مصاحبه "قدردانی از طرف سایت"
پنجشنبه 16 خرداد 1398 ساعت 19:31 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )

ضمن قدردانی از زحمات بی دریغ ایجنت، مرزبانان و تیم آشپزی و کلیه عزیزانی که در ماه مبارک رمضان

خدمت کردند، مصاحبه ای با سرآشپز محترم کمک راهنمای تازه واردین آقای جواد گیاهچین

انجام گردیده است.وقتی‌که بتوانیم خدمتی برای احیای نفس در کنگره  انجام دهیم در هر جایگاهی که خدمت کنیم لذتی برای خودش دارد و این لذت‌ها و این حس‌ها را فقط در کنگره می‌توانیم پیدا کنیم
با سلام خدمت کمک راهنمای تازه واردین آقای جواد گیاهچین ضمن عرض تبریک ماه مبارک رمضان، لطفاً طبق رسم کنگره ۶۰ خودتان را معرفی نمایید؟

سلام دوستان جواد هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی؛ تریاک، شیره، هروئین و متادون، با بیش از ۶۰ سی‌سی متادون وارد کنگره شدم، ۱۵ ماه و ۵ روز سفر کردم، به کمک راهنمایی استاد عزیزم آقای محسن نجفی، به روش درمان DST، داروی شفابخش OT در حال حاضر هم چهار سال و سه ماه است که آزاد و رها هستم و در ادامه لژیون ویلیام وایت به راهنمایی استاد بزرگوارم آقای منصور ولیخانی ۱۱ماه سفر کردم به روش DST، همراه با نیکوتین خوراکی و در حال حاضر هم سه سال و ۴ ماه است که آزاد و رها هستم.

در حال حاضر چه مسئولیتی در کنگره ۶۰ دارید؟

اول از ایجنت و مرزبانان محترم تشکر می‌کنم که؛ به من اجازه خدمت دادند و از خداوند سپاسگزارم که؛ توفیق به من داد که؛ بتوانم در این جایگاه خدمت کنم و آموزش بگیرم و در حال حاضر کمک راهنمای تازه واردین هستم و مسئولیت آشپزخانه را هم به عهده‌دارم.

از اینکه در کنگره خدمت می‌کنید چه حسی دارید؟

حس و حال را در کنگره ۶۰ را نمی‌توان با زبان گفت و وصفی ناگفتنی دارد، اما؛ حس و حال خوبی دارد و همیشه در حال آموزش گرفتن هستیم.

شما تجربه طبخ غذا در خارج از کنگره را هم دارید، چه فرقی بین کار بیرون و کنگره وجود دارد؟

خب مسلماً کار بیرون با خدمت در کنگره بسیار فرق دارد و کنگره حس و حال عجیبی دارد و حتی طبخ غذا هم با روشDST است .وقتی‌که بتوانیم خدمتی برای احیای نفس در کنگره  انجام دهیم در هر جایگاهی که خدمت کنیم لذتی برای خودش دارد و این لذت‌ها و این حس‌ها را فقط در کنگره می‌توانیم پیدا کنیم، فرقی نمی‌کند در جایگاه کمک راهنمایی باشد یا نشریات، سایت، OT  و حتی آشپزخانه، مهم خدمت خالصانه است.

از حس و حال رمضان در قبل و بعد از درمان برایمان بگویید؟

خب قبل از درمان همیشه وقتی‌که ماه مبارک رمضان می‌آمد، همیشه ناسزا می‌گفتیم و ناراحت بودیم که چرا این ماه آمده است؟ چون کارهای ضد ارزش زیادی را انجام می‌دادیم، اما؛ از سال ۹۲ که وارد کنگره شدم، متوجه شدم که ماه مبارک رمضان حس و حال عجیبی دارد و من همچنین حسی را هیچ کجا تجربه نکرده‌ام و من خیلی جاها غذا پختم و کارکردم اما این حس عجیب را فقط در کنگره تجربه کردم و کنگره با هیچ جایی قابل توصیف نیست.

اگر بخواهید در این شب‌ها یک آرزو کنید چیست؟

 آرزو می‌کنم در همین سالی که هستیم آکادمی افتتاح گردد.

از طرف سایت نمایندگی سلمان فارسی از زحمات و خدمات خالصانه و بدون چشم‌داشت شما و تیم آشپزخانه و همه دوستان و دست‌اندرکاران تشکر می‌کنیم، در آخر اگر توصیه و یا صحبتی دارید برای  سفر اولی‌ها بیان کنید؟

در درجه اول تشکر می‌کنم از؛ بچه‌های سایت که واقعاً در پشت پرده خیلی زحمت می‌کشند.

انشاء الله که اجرشان را خداوند بدهد و امیدوارم که به هر آرزویی که دارند، برسند.

اما سفر اولی‌های عزیز همانند شکوفه‌های یاس هستند و آقای مهندس می‌فرمایند: خونی در رگ‌های ما هستند و اگر سفر اولی‌ها نبودند، ما هم‌الان نبودیم، سفر اولی‌ها ترسی نداشته باشند از درمان و درمان فقط در کنگره صورت می‌گیرد ولا غیر و من روش‌های دیگری را امتحان کردم، اما؛ هیچ نتیجه‌ای نداشت و هرروز حالم خراب‌تر می‌شد، من با یک حال عجیبی وارد کنگره شدم و در دو جا من مسئولیت داشتم یکی در سپاه بود و دیگری دریکی از ارگانهای دولتی و من می‌ترسیدم که همه مرا ببینند و متوجه اعتیادم بشوند، درصورتی‌که همه می‌دانستند، ولی؛ خودم خبر نداشتم، اما؛ با لطف پروردگار وارد کنگره شدم و بسم‌الله را گفتم و شروع به درمان کردم. اوایل حال خیلی خرابی داشتم اما؛ با مرور زمان حالم خیلی بهتر شد و توصیه من این است که سفر اولی‌های عزیز نترسید از پله کم کردن، یا دارو و یا اینکه کسی که در کنگره آن‌ها را ببیند و در کنگره همه برای درمان آمده‌اند و امیدوارم که این کنگره ۶۰ روزی جهانی شود تا کسی ترسی نداشته باشد و دوستان سفر اول وقتی‌که وارد کنگره می‌شوند، بعد از دو ماه رنگ چهره‌شان عوض می‌شود و کم‌کم تغییر می‌کنند و این برای خودشان هم باورنکردنی است، درصورتی‌که در اوایل ورود به کنگره قبول نمی‌کنند، چون؛ باورهایشان شکسته شده و کسی در بیرون به ما اعتماد نمی‌کند، اما؛ به‌مرورزمان یواش‌یواش افرادی که در بیرون هستند، اعتماد پیدا می‌کنند و حتی به کمک ما هم می‌آیند، تا از اعتیاد رها شویم، ما در بهترین جای دنیا قدم نهادیم درجایی که درمانش قطعی است. درجاهای دیگر ترک هست، اما؛ درمان نیست.

امیدوارم که سفر اولی‌ها با سفری خوب بعد از ۱۰ الی ۱۱ ماه پرونده اعتیاد را برای همیشه ببندند و همین‌طور هم هست. انشاء الله که در جایگاه‌های بالاتر ببینیمشان. 

من خودم یک دوره مرزبانی را پشت سر گذاشتم، من هم مانند سفر اولی‌ها بودم اما؛ در حال حاضر راهنمای تازه واردین هم هستم و حدود پنج سال است که در آشپزخانه کنگره خدمت می‌کنم و برای من افتخار بسیار بزرگی است که در کنگره خدمت می‌کنم.

در آخر هم از ایجنت محترم و مرزبانان عزیز و تمام دوستان و عزیزان، که در این مدت ماه مبارک رمضان در آشپزخانه خدمت کردند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

گزارش و تایپ: مسافر حسین

عکس: مسافر منصور

ویرایش: مسافر رضا لژیون21 


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی، مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجید فروغی لژیون ۱۵ دوشنبه 20 خرداد 1398 22:14
آفرین و خداقوت به اقا جواد و تمامی عزیزانی که در جشن رمضان و در تهیه و پخت و توزیع افطاری بین مسا فران و همسفران سلمان نمایندگی سلمان فارسی خدمت نمودند.غذاها بسیار عالی و خوشمزه بودند.ممنون سر آشپز
مسافر مسعود فروغی یکشنبه 19 خرداد 1398 23:02
با سلام و خداقوت به آقای گیاهچین و تمامی عزیزانی که در پخت افطاری خدمت صادقانه انجام دادند.ان شاالله برکات این خدمت ها در زندگی تان جاری باشد.
مسافر مسعود فروغی یکشنبه 19 خرداد 1398 23:01
با سلام و خداقوت به آقای گیاهچین و تمامی عزیزانی که در پخت افطاری خدمت صادقانه انجام دادند.ان شاالله برکات این خدمت ها در زندگی تان جاری باشد.
مسافر بشیر لژیون ۱۷ یکشنبه 19 خرداد 1398 22:20

با عرض سلام خدمت آقا جواد عزیز بهتون خدا قوت میگم بسیار زحمت کشیدن‌ هم شما هم دیگر عزیزان در قسمت آشپز خونه توی این یک ماه و من و تمامی اعزای شعبه سلمان از شما سپاس گزاریم
یکشنبه 19 خرداد 1398 21:46
خداقوت مخصوص خدمت آقا جواد عزیز واقعا در طول این یکماه خیلی زحمت کشیدی و همیشه چهره بشاش و خنده رویی دارید انشاالله امسال با شال کمک راهنمایی که لیاقت آن را داری در کنکره باشید
مسافرمحمدبهرامی ازسلمان فارسی شنبه 18 خرداد 1398 18:07
با سلام و خدا قوت خدمت آقا جواد عزیز. من که امسال از ماه رمضان و افطاری های که شما زحمت اش را میکشیدید خیلی خیلی لذت بردم. انشاالله که به زودی در جایگاه کمک راهنمایی شمارا ببینم و یک خدا قوت به همه عزیزانی که شما را در آشپزخانه یاری
می‌کردند
مرضیه همسفرسعیدمحسن شنبه 18 خرداد 1398 14:04
خدا قوت میگم خدمت آقا جواد من که امسال سعادت نداشتم از دست پخت خوب شما افطار کنم ولی می‌دونم مثل سال قبل خیلی زحمت کشیدین خوشحالم که شال مشاور تازه واردین را به گردنتون میبینم انشالله امسال خودتون وهمسفرتون شال نارنجی کمک راهنما بگیرین
تشکر از آقا منصور که با عکسهای قشنگتون زحمات خدمتگزاران را منعکس میکردن وتشکر از آقایان حسین ورضا برای گزارش زیباشون
همسفرازشعبه سلمان فارسی اصفهان شنبه 18 خرداد 1398 09:52
باسلام وخداقوت به آقاجواد وحسین .قبول باشه ماه رمضان بابرکتی بود خیلی زحمت کشیدید واقعا غذاهای خوشمزه ای طبخ کردید انشاءلله برکت زحمات شماپیش خداوند محفوظ است انشاءلله درجایگاه کمک راهنمایی خدمت کنید .
همسفر فاطمه ل3 جمعه 17 خرداد 1398 17:16
خدا قوت اقای گیاه چین . سپاسگذارم بابت این افطاریهای خوشمزه دستتون درد نکنه .ان شاءالله که برکت این خدمتها را به بهترین نحو ببینید...
خدا قوت به خدمتگذارن سایت
Hussein جمعه 17 خرداد 1398 11:15
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت سرآشپز محترم آقا جواد ممنون از زحمات شما در ماه مبارک رمضان
مسافر احسان لژیون ۲۱ جمعه 17 خرداد 1398 07:04
یه تشکر ویژه دارم از کمک راهنمای تازه واردین آقای جواد گیاهچی که بسیار زحمت می کشند و همچنین بابت تمام زحمت هایی که در این ماه کشیدند صمیمانه ازشون تشکر دارم. از تمام بچه های آشپزخانه که در انجام این عمل عظیم همکاری داشتند تشکر میکنم
علی رحیمی پنجشنبه 16 خرداد 1398 23:24
خداقوت خدمت آقا جواد گیاهچین امیدوارم شما را در جایگاه کمک راهنمابی ببینم
خدمت در آشپزخانه به روشDST را تجربه نموده ام در کنار شما بسیار آموزنده بود امیدوارم خدمتگزاران دیگر هم تجربه کنند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات