مصاحبه، مرتبط با دستور جلسه هفتگی(مسئولیت، ماه رمضان)
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 ساعت 21:15 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )

گفتگو با کمک راهنمای محترم مسافر علیرضا

کمک راهنمای درمان اعتیاد

تبریک می گویم: ماه مبارک رمضان را و امیدوارم که بتوانیم بهره ای لازم را از این ماه ببریم. این ماه برای ما در کنگره ۶۰ همانند جشن و شادی است...
لطفاً به رسم کنگره 60 خودتان را معرفی کنید؟

سلام دوستان علیرضا هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی شیشه، هروئین، شیره، مدت تخریب ۲۰ سال، روش درمان DST ، داروی درمان شربت شفابخش اوتی11 ماه و 13 روز سفر کردم به کمک راهنمای  استاد عزیزم آقای علی جمالی  و رهایی از دام اعتیاد چهارسال.

به نظر شما ظرفیت چیست؟

اول تشکر میکنم از بچه های سایت به خاطره تهیه گزارشاتی که درسایت کنگره می گذارند و بسیار زحمت می کشند و همه ی بچه ها از جمله خوده بنده استفاده می کنیم و تبریک می گویم: ماه مبارک رمضان را و امیدوارم که بتوانیم بهره ای لازم را از این ماه ببریم. این ماه برای ما در کنگره ۶۰ همانند جشن و شادی است. ماطبق آموزش های کنگره و دروسی که در قالب جهانبینی داریم، یاد می گیریم؛ ظرفیت و گنجایش را و استاد امین با مثال زیبایی که همان استخر انرژی است این مسئاله را برای ما باز کردند و خیلی این قضیه کمک می کند به گنجایش یعنی؛ ظرف دانایی انسان که؛ در درمان بسیار تاثیر گذار است و همینطور در زندگی و کل مسیر که قراره طی کنیم، اطلاع پیدا کردن از این قضیه خیلی به ما کمک می کند.

ارتباط مسئولیت ،ظرفیت، با قبله گم کردن را توضیح دهید؟

ارتباط مسئولیت، ظرفیت و قبله گم کردن حقیقتا سوال بسیار زیبایی است و خیلی به ما کمک می کند  و این قضیه را از زاویه خدمت در کنگره می گویم و می توانیم بیرون هم مثال های بسیار زیادی بزنیم و در این مورد در کنگره ۶۰ سلسه مراتبی وجود دارد، برای خدمت کردن که اگر بخواهیم در یک شعبه مثال بزنیم، ایجنت، مرزبان، کمک راهنماییان و دوستانی که در جاهای دیگر خدمت می کنند، هر کدام دارای مسئولیت خودشان هستند، البته؛ در جایگاه خودشان و ربطش با ظرفیت و قبله گم کردن این است که؛ طبق فرمایشات آقای مهندس دژاکام اگر امروز در جایگاه مرزبانی و یا کمک راهنمایی و یا جایگاه دیگری باشیم و مسئولیتی که به ما واگذار شده است را به نحوه احسن انجام بدهیم، یعنی؛ اون چیزی که اساتید ما به ما یاد داده اند و کنگره از ما می خواهد را به عمل بگذاریم و این می شود درست عمل کردن مسئولیت و در طول این مسئولیت ظرفیت ما هم بالا می رود چون؛ خدمت گذاران کنگره با انسان ها کار می کنند و کار با انسان به گفته ای آقای حکیمی دست به فرمون آدم رو برای زندگی کردن خوب می کند و آدم رو به یک راننده ماهر برای زندگی کردن تبدیل می کند و این چیزی است که ما به دنبالش هستیم و قبله گم کردن هم را من به همین مثال اکتفا می کنم که وقتی ایجنت یا مرزبان و دوستانی که خدمت گذار هستندو در جایگاه های مختلف خدمت می کنند به آن ها گفته شود که خدمت شما تمام شده و شما دیگر مسئول نیستید، خوب ممکن است شخص طبیعتا دارای افت انرژی شود، اما؛ حالش خراب نمی شود و حال خوبی دارد و این نشانه ی ظرفیت او می باشد و قبله ای را گم نکرده است و حتی بچه هایی بودند که خدمتشان تمام شده و گفتند: اگر به ما اجازه بدهند، مادر جایگاه نگهبان نظم خدمت می کنیم و حتی فیلتر سیگار بچه ها رو هم جمع می کنیم و همین کار هم خدمت است و برای ما فرقی نمی کند و این قضیه در بیرون از کنگره هم هست و مهم این است که ما شناخت و آگاهی در مورد مسئولیت مان داشته باشیم.

به نظر شما ارتباط دستور جلسه الهام از رمضان و دستور جلسه مسئولیت، ظرفیت و قبله گم کردن در چیست؟

 دستور جلسه الهام از رمضان اهمیت نظم  و انضباط و پیدایش روش DST آقای مهندس در کتاب ۶۰ درجه زیر صفر عنوان شده است و خیلی ربط دارد، یک شخصی که در سفر دوم است و روزه داری می کند، معنویات و ثوابش را  که کنار بگذاریم، برای شخص یک موهبت الهی است.

در قدیم بسیاری از عرفا و بزرگانی که در راه طریقت بودند در هفته چند روزی را روزه می گرفتند و هدفشان از این روزه داری مجاهده با نفس بود یا مبارزه با نفس اماره، همانند شخصی که در خانه درب یخچال راباز  می کند و همه نوع خوراکی در یخچال وجود دارد، ولی؛ اجازه ای خوردن به خودش نمی دهد، چون؛ با نفسش مبارزه می کند و نفسش راتربیت می کند و ماه مبارک رمضان به نظر من یه فرصت بسیار خوبی است که بایستی غنیمت بشماریم و استفاده کنیم، برای تزکیه و پالایش تا بتوانیم در هر جایگاهی که قرار می گیریم، مسئولیتمان را به نحوه احسن انجام دهیم.

ماه مبارک رمضان را به شما و تمامی کمک راهنماییان محترم تبریک می گویم، اگر خاطره ای از این ماه دارید برایمان بگویید؟

بهترین خاطره ایی که در ماه مبارک رمضان می توانم، بگوییم این است که؛ روز اولی که وارد کنگره شدم، دقیقا ۲۱ ماه مبارک رمضان ۵ سال پیش بود و بعد از جلسه برنامه افطاری برگزار شد و برای من بسیار جالب بود و در ذهن من ماندگار شد و نقطه آغازی بود، برای درمانم چون ماه مبارک رمضان درکنگره حال و هوای خاصی دارد شاید من در گذشته اسم ماه رمضان که می آمد از الفاظ ناشایستی استفاده می کردم و مسائل مذهبی برایم اهمیتی نداشت اما؛ در حال حاضر برای این ماه مبارک انتظار می کشم و این ماه را در کنار دوستانمان جشن می گیریم.

از اینکه وقت گرانبهایتان رادر اختیار ماگذاشتید از شما سپاسگذارم در آخر اگرتوصیه و یا صحبتی دارید برایمان بیان کنید؟

بنده به عنوان یکی از اعضای کوچک کنگره تشکر می کنم اول: از آقای مهندس دژاکام و تشکر میکنم از ایجنت و مرزبانان و دوستان خدمت گذاری که از چند روز قبل مشتاقانه زحمت میکشند برای مراسم جشن ماه مبارک رمضان و با زبان روزه از صبح تا شب کار می کنند تا این ضیافت به نحوه شایسته ایی برگزار شود. امیدوارم که در این ماه مبارک تزکیه و پالایش خوبی هم برای سفر اولی ها و هم سفر دومی ها باشد و قطعا خواهد بود.

تایپ و گزارش: مسافر حسین

ویرایش: مسافر رضا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ها، دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 13:04
باسلام خدمت استاد عزیزم آقای هویدا مطالب مثل همیشه تاثیرگذار
مسافر مجید لژیون۱۵ یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 20:08
خسته نباشید به آقای هویدا
جواد یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 13:06
سلام خدمت استاد گرامی اقای هویدا
همسفر مهین لژیون یکم یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 05:12
سلام و خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای علیرضا مطالبتون بسیار آموزنده است
مسافر بشیر لژیون ۱۷ شنبه 21 اردیبهشت 1398 13:52
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای علیرضا هویدا تشکر میکنم‌ بابت سخنان بسیار آموزنده و پر بارتون
همسفر صدیقه ازلژیون 22 شنبه 21 اردیبهشت 1398 08:52
سلام وخدا قوت عرض می کنم خدمت همۀ خدمتگزاران کنگرۀ 60.سپاس فراوان از کمک راهنمای محترم آقای هویدا
بابت مطالب بسیار پربار وآموزنده شان.
مسافر احسان لژیون ۲۱ جمعه 20 اردیبهشت 1398 01:01
ممنونم از کمک راهنمای محترم آقای علیرضا هویدا و از تمام خدمت گذاران سایت
کریم سایت پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 17:40
ممنون از کمک راهنمای عزیز و محترم آقای علیرضا بابت مطالب بسیار ارزشمند و آموزنده و خداقوت خدمت همه خدمت گزاران سایت
مسافر رضا ل 24 پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 17:39
ممنون از کمک راهنمای عزیز و محترم آقای علیرضا بابت مطالب بسیار ارزشمند و آموزنده و خداقوت خدمت همه خدمت گزاران نمایندگی
علی رحیمی پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 16:09
خداقوت خدمت کمک راهنمای گرامی آقای علیرضا هویدا
مسافر مهدی پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 15:16
ممنون از کمک راهنمای عزیز و محترم آقای علیرضا بابت مطالب بسیار ارزشمند و آموزنده و خداقوت خدمت همه خدمت گزاران سایت
Hussein چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 23:36
سلام ممنون از مطالب آموزنده و زیبایی که فرمودید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات