کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1398/03/02
پنجشنبه 2 خرداد 1398 ساعت 19:43 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
پنجشنبه دوم خرداد ماه 1398 جلسه سیزدهم از دوره سی و هفتم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی « کمک راهنما مسافر علی رضا » و نگهبانی »کمک راهنما مسافر سعید » و دبیری « کمک راهنما تازه وادین مسافر محمد» با دستور جلسه اول " وادی نهم و تاثیر آن روی من " و دستور جلسه دوم«یکمین سالروز رهائی مسافر کیوان»رأس ساعت 17 آغاز به کار کرد.


ما یک ظرف محدودی داریم، وقتی درون ظرف پر از کینه، نفرت، دروغ و غیره باشد. آیا جایی برای خوبی کردن، ارزش‌ها، برای کارهای مثبت و عشق و محبت هست؟...
سخنان استاد:

دستور جلسه اول:درباره وادی نهم، وقتی نیرویی از کم شروع بشود و به درجه بالا و بالاتری برسد، نقطه تحمل پیدا می‌کند.

ما وقتی بخواهیم نقطه تحمل خودمان را بالا ببریم، حتماً؛ ً باید حرکت کنیم چه در ارزش‌ها و چه در ضد ارزش‌ها ما در زمان اعتیاد از یک دود شروع کردیم و به مصرف ۱۰ الی ۱۵ گرم مواد در روز رسیدیم و مصرف ما بالا رفت که تخریب در خانواده خود را متوجه نمی‌شدیم، یا اینکه هیچ تکانی به ما نمی‌داد.

حال اگر بخواهیم در مسیر ارزش‌ها حرکت کنیم و نقطه تحمل پیدا کنیم، اول؛ باید ذره‌ذره ضد ارزش‌ها را کنار بگذاریم ضد ارزش‌ها نمی‌گذارد من در مسیر ارزش‌ها حرکت کنم و قبل از حرکت به‌طرف ارزش‌ها باید تزکیه انجام بدهم و ضد ارزش‌ها را کم‌کم کنار گذاشته تا بتوانم؛ در مسیر ارزش‌ها حرکت کنیم.

ما یک ظرف محدودی داریم، وقتی درون ظرف پر از کینه، نفرت، دروغ و غیره باشد. آیا جایی برای خوبی کردن ارزش‌ها، برای کارهای مثبت و عشق و محبت هست؟ خیر نیست. این ظرف ضد ارزش‌ها را خالی کنیم تا بتوانیم به‌جای آن چیزی مثل محبت بگذاریم یا یک‌چیزی مثل عشق بگذاریم و آن را از ارزش‌ها پرکنیم، ما باید به اعمال و رفتارمان خیلی اهمیت بدهیم و ما نمی‌توانیم یک‌مرتبه مملو از محبت و یا عشق شویم، اگر بخواهیم این‌طوری حرکت کنیم، نمی‌شود، مطمئن باشیم که این‌یک شور است و بیشتر باعث تخریب می‌شود تا آبادانی.

من حالا می‌خواهم یک‌مرتبه بشوم، یکپارچه محبت این اتفاق نخواهد افتاد، من ذره‌ذره باید محبت را لمس کنم و ذره‌ذره باید به خانواده و انسان‌های دیگر محبت کنم و یک‌لحظه به خودم می‌آیم، می‌بینم اون علی قدیم نیست، همه از دستم فرار می‌کردند، الآن؛ دیگِ می‌توانم، محبت کنم و خیلی راحت محبت می‌کنم و از این کار اصلاً خجالت نمی‌کشم و خیلی راحت به فرزندم میگویم: دوستت دارم درحالی‌که قدیم این اتفاق نمی‌افتاد و می‌ترسیدم، محبت کنم پس باید به اعمال خود اهمیت بدهیم، نگوییم این بار دروغ می‌گوییم یا این بار من حق مردم را پایمال می‌کنم و کار ضد ارزشی را ندیده نگیریم که اگر این‌طور شد، مطمئن باشیم که کاندید شدیم در مسیر ضد ارزش‌ها و یک روزی از این وضع خودمان خجالت می‌کشیم.

تعریف نقطه تحمل را معمولاً همه می‌دانیم، مثلاً؛ یک ورزشکار برای این‌که صد تا بارفیکس بزند باید تکرار منظم و زمان را پشت سر بگذارد، ولی در مورد صور پنهان اگر می‌خواهیم از حرف طرف مقابل به هم نریزیم و به نقطه آشوب نرسیم، هیچ راهی نداریم مگر؛ شناخت یعنی؛ به هر انسانی اجازه خطا را بدهیم و اگر شخصی درباره من خطا یا اشتباه و یا گناهی انجام داد، می‌تواند معلم من باشد و من از معلم به دل نمی‌گیرم، اگر کسی حقمان را خورد، من نمی‌گویم: دنبال حق خود نروید، خیر حقمان را باید بگیریم، ولی؛ کینه نباید داشته باشیم و یا نفرت نداشته باشیم کینه و نفرت درون خود ما را خراب می‌کند. باید شناخت پیدا کنیم که نفرت نداشته باشیم و این را باید بدانیم کارهایی که قبلاً انجام داده‌ایم، باعث شده که من در این جایگاه فعلی قرار بگیرم و این عین عدالت است و نباید از کسی دلگیر باشم، برای رسیدن به آرامش راهی نیست جز؛ اینکه به‌فرمان تا عمل کنیم و برسیم به نقطه‌ای که ازآنجا انشعاب یافته‌ایم.


دستور جلسه دوم تولد یکمین سال رهایی مسافر کیوان عزیز:

کیوان وقتی وارد لژیون شد، درون خیلی خوبی داشت. ولی؛ شدیداً آشفته بود و این آشفتگی باعث شده بود خیلی چیزها را نفی کند، چیزهای مادی که وجود داشت را قبول داشت و بقیه که وجود نداشت را نفی می‌کرد. خدا را شکر سفر خوبی داشت و شدیداً حرف‌گوش‌کن بود و به سفر دوم رسید ولی؛ آشفتگی هنوز وجود داشت و همان حرف گوش کردن باعث شد، درد خودش را بفهمد و در جهت درمانش حرکت کند و هنوز این راه ادامه دارد و آقا کیوان خیلی خوب حرکت می‌کند و کمک راهنمایی را به لطف خداوند برایش آرزو می‌کنم. خیلی ممنونم که به صحبت‌هایم گوش دادید.
اعلام سفر مسافر کیوان:

سلام دوستان کیوان هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی؛ تریاک، حشیش، مشروبات الکلی، مدت تخریب؛ بیش از ۲ سال، سفرم را شروع کردم با؛ کمک راهنمای بسیار خوبم جناب آقای علیرضا از لژیون هجدهم، به روش DST، داروی درمان OT، رشته ورزشی؛ شنا، والیبال در حال حاضر هم یک سال و ۴ ماه است که به دستان پرتوان آقای مهندس دژاکام آزاد و رها هستم.
آرزوی مسافر کیوان:

 آرزو می‌کنم؛ کلیه عزیزانی که در سفر اول هستند به رهایی و سلامتی برسند و این حال خوبی که من تجربه کردم را تجربه کنند.
سخنان مسافر کیوان:

سلام مجدد خدمت تمام عزیزان، من وقتی وارد کنگره شدم، به یک حقیقتی رسیدم کسانی که مصرف‌کننده می‌شوند، اول با زیبایی‌ها قهر می‌کنند، بعد هم با زیبایی‌ها قطع رابطه می‌کنند.

یک سری افراد هستند که؛ زحمت می‌کشند و می‌خواهند ما را با این زیبایی‌ها آشتی دهند. درکنگره ۶۰ با سه سفر ما را با این زیبایی‌ها آشتی می‌دهند. اگر می‌خواهید با زیبایی‌ها آشتی‌کنید، این سرووضع شما مناسب این کار نیست و این لباس شما بوی دود می‌دهد، باید لباس سفید بپوشید، عطر و اودکلن زده وارد کنگره شوید.

در مرحله بعدی می‌گویند: شما اصلاً بلد نیستی حرف بزنی و خود من همین‌طوری بودم به ما یاد دادند یواش‌یواش چطوری حرف بزنیم. در مرحله بعدی گفتند: شما تفکرتان درست نیست و پر از نفرت، کینه و حسادت است و با جهان‌بینی به ما آموختند: چگونه فکر و ذهنمان را آماده کنیم، برای آشتی کردن با زیبایی‌ها و گفتند: این جسم شما هم برازنده این کار نیست، چشمتان سیاه و رنگتان زرد است و خموده هستی و یواش‌یواش داخل پارک با ورزش آشتی کردیم. روز آخر هم یک گل خیلی قشنگ به ما می‌دهند و می‌گویند: تروتمیز که هستی، حرف زدن هم یاد گرفتی و تفکرت هم که دارد سالم می‌شود و این دست گل خدمت شما و این دسته‌گل چیزی نیست جز؛ گل رهایی شما و برای آشتی با زیبایی‌هاست و این زیبایی‌ها چه چیز است؟ این زیبایی‌ها خانواده ما هستند، پدر، مادر، برادر، خواهر، زن، فرزند، دوستان خوب، سلامتی، علم، دانش، طبیعت و خیلی چیزهای دیگر که ما با این‌ها قهر کردیم و بعد از رهایی اول می‌رویم؛ درب خانه مادرمان و یک شاخه گل خدمتشان می‌دهیم و می‌گوییم: مادر نگران نباش که من بروم مواد مصرف کنم و شاید اوردوز کنم و داغم سر دل تو بماند، مادرم دلواپس نباش مواد مصرف کنم و درراه برگشت دعوا کنم و یا یکی من را بکشد و یا من یکی را بکشم و دیگر دلواپس این‌ها نباش.

درب خانه خواهرم بروم و از او عذرخواهی کنم و بگویم: ببخشید، باعث سرافکندگی‌ات شده‌ام و بروم درب خانه پدرم و بگویم: که من باید عصای دستت می‌شدم ولی؛ بلای جانت شدم. به زن و بچه‌ام بگویم: که تمام فکر و ذهن من این بود که؛ مواد تهیه کنم و مواد بکشم و این تقصیر من نبود، این مواد بود که جای من تصمیم می‌گرفت و می‌گفت: چه‌کار کنم. بروم درب خانه سلامتی و شاخه گل به او بدهم و بگویم: من رفتم باشگاه ثبت‌نام کردم که بروم و ورزش کنم و به درب خانه علم و دانش بروم و بگویم: من به خود قول دادم که هر شب یک صفحه کتاب بخوانم. بروم درب خانه طبیعت و بگویم: ببخشید، من این‌همه تخریب برایت به وجود آوردم و کلی ته سیگار ریختم و خیلی کارهای دیگر و از این به بعد دیگر این کارها را انجام نمی‌دهم.

وقتی یک آشتی‌کنان این‌طوری راه انداختم، همه این‌ها به من کمک می‌کنند؛ با زیبایی مطلق آشتی‌کنم و آن چیزی نیست جز پروردگار و خالق ما و این در سفر سوم اتفاق می‌افتد و انشالله که همه به این سفر برسیم. برای همه شما آرزوی سلامتی می‌کنم.

عکس: مسافر منصور

نگارش: مسافر کریم

تایپ: مسافر حسین

ویرایش: مسافر رضا

 


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
کیوان لژیون هجدهم شنبه 4 خرداد 1398 12:40
از تک تک بچه‌های سایت عکاس گلم مون هم کمال تشکر را دارم
کیوان لژیون هجدهم شنبه 4 خرداد 1398 12:29
می خواستم در اینجا از راهنمای خوبم جناب آقای علیرضا تشکر کنم که همیشه مشوق من بودند و هر موقع به توصیه های ایشون عمل کردم نتیجه‌ی مطلوبی حاصل شده و حال خوبی رو تجربه کردم همیشه مدیون زحمت های شما هستم تا آخر عمر.
کیوان لژیون هجدهم شنبه 4 خرداد 1398 12:23
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی عزیزانی که در تولد بنده حضور داشتند و در آن مراسم خدمت کردند و زحمت کشیدند دست یک به یک شما رو می بوسم و آرزوی سلامتی جسم و روح را برایتان دارم ممنون که چنین شب زیبایی رو برایم رقم زدید.
علی نادعلیان شنبه 4 خرداد 1398 03:25
فرخنده باد این جشن باشکوه مبارک باد برشما
کیوان عزیز فرارسیدن اولین سال رهایی وازادیت از بند اعتیاد را به شما دوست عزیز وخانواده محترمتان وراهنمای بسیار دوست داشتنیت علی رصای عزیز تبریک وشاد باش میگویم وبرای همه شما عزیزان ارزوی توفیق وسربلندی دارم
خدمت مدیر وبلاک اقا رضای عزیز ونویسنده محترم که واقعا زحمت میکشند وعکاس عزیز هم خداقوت عرض میکنم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic