خلاصه عملکرد لژیون ویلیام وایت ( درمان سیگار ) تاریخ 98/01/20
پنجشنبه 22 فروردین 1398 ساعت 08:34 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )

خلاصه عملکرد لژیون ویلیام وایت ( درمان سیگار )

کمک راهنما مسافر علی

موضوع : دانایی،دانایی موثر،سواد


در کتاب عبور از منطقه‌ی 60 درجه زیر صفر استاد سردار می‌فرمایند : میزان دانایی ، سواد نیست ، تمدن نیست ، مانند انسان بودن به لباس پوشیدن نیست ، بایستی ، انسانی اندیشید. در کتاب جهان‌بینی آقای امین استاد جهان‌بینی فرمودند که مثلث دانایی دارای سه ضلع می‌باشد، تفکر ، آموزش  و تجربه که......

خلاصه سخنان استاد

استاد در ابتدا فرمودند: خداوند را سپاسگزار و شاکرم که یک‌بار دیگر اجازه‌ی حضور در کنگره‌ی 60 را به من داد تا آموزش بگیرم و خدمت کنم، قبل از هر چیز این عید سعید باستان را خدمت کلیه‌ی اعضا و مسافران کنگره‌ی60 تبریک می‌گویم و امیدوارم که سال خیلی خوبی را در پیش رو داشته باشیم.همان‌گونه که همه‌ی عزیزان شنیدیم آقای مهندس در پیام نوروز فرمودند که این ایام باعث می‌شود که دل‌ها به هم نزدیک شود.

استاد در ادامه فرمودند : من در اینجا می‌خواهم اول دنباله‌ی دستور جلسه قبل که آقای مهندس تعطیلات نام‌گذاری ،کردندصحبت کنم و امروز که اولین جلسه‌ی ویلیام وایت در شروع سال جدید است ، ببینیم که از این عمل سربلند بیرون آمده‌ایم یا نه. تمام ما در این ایام از راهنماها و کنگره دور بودیم و موقع امتحان ما بود در این ایام ما یک‌خانه تکانی داریم ، هر فردی اگر خواسته‌ی قوی نداشته باشد و درست آموزش کنگره نگرفته باشد خودش رانشان می‌دهد، و دچار لغزش می‌شود و از کنگره دور می‌ماند و افراد دیگر جای آن‌ها را می‌گیرند، این تعطیلات چند سالی بیش نیست که آقای مهندس روی آن تفکر فرمودند و وارد دستور جلسات شده است.

استاد فرمودند : مسیر کنگره‌ی60 در درجه اول درمان و بعد تعادل می‌باشد و یک مسافر این آموزش‌ها و جهان‌بینی که در کنگره یاد گرفته است را در این ایام اجرا می‌کند. در دستور جلسه‌ی امروز ما به این نتیجه می‌رسیم که از فضای مجازی که آقای مهندس فرمودند به بهترین شکل ممکن استفاده نمائیم من وظیفه خودم می‌دانم که اگر بخواهم به‌روز باشم باید دستور جلسات آقای مهندس را گوش دهم و ما با وارد شدن به فضای مجازی باید کاری کنیم که کنگره‌ی60 را به دیگران معرفی نمائیم و این‌یکی از تفکرات بزرگ آقای مهندس می‌باشد،چون ما در کنگره به درمان قطعی می‌رسیم ولی در بیرون از کنگره اعتیاد هنوز درمان‌نشده و یک بیماری لاعلاج و مرموز می‌باشد.

در پایان استاد ، کمک راهنمای محترم آقای علی رحیمی استادی جلسه در مورد دستور جلسه هفتگی را به مسافر محمود واگذار کردند.


خلاصه سخنان استاد : مسافر محمود

مسافر آقای محمود در ابتدا فرمودند من قبل از هر چیزی وظیفه‌دارم که سال جدید را به کمک راهنمای خوبم آقای علی رحیمی و تمامی اعضا تبریک بگویم. همان‌طور که دبیر محترم فرمودند دستور جلسه این هفته دانایی،دانایی موثر، و سواد می‌باشد.

استاد فرمودند : در کتاب عبور از منطقه‌ی 60 درجه زیر صفر استاد سردار می‌فرمایند : میزان دانایی ، سواد نیست ، تمدن نیست ، مانند انسان بودن به لباس پوشیدن نیست ، بایستی ، انسانی اندیشید. در کتاب جهان‌بینی آقای امین  فرمودند که مثلث دانایی دارای سه ضلع می‌باشد، تفکر ، آموزش  و تجربه که در مقابل آن‌یک مثلت جهالت وجود دارد که سه ضلع آن را ترس و ناامیدی و منیت تشکیل می دهد که ما می‌باید هرکدام از این ضلع‌های مثلث جهالت را با اضلاع مثلث دانایی منطبق کنیم. یعنی ترس باعث می‌شود که نگذارد ما تفکر کنیم، حالا یا برای اعتیاد و یا هر کاری که در زندگی روزمره می‌خواهیم انجام بدهیم. مثلاً درست فکر نکردن باعث می‌شود که در زندگی دچار مشکل شویم.من قبل از ورودم به کنگره انواع روش‌ها را تجربه کردم ، چندین بار به روش سقوط آزاد عمل کردم یا از روش سم‌زدائی و ......استفاده کردم. البته مصرف مواد نداشتم ولی چون دانایی نداشتم از حال خوبی برخوردار نبودم ولی خدا را شکر با ورودم به کنگره متوجه شدم که به درمان و تعادل می‌رسم که تمامی کلید این مسائل در همین دستور جلسه می‌باشد. یعنی دانایی، سر ساعت در کنگره حاضر شویم، آموزش‌ها را بگیریم و در جلسات مشارکت کنیم، در مورد درمان سیگار ، اگر ما به دانایی موثر نرسیم نمی‌توانیم به درمان برسیم،یک مسافر در لژیون سیگار موقع به دانایی موثر می‌رسد که گوش‌به‌فرمان راهنما باشد.

استاد فرمودند : یکی دیگر از ضلع‌های مثلث جهالت ، منیت است که منیت مانع از آموزش گرفتن می‌شود،مثلاً شخصی با ورود چند ماه به لژیون سیگار به خود می‌گوید که من دیگر نیاز به آموزش ندارم و این همان منیت است که مانع پیشرفت شخص می‌شود ، بارها خود آقای مهندس که بنیان‌گذار کنگره هستند می‌گویند که حتی خود من باید آموزش بگیرم ، چون ما در کنگره یاد گرفتیم که پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگر است.

استاد در ادامه فرمودند : اما در مورد سواد ، خیلی از افراد هستند ، که سواددارند ولی دانایی کافی ندارند، مثلاً یک پزشک ممکن است در مورد طبابت خودش درس‌خوانده باشد و در مورد یک‌چیز به دانایی رسیده باشد.هدف ما از آمدن به کنگره این است که با گرفتن آموزش‌های ناب کنگره بتوانیم به دانایی برسیم و به روش تدریجی و ذره‌ذره باید انجام بدهیم یعنی اگر یک‌پنجم از آدامس نیکولایف را کم کردیم به همان میزان به دانایی خودمان اضافه کنیم که متوجه بشویم که دیگر ما نیاز به مصرف سیگار نداریم و بتوانیم تمام این دانایی‌هایی که در کنگره یاد می‌گیریم، آن‌ها را به دانایی موثر و به عمل برسانیم.


تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

عکاس : مسافر منصور

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، دستور جلسات هفتگی، لژیون درمان سیگار (ویلیام وایت)،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
امیر حسین ل26 سه شنبه 27 فروردین 1398 15:28
خدا قوت خدمت راهنمای درمان سیگار آقای علی رحیمی
شنبه 24 فروردین 1398 19:39
خداقوت به کمک راهنماهای درمان سیگار
وقتی یک مسافردرمانش کامل میشود که سفر درمان سیگارراانجام بدهد از کمک راهنمای خوبم آقای علی رحیمی بابت زحمات بی وقفه سپاسگزارم
مسافر بشیر لژیون ۱۷ جمعه 23 فروردین 1398 22:36
خدا قوت میگم به استاد عزیزم علی آقا رحیمی مثل همیشه از صحبت هاتون لذت بردیم و آموزش گرفتیم
علی رحیمی پنجشنبه 22 فروردین 1398 22:35
خدا قوت خدمت خدمتگزاران سایت تشکر
Hussein پنجشنبه 22 فروردین 1398 22:12
خدا قوت به کمک راهنمای بسار عزیز علی آقا و آقا محمود با مطالب زیبا و آموزنده ای شما.
Hussein پنجشنبه 22 فروردین 1398 22:11
خدا قوت به کمک راهنمای بسار عزیز علی آقا و آقا محمود با مطالب زیبا و آموزنده ای شما.
مسافر مصطفی لژیون ۱۱ چهارشنبه 21 فروردین 1398 16:17
خدا قوت به کمک راهنمای ویلیام آقای علی رحیمی از
صحبت های شما آموزش گرفتم و یک خدا قوت ویژه به استاد جلسه مسافر محمود که به زیبایی دستور جلسه را بیان کردند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic