خلاصه گزارش لژیون شماره22 یکشنبه تاریخ 98/04/09
یکشنبه 9 تیر 1398 ساعت 21:29 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )

خلاصه گزارش لژیون کمک راهنما مسافر علیرضا

موضوع: آداب و معاشرت،ادب و بی‌ادبی،تعادل و بی‌تعادلی

بارها آقای مهندس فرمودند ، که ما باید از گفتارها و نوشتارها همیشه یک‌قدم جلوتر باشیم درکنگره برای یادگیری ابزارهای زیادی وجود.......

خلاصه سخنان استاد

استاد در ابتدا پس از چهارده ثانیه سکوت فرمودند، خداوند را بسیار تا بسیار شاکر و سپاسگزارم که توانستم امروز در کنگره حضور پیدا کنم تا آموزش بگیرم و خدمت نمایم.قبل از هر کلامی جا دارد از تمام کسانی که در برپایی جشن دیده بان در روز پنج‌شنبه زحمت کشیدند  تا یک جشن زیبایی برای دیده بانان محترم برگزار گردد، تشکر نمایم و یک تشکر ویژه از تمام مسافران لژیون بیست و دوم که در این جشن شرکت کردند.

استاد فرمودند : همان‌طور که دبیر عزیز فرمودند، دستور جلسه‌ی این هفته، آداب و معاشرت،ادب و بی‌ادبی، تعادل و بی‌تعادلی می‌باشد، که برای هرکدام از این سه پارامتر یک سی دی آقای مهندس توضیح کامل فرمودند. متأسفانه یک سری مسائلی در جامعه‌ی ما وجود دارد که ما از کودکی با آن بزرگ شدیم و تمام این رفتار و کردارها غلط و اشتباه بوده است .بارها آقای مهندس فرمودند ، که ما باید از گفتارها و نوشتارها همیشه یک‌قدم جلوتر باشیم درکنگره برای یادگیری ابزارهای زیادی وجود داردو ما هر چه قدر بیشتر در کنگره حضور پیدا کنیم ، متوجه آن می‌شویم که برای آموزش گرفتن سالیان، سال زمان می‌برد.

استاد در ادامه فرمودند : به‌طور مثال اگر ما به یک مراسم عروسی و یا یک مراسم عزاداری دعوت شدیم هرکدام از این مراسم‌ها آداب خودش را دارد. ما باید در این مراسم‌ها ملاحظه‌ی بقیه‌ی افراد جامعه را بکنیم و باعث مردم‌آزاری برای دیگران نشویم.به‌طورکلی در جامعه‌ای که ما در آن زندگی می‌کنیم باید دست به هر کاری که  می‌خواهیم بزنیم آداب آن مراسم را رعایت کنیم.شخصی که منزل خودش را می‌فروشد و  خرج مراسم فوت یکی از اقوام خودش می‌کند ، کار درستی نمی‌کند ولی خدا را شکر ما در کنگره آموزش گرفتیم که برای هر مراسمی پاکت بگذاریم و این‌یکی از تفکرات مهم آقای مهندس می‌باشد. مثلاً در روز سیزدهم فروردین‌ماه که در تقویم روز طبیعت نام‌گذاری شده است، ما در همان روز متأسفانه خسارت‌های زیادی به طبیعت وارد می‌کنیم و این‌ها همه از نداشتن تعادل کافی و بی‌تعادلی می‌باشد.

استاد فرمودند : برای این‌که بهتر متوجه این دستور جلسه باشیم  ما باید از همین صندلی‌ها شروع کنیم و با آموزش‌هایی که در کنگره یاد می‌گیریم در بیرون از کنگره آن‌ها را به اجرا دربیاوریم.ما به‌عنوان یک شخصی که در کنگره آموزش‌دیده‌ایم در هر ارگان دولتی و یا غیردولتی که می‌رویم باید از ادب و تعادل بالایی برخوردار باشیم، مثلاً اگر نزدیک قاضی رفتیم ، تا اجازه‌ی نشستن روی صندلی را به ما نداده است ، نباید به خودمان اجازه بدهیم و روی صندلی بنشینیم.آقای مهندس در سی دی آداب و معاشرت کاملاً توضیح دادند. پس نتیجه می‌گیریم که ادب در تمامی زندگی‌هایمان باید رعایت شود تا نسبت به همدیگر از احترام بالایی برخوردار باشیم.

استاد در ادامه فرمودند : از شوخی‌های بیجا و بیهوده پرهیز کنید، باهم بخندید ولی به همدیگر نخندید،در لژیون روی صندلی درست بنشینید،به همدیگر احترام بگذارید، به راهنماها و پیشکسوتان احترام بگذارید و...... تمامی این‌ها می‌شود ادب که در زندگی روزمره خیلی به ما کمک می‌کند.همه‌ی ما برای خانواده‌ها و فرزندانمان معلم هستیم و آن‌ها از حرکات و رفتار ما الگوبرداری می‌کنند.شعرای ما در باب ادب و احترام خیلی اشعار زیبایی سروده‌اند، که باعث زیادشدن خرد در انسان می‌شود. آقای مهندس بارها فرموده‌اند که من به خودم آن‌قدر احترام می‌گذارم که تمام دنیا به من احترام بگذارند.غذا خوردن ما، رفتن به میهمانی‌ها و لباس پوشیدن و ... حتی خوردن شربت هم آداب دارد و ممکن است اگر از آداب آن خارج شویم به مسافر احساس خماری دست بدهد.اولین آداب آن این‌که به شربت OT ایمان داشته باشیم و بعد در کمال آرامش، شربت  OTمیل بفرمایید، و حتی بعد از خوردن شربت نباید روی آن سیگار مصرف کنید، چون با کشیدن سیگار سطح انرژی و مرفین را پایین می‌آورد.

استاد در پایان فرمودند: سی دی آداب و معاشرت آقای مهندس را حتماً گوش دهید و در مورد سی دی حقه مشارکت فرمودند:

خلاصه سخنان استاد، در رابطه با سی دی حقه از آقای امین

استاد فرمودند : انسان هر میزان مشکلاتی هم داشته باشد ، وقتی از یک سری مشکلات بیرون بیاید بعد به آن می‌خندد.اعتیاد هم همین‌طور است و مشکلات سفر اول هم به این‌گونه می‌باشد مثلاً شخصی وارد کنگره می‌شود و می‌خواهد به مدت دو الی سه ماه به درمان برسد ، ما به او می‌گوییم که این‌یک کار نشد است.

              رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود             رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

چون روش DST یعنی پله‌پله یعنی آرام‌آرام.میوه‌ای که به درخت باشد ولی به آن آفتاب نتابد،هرگز این میوه نمی‌رسد.به قول آقای امین ، به مرحله‌ی پختگی نمی‌رسد.تا یک شخص که جدید به لژیون واردشده و سقوط آزاد اولیه را نرود، یعنی همان سه روز اولیه را طی نکند، روز چهارم بدن او راحت‌تر شربت OT را جواب می‌دهد.بعضی‌اوقات پیام کنگره به‌اشتباه به تازه واردین داده می‌شود و به آن‌ها گفته می‌شود که به کنگره بروید و نئشه شوید ولی ما در پیام‌های کنگره‌داریم که بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم. در کنگره آتش را با آتش خاموش می‌کنیم و روی آن آب نمی‌ریزیم ( قطع ناگهانی ) و به‌صورت ذره‌ذره درجه‌ی آتش را پایین می‌آوریم.

استاد در ادامه فرمودند : همه‌ی ما احتیاج به آموزش و تجربه‌داریم . درزمینهٔ اعتیاد ما آموزش لازم را گرفتیم و یک فرد مصرف‌کننده شدیم و ضلع تجربه را در انواع و اقسام روش‌های ترک اعتیاد انجام دادیم و به نتیجه‌ای نرسیدیم.پس باید مواظب باشیم که نیروهای منفی در قالب تفکرات منفی در ذهن ما همیشه در کمین است.

                                            گر مرد رهی میان خون باید رفت

یک مصرف‌کننده باید در دریای خون شنا کند و رهایی را با تلاش و کوشش به دست بیاورد.من خودم هر بار که به کنگره می‌آیم سی دی را گوش می‌دهم و می‌نویسم و سی‌دی‌های قدیمی را هم برای یک‌مرتبه گوش می‌دهم و به قول آقای مهندس هر وقت گفتیم که ما همه‌چیز را بلدیم باید آن روز فاتحه خودمان را بخوانیم و چه زیبا در ورودی کنگره60 که وارد می‌شویم نوشته‌اند که اول ندانی را بدان تا بدانی را بدانی.

در پایان استاد جلسه، کمک راهنمای محترم آقای علیرضا هویدا جلسه را به مشارکت گذاشتند:

تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

عکس : مسافر منصور
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، دستور جلسات هفتگی، سی دی های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
میثم لژیون ۲۲ یکشنبه 16 تیر 1398 22:32
سلام و عرض ادب به استاد و راهنمای بزرگوارم جناب آقای هویدا. چقدر زیبا و دلنشین استاد سخن میگید .بسیار لذت بردم .از همه عزیزان زحمتکش در سایت کمال تشکر رو دارم خدا به همگی قوت بده.
پنجشنبه 13 تیر 1398 02:43
با عرض سلام و ادب خدمت استاد عزیم.مثل همیشه از سخنان ومطالب اموزنده شما پند گرفتم.امیدوارم همیشه در آرامش باشید...تشکر
مجید شیروی چهارشنبه 12 تیر 1398 15:01
آقای هویدای عزیز بسیار جالب و متین و عالی توضیحات لازم را داده اید . خدا بهتون نیرو و توان صد چندان عنایت فرماید و همیشه سالم و سر حال به این خدمت مقدس ادامه دهید و آگاه باشید که نوبت باران همیشه محفوظ است .
چهارشنبه 12 تیر 1398 13:13
با عرض سلام خدمت جناب آقای هویدا کمک‌راهنمای محترم خیلی زیبا بیان فرمودید و امیدوارم همه ما بتونیم این آموزش ها رو عملی کنیم
مسافر جواد گیاهچین سه شنبه 11 تیر 1398 01:58
با عرض سلام و خداقوت به کمک راهنمای گرامی اقای علیرضا بسیار زیبا واموزش گرفتم
مسافر احسان لژیون ۲۱ دوشنبه 10 تیر 1398 20:18
با تشکر از کمک راهنمای محترم آقای علیرضا هویدا بسیار زیبا دستور جلسه را فرمودید
مسافر مصطفی لژیون ۱۱ دوشنبه 10 تیر 1398 16:32
خدا قوت به کمک راهنمای محترم آقای علیرضا هویدا که خیلی زیبا دستور جلسه را بیان فرمودید تا باد چنین بادا.....
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic