کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1398/02/05
پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 ساعت 21:01 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
پنجشنبه پنجم اردیبهشت ماه 1398 جلسه نهم از دوره سی و هفتم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی « کمک راهنما مسافر اصغر» نگهبانی »کمک راهنما مسافر سعید » و دبیری « کمک راهنما تازه وادین مسافر محمد» با دستور جلسه اول " سیگار " و دستور جلسه دوم«تولد پنجمین سال تولد و آزاد مردی کمک راهنما مسافرمجید»رأس ساعت 17 آغاز به کار کرد.در کل انسان فطرتاً دنبال حال خوش می باشد و ما آن را اشتباه انتخاب کردیم و نمی‌دانستیم قوی‌تر از آنها را درون خودمان داریم و به لطف و بزرگی جناب مهندس امروز این را متوجه شدیم...

خلاصه سخنان استاد:

دستور جلسه اول: سیگار

ابتدا از آقای حسینی تشکر می کنم که اجازه دادند بنده در این جایگاه باشم.

من خدا را شکر، سیگاری نبودم و هرچه می خواستم سیگاری بشوم تا لاغرشوم نشد. در مراحل دانایی ما علم الیقین داریم، عین الیقین داریم و حق الیقین.

انسان وقتی پا به هستی می گذارد، خداوند صفات خودش را در او به صورت بالقوه، نهادینه می‌کند و ما همگی از وقتی شروع کردیم به صحبت کردن، می‌دانستیم؛ دروغ بد است، دزدی بد است ولی؛ همگی نتوانستیم آنها را اجرا کنیم چون؛ فقط دانستن آن کافی نبود.

ما همگی در کنگره از نظر مراتب دانایی به مرحله حق الیقین در مورد مصرف مواد مخدر و تخریب آن روی انسان، رسیدیم و همسفران هم عین الیقین را تجربه کرده‌اند.

در کل انسان فطرتاً دنبال حال خوش می باشد و ما آن را اشتباه انتخاب کردیم و نمی‌دانستیم قوی‌تر از آنها را درون خودمان داریم و به لطف و بزرگی جناب مهندس امروز این را متوجه شدیم.

همان طور که جناب مهندس فرمودند: من سه چیز گرانبها را برایتان گذاشتم؛ 1- روش DST، 2- درمان سیگار، ۳-DSAP و ما خیلی امروز راحت هستیم و تجربه من این است که؛ کسانی که برای درمان سیگار شان اقدام کردند پایدار تر بودند و همان طور که جناب مهندس می‌فرمایند: درمان با درمان سیگار تکمیل می‌شود.

ما بهای هر چیزی را باید پرداخت کنیم، برای درمان سیگار باید ۱۱ ماه در لژیون ویلیام وایت شرکت کنیم، حتی اگر تکرار باشد و در کل آموزش های ما با تکرار و تمرین می باشد، همانگونه که تشکیل ساختار های منفی در وجودمان زمان برد، الان هم باید برای برگشت از آنها وقت و زمان بگذاریم.

در کلام الله شریف می فرماید: خوبی ها جای بدی ها را می گیرد. پس با تکرار و تمرین می توانیم خسارات گذشته جبران کنیم همان وقت و زمان و انرژی که برای انجام هر ضد ارزشی می‌گذاشتیم الان؛ باید برعکس شود و برای کار های ارزشی هم این وقت و انرژی و زمان را صرف کنیم.

در مثلث حیات؛ خواست، تقدیر و اذن داریم که؛ خواست باید باشد به نظر من خواست، قدرتش از تقدیر بیشتر است و هر جوری که من بخواهم و تلاش کنم، همان به وجود می‌آید. استاد امین در سی دی محرم می‌فرمایند: من هم می‌توانم محرم بشوم اما؛ اول باید بخواهم و خواست آن را داشته باشم و آن عمل صورت گیرد.در درمان اگر قوانین را رعایت کنیم بعد از یازده ماه به درمان می رسیم.

در مورد الهام از رمضان هم همین گونه است؛ اگر من درست انجام بدهم و هر آنچه در این ماه باید را به انجام برسانم قطعاً به من هم الهام می‌شود و یکی از این قوانین در ماه مبارک رمضان افطاری دادن می باشد.دستور جلسه دوم تولد پنجمین سال رهایی و آزادمردی کمک راهنمای محترم آقا مجید:

در مورد آقا مجید عزیز، از قبل از ورود به کنگره هم خیلی متشخص و محترم بودند و از وقتی هم که به کنگره آمدند ۱۰۰ برابر بیشتر شد، هر چه راهنمایش گفت: انجام داد و هم خودش و هم همسفرش با کمک یکدیگر به رهایی رسیدند و الان به درجه کمک راهنمایی رسیدند، آرزو می کنم همیشه موفق باشند.
 اعلام سفر کمک راهنما مسافر مجید:

سلام دوستان مجید هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی شیره و تریاک، مدت تخریب بیش از ۱۱ سال، روش درمان DST، داروی درمان OT،  حدود ۱۴ ماه به راهنمایی آقای علی حسینی سفر کردم، رشته ورزشی شنا، والیبال، رهائی: ۵ سال و ۳ ماه و در ادامه وارد لژیون ویلیام وایت به راهنمایی آقای منصور ولیخانی شدم، ۱۶ ماه سفر کردم رهایی از دام سیگار دو سال و نیم.

آرزوی کمک راهنما مسافر مجید:

آرزوی اولم این است که؛ کمک راهنمایان عزیزم هر خواسته ای که دارند به آرزویشان برسند. آرزوی دومم این است که؛ بچه هایی که در سفر اولشان گیر کردند، بتوانند به رهایی برسند و این جایگاه را لمس کنند.
آرزوی همسفر کمک راهنما ناهید:

آکادمی کنگره هرچه زودتر افتتاح شود و من هم بتوانم خدمتگزار کنگره باشم.
سخنان کمک راهنما مسافر مجید:

خداوند را شکر شکر شکر، بابت این عمل عظیم که توانستم امروز به اتفاق شما دوستان عزیز پنجمین سال رهایی از دام اعتیاد را جشن بگیرم.

دوستان ابتدا نامزد اعتیاد شدم و به آرامی تبدیل شدم به یک مصرف کننده، وقتی ترک می کردم یک نیروی بسیار قوی من را به سمت مصرف مواد مخدر می کشاند. یادم می‌آید یک سری که ترک کرده بودم و مجرد هم بودم بعد از ظهر با ماشین از خانه بیرون آمدم و شروع کردم به چرخ زدن و اصلاً متوجه نشدم که به صورت ناخودآگاه دیدم در خانه یکی از دوستانم که با هم مصرف می کردیم هستم، با این حال برگشتم و قصد مصرف نداشتم و برگشتم در خانه خودمان رفتم ولی؛ دوباره برگشتم و مواد مصرف کردم.

آنقدر درگیر اعتیاد بودم و آن پرده و پوشش و حجاب بر روی اندیشه و تفکر من بود که؛ اصلاً دور و برم را نمی دیدم و همه چیز را در مصرف مواد مخدر می‌دیدم، زندگی، کار، تفریح و خانواده، اگر مواد مخدر مصرف می‌کردم زندگی برایم همه چیز داشت، کار داشتم، زندگی داشتم، می‌توانستم کار بکنم و اگر مواد مصرف نمیکردم زندگی برایم جهنم بود.

یواش یواش متوجه شدم که؛ اعتیاد زندگی من را سراسر گرفته است و عشق و محبتی را که خدا را شکر امروز در خانه ما هست آن موقع جاری نبود. قبلاً همه چیز داشتم، به غیر از آن عشق و محبت واقعی، فقط جلوی دیگران نقاب میزدیم که اطرافیان متوجه قضیه نشوند، تا اینکه به این نتیجه رسیدم که؛ اگر بخواهم مواد مصرف نکنم باید یک جلسه ای بروم و وارد یک NGO بشوم و دوستی داشتم که در یک NGO دیگری بود و نزدیک ۱۲ سال مواد مصرف نمی کرد. یک روز اصغرآقا منصوری و آن دوستم را با هم در رستوران دیدم و اصغر آقا با اینکه 2 سال بود که مواد مصرف نمی‌کرد، ولی؛ از حال بسیار خوبی برخوردار بود و آن شخص که ۱۲ سال قطع مصرف مواد کرده بود، حال خوشی نداشت و همین امر باعث شد من وارد کنگره شوم.

در سه جلسه اول تازه واردین؛ صورت مسئله اعتیاد برای من شکافته شد و این راه و روش را عقلانی دیدم.

لژیون آقای حسینی را انتخاب کردم و از این بابت همیشه خوشحالم، چه در سفر اول و چه در سفر دوم، و واقعاً به خودم می بالم که افتخار شاگردی آقای حسینی را داشتمف خیلی از ایشان آموزش گرفتم و با آموزش های ایشان و بستر خوب کنگره سفر اول به اتمام رسید. بعد از سفر اول آقای حسینی فرمودند: که باید در کنگره خدمت کنی تا در کنگره ماندگار شوی و جهان بینی ات را ارتقا می‌دهد و مشکلاتت را برطرف کنی.

خدمت گرفتم و در کنگره ماندگار شدم، چیزی که آقای مهندس همیشه می فرماید: باید از طبیعت الگو گرفت و اگر به درخت نگاه کنیم، می‌بینیم که وقتی میوه می دهد برای خودش نگه نمی‌دارد و میوه‌ها را به دیگران می دهد. ولی متاسفانه من هر چه هست و نیست را برای خودم می خواهم، من در کنگره یاد گرفتم که؛ اگر واقعاً بخواهم در کنگره سپاسگزاری کنم باید بمانم و خدمت کنم.

انسان زمانی می تواند، بگوید؛ من می بخشم که؛ از چیزهای خوبش ببخشد و چیزهایی را که دوست دارد، ببخشد و یک مصرف کننده، مواد مصرفی خود را دوست دارد و مواد را می بخشد، ولی خداوند در عوضش یک چیز بهتر به او می دهد و یک مصرف کننده سیگار، سیگار را دوست دارد و می بخشد، خداوند یک چیز بهتر به او می دهد.

من عشق و محبت را در کنگره ۶۰ دیدم و این ذره ذره اتفاق افتاد و هیچ جا مثل کنگره حال من خوب نیست چون؛ در کنگره غیبت نیست، تهمت نیست، دروغ نیست.

از خداوند می خواهم که همیشه در کنگره بمانم. از آقای مهندس و خانواده محترم ایشان بسیار بسیار سپاس گزارم که این بستر را فراهم کردند تا امثال من به درمان برسیم،منی که در خواب هم نمی دیدم که بتوانم مواد مصرف نکنم و حالم خوب باشد، ولی الان ۵ سال و ۳ ماه است بدون مصرف هیچگونه موادمخدری زندگی می کنم و به تنها چیزی که فکر نمی‌کنم مصرف مواد مخدر است.

از دیده بان های محترم بسیار تا بسیار سپاسگزارم، از کمک راهنمای محترم آقای علی حسینی که دستشان را می‌بوسم و نمی‌دانم به چه صورت از ایشان تشکر کنم و امیدوارم در عمل از ایشان تشکر کنم و بتوانم شاگرد خوبی برای ایشان بمانم تشکر می کنم، از راهنمای ویلیام وایتم آقای منصور ولیخانی که خیلی زحمت کشیدند برای درمان سیگار من تشکر می کنم، از خانم دکتر داوودی خیلی سپاسگزارم به خاطر آموزشهائی که به همسفرم دادند، تا به راحتی سفر کنم، از امیر عرشیا پسرعزیزم تشکر می‌کنم که؛ خیلی روی نقطه تحمل من کار کرد، همچنین از همسفرم صمیمانه سپاسگزارم که هم در موقع مصرف و هم الان همیشه در کنارم بودند و من را پشتیبانی می‌کردند، از ایجنت محترم آقا قاسم فخاری که واقعا زحمت زیادی می‌کشند سپاسگزارم، از مرزبان های عزیز تشکر می‌کنم، همچنین یک تشکر ویژه از همسفر تو راهیم دارم، از موقعی که وارد لژیون سردار شدم، خداوند این هدیه آسمانی را به من داد، از بچه های لژیونم تشکر می‌کنم، همچنین از بچه های لژیون هفتم که در آنجا پرورش یافتم تشکر می‌کنم.
سخنان کمک راهنمای همسفر خانم داوودی:

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر. خیلی خوشحالم و خداوند را شاکرم به خاطر این که یک بار دیگر این فرصت که در یک مکان مقدس در خدمت این خانواده عزیز باشم.

در کنگره معجزات زیادی رخ می دهد، که ما شاهد آن ها هستیم.

هر تولدی یک پیام دارد و پیام تولد این خانواده محترم، عشق و خدمت است که در حال انجام آن هستند. من ورود آقا مجید را به آزادمردی تبریک می‌گویم و به راهنمای شان آقای حسینی دست مریزاد عرض می‌کنم به خاطر پرورش چنین رهجویی.

آقا مجید را از موقعی که می شناسم، یک انسان با شخصیت و فرمانبرداری بودند. خانم ناهید همسفر ایشان از موقعی که وارد لژیون من شدند، از شاگردهای ممتاز بودند و به ایشان تبریک می گویم و نتیجه زحماتشان را دارند می‌بینند و این دو عزیز دو تا از لژیون های فعال و پر بار را دارند. به این دو عزیز تبریک می گویم و به عرشیای عزیز نیز تبریک میگویم.
سخنان کمک راهنما همسفر ناهید:

سلام دوستان ناهید هستم یک همسفر، خداوند منان را بسیار بسیار سپاس گذارم که  یک بار دیگر به من توفیق داد تا این جایگاه را لمس کنم. حقیقت این است که وقتی من یکی را می‌دیدم که پنج سال رهایی اش را جشن می‌گرفت، مداوم تصویر سازی این روزها را می کردم و خیلی زود به این جایگاه رسیدیم، چرا که؛ در مسیر آموزشهای کنگره بودم و نیازی به روز زدن نبود.

خداوند را شاکر و سپاسگزارم که این مکان مقدس را سر راهمان قرار داد، تا بتوانم خدمت کنم، اگر من امروز در این جایگاه حضور دارم به خاطر این است که آموزشهای زیادی گرفتم.

طبق تجربیاتی که دارم در سفر اول باید بال پرواز مسافرت باشی و این مقدور نمی شود مگر؛ با آموزش های کنگره و حضور در آن، سطح دانایی را بالا ببریم و در سفر دوم هم مسافر و همسفر باید همراه و همگام یکدیگر باشند تا بتوانند به ارتقاء برسند.

آقای مهندس می‌فرمایند: ما در کنگره الفبا را به شما آموزش میدهیم، خواندن و نوشتن به عهده شخص خودتان است. اگر من قبل از ورود به کنگره ضد ارزشی را انجام می‌دادم، بازی در ناآگاهی بود، ولی من همسفر باید بدانم که اگر ذره‌ای کار ضد ارزشی از من سر بزند، الان در آگاهی است و تخریب آن را می‌بینیم و خداوند را شکر که سفره ای پهن شده تا من بتوانم از این آموزش ها استفاده نمایم و بتوانم از آن آرامش بگیرم و این آرامش را به خانواده ام منتقل کنم.

ان شالله خداوند توفیق و سعادت این را به من عطا نماید که بتوانم سپاسگزار و قدردان کنگره ۶۰ باشم و فراموش نکنم که از کجا به کجا رسیده‌ام.

تشکر می کنم از جناب مهندس، خانم آنی عزیز، از آقای امین استاد جهان‌بینی و اساتید بزرگوار جناب آقای سید علی حسینی و سرکار خانم داوودی عزیز، راهنمای گل خودم سپاسگزارم و هر آنچه داریم ما از از این عزیزان است. تشکر می کنم از آقای منصوری که جایگاه استادی را قبول زحمت کردند، تشکر می‌کنم از ایجنت محترم، مرزبانان محترم و خواهرهای هم لژیونی خودم و از کمک راهنماهای محترم که؛ از آنها بسیار آموزش گرفتم.

از امیر عرشیای عزیز تشکر می کنم، از مسافرم تشکر می‌کنم که همیشه همراه و پشتیبان من بود و اگر ایشان سفر خوبی نداشتند، مطمئناً من همسفر هم امروز این جایگاه را لمس نمی کردم و از همه عزیزانی که در جشن ما شرکت کردند، سپاسگزارم.
عکس: مسافر منصور

نگارش: مسافر احسان

تایپ و ویرایش: مسافر رضا لژیون 21


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر اسماعیل سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 11:07
سلام پنجمین سال تولد و آزاد مردی کمک راهنمای عزیز ودوست داشتنیم را به خودش خانواده محترمش تبریک عرض میکنم وبهترینها را براش آرزومندم تا با چنین بادا
دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 23:26
با سلام. این تولد گوارای وجودتان مثل یک شربت گیلاس نوش جان کنید.تبریک به آقای حسینی و آموزش های خوبشان که چنین رهجوی را تحویل کنگره داده اند. خداقوت به تمام بچه های که در سایت زحمت میکشند.تشکر از ایجنت و اسیستانت.
همسفر شهرزاد (شعبه سهروردی) یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 21:51
تبریک خدمت خانم ناهید عزیز و مسافر محترمشان و تبریک ویژه خدمت کمک راهنمایان محترمشان. همچون ستارگان بدرخشید و انوارتان حیات بخش باد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات