرط آن این است که ما رمز گاوصندوق را بلد باشیم تا بتوانیم درب گاوصندوق را بازکنیم و بعد برداشتن راز که داخل گاوصندوق می‌باشد.

علاوه بر راه و روش درمان که خیلی از عزیزان به دنبال آن بودند و پیدا نکردند و جان خودشان را در آن مسیر از دست دادند و چه‌بسا خیلی از انسان‌ها به خاطر ترک‌های پی‌درپی و نرسیدن به نتیجه دست به خودکشی زدند.و ما در بیشتر مسائل به‌غیراز اعتیاد در زندگی روزانه به دنبال حقیقت هستیم و چگونه می‌توانیم به حقیقت برسیم. برای رسیدن به خدا راه‌های بسیار زیادی وجود دارد،اما بهترین راه برای رسیدن به خداوند ، همان راه مستقیم می‌باشد و نشانه‌ی آن این است که آن راه ختم به خیر شود و انسان در پایان راه،آرامش و امنیت داشته باشد.

استاد فرمودند :یک درمان خوب باید به حقیقت ختم شود. همان‌گونه که خداوند به پیامبر فرمود : ای پیامبر تو فقط یک پیام‌آور و تذکردهنده هستی، و راه را می‌توانی نشان بدهی بقیه کارها دست‌تو نیست و تو نمی‌توانی به آن‌ها تسلط پیدا کنی و یا سرنوشت یک انسان را عوض کنی ، در کنگره و کار یک راهنما هم همین‌طور است یعنی یک رهجو اگر خودش را با شرایط کنگره وفق ندهد و در چهارچوب و قوانین و حرمت‌های کنگره پیش نرود، راهنما نمی‌تواند برای رهجو کاری انجام دهد ، در پروژه درمان روش DST شخص که شروع به تنظیم درمان خود را می‌کند ، این ابتدای راه است و گریز نمی‌زند، یعنی روی تربیت نفس که همان تزکیه و پالایش است ، قرارگرفته است و یک رهجو باید مواظب علائم فریبنده و ظاهری در طول مسیر و درمان خودش باشد تا از مسیر اصلی که همان ، درمان است منحرف نشود.

استاد در ادامه فرمودند : در کنگره برای رسیدن به حقیقت ابتدا و انتهای آن معلوم و مشخص‌شده است و هدف آن‌هم رسیدن به رهایی و تعادل است .من همیشه می‌گویم دو چیز است که ما نمی‌توانیم تغییر بدهیم، یکی دیگران و یکی گذشته را ، که تغییر این دو از توان و قدرت ما خارج است،چون تمام انسان‌ها دارای نقاط قوت و ضعف هستند ، یا دونیمه‌ی تاریک و دونیمه‌ی روشن دارند.تا زمانی که انسان به مواد شبه افیونی خودش رسیدگی نکند،درمانی اتفاق نیفتاده است و هیچ‌وقت احساس آرامش پیدا نمی کندو از آن چیزهایی که به دست آورده است قطعاً لذت نمی‌برد.

در پایان ، استاد کمک راهنمای محترم مسافر محسن جلسه را به مشارکت گذاشتند :

مسافر جلال : این وادی به ما می‌گوید رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است ، یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می نمائیم.به نظر من یافتن راه، همین مسیری است که ما در کنگره طی می‌کنیم چون قبل از ورود به کنگره به من می‌گفتند که اعتیاد درمان ندارد و خداوند را شکر می‌کنم که کنگره را سر راه من قرارداد و یک رهجو باید با آموزش و فرمان‌برداری از راهنما، بعد از مدت 10 الی 11 ماه طول درمان با تغییر کردن، به حقیقت می‌رسیم.

مسافر امیر : در مورد دستور جلسه ، به نظر من کشف حقیقت،در مقاطع مختلف سفر در کنگره معنی و مفهوم مختلف دارد،برای من سفر اولی، کشف حقیقت همان درمان و رسیدن به تعادل است که در پیام‌های کنگره هرروز می‌خوانیم که سفر اول از مصرف مواد تا قطع آن‌که همان درمان است و در سفر دوم،به یک حقیقت وجودی یعنی رسیدن به خود و در سفر سوم، که اوج حقیقت است ، همان رسیدن خود به خالق خود می‌باشد.با ورودمان به کنگره راه اصلی برایمان مشخص‌شده است که همان صراط مستقیم است و  برداشت آن بستگی به ظرفیت‌های هر نفر دارد، که این ظرفیت‌ها را با فرمان‌برداری و  نوشتن سی‌دی‌ها و .... می‌توانیم بالا ببریم.

مسافر مجید : در وادی ششم من یاد گرفتم که باید فرمان عقل را اجرا و از آن پیروی کنم و با آموزش‌هایی که در کنگره فرامی‌گیرم مواظب نفس اماره باشم که به سراغم نیاید.من قبل از ورودم به کنگره بیشتر کارهایم را بدون تفکر انجام می‌دادم و بیشتر به‌طرف ضد ارزش‌ها می‌رفتم ولی با ورودم به کنگره و آموزش‌هایی که در کنگره یاد گرفتم،راه را به من نشان دادند که بیشتر به‌طرف ارزش‌ها و راه صراط مستقیم حرکت کنم و با آموزش‌هایی که در کنگره یاد می‌گیرم ، بتوانم آن‌ها را در زندگی روزمره به اجرا دربیاورم و از زندگی لذت ببرم.

مسافر احمد : من خودم چندین سال به اعماق تاریکی‌ها فرورفته بودم . برای درمان خودم راه‌هایی را پیداکرده بودم ولی چون راه اشتباه بود همیشه به بن‌بست می‌رسیدم ، اما با ورودم به کنگره ، برداشت و الگوی من کسانی بودند که رها می‌شدند، و من تغییر را در آن‌ها می‌دیدم و به نظر من که مدت کوتاهی است که سفر می‌کنم ، این است که کنگره 60 راه درست و مطمئنی است و برداشت من این است که هر شخصی درست سفر کند به نتیجه خوبی می‌رسد و از زندگی لذت می‌برد.

 

ویرایش و تایپ : مسافر مصطفی

عکاس : مسافر منصور


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، دستور جلسات هفتگی، لژیون ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مرتضی لژیون ۱۶ رهجوی آقای محسن نجفی از شعبه سلمان فارسی چهارشنبه 22 اسفند 1397 19:13
با سلام و احترام خدمت راهنمای گرامی آقا محسن.
انشاءالله پاینده باشید.
مسافرعلیرضا دوشنبه 20 اسفند 1397 22:48
سپاس وخداقوت خدمت کمک راهنمای محترم جناب آقای محسن واعضای لژیون۱۶
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات