مصاحبه، مرتبط با دستور جلسه هفتگی(کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر)
چهارشنبه 8 خرداد 1398 ساعت 22:27 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )

گفتگو با کمک راهنمای محترم مسافر امیر

کمک راهنمای درمان اعتیاد

حضرت حافظ می‌فرماید:

شراب ارغوانی را گلاب اندر قدح ریزم          نسیم عطرگردان را شکر در مجمر اندازم
با سلام خدمت کمک راهنمای محترم آقای امیر محمدی لطفاً طبق رسم کنگره ۶۰ خودتان را معرفی نمایید؟

سلام دوستان امیر هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی؛ تریاک، شیره، حشیش، الکل و قرص ترامادول مدت تخریب؛ بیش از ۱۵ سال، روش درمان: DST، همراه با داروی شفابخش OT، مدت ۱۰ ماه و ۱۰ روز سفر کردم به کمک راهنمایی استاد عزیزم آقای ابراهیم خلیل زاده، در حال حاضر هم ۶ سال و ۴ ماه است که به دستان پرتوان آقای مهندس آزاد و رها هستم و خیلی خوشحالم که در خدمت شما هستم.

شما بعد از رهایی اولین خدمتی که در کنگره ۶۰ تجربه نموده‌اید چه بوده است؟

 من قبل از رهایی با کلی از بیماری‌ها وارد کنگره شدم و بعد از رها شدن آن سرحالی و شادابی و حال خوش و آن جوانی را در خودم احساس کردم و زمانی که رها شدم حدود دو ماه به کنگره نیامدم و یک روزی آمدم در کنگره سری بزنم که یکی از دوستانم به من گفت: که در شعبه نیک‌آباد دبیر می‌خواهم شما می‌آیید؟ و دبیر شوی؟ من خودم نگهبان هستم، من هم قبول کردم و یک دوره دبیری را پشت سر گذاشتم و همان دوره دبیری باعث شد که؛ جرقه‌ای در ذهنم زده شود و من در کنگره ماندگار شوم و تا امروز که در خدمت شما هستم.

 دستور جلسه این هفته کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر و تصاویر آن می‌باشد لطفاً مختصری برایمان از این کتاب بگویید؟

 در مورد کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر شاید یک سال، هر شب این کتاب را خوانده‌ام و هر شب که می‌خواستم، بخوابم چندصفحه‌ای از این کتاب را می‌خواندم و برداشت من از عبور از منطقه ۶۰ درجه همان‌طور که در کتاب گفته‌شده که فهمیدن این کتاب کار هرکسی نیست و یا بهتر بگویم باورش کار هر کس نیست، مگر این‌که بتواند معنی این کتاب را بفهمد و امروز وقتی‌که من به این مطالب رسیدم، گفتم: باید بگردم و ببینم که در این کتاب چه چیزی نوشته‌شده است و در پیام‌ها چه چیزی گفته‌شده است که این‌قدر معنی دارد، باید معانی پیام‌ها را بفهمم و باورم بشود که این کتاب حقیقتی درونش وجود دارد و بامطالعه هر شب و با سی‌دی‌های کنگره به این نتیجه رسیدم که؛ حقیقتاً کتاب بسیار ارزشمندی است که آقای مهندس می‌گوید: هیچ‌وقت بسته نمی‌شود و شاید من ذره‌ای از این کتاب را برداشت کرده باشم و یا ذره‌ای از این کتاب را فهمیده باشم، ولی؛ که در عمق مطالب بروم و پیام‌هایش را متوجه بشوم، بازهم نیاز به زمان و ایمان بسیار قوی دارد و چرا این کتاب بسته نمی‌شود؟ چون کتابی بود که اعتیاد را درمان کرده و تمام مکتوبات جهان که در مورد اعتیاد نوشته‌شده و یا پزشکان و روان‌پزشکان و حتی دانشمندانی که ادعای علم‌دارند و در مورد اعتیاد مطالبی را نوشته‌اند هیچ باری را از دوش مصرف‌کننده مواد مخدر برنداشته‌اند، اما؛ این کتاب، کتابی بود که؛ اعتیاد را درمان کرد، یعنی هر شخصی با هر نوع مواد مخدری که وارد کنگره می‌شود، این کتاب راه گشای درمانش است و اگر به مطالب این کتاب عمل کند، حتماً به درمان قطعی خواهد رسید.

در نوشتارهای کنگره کدام مطلب بیشتر از همه نظرتان را جلب کرده است؟

درواقع نمی‌شود گفت: که کدام بهتر است. تمام مطالب و پیام‌های کنگره بسیار زیبا هستند و هرکدام لذت خودش را دارد. حضرت حافظ می‌فرماید:

شراب ارغوانی را گلاب اندر قدح ریزم          نسیم عطرگردان را شکر در مجمر اندازم

هرکدام از این شراب‌های الهی طمع و لذت خودش را دارد. استاد سردار معنا و لذتی برای خودش دارد و استاد سیلور و استاد رعد هم یک معنا و یک لذتی برای خودش دارد و همه این مطالب شیرین و زیبا هستند و بسیار دل‌نشین است و در کتاب هم می‌خوانیم که می‌گوید: جانا سخن از زبان ما می‌گویی، ما وقتی‌که در بیرون از کنگره مواد خود را ترک می‌کردیم، از احساسات درونمان هیچ اطلاع و آگاهی نداشتیم و وقتی این کتاب را مطالعه کردیم، دیدیم که؛ آقای مهندس حس و حالش باز بوده و احساسات درون خودش را متوجه شده است و همچنین فهمیده که در کتاب به نگارش درآورده است اما؛ ما حال خوبی نداشتیم و نمی‌دانستیم که از کجا و چرا حال خوبی نداریم و وقتی‌که این کتاب را مطالعه کردیم درد و دل خودمان را در این کتاب پیدا کردیم.

به نظر شما در کنگره چه چیزی است که نمی‌شود رهایش کرد؟

اگر بخواهم کوتاه بگویم: عشق و محبت است. چون؛ روزهایی که می‌خواهیم به کنگره بیاییم، از صبح انتظار می‌کشیم تا زودتر وارده کنگره شویم و یک نیروی بسیار قوی هست که ما را به کنگره می‌کشاند و نیروی عشق و محبت و بیشتر حقیقت و دوست داشتن است، همان چیزی است که ما انسان‌ها دنبالش می‌گردیم و راه‌های زیادی را رفته‌ایم و پیدایش نکردیم، درصورتی‌که در همین‌جاست در کنگره ۶۰ و اینجا می‌شود پیدایش کرد همان‌طوری که ما پیدایش کردیم.

از شما سپاسگزار هستم که وقت گران‌بهایتان را در اختیار ما گذاشته‌اید، در آخر اگر توصیه و یا صحبتی داری برای ما بیان کنید؟

 در آخر توصیه می‌کنم به سفر اولی‌هایی که می‌آیند حتماً کنگره کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه را بخوانند، اگر می‌خواهند، لذت کنگره را بفهمند تا برایشان کنگره قابل‌فهم و درک گردد؛ یعنی؛ آمدن در کنگره و روی صندلی نشستن و رفتن مشکلی را از ما حل نمی‌کند. فهمیدن این کتاب و درک مطالب در گفته‌های این کتاب می‌تواند راه گشای همه عزیزان باشد. این را بدانند که کنگره یک تفکر بسیار بزرگ است که در کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر به نگارش درآمدهاست. وقتی‌که؛ ما این کتاب را فهمیدیم و درکش کردیم پرونده اعتیادمان برای همیشه بسته خواهد شد.

 از شما و تمامی دوستانتان در سایت کنگره ۶۰ بسیار سپاسگزار هستم.

گزارش و تایپ: مسافر حسین

عکس: مسافر منصور

ویرایش: مسافر رضا لژیون 21


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ها، دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
بتول لژیون 19همسفران یکشنبه 12 خرداد 1398 22:51
باعرض سلام وحداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای امیرمحمدی مثل همیشه ازصحبتهای پربار وآموزند شما لذت بردم,,وخسته نباشید
رضا سایت سلمان فارسی یکشنبه 12 خرداد 1398 08:40
خسته نباشی به استاد گرامی خودم مطالب را به زیبایی بیان کردید
همسفر جمعه 10 خرداد 1398 04:47
باعرض سلام وحداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای امیرمحمدی مثل همیشه ازصحبتهای پربار وآموزند شما لذت بردم,,وخسته نباشید به خدمتگزارن سایت
پنجشنبه 9 خرداد 1398 23:22
باعرض سلام وخداقوت خدمت اعضای سایت وخداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای امیرمحمدی بسیارپرباروآموزنده بودبرای شمابهترینهارا خواستارم.
مسافر مصطفی لژیون ۱۱ پنجشنبه 9 خرداد 1398 08:43
خدا قوت به کمک راهنمای محترم آقای امیر محمدی مثل همیشه فعال و پر انرژی، واقعا لذت بردم و تشکر از مسافر حسین و تمام عزیزانی که در سایت کنگره خدمت می کنند.تا باد چنین بادا.....
مسافر سعید پنجشنبه 9 خرداد 1398 08:16
سلام و خداقوت به کمک راهنمای محترم امیر آقا لذت بردم و سپاس از خدمتگزاران سایت و حسین آقا
مسافر احسان لژیون ۲۱ پنجشنبه 9 خرداد 1398 01:27
با تشکر از کمک راهنمای محترم آقای امیر محمدی و همچنین تشکر از تمام خدمتگذاران سایت که این گفتگو را انجام دادند
پنجشنبه 9 خرداد 1398 01:24
سلام وخداقوت خدمت راهنمای عزیزم آقاامیر
تشکرمیکنم ازشمابابت آموزشهایی که به مامی دهید.
مثل همیشه پرمحتواودلنشین صحبت کردید.
سپاسگزارم ازکلیه خدمتگذاران محترم
Hussein پنجشنبه 9 خرداد 1398 00:00
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت کمک راهنمای عزیز آقای محمدی ممنون از صجبتهای آموزنده ای شما
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic