کارگاه آموزشی عمومی ( لژیون سردار ) پنجشنبه 98/02/05
پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 ساعت 22:34 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )

پنجشنبه پنجم اردیبهشت ماه 1398 جلسه سوماز دور اول کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60، لژیون سردار نمایندگی سلمان فارسی به استادی، « کمک راهنما مسافر منصور  » و نگهبانی « کمک راهنما مسافر امیر  » و دبیری »مسافر اصغر» با دو دستور جلسه :" دستور جلسه اول،کاشت و زمان برداشت"و دستور جلسه دوم" نقش من در رشد و توسعه کنگره" رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

و چه‌بهتر که این کاشت در مسیر احیای یک انسان در کنگره باشد . من معامله‌ای با خداوند نکرده‌ام اما می‌دانم در راهی که قدم می‌گذارم با نفس خودم کار می‌کنم و تزکیه و پالایش می‌شوم و آن حس درونی بیدار می‌شود و نیازی نیست که من به کائنات بگویم من.......خلاصه سخنان کمک راهنما مسافر منصور

به فرموده‌ی استاد جهان‌بینی آقای امین ، اگر روزی من نتوانستم به کنگره بیایم ، باید دفتر زندگی‌ام را ورق بزنم و ببینم واقعاً چه مشکلی داشتم که فرمان برای صادر نشدن آمده است. ابتدا به اعضای لژیون سردار ، مسافران و هم‌سفران گرامی خوش‌آمد می‌گویم .واقعاً چقدر اسم لژیون سردار باصلابت و درایت خاص توسط آقای مهندس تنظیم‌شده است. یکی از دلایل این‌که آقای مهندس اسم لژیون را سردار گذاشتند این بود ، چون یکی از اضلاع این مجموعه‌ای که می‌خواهد شروع به فعالیت کند و در حال فعالیت و مستحکم است و فونداسیون خیلی قوی دارد که طبق صحبت امیر عزیز (نگهبان جلسه) چون ما نگاه می‌کنیم در نوشتارهای سردار می‌بینیم همیشه به آقای مهندس توصیه به بنیه‌ی مالی می‌کردند و به همین دلیل این اسم را انتخاب کردند.

استاد در ادامه فرمودند : مورد دیگری که آقای مهندس با درایت و تفکر تنظیم نمودند، خدمت گذاری می‌باشد که واقعاً تفکر عظیمی را می‌خواهد که لژیون سردار را در خدمت گذاری دخیل کردند و از این به بعد لژیون سردار هم مانند بقیه از خدمت گذاران کنگره می‌باشند. مورد سوم ، این‌که همیشه ما در دعاهایمان می‌خواهیم که به کنگره وصل باشیم، یکی از کمک راهنمایان یک کسالتی داشتند که با درایت ایجنت محترم و دستور تهران قرار است بنده به‌جای ایشان شروع به کارکنم و خیلی خوشحالم که این توفیق نصیب بنده شد و این چیزی نیست جز برکت حضور در کنگره و انشا الله که امیدوارم ایشان بهبود یابند و برگردند و به راه خودشان ادامه دهند.

استاد فرمودند : در مورد دستور جلسه‌ی اول که کاشت و زمان برداشت ، در مورد کاشت و برداشت، یک کشاورز که می‌خواهد نهالی را بکارد باید مدتی به آن رسیدگی و آبیاری کند و زمانی را اختصاص دهد تا به میوه‌ی موردنظر برسد در مسیر کنگره60 هم ما این راه راداریم و نباید در کنگره معامله کنیم چون این هستی به‌قدری قانونمند است که هر کاری که من انجام بدهم در یک مکان معین و یک‌زمان معین گره از کار من برمی‌دارد و این قانون است و چه‌بهتر که این کاشت در مسیر احیای یک انسان در کنگره باشد . من معامله‌ای با خداوند نکرده‌ام اما می‌دانم در راهی که قدم می‌گذارم با نفس خودم کار می‌کنم و تزکیه و پالایش می‌شوم و آن حس درونی بیدار می‌شود و نیازی نیست که من به کائنات بگویم من دارم فلان کار را انجام می‌دهم ، هستی فوق‌العاده قانونمند است و همه را به‌خوبی می‌داند و انجام می‌دهد.

در ادامه استاد کمک راهنمای محترم مسافر منصور فرمودند : در مورد دستور جلسه‌ی دوم ، نقش من در رشد و توسعه کنگره60 جه بوده است؟ آقای مهندس می‌فرمایند من باید ببینم درگذشته چگونه زندگی را داشته‌ام ، دست به هر کاری می‌زدم درست انجام نمی‌شد ولی در حال حاضر واقعاً این روند رو به رشد می‌باشد چون زمانی که شروع به عمل سالم می‌نماییم ، کم‌کم روی تزکیه و پالایش ما کارشده است و حس‌های درونمان بیدار می‌شود و رشد و توسعه‌ی سیستم ما روند بهبود می‌یابد و مرتب می‌فرمایند که هر سیستمی که بخواهد پابرجا باشد باید سه ضلع ، نیروی انسانی ، علم ، منابع مالی تشکیل شود و در کنگره نیروی انسانی وجود دارد و ازنظر علم هم که جناب آقای مهندس روزبه‌روز با آموزش‌هایشان به علم ما اضافه می‌کنند و منابع مالی هم که می‌رسد و ما باید علاوه به عضو بودن خودمان کاری کنیم که بقیه را هم به لژیون مالی تشویق کنیم تا آن‌ها هم به این لژیون ورود کنند.

سخنان ایجنت محترم مسافر قاسم : در مورد دستور جلسه‌ی کاشت، در صراط مستقیم یعنی  آقای مهندس با همکاری اساتیدشان کنگره را کاشتند و ما درواقع کاشتی انجام نمی‌دهیم فقط از آن محافظت می‌کنیم و هر خدمتی نیاز به ما ندارد و این من هستم که به آن آموزش در آن جایگاه نیاز دارم و درواقع همه‌ی آن می‌شود برداشت.


سخنان نگهبان جلسه ، کمک راهنما مسافر امیر : در ابتدا به تمام عزیزان لژیون سردار خوش‌آمد می‌گویم و امیدوارم هر چه باشکوه‌تر انجام شود و باید بگویم که مقرر گردید به دستور آقای مهندس لژیون سردار هم به‌صورت دوره‌ای خدمت گذار باشند. در مورد دستور جلسه کاشت و زمان برداشت : ما یک‌زمانی می‌کاریم و یک‌زمانی برداشت می‌کنیم ، این دستور جلسه من را به فکر فروبرد که بعد از کاشت باید از آن نگهداری و مراقبت نمائیم. به نظرم آن چیزی که کاشت من را از بین می‌برد آن نشئگی نمی‌باشد، شاید یک نهال و یا یک درخت بتواند تشنگی و گرسنگی را تحمل کند ولی آن چیزی که محصول را از بین می‌برد، آفت می‌باشد، حال گفتیم ما در کنگره نمی‌کاریم و داریم برداشت می‌کنیم،در کتاب آسمانی خداوند می‌فرمایند: آنانی که برای ریا و دیده شدن می‌بخشند مانند بذری است که روی سنگ می‌کارند و تندباد می‌آید و آن بذر را می‌برد و هیچ برداشتی از آن صورت نمی‌گیرد ، حالا من در کنگره با ورود به لژیون سردار ، آفت این کاشت که همان ریا و دیده شدن می‌باشد و برای من هیچ برداشتی را نخواهد داشت.

نگهبان جلسه کمک راهنمای محترم مسافر امیر در ادامه فرمودند : دستور جلسه‌ی دوم نقش من در رشد و توسعه‌ی کنگره ، حضرت حافظ می‌فرمایند :

                آن که پرنقش زد این دایره‌ مینایی               کس ندانست که در گردش پرگار چه کرد

این‌قدر این هستی بزرگ است که حتی کوچک‌ترین موجودی هم دارد نقش خودش را ایفا می‌کند در مورد کنگره دیگران یک کاشتی را انجام دادند و نقش خودشان را به‌خوبی انجام دادند، امروز می‌بینیم نقش و نگارشان به‌خوبی قابل‌مشاهده است و نقش و نگارها تا انتهای ابدیت می‌رود و انشا الله که ما بتوانیم نقش و نگاری به وجود بیاوریم که ماندگار باشد. در کنگره‌ی60 می‌بینیم چه درمانهایی صورت گرفته و چه بیماری‌های لاعلاجی درمان شده و همگی شاهد خواهیم بود که این درمان‌ها برای همگان شگفت‌انگیز می‌باشد.
تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

نگارش : مسافر احسان

عکس : مسافر منصور

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، لژیون ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مریم - لژیون ۱۴ دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 02:43
خدا قوت خدمت اعضای محترم لژیون سردار ؛ از همه ی شما سپاسگزارم . از ایجنت و اسیستانت و مرزبانان گرامی بسیار تشکر می کنم .
مسافر مصطفی لژیون ۱۱ یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 22:17
خدا قوت به تمام اعضای لژیون سردار انشاالله که مزد این بخشش ها ، برکت در زندگی این عزیزان باشد.شکر....شکر....شکر....
همسفرمریم یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 12:15
باعرض سلام وخداقوت خدمت نگهبان محترم دبیر واستاد
دستمریزا به تمام اعضاسردار انشااله که موفق وپیروز باشند
همسفرازشعبه سلمان شنبه 7 اردیبهشت 1398 00:07
خداقوت به تمام اعضای لژیون سردار موفق باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات