کارگاه آموزشی عمومی ( لژیون سردار ) پنجشنبه 98/03/02
جمعه 3 خرداد 1398 ساعت 09:58 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )
پنجشنبه دوم خرداد ماه 1398 جلسه چهارم ازدور اول کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60، لژیون سردار نمایندگی سلمان فارسی به استادی، « کمک راهنما مسافرعلیرضا » و نگهبانی « کمک راهنما مسافر امیر  » و دبیری »مسافر اصغر» با دستور جلسه :"قدر و تقدیر رأس ساعت 15/30 آغاز به کار نمود.

در کتاب60 درجه زیر صفر آمده است که ، اعمال ما در خطوط تقدیر نقش بسیار مهمی دارند،که به آن رنگ دیگری می‌دهد و همه‌ی آن به عملکرد ما برمی‌گردد، من امروز تقدیر کارهای خودم را چه در این دوره حیات و چه در جهان آخرت.....

خلاصه سخنان استاد جلسه ، کمک راهنما مسافر علیرضا

امیدوارم که طاعات و عبادات همه عزیزان در این ماه مبارک رمضان موردقبول حق واقع‌شده باشد و بهره کافی از این ماه پرفیض و مبارک برده باشید.

استاد در ابتدا فرمودند : اما دستور جلسه‌ی امروز ، قدر و تقدیر هست که شامل دو بخش می‌باشد . قدر یعنی سپاس ، اندازه نگه‌داشتن و ما می‌توانیم این دستور جلسه را به ماه مبارک رمضان ربط دهیم. در کتاب آسمانی آمده است ، ای انسان روزه بر شما فرض است ، که باعث پرهیزگاری می‌شود.خداوند هم در کتاب به کلمه‌ی قدر اشاره‌کرده است که اگر ما سپاسگزاری کنیم و قدر آن چیزهایی که در اختیار شما گذاشتیم ، را بدانیم و اندازه آن را نگه‌داریم ، کوچک‌ترین پاداش آن این است که پرهیزگار شوید و باعث سلامتی و بیدار شدن یک سری از حس‌ها با همین روزه گرفتن باز می‌شود.

استاد فرمودند : ما باید بدانیم که روزه را ما برای خداوند نمی‌گیریم، چون اگر صرفاً برای خداوند گرفتیم،همیشه طلب کار او هستیم ولی اگر از هر زاویه‌ای به او نگاه کنیم،استفاده‌ی روزه گرفتن به خود ما برمی‌گردد.ما قدر و اندازه داشته‌های خودمان را چه  در کنگره و چه قبل از ورودمان به کنگره و یا حتی از بدو تولد ، که خداوند در اختیار من گذاشته بود را ندانستم،در هر زمینه، چه در صور پنهان و چه در صور آشکار ، حال دانسته و یا ندانسته و یا به هر دلیل دیگر آمدیم و سیستم X خودمان را دست‌کاری کردیم و وارد دنیایی شدیم ( دنیای اعتیاد ) که بیرون آمدن از آن خیلی سخت بود.

استاد فرمودند : ما روی یک‌تکه سنگی زندگی می‌کنیم به نام کره‌ی زمین و وقتی به آن نگاه می‌کنیم می‌بینیم که این کره زمین قدرت جاذبه‌ی میلیاردها مترمکعب آب دریاها را در خودش نگه‌داشته و خیلی چیزهای دیگر و اگر کمی تفکر کنیم می‌بینیم که هیچ‌گونه ستونی هم ندارد. در کتاب آسمانی خداوند می‌فرماید، اگر این کره یک میلی‌متر جابه‌جا شود، ممکن است نابود و یا به یک کهکشان دیگر برود و نظم و نظام این‌ها همه با خداوند است و ما باید تشکر و قدردان خداوند باشیم. لحظه‌به‌لحظه زندگی ما جای قدردانی و شکرگزاری می‌باشد. بارها و بارها آقای مهندس می‌فرمایند، من از خداوند سپاسگزاری می‌کنم که فرصت خدمت به بندگانش را به من داده است.

استاد در ادامه فرمودند : و اما در موردتقدیر

طبق آموزش‌های کنگره60 و صحبت‌های آقای مهندس که می‌فرمایند، تقدیر آن چیزی نیست، مگر آنچه ما با دستان پرتوان خودمان برای خودمان درست می‌کنیم،اگر من یک روزی وارد چرخه‌ی اعتیاد شدم،این اتفاقاتی بوده است که برای خودم رقم‌زده‌ام یا در همین بعد حیات و یا در بعدهای قبل از تولد،عملکرد من به شکلی بوده است که امروزه من بایستی در اعتیاد و یا مشکل مالی و .....باشم.

استاد فرمودند : در کتاب60 درجه زیر صفر آمده است که ، اعمال ما در خطوط تقدیر نقش بسیار مهمی دارند،که به آن رنگ دیگری می‌دهد و همه‌ی آن به عملکرد ما برمی‌گردد، من امروز تقدیر کارهای خودم را چه در این دوره حیات و چه در جهان آخرت که فردای امروز من است را به دست‌های خودم درست می‌کنم و اعمال ما نقش بسیار مهمی در تقدیر دارد.اگر شخصی دست به دزدی زد و دستگیر شد و قانون برای او مجازات معلوم کرد ، این تقدیر را خود او با دست خودش رقم‌زده و یا نوشته است ولی عملکرد آن در زندان ممکن است که جرم او نصف شود و یا برعکس.تک‌تک ما ، عملکرد خودمان است که فرصتی به ما داده‌شده که در کنگره اول به خودمان خدمت کنیم و بعد به دیگران.

استاد در ادامه فرمودند : اصل کنگره60 بر مبنای قدر و سپاس در درجه‌ی اول از خود کنگره، آقای مهندس،خانواده‌ی آقای مهندس، خدمت‌گزاران، اساتیدی که ما آن‌ها را نمی‌بینیم،پیشکسوتان،دیده بانان، و تمامی کسانی که در این راه زحمت می‌کشند.ما باید یک‌قدری دید خودمان را گسترش دهیم ، واقعاً یک مجموعه ، به‌صورت شبانه‌روز زحمت می‌کشند تابنده و امثال من روی این صندلی راحت نشسته و باهم صحبت می‌کنیم,باید دوربین را به‌طرف خودمان برگردانیم و سعی کنیم که در  عیب‌های خودمان را ببینیم و درست کنیم.امیدوارم که قدر و اندازه‌ی کنگره را پیداکرده باشیم و بهره‌ی لازم را از این لحظاتی که در کنگره سپری می‌کنیم ، ببریم.

سخنان نگهبان جلسه ، کمک راهنما مسافر امیر

استاد فرمودند : ابتدا من از طرف لژیون سردار ( مالی ) ورود تمام  مسافران و هم‌سفران محترم را به لژیون سردار خوش‌آمد می‌گویم. و اما در مورد دستور جلسه ، من در ابتدا دو بیت از حضرت حافظ برایتان می‌خوانم که ارتباط با دستور جلسه دارد:

ما به دین در نه پی حشمت و جا آمده‌ایم                                     از بد حادثه اینجا به پناه آمده‌ایم

ره رو منزل عشقیم و زسر حد عدم                                              تا به اقلیم وجود،این‌همه راه آمده‌ایم

لنگر حلم توای کشتی توفیق کجاست                                        که به دیوان عمل نامه سیاه آمده‌ایم

ما روی این زمین برای مقام و یا جایگاه نیامده‌ایم،مابعد از آن حادثه که از روز الست در بهشت اتفاق افتاد.این لنگر و یا کشتی کجاست که من سوار آن بشوم چون نامه و تقدیرم سیاه است.

استاد در ادامه فرمودند : در کنگره آموزش گرفتیم که تقدیر یعنی نامه پیشین ما.اگر یک سری علف‌های هرز دور یک درخت و یا یک گیاه را بگیرد، آن درخت و یا گیاه خودشان هیچ اطلاعی ندارند که این علف‌های هرز باعث نابودی خودشان می‌شود و اگر این علف‌ها را نزنیم، آن درخت خشک می‌شود ، پس من هم با ورودم به کنگره، همان نامه و قدر و اندازه‌ام بود.  برای من انسان ، علف‌های هرز همان ضد ارزش‌ها و ناآگاهی‌ها و راه گم کردن‌ها که قبل از ورودم به کنگره بود، چون هر کجایی برای درمان می‌رفتم، برایم زندان بود،حالا به‌واسطه همان اندازه و قدر که من داشتم راه برای من باز شد و کنگره سر راه من قرار گرفت و من وارد کنگره شدم و با آموزش‌هایی که در کنگره گرفتم، اندازه و قدر من خیلی بزرگ‌تر شد. وقتی نگاه کنیم به افرادی که به کنگره می‌آیند می‌بینیم که با آموزش‌هایی که از کنگره گرفته‌اند با افراد بیرون از کنگره چقدر تفاوت دارند.چون آموزش‌هایی که از کنگره گرفتیم ، الفبای حقیقت و راستی و درستی و ...... بود که تک‌تک ما فراگرفتیم.   

استاد فرمودند : حالا در کنگره به‌واسطه‌ی قدر و اندازه ، من قد کشیدم و رشد و بزرگ‌تر شدم و باید ببینم در قبال آنچه کاری را باید من انجام دهم.من خودم باوجوداینکه یکی از اعضای لژیون سردار هستم ذره‌ای از کنگره توقعی ندارم و در ذهن خودم تصور نمی‌کنم که تا حالا به کنگره کمکی کرده باشم،چرا؟ چون وقتی به کنگره نگاه می‌کنم می‌بینیم که کنگره خیلی چیزها به من داد و خیلی قدر و اندازه‌ی من را بالا برد.

استاد در ادامه فرمودند : تقدیر و نامه‌ای که دستمان بود و به کنگره آوردیم،متوجه شدیم که نامه ما سیاه است و باید آن سیاهی را پاک‌کنیم و تقدیر را برای آینده‌ی خودمان رقم بزنیم و کوله‌پشتی خودم را با آموزش‌هایی که می‌گیریم برای جهان‌های بعدی پرکنم. لطف خداوند شامل تک‌تک ما شده است که ما به کنگره آمده‌ایم و اجازه نشستن روی این صندلی‌ها به ما داده‌شده است،چون به یک اندازه‌ای رسیده‌ایم، اگر کسی بخواهد گذشت داشته باشد و ببخشد ، باید به آن اندازه و گذشت و بخشش رسیده باشد. انشا الله که با همین آموزش‌هایی که در کنگره فرامی‌گیریم و با صحبت‌های آقای مهندس این اتفاق بیافتد ، که بتوانیم در کنگره بیشتر خدمت کنیم.


استاد در پایان فرمودند : این کائنات ثروتش تمامی ندارد و من به عزیزان پیشنهاد می‌کنم که از کائنات چیز کم درخواست نکنید.    

 

 تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

عکس : مسافر منصور

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، لژیون ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مصطفی لژیون ۱۱ شنبه 4 خرداد 1398 23:54
خدا قوت به تمامی اعضای لژیون سردار انشاالله که مزد این زحمات شما در امورات زندگی شما اثر گذار باشد که حتما همینطور هست.تا باد چنین بادا....
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic