کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1398/02/26
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 ساعت 19:00 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
پنجشنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه 1398 جلسه دوازدهم از دوره سی و هفتم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی « کمک راهنما مسافر مجید » و نگهبانی »کمک راهنما مسافر سعید » و دبیری « کمک راهنما تازه وادین مسافر محمد» با دستور جلسه اول " جهان بینی 1 و 2 " و دستور جلسه دوم«یکمین سالروز رهائی مسافر مجید»رأس ساعت 17 آغاز به کار کرد.


ما در کنگره ۶۰ باید به دنبال این باشیم که جهان‌بینی خودمان را به یک جهان‌بینی سالمی تبدیل کنیم تا بتوانیم از یک زندگی سالم، خوب و با آرامشی برخوردار باشیم...


خلاصه سخنان استاد:

خدا را سپاسگزارم که امروز به‌واسطه این جشن توفیق خدمتگزاری را به من داد و انشالله که طاعات و عبادات تمام عزیزان موردقبول خداوند قرارگرفته باشد.

یکی از اضلاع مهم مثلث درمان اعتیاد ضلع جهان‌بینی است که؛ در بیرون از کنگره خیلی از افراد برای درمان اعتیاد تلاش کردند. یک گروه از این افراد متخصصین در حوزه اعتیاد بودند و گروه دیگر افرادی بودند که سابقه مصرف مواد مخدر داشتند، گروه متخصصین بر روی جسم کارکردند و گروه دوم بر روی روان کارکردند، ولی؛ هیچ‌کدام نتیجه‌ای نداشت و ترک مواد اتفاق می‌افتد ولی؛ درمانی صورت نمی‌گرفت که فرد مصرف‌کننده پرونده اعتیاد را برای همیشه ببندد.

آقای مهندس دژاکام برای درمان اعتیاد روی سه مقوله کارکردند: جسم، روان و ضلع مجهول آن جهان‌بینی یک فرد مصرف‌کننده است که؛ در این سه قسمت تخریب ایجاد کرده است. جسم ظرف مدت ۱۰ الی ۱۱ ماه به درمان می‌رسد ولی؛ روان و جهان‌بینی یک فرد مصرف‌کننده شامل تفکر و اندیشه فرد می‌باشد و باید از حالت افیونی بیرون بیاید چون؛ یک فرد مصرف‌کننده همه‌چیز را از دریچه مصرف مواد مخدر می‌بیند، خانواده، کار، مسافرت و همه‌چیز را در درون مصرف مواد می‌بیند. در کنگره تمام جلسات همچنین تمام سی‌دی‌ها و جزوات و کتاب‌های کنگره بر مبنای جهان‌بینی است که بتواند افکار، اندیشه و نگرش شخص را تغییر بدهد. جدای از اعتیاد جهان‌بینی برای افراد دیگر هم مثل همسفران خیلی مفید و سودمند می‌باشد چون غالب افراد با یک جهان‌بینی ناسالم زندگی می‌کنند، به همین علت محور اصلی حرکت ما در کنگره ۶۰ جهان‌بینی هست و ما در کنگره سیستم ایکس را می‌شناسیم که تمام حالت روحی روانی یک فرد و خلق‌وخوی یک فرد بستگی به جهان‌بینی و سالم بودن جسم شخص دارد. کسانی که افکار و اندیشه خراب دارند، روی سیستم ایکس آن‌ها اثر می‌گذارد و درنهایت باعث حال خرابی شخص می‌شود ولی؛ افرادی که تفکرات و نگرش خوب و مثبت دارند و امید به آینده دارند باعث تقویت سیستم ایکس و شبه افیونی بدن می‌شود و حال خوبی دارند.

قاعدتاً ما در کنگره ۶۰ باید به دنبال این باشیم که جهان‌بینی خودمان را به یک جهان‌بینی سالمی تبدیل کنیم تا بتوانیم از یک زندگی سالم، خوب و با آرامشی برخوردار باشیم. آقای امین دژاکام جزوات جهان‌بینی ۱ و ۲ را بر اساس همین حال خوبی که از کنگره دریافت کردند با مشورت آقای حسین دژاکام و دیده بان ها نوشتند و خیلی بچه‌های کنگره از آن استفاده می‌کنند و به نتیجه می‌رساند چون این جزوه‌ها خیلی ساده، قابل‌درک و فهم می‌باشد و برای همه‌کس کاربردی است.

ان‌شاءالله که بتوانیم از آن‌ها استفاده کنیم و جهان‌بینی‌مان را کاربردی کنیم، جهان‌بینی به حفظ کردن و امتحان دادن نیست، مهم این است که؛ بتوانیم آن را در زندگی‌مان کاربردی کنیم.

آقای مهندس می‌فرمایند: ما باید طریقه مواجهه با مشکلات را دریابیم، جهان‌بینی اندازه‌ها را به ما یاد می‌دهد وقتی ما جهان‌بینی درست داشته باشیم در اوج مشکلات هم به هم نمی‌ریزیم.


اما دستور جلسه دوم اولین سالروز رهایی مسافر مجید:

آقا مجید هم با مصرف مواد مخدر وارد کنگره شدند و چیزی که در ایشان شاخص بود، این بود که؛ خیلی سریع متوجه شدند این پیوند با مواد مخدر را باید خیلی زود قطع کنند و مصرف مواد را قطع کردند.

سفر خیلی خوب و استانداردی داشتند و جلسات را در سفر اول مرتب می‌آمدند و خدمت می‌کردند، در ورزش هم حضور خوبی داشتند و در کل فرمان‌بردار خوبی بودند. یکی از خدمت‌های بارزی که آقا مجید داشت خدمت‌های مالی ایشان بود، آقا مجید در گل‌ریزان پیش‌قدم بود و موقع خدمت در مسائل مالی در صف اول بودند و همین موضوعات کمکش کرد تا رها شد.

 یکی دیگر از حسن‌های ایشان این بود که همسفر داشت و در سفر دوم ارتباطش با کنگره قطع نشد.

آقا مجید هم باید جهان‌بینی را درزمینهٔ خدمت کاربردی کند و به‌غیراز خدمت مالی یک خدمت دیگر هم در کنگره داشته باشد و ما باید در مقابل نعمت درمان شکرگزار خداوند باشیم.

به ایشان تبریک می‌گویم و افطاری امشب را هم مهمان آقا مجید هستیم و امیدوارم خیروبرکتش را در زندگی‌شان ببینند و به هم‌سفرشان تبریک می‌گویم و خدا قوت ویژه به کمک راهنمای همسفر شان خانم فاطمه می‌گویم و همچنین به راهنمای بسیار خوبم آقای علی حسینی تبریک می‌گویم، در رأس خدمت جناب مهندس، ایجنت محترم مرزبانان محترم تبریک می‌گویم و به کلیه اعضای کنگره ۶۰ شعبه سلمان فارسی تبریک می‌گویم.


اعلام سفر مسافر مجید:

سلام دوستان مجید هستم مسافر، آنتی ایکس مصرفی شیره و تریاک، مدت تخریب پنج سال، مدت سفر ۱۱ ماه با کمک راهنمای بسیار خوبم آقای مجید فروغی به روش DST و داروی OT، رشته ورزشی شنا و در حال حاضر ۱۴ ماه است که با دستان پرتوان آقای مهندس آزاد و رها هستم.


آرزوی مسافر مجید:

آرزوی من این است؛ آنهایی که مواد مخدر مصرف می کنند، راه کنگره را پیدا کنند و به رهایی برسند.


آرزوی همسفر محبوبه:

من هم آرزو می کنم بتوانم همیشه به کنگره بیایم و خدمتگزار باشم و شال کمک راهنمایی را کسب کنم.


سخنان مسافر مجید:

از دوستان عزیز که در جشن ما شرکت کردند تشکر می کنم، اولین باری که مواد مصرف کردم، شاید بیست سال داشتم و از مصرف تفریحی شروع شد و به آرامی دائمی شد و قانون مواد هم همین است؛ این قدر مصرف مواد زورش زیاد است که؛ آدم را از بالا به پرتگاه می‌اندازد.

من شخصاً ورزش می کردم، پیاده‌روی، کوهنوردی و باشگاه می‌رفتم و موقعی که اعتیاد پیدا کردم، داخل باشگاه گوش به زنگ بودم که؛ رفقایم چه موقع زنگ میزنن تا برویم مصرف کنیم، یعنی؛ فکرم آلوده شده بود.

اوایل کار خوب بود و اطرافیان را دور می زدم و شروع به مصرف مواد می کردم و به اندازه ۴ نفر کار میکردم ولی؛ به جایی رسیدم که از مصرف تریاک به مصرف شیره رسیدم، روزی سه وعده می کشیدم و توان کاری ام خیلی کم شده بود و به همه دروغ می گفتم.

چند بار به صورت سقوط آزاد ترک کردم، ولی؛ هیچ فایده ای نداشت و دوباره مصرف می کردم .حتی در مسافرت هم همیشه به فکر مصرف مواد بودم تا اینکه نیروی انتظامی متوجه مصرف من شد و آن جا بود که همسرم متوجه اعتیاد من شد و بعد از مدتی قهر و دوباره آشتی، از طریق برادر خانمم با کنگره آشنا شدم.

از پدر و مادرم و چند نفر دیگر که باعث شدند من به کنگره بیایم، تشکر می کنم، از برادر خانم عزیزم ،از پدر و مادر خانمم و همه عزیزان که کمک کردند، تشکر می کنم. از راهنمای بسیار خوبم آقای مجید فروغی تشکر می کنم، از راهنمای همسفرم و همچنین همسفرم تشکر می کنم.


سخنان کمک راهنما همسفر خانم فاطمه:

خدا را شکر می‌کنم که در این جایگاه قرار گرفتم. اولین سال رهایی آقای مجید را به کمک راهنمای محترمشان آقای مجید فروغی و خدمت آقای مهندس، خانم آنی و خدمت همسفر آقا مجید، خانم محبوبه تبریک می‌گویم.

یک همسفر وقتی که وارد کنگره می شود، اگر خواسته قوی داشته باشد و با تفکر و حس سالم در کنار مسافرش قرار بگیرد قطعاً؛ می‌تواند این جایگاه را تجربه کند.خانم محبوبه خواسته قوی داشتند و آرزو داشتند که؛ این جایگاه را تجربه کنند.

در سفر اول و دوم مشکلات زیادی داشتند، حتی؛ با بیماری مواجه شدند، اما؛ ناامید نشدند و در کنار مسافر شان محکم و استوار گام برداشتند صمیمانه به ایشان تبریک می‌گویم و انشاءالله سال سوم رهایشان را هم جشن بگیریم.


سخنان همسفر محبوبه:

تولد مسافرم را به ایشان تبریک می گویم، گوارای وجودشان باشد، لیا قتش را داشت که به این جایگاه برسد و همیشه پدر خوبی برای خانواده بود و همسر خوبی برای من.

با اینکه؛ اعتیاد داشت به همسر و بچه هایش همیشه رسیدگی می‌کرد.

به کمک راهنمای مسافرم تبریک می‌گویم و به خاطر کمک و تلاش ایشان بود که این جشن را تجربه می‌کنیم، انشاالله هرچه آرامش در زندگی ما است خداوند چندین برابر آن را به خانواده راهنماها بدهد، چون؛ کمک راهنما ها بدون هیچ چشم داشتی برای رهایی مسافران تلاش می‌کنند.

از کمک راهنمای بسیار خوب خودم خانم فاطمه تشکر می‌کنم که؛ همیشه کمک من بودند.

از خانواده شوهرم سپاسگزارم، از مادر عزیزم تشکر ویژه می‌کنم چون؛ وقتی به کنگره می آمدم، مادرم بچه شیرخواره مرا نگهداری می‌کرد و از داداش عزیزم که راه کنگره را به ما نشان دادند، تشکر می‌کنم، همچنین از همه شما عزیزان که در جشن ما شرکت کردید تشکر می‌کنم.

عکس: مسافر منصور

نگارش: مسافر کریم

تایپ: مسافر حسین

ویرایش: مسافر رضا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic