خلاصه عملکرد لژیون ویلیام وایت(درمان سیگار)تاریخ98/03/14
سه شنبه 14 خرداد 1398 ساعت 21:27 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )

خلاصه گزارش عملکرد لژیون ویلیام وایت ( درمان سیگار )

کمک راهنما مسافر سعید

موضوع:در استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره من چه کرده‌ام؟

بارها گفتم که بهترین کمک در کنگره جایگاه کمک راهنمایی است و انشالله که تمام عزیزانی که خواسته‌ی این خدمت رادارند ، امسال در امتحان کمک راهنمایی شرکت کنند و شال کمک راهنمایی را از دستان پرتوان آقای مهندس دریافت کنند تا بتوانیم پایه‌های علمی کنگره......

خلاصه سخنان استاد

استاد پس از چهارده ثانیه سکوت فرمودند: پیشاپیش عید سعید فطر را به همه‌ی شما عزیزان تبریک می‌گویم و امیدوارم که در این ماه مبارک بهره‌ی لازم را برده باشیم، چون در ماه مبارک رمضان آموزش‌های زیادی وجود دارد.همان‌گونه که دبیر عزیز مسافر منصور فرمودند، دستور جلسه این هفته، در استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره من چه کرده‌ام؟

استاد فرمودند : این سؤالی است که تک‌تک ما باید از خودمان بپرسیم.ما در کنگره جند دستور جلسه داریم مشابه این دستور جلسه مثل ، کمک کنگره به من و کمک من به کنگره. اگر بخواهیم مقایسه کنیم و ببینیم که کنگره برای من چه کرده و من برای کنگره ، واقعاً قابل قیاس نیست، چون کنگره یک گوهر گران‌بها به من داد به نام آسایش و آرامش و راحتی، من خودم به خیلی از انجیوها رفتم و این معقوله ی آرامش و آسایش را پیدا نکردم. کنگره چیزی به ما داد به نام علم ، جهان‌بینی ، قوانین درست زندگی کردن ، ادب و احترام ، نظم و انضباط ، انرژی و........ و خیلی از مشکلات من را حل کرد و هرچقدر بیشتر در کنگره ماندم، متوجه شدم که من خیلی به کنگره بدهکار هستم و یکی از آرزوهای من این است که کنگره حالا باقی بماند و من بتوانم در آن خدمت کنم و یک شخص باید به کنگره ایمان داشته باشد.

استاد در ادامه فرمودند : و سؤالی که باید ما از خودمان بپرسیم : من برای کنگره چه‌کاری انجام داده‌ام؟

آقای مهندس در رابطه با همین دستور جلسه ، مثلثی را فرمودند : 1- منابع مالی 2- نیروی انسانی 3- علم و آگاهی. این هم یک مثلث متساوی الاضلاع می‌باشد و باید مثل مثلث درمان اعتیاد ( جسم ، روان و جهان‌بینی ) هر سه ضلع آن باهم رشد کند.ضلع مهم این مثلث برای پایداری و دوام کنگره ، منابع مالی می‌باشد.همان‌گونه که بارها آقای مهندس فرمودند ، کنگره یک انجیو  می‌باشد ، یعنی یک سازمان مردمی و زیر نظر هیچ ارگان دولتی نمی‌باشد و باید توسط خودش تغذیه شود و خود من به این نتیجه رسیدم و در حد توان خودم کمک کردم و اثرات و نتیجه آن را در زندگی روزمره‌ام می‌بینم، چون در کتاب آسمانی آمده است ، الله السریع الحساب و چیزی که هست ما در کنگره بخشش را یاد می‌گیریم و باید ببخشیم. و اما در مورد نیروی انسانی ، که یکی از اضلاع مثلث می‌باشد ، که خدا را شکر نیروی انسانی در کنگره زیاد وجود دارد و همیشه در حال خدمت هستند و تمام خدمت‌هایی که در کنگره انجام می‌پذیرد داوطلبانه و بدون هیچ‌گونه مزد و حقوقی انجام می‌گیرد.

استاد فرمودند : اما در مورد ضلع سوم ، که علم کنگره می‌باشد، که می‌توان گفت تنها علمی است که در هیچ کجا وجود ندارد و همیشگی و یک حقیقت است . کشف روش DST علمی است که هیچ موقع از بین نمی‌رود و همیشه برقرار است.تعریف علم از دیدگاه استاد امین ، که می‌فرمایند : کشف قوانین تغییر ، تبدیل و ترخیص که به‌راستی و درستی دلالت می‌کند و یک حقیقتی را به ما نشان بدهد.پس خیلی از روش‌ها مثل سم‌زدائی و یا خیلی از روش‌های پزشکی علمی نیست، چون به سرانجام نرسید ولی روش DST خودش یک حقیقت است، یعنی بوده ، هست و خواهد بود.تمام کتاب‌ها و ابزارهایی که در کنگره آموزش داده می‌شود یک علم واقعی است و به سرانجام می‌رسد و یک حقیقتی را به ما نشان می‌دهد.

استاد در ادامه فرمودند : و اما اگر دستور جلسه این هفته را به لژیون سیگار ربط دهیم ، باید ببینیم قبل از ورودمان به کنگره روزانه برای مصرف سیگار و یا حتی مواد خودمان چه مبلغی را هزینه می‌کردیم و این مبلغ را ماهیانه و سالانه حساب کنیم و به یک عددی برسیم، حالا با خودمان بگوییم از این مبلغ چه میزان من به کنگره و یا کمک به سبد را انجام داده‌ام و نباید در کنگره حسابگرانه فکر کنیم و با خود بگوییم که کنگره مجانی است و نباید هیچ‌گونه مبلغی را پرداخت کنیم ولی باید عاقلانه فکر کنیم و با خودمان بگوییم که این سقف که من با امنیت کامل ، روی این صندلی نشسته‌ام از کجا آمده و یا چه کسانی هزینه‌ی آن را پرداخت کردند.

استاد در ادامه فرمودند : باید بدانیم این بستر و امکاناتی که در کنگره برای ما فراهم‌شده است را ما مدیون کنگره هستیم و من باید از هر طریقی که در توان دارم چه ازنظر مادی ، معنوی و خدمت کردن وظیفه‌ی خودم را نسبت به کنگره ادا کنم و بارها گفتم که بهترین کمک در کنگره جایگاه کمک راهنمایی است و انشالله که تمام عزیزانی که خواسته‌ی این خدمت رادارند ، امسال در امتحان کمک راهنمایی شرکت کنند و شال کمک راهنمایی را از دستان پرتوان آقای مهندس دریافت کنند تا بتوانیم پایه‌های علمی کنگره را مستحکم و این علم کنگره را به دیگران انتقال دهیم چون یکی از پایه‌های بزرگ کنگره60 پایه‌های علمی می‌باشد و نیاز به نیروهای متخصص دارد.

در پایان استاد جلسه ، کمک راهنما مسافر آقای سعید چنگانیان جلسه را به مشارکت گذاشتند :

مسافر مصطفی : این سؤالی است که تک‌تک ما باید از خودمان بپرسیم، در ابتدا من از خودم می‌پرسم که کنگره برای من چه‌کاری انجام داده است.من خودم قبل از این‌که وارد کنگره60بشوم از یک سری ادبیات خاص استفاده می‌کردم ، حال خوشی نداشتم ، ولی کنگره علاوه بر درمان مواد و سیگار من ، آرامش و آسایش و تعادل و طریق و علم درست زندگی کردن را به من آموخت و من این آرامش را مدیون کنگره هستم.

              دیگران کاشتند و ما خوردیم                             ما باید بکاریم تا دیگران بخورند

سال گذشته در جشن گل‌ریزان آقای مهندس در مصرع دوم این بیت کلمه‌ی باید را اضافه کردند که یکی از تفکرات بزرگ آقای مهندس این بود که وقتی من در کنگره رها می‌شوم و به حال خوش می‌رسم، با خدمت کردن و پس دادن این آموزش‌ها بتوانم به دیگران خدمت کنم و کوچک‌ترین کاری که من می‌توانم انجام دهم باید از گردش سبد ( قانون یازده ) حمایت کنم.

مسافر ابراهیم : من باید قدر این صندلی که روی آن نشسته‌ام را بدانم، چون آقای مهندس در ابتدا با چند نفر کار درمان را شروع کردند و محل تشکیل لژیون آن‌ها در پارک و خیلی محدود بوده است و این بذری که آقای مهندس کاشته‌اند را ما بتوانیم آبیاری کنیم و من به میزان توان خودم بتوانم پایه‌های مالی کنگره را حمایت کنم تا بذری باشد برای آیندگان که بتوانند از آن استفاده لازم را ببرند.

مسافر حسین : من مصرف‌کننده قبل از ورودم به کنگره همه‌چیز خودم را ازدست‌داده بودم و با ورودم ، کنگره من را احیا کرد، حس‌های من را باز کرد ، دوست داشتن ، محبت کردن ، بخشیدن و به من آموخت که خشم و نفرت را فراموش کنم و این وظیفه‌ی من است که علمی که در کنگره فراگرفتم را بتوانم به هر طریقی که هست انتقال بدهم و بهترین آن‌هم کمک راهنما شدن است و اما در مورد استحکام مالی ، همان‌گونه که ما بخشیدن را یاد گرفتیم و در کنگره قانون عمل و عکس‌العمل را آموختیم  وقتی از مادیات ببخشیم، حتماً نتیجه آن را در زندگی می‌بینیم و ما باید از نداشته هایمان ببخشیم و مهم‌تر از هر چیزی که بتوانم در بیرون از کنگره تمام این آموزش‌ها را به اجرا دربیاوریم.

مسافر منصور : من در زمان مصرف روزانه یک پاکت سیگار مصرف می‌کردم و به‌غیراز ضررهایی که به جسم خودم وارد می‌کردم ازنظر مالی اگر حساب کنم ماهیانه عدد قابل‌توجهی را هزینه می‌کردم  و حالا که در کنگره به درمان رسیده‌ام باید حداقل درصدی از این مبلغ را به کنگره کمک کنم.

مسافر مجید : به نظر من تفکر آقای مهندس این بوده که من مسافر راحت روی این صندلی و در زیر این سقف با یک امنیت کامل بنشینم.و ما هر کاری که برای کنگره انجام بدهیم  در مقابل چیزهایی که کنگره به من داده است ، کاری انجام نداده‌ایم.

مسافر مصطفی : چون ما در حال درمان هستیم، یکی از پارامترهای درمان ما "باید" است و یک سری قوانین بر نظام و هستی حاکم می‌باشد ، مثل خمس و زکات که در دین ما هم هست.به نظر من اگر ما باید ازنظر مالی بخشش نکنیم ، این درمان پایدار نمی‌ماند و تلاش آقای مهندس در این است که درمان ما پایدار باقی بماند و پایداری آن را می‌توانیم در همین دستور جلسه جستجو کنیم و واقعاً من مسافر ببینم که برای پایه‌های مالی و علمی کنگره چه کرده‌ام؟ من وقتی به خودم نگاه می‌کنم و اطرافیان هم به من می‌گویند متوجه تغییر شده‌ام و این تغییر را مدیون کنگره و آموزش‌های راهنما هستم و این شکرگزاری را باید به هر شکلی که هست چه ازنظر مالی و چه ازنظر علمی انجام دهم.

مسافر محمد : خدا را شاکر و سپاسگزار هستم که امروز توانستم در کنگره حضور پیدا کنم و اما در مورد دستور جلسه هفتگی ، بزرگ‌ترین علمی که کنگره60 به من داد ، علم درست زندگی کردن را به من آموخت اگر بخواهم این دستور جلسه را به درمان سیگار ربط دهم، من خودم بارها برای درمان سیگار اقدام کردم ولی هیچ‌وقت موفق نشدم ولی با ورودم به کنگره آموختم که وقتی با یک مصرف‌کننده سروکار دارم چگونه با آن شخص برخورد کنم قبل از ورودم به خیلی از انجیوهای دیگر رفتم ولی نتوانستم سیگار خودم را درمان کنم و انشاالله که بتوانم این علمی که کنگره به من یاد داده را در بیرون از کنگره به اجرا دربیاورم و بتوانم زکات آموخته‌های خودم را بپردازم.


 

 تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

عکس : مسافر منصور

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، دستور جلسات هفتگی، لژیون درمان سیگار (ویلیام وایت)،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر احسان لژیون ۲۱ پنجشنبه 16 خرداد 1398 10:58
خدا قوت به کمک راهنمای محترم آقای سعید چنگانیان
مسافر مصطفی نگهبان سه شنبه ها چهارشنبه 15 خرداد 1398 17:52
خدا قوت به تمامی کمک راهنماهای محترم در قسمت ویلیام که با عشق و محبت زحمت می‌کشند تا یک نفر به درمان برسد و یک خدا قوت ویژه به کمک راهنمای خودم آقای سعید چنگانیان که خیلی زیبا و قشنگ دستور جلسه را بیان کردند.شکر.‌.شکر...شکر...
چهارشنبه 15 خرداد 1398 17:36
خداقوت ویژه خدمت کمک راهنمای محترم آقای سعید چنگانیان مطالب آموزنده ای را بیان فرمودید سپاسگزارم و یک تشکر خاص از خدمتگزاران سایت5140
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو