خلاصه عملکرد لژیون ویلیام وایت ( درمان سیگار ) تاریخ 98/02/24
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 ساعت 12:38 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )

خلاصه عملکرد لژیون ویلیام وایت ( درمان سیگار )

کمک راهنما مسافر محمد

موضوع : جهان‌بینی 1و2

آقای امین در جزوه‌ی جهان‌بینی می‌فرمایند : ما اگر بخواهیم وارد یک بازی بشویم، باید قوانین آن بازی را بلد باشیم،چون اگر قانون بازی را بلد نباشیم هم به خودمان و هم به تیم مقابل و اطرافیان تخریب ایجاد می‌کنیم......

خلاصه سخنان استاد

استاد در ابتدا فرمودند خداوند را شاکر و سپاسگزارم که توانستم امروز هم در کنگره و در جمع شما عزیزان حضور پیدا کنم تا در ابتدا آموزش بگیرم و بتوانم خدمت کنم.

استاد فرمودند : همان‌طور که دبیر محترم مسافر علی عزیز فرمودند، دستور جلسه‌ی این هفته ، جهان‌بینی 1و2 می‌باشد.به نظر من به‌غیراز درمان برای سیگار و مواد در تمام امورات زندگی ما، جهان‌بینی لازم و ضروری می‌باشد .و اما جهان‌بینی در کنگره60 وقتی شخصی وارد کنگره و لژیون می‌شود ، به‌مرورزمان از تاریکی‌ها وارد روشنایی‌ها و تبدیل به یک فلز باارزش و گران‌بها می‌شود، در معقوله ی درمان سیگار هم جهان‌بینی خودش را دارد.جهان‌بینی را باید مثل دانایی به جهان‌بینی موثر تبدیل کنیم و آن‌ها را به اجرا دربیاوریم و درنتیجه مراحل نفس اماره و لوامه را پشت سر گذاشته تابه نفس مطمئنه برسیم.

استاد فرمودند : من بارها گفته‌ام انسان اگر بخواهد طعم عسل را متوجه بشود باید حتماً از آن عسل میل نماید تا از خوب و یا بد بودن آن مطمئن شود، یعنی من مسافر باید این مراحل را اجرا کنم تا به آن حال خوش برسم. آقای امین در جزوه‌ی جهان‌بینی می‌فرمایند : ما اگر بخواهیم وارد یک بازی بشویم، باید قوانین آن بازی را بلد باشیم،چون اگر قانون بازی را بلد نباشیم هم به خودمان و هم به تیم مقابل و اطرافیان تخریب ایجاد می‌کنیم. در کنگره‌ی 60 هم اگر کسی بخواهد به آن آرامش و حال خوش برسد باید جهان‌بینی را کاربردی کند.

استاد در ادامه فرمودند : آقای مهندس مثلث درمان را برای ما درست کردند که سه ضلع آن تشکیل‌شده از    جسم ، روان و جهان‌بینی . یعنی ابتدا برای جسم و روان خودمان باید ارزش قائل باشیم و به آن احترام بگذاریم تابتوانیم جهان‌بینی خودمان را بالا ببریم،یعنی همان‌گونه که آدامس خود را کم می‌کنیم به همان میزان هم به جهان‌بینی خودمان اضافه کنیم تا بتوانیم از مثلث جهالت که ترس ، ناامیدی و منیت می‌باشد ، عبور کنیم و موقعی می‌توانیم از این مثلث عبور کنیم که دانایی را کاربردی کنیم و به اجرا دربیاوریم. در جهان‌بینی درون ما باید افکار و اندیشه‌ی خودمان را سالم کنیم،این یعنی جهان‌بینی درون.

استاد فرمودند : در طول سفر نیروهای بازدارنده، در به اجرا درآوردن دانایی خیلی اثرگذار هستند ، ما در لژیون سیگار به دانایی رسیده‌ایم که نباید سیگار مصرف کنیم و یک مسافر باید آن را به دانایی موثر تبدیل کند، یعنی از آن مراحل عبور کند و گوش‌به‌فرمان راهنمایش باشد.جهان‌بینی یعنی من ببینم آیا نفس از من خواسته‌ی معقول می‌خواهد یا نامعقول تا بتوانم به آن جواب بدهم و از آن مرحله عبور کنم. آقای مهندس بارها در سی‌دی‌ها می‌فرمایند، هیچ راهی در هستی بهتر از راه صراط مستقیم نیست.

استاد فرمودند : آقای امین در جزوه‌ی جهان‌بینی می‌فرمایند : ما در جهان‌بینی به دنبال قوانین زندگی هستیم. قوانین زندگی به من می‌گوید ، دروغ نگو ، مال یتیم را نخور ، رشوه نگیر ، رشوه نخور و ...........همان‌طور که در درمان سیگار به دنبال سلامتی و آرامش و تعادل هستیم.یعنی باید با ورود به لژیون سیگار قانون آن را بلد باشیم و آن را اجرا کنیم.قانون، می‌گوید باید سیگار را قطع کنی و آدامس نیکولایف مصرف کنی و مدت سه ماه در حال تثبیت و در ادامه تیپر کردن آدامس تا قطع آن.آقای مهندس می‌فرمایند : آخرین مرحله نفس حیوانی ، اولین مرحله‌ی نفس انسانی است که همان نفس اماره نام دارد. ما در معقوله اعتیاد یا مصرف سیگار به نفس مطمئنه رسیده‌ایم، چون به آن آگاهی و دانائی دست پیداکرده‌ایم که مصرف سیگار یا مواد برای انسان ضرر دارد و باعث تخریب‌های زیادی شده است.

استاد در ادامه فرمودند : وادی دهم به ما می‌گوید ، صفت گذشته در انسان صادق نیست ، چون جاری است . یک انسان بد هیچ‌وقت نمی‌تواند تا آخر عمر بد باشد و یا برعکس، چون انسان قابل‌تغییر است.کسی که یک پله کم می‌کند، باید تغییر کند و ما تغییر را در آن شخص می‌بینیم. هر اتفاقی که برای انسان پیش می‌آید،از جهل و ناآگاهی و نداشتن عدم آگاهی است.بهترین مکان برای درمان سیگار، کنگره‌ی 60 می‌باشد، در هیچ کجای دنیا هنوز نتوانسته‌اند که سیگار را درمان کنند، پس قدر این صندلی‌ها را داشته باشید و همه‌چیز در کنگره برای درمان مهیا می‌باشد و اگر کسی ناسپاسی کند ، به درمان نمی‌رسد و کسانی در این مسیر موفق هستند که خواستار درمان هستند.

در پایان استاد ، کمک راهنمای محترم مسافر محمد جلسه را به مشارکت گذاشتند:

مسافرعلیرضا : خدا را شاکرم که امروز هم توانستم در لژیون سیگار حضور پیدا کنم و خوشحالم که از دام نیکوتین رها شدم.من وقتی وارد لژیون شدم و استاد از جهان‌بینی صحبت می‌کردند متوجه شدم که باید یک برداشت خوبی از جهان‌بینی داشته باشم، چون‌که تکامل در جمع صورت می‌گیرد ، درمان سیگار من با همین جهان‌بینی صورت گرفت و فرمان‌برداری کردم و به رهایی رسیدم و جهان‌بینی به من یاد داد که من باید سه سفر را انجام بدهم، سفر اول از مصرف مواد تا قطع آن و سفر دوم از قطع مواد تا رسیدن به خود و سفر سوم ، از شناخت خود تا شناخت قدرت مطلق الله.

مسافر حمید : وقتی من وارد کنگره شدم یک مثلث را برای من توضیح دادند به نام جسم ، روان و جهان‌بینی که جسم ما 5 الی 10 درصد و 90 درصد دیگر درمان ما مربوط به جهان‌بینی است و بیشترین پرسه‌ی درمان ما را تشکیل می‌دهد و ما باید سر ساعت در لژیون حاضر شویم.

مسافر رضا : من با ورودم به کنگره خیلی چیزها یاد گرفتم، من قبل از ورود به کنگره از حال خوبی برخوردار نبودم ولی با آموزش و جهان‌بینی متوجه اشتباه خودم شدم، خیلی چیزها یاد گرفتم مثل، مراحل نفس ، مثلث جهالت و ....... و یاد گرفتم که قسمتی از جهان‌بینی فرمان‌برداری کردن از راهنما می‌باشد که در درمان اعتیاد من خیلی اثر دارد.

مسافر علی : در مورد جهان‌بینی1و2 ، قسمتی در مغز وجود دارد به نام پاداش دهی یعنی اگر شخص کار خوب انجام دهد، این قسمت فعال و شروع به تولید مواد شبه افیونی می‌کند و زمانی که ما سیگار یا مواد مصرف می‌کردیم این قسمت از مغز کاملاً تخریب و ازکارافتاده بود.

مسافر علیرضا : من روزی که وارد کنگره شدم و جزوه جهان‌بینی را به من دادند، با خودم می‌گفتم که درمان سیگار من چه ربطی با جهان‌بینی دارد، و کم‌کم و با پارامتر زمان متوجه شدم که جهان‌بینی یعنی چه و با آموزش‌هایی که در کنگره یاد گرفتم متوجه شدم که حتی باید به هستی و طبیعت هم احترام گذاشت.

تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

عکاس : مسافر منصور

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، دستور جلسات هفتگی، لژیون درمان سیگار (ویلیام وایت)،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر احسان لژیون ۲۱ شنبه 28 اردیبهشت 1398 16:42
از کمک راهنمای ویلیام آقای نصر تشکر میکنم برای بیان زیبایشان در مورد جهانبینی
مسافر رضا لژیون 21 پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 10:47
عرض سلام و خدا قوت خدمت تمامی کمک راهنمایان محترم که در زمینه درمان سیگار خدمت می کنند.
همچنین تشکر از کمک راهنمای محترم آقای محمد نصر که بحث جهان بینی را بسیار زیبا بیان کردند.
و خداقوت خدمت آقا مصطفی عزیز که این گزارشات زیبا را تهیه می کنند.
مسافر مجید فروغی چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 20:13
با سلام و ادب
خداقوت به تمامی کمک راهنمایان ویلیام ، ی خداقوت ویژه به کمک راهنمای محترم اقای محمد نصر واقعا از مطالب زیبا و کاملتان لذت بردم.پاینده باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic