کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 98/04/13
پنجشنبه 13 تیر 1398 ساعت 19:14 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
 پنجشنبه سیزدهم تیر ماه 1398 جلسه پنجم از دوره سی و هشتم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنمامسافر ابوالفضل و نگهبانی کمک راهنما مسافر صادق و دبیری  کمک راهنمای تازه واردین مسافر اصغر با دستور جلسه اول: آداب معاشرت، ادب و بی ادبی، تعادل و بی تعادلی و دستور جلسه دوم: یکمین سال تولد مسافر محمد حسین رأس ساعت 17 آغاز به کار کرد.


درمان اعتیاد فقط با پله کم کردن نیست؛ رفتار ما، نوع کردار ما و نوع برخورد ما با خانواده، با دوستان و با جامعه همه این‌ها تاثیرگذار است در تعادل ما...
خلاصه سخنان استاد:

قبل از هر چیزی خدا را شکر می‌کنم که این جایگاه را برای اولین بار لمس می‌کنم خیلی خوشحالم.

در مورد دستور جلسه اول خلاصه صحبت می‌کنم در مورد تعادل و بی‌تعادلی چه اتفاقی می‌افتد که در کنگره تعادل ایجاد می‌شود؟ زمانی که من علی داشتم مصرف می‌کردم ولی چه اتفاقی افتاد من بی‌تعادل شدم؟ به نظر من فقط مواد مخدر تأثیر نداشته، رفتار، گفتار و عملکرد من هم در زمان اعتیاد خودش باعث بی‌تعادلی می‌شده.

یکی از چیزهایی که در کنگره باید مدنظر قرار دهیم ادب در کنگره است و حرمت‌های کنگره قشنگ ادب را به ما می‌آموزد وقتی می‌گوید دروغ نگو، غیبت نکن، وسط صحبت دیگران نپر و راهکارهایی به ما نشان می‌دهد که ادب را درست انجام بدهیم و اگر بی‌ادبی باشد تعادل از بین می‌رود آداب معاشرت و نوع رفتار و کردار ما باعث ادب ما می‌شود و این ادب باعث تعادل ما می‌شود فکر می‌کنم در کنگره بهترین آموزش‌هایی که به ما می‌دهند در مورد ادب است چگونه رفتار کنیم، فقط مواد مخدر نیست، مواد مخدر را در پله‌های ۲۱ روزه کم ‌کنیم یعنی؛ آیا درمان صورت می‌گیرد؟ درمان اعتیاد فقط با پله کم کردن نیست؛ رفتار ما، نوع کردار ما و نوع برخورد ما با خانواده، با دوستان و با جامعه همه این‌ها تاثیرگذار است در تعادل ما.

 این ما که میگوییم منظور خودم هستم چون در زمان مصرفم، که مصرف کمی هم داشتم ولی ادب خیلی درستی نداشتم و برخورد درستی نه با مشتری، نه با خانواده، با هیچ‌کس برخورد درستی نداشتم؛ ولی در کنگره آموزش گرفتم و نوع برخورد را برای من مشخص می‌کرد. کنگره آموزش می‌دهد به من، ولی خودم هستم که می تونم از این آموزش‌ها استفاده کنم و چگونه استفاده کنم.


 دستور جلسه دوم:

یکمین سال رهایی محمدحسین عزیز است محمدحسین عزیز وقتی وارد لژیون من شد نمی‌توانست روی صندلی بنشیند و طوری بود که تشخیص نمی‌داد حتی کدام لژیون بنشیند به گفته خودش از خدا می‌خواست یک جای بایستد تا بتواند درمان بشود. خدا را شکر می‌کنم که محمدحسین عزیز به این جایگاه رسید و این پیامی که برای محمدحسین هست، واقعاً الگو است و در دوران سفر اول بیماری‌های مختلفی داشت ۳ ماه سفر بود که فهمیدیم مشکل مصرف قرص به B2 دارد بعد از ۵ ماه فهمیدیم که قرص‌های دیگر هم مصرف می‌کند و تمام این‌ها مال بی‌تعادلی ایشان بود، مال مصرف متادون، شیشه، هروئین و هر چیز دیگری که می‌توانست مصرف می‌کرد؛ برای اینکه بتواند به تعادل برسد و در جامعه یک معاشرت خوبی داشته باشد ولی مواد باعث شد که از جامعه دور بشود ولی خوشبختانه حرکت کرد و با تمام رنج‌هایی که در سفر اول متحمل شد به ر‌هایی رسید خدا را شکر الآن باحال خوب و بسیار سرزنده نشسته و به کنگره خدمت می‌کنند.

در کنگره نقش همسفر خیلی مهم است؛ همسفر محمدحسین آن کاری را که باید انجام دهد انجام داد دلسوزی به درد نمی‌خورد؛ با آموزش‌های کنگره طوری رفتار کردند که مسافرشان بتواند به رهایی برسد و عملکرد همسفر خیلی در مورد رهایی، معاشرت، ادب و تعادل مسافر تاثیرگذار می‌باشد در پایان این روز عزیز را به محمدحسین خانواده و همسفر و راهنمای همسفرش و به همه اعضا و در رأس به آقای مهندس تبریک می‌گویم. ممنونم که به صحبت‌های من گوش دادید.


اعلام سفر مسافر محمدحسین:

آنتی ایکس مصرفی تریاک و مواد مخدر و متادون، مدت ۱۲ ماه و ۱۴ روز سفر کردم به راهنمایی آقای ابوالفضل ترابی از لژیون ۲۶، روش درمان DST، داروی درمان OT، رشته ورزشی پیاده‌روی صبحگاهی، رهایی از دام اعتیاد به شکر خداوند ۱۲ ماه و ۱۴ روز.


آرزوی مسافر محمدحسین:

اول هر کس که خانه ندارد انشالله صاحب‌خانه بشود، هر کس که لیاقت دارِد این جایگاه را لمس کنه، جا دارِد که از خدای خودم سپاسگزار باشم که لیاقت این جایگاه را به من داد، دوم از تمام شما عزیزان سپاسگزارم که در جشن ما شرکت کردید، سوم از خانواده خودم که از شیراز تشریف آوردن تشکر و قدردانی می‌کنم.


آرزوی همسفر معصومه:

آرزو می‌کنم تمام مسافرانی که همسفرشان کنگره می‌آید و خودشان نمی‌آیند، اذنش صادر شود و به کنگره بیایند و این جایگاه را لمس کنند.


سخنان مسافر محمدحسین:

من در سال ۷۰ براثر ترکش‌هایی که در جنگ در بدن واردشده بود و دیگر قرص و داروی مسکن جوابگو نبود مصرف‌کننده شدم و بعد از چند سال مصرف، شیره هم دیگر جوابگوی درد من نبود و می‌خواستم ترک کنم اولین اشتباهم این بود که رفتم کمپ، با تخریب تریاک و شیره وارد کمپ شدم و با تخریب هروئین آمدم بیرون مرتبه دوم که رفتم کمپ مصرف شیشه هم به من اضافه شد و طوری شد که از هیچ موادی دیگر روی‌گردان نبودم. چند سالی گذشت و من دیدم ازنظر جسمی، آبرو، شخصیت و همه‌چیز درخطر است، پس به متادون درمانی روی آوردن که با ۸ سی‌سی شروع شد و به‌جایی رسید که شب که می‌خواستم بخوابم مثل آب‌معدنی، متادون می‌خوردم روزانه هم مواد دیگر را مصرف می‌کردم بچه‌هایی که در منطقه جنگی بودند می‌دانند زمانی که دشمن از سلاح شیمیایی استفاده می‌کرد باید از روی لباس به خودمان آمپول تزریق می‌کردیم و ماسک هم می‌زدیم من در چند عملیات از این آمپول‌ها استفاده کرده بودم و حدود چند سال بعد از جنگ جای این آمپول‌ها شروع کرد به خارش و بعد تبدیل به زخم شد به‌اندازه یک‌کف‌دست و من یازده سال با این زخم زندگی کردم، زخمی هم که زیاد بماند تبدیل به سرطان می‌شود از آن‌طرف ریه‌ام هم‌شیمیایی بود شب‌ها باید چندین بار اسپری مصرف می‌کردم تا ساعتی استراحت کنم همسفرم باید مواظب بود که من در حین استراحت خفه نشوم، در اینجا باید بگویم بهترین زنان عالم، زنان انسان‌های معتاد هستند همسفری که با تمام مشکلات در کنارم ایستاد و به‌جای مچ‌گیری دست مرا گرفت همسفر هایی که باسیلی صورتشان را سرخ نگه می‌داشتند که آبروی مسافرشان نرود.

در خرداد ۹۶ خدا اذنش را صادر کرد آمدم به کنگره و آن‌قدر وضعیتم خراب بود که فکرمی‌کردند من ۸۰ سال سن دارم درصورتی‌که ۴۸ سال بیشتر نداشتم و ناامید شده بودم و ازآنجایی‌که خداوند می‌خواست ماندم و در لژیون آقای ابوالفضل ترابی قرار گرفتم و از ایشان تشکر می‌کنم که با آن حال خراب، مرا پذیرفتند و به علت مصرف متادون زیاد تا ۶ الی ۷ ماه اول شب‌ها خواب نداشتم ۳۰ سال آرزو داشتم که برای چند لحظه روی کمرم بخوابم شکر خدا زخم کمرم خوب شد، مریضی شیمیایی خوب شد، پروستات هم خوب شد، رماتیسم داشتم آن‌هم درمان شد. عزیزان تازه‌وارد، خوب جایی وارد شدید من به این نتیجه رسیدم که متد DST، نه‌تنها مواد مخدر را درمان می‌کند بلکه بسیاری از بیماری‌ها را هم درمان خواهد کرد من که کل دکترای عالم تویی درمانم مانده بودند؛ کدام دکتر را سراغ دارید سرطان بدخیم پروستات را بتواند درمان کند؟ کدام دکتر را سراغ دارید بتواند سرطان خون را درمان کند؟ الهی قربانش بشوم جناب مهندس حسین دژاکام این کار را انجام داد در آخر از جناب مهندس حسین دژاکام و خانواده ایشان تشکر می‌کنم برای این‌که این بستر را مهیا کردند، من تا آخر عمرم مدیون ایشان هستم چون برای من دیگر مصرف مواد چیزی نبود بسیار ناامید بودم وقتی کسی سرطان سراغش می‌آید فقط به خودش می‌گوید بکش.

 از راهنمای خوبم که واقعاً مرا دوسال تحمل کردند و به من آموزش دادند تشکر می‌کنم و بهترین‌ها را برایشان در این دنیا و آخرت آرزومندم. از راهنمای همسفرم سرکار خانم فاطمه ولیخانی تشکر می‌کنم که آرامشی که در زندگی‌ام دارم مدیون ایشان هستم. از تمام خدمتگزاران کنگره تشکر می‌کنم از ایجنت محترم آقای قاسم فخاری و کمک راهنمای محترم آقای منصور ولیخانی تشکر می‌کنم. از بچه‌های لژیون ۲۶ تشکر می‌کنم. همچنین از همسفرم و از خانواده‌ام تشکر می‌کنم که در این جشن شرکت کردند.


 

خلاصه سخنان کمک راهنمای محترم همسفر فاطمه:

خدا را شکر می‌کنم که توفیق پیدا کردم در این جایگاه قرار بگیرم؛ تولد یکمین سال رهایی آقای محمدحسین را ابتدا به جناب مهندس و خانواده محترمشان تبریک می‌گویم. خدمت آقای ترابی عرض خدا قوت‌دارم و به آقای محمدحسین و همسفر و پسران گلشان تبریک عرض می‌کنم و اگر بخواهم در مورد این خانواده سعادتمند بگویم، چرا سعادتمند؟ چون با ورود به کنگره ایمان پیدا کردند، با آگاهی ادامه دادند، بعد از رهایشان نرفتند؛ ماندند و خدمت کردند و به چیزی بیشتر از رهایی دست پیدا کردند. فکر می‌کنم اگر هر رهایی پیامی داشته باشد، نویدی که این تولد برای سفر اولی‌ها دارد این است؛ که اگر تمنای دل داشته باشند، اگر محکم و استوار در این مسیر قدم گذاشته باشند و حرکت کنند، قطعاً به این جایگاه خواهند رسید، ما همگی آموختیم؛ برای رسیدن به هر چیز خوبی، باید بهایش را پرداخت کنیم، شاید رسیدن به این مکان مقدس و گرفتن این آموزش‌ها، بهایش گذر از دنیای تاریک اعتیاد بوده و ما از آن دنیای تاریک خیلی درس‌ها آموختیم، صیقل داده شدیم، آبدیده شدیم، صبوری را یاد گرفتیم، محبت کردن را یاد گرفتیم، خانم معصومه عزیز از ابتدای ورود به لژیون بسیار فرمان‌بردار، منظم و باادب بودند و تمام مواردی که باید به‌عنوان همسفر می‌دانست و عمل می‌کرد را انجام داد. مسافرشان از دستشان راضی بودند، من راهنما ازشون راضی بودم، دبیر لژیون بودند و هیچ‌گاه صندلی خودشان را خالی نگذاشتند. انشالله جز خدمتگزاران صدیق کنگره باشند و انشالله این خانواده را در جایگاه‌های بالاتر ببینیم، ممنونم.


 

سخنان همسفر معصومه:

از خداوند بزرگوار بسیار متشکرم که این جایگاه را نصیب من کرد. از تمام خدمتگزاران کنگره تشکر می‌کنم که با یاری آن‌ها توانستم به این جایگاه برسم. امیدوارم تمام کسانی که می‌خواهند، بتوانند به این جایگاه برسند.

پیامی که می‌توانم به همسفران بدهم؛ این است که‌ای همسفران این راهی که در آن قدم گذاشتید، تلاش می‌خواهد، صبوری می‌خواهد، کوشش می‌خواهد. باید با مسافران کنار بیایید؛ من خیلی از مواقع شد که زخم‌زبان‌های زیادی شنیدم، ولی به خودم گفتم: مسافرم مریض است و نمی‌تواند و با او کنار آمدم و نمی‌توانستم قبول کنم که یک روز بتواند خوب بشود، ولی خدا را شکر با جایی که آمدیم به این نتیجه رسیدیم؛ که می‌شود و ایمان‌دارم که اگر همسفران صبوری کنند، مسافران در این راه می‌توانند به درمان قطعی برسند. انشا الله برای تمامی عزیزان آرزومندم به این رهایی برساند. از جناب مهندس و خانواده بزرگوار ایشان تشکر می‌کنم، از راهنمای مسافرم آقای ابوالفضل ترابی تشکر می‌کنم. از راهنمای خوبم سرکار خانم فاطمه تشکر می‌کنم و روز دختر را بهشون تبریک می‌گویم و آرزوی بهترین‌ها را در زندگی برایشان دارم. از اسیستانت محترم سرکار خانم داوودی و تمام خدمتگزاران تشکر می‌کنم از خانواده محترم مسافرم تشکر می‌کنم که در این جشن شرکت کردند. از بچه‌های گلم تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانم موفقیت‌هایشان را ببینم. از همگی شما که در این جشن شرکت کردید تشکر می‌کنم.

عکس: مسافر منصور

نگارش: مسافر کریم و مسافر احسان

تایپ: مسافر احسان

ویرایش: مسافر لژیون 21
 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرزهره لژیون ۶سلمان فارسی یکشنبه 16 تیر 1398 09:59
تولدخانم معصومه وآقای محمدحسین راتبریک میگم تولدبسیارپرانرژی داشتند خداراشکر که بااستفاده از متد درمانی بیماریهاشون را درمان کردند .
مسافر علیرضا یکشنبه 16 تیر 1398 07:04
تشکر از کلیه عزیزان در قسمت سایت کنگره سلمان فارسی که واقعا با عشق خدمت می کنند.
همسفرمریم شنبه 15 تیر 1398 17:29
تبریک خدمت مسافرمحمدحسین وراهنمای محترمشان وهمچنین تبریک بسیارخدمت خانم معصومه عزیز وخانم فاطمه عزیزم، موفق وپیروز باشید
مرضیه همسفرسعیدمحسن شنبه 15 تیر 1398 14:48
خانم معصومه عزیز و آقای محمد حسین بسیار شاد باش عرض میکنم و خوشحالم که خانواده دیگری به حال خوش رسیدند واز زندگی لذت میبرند بدون شک وجود راهنمایان گرامی این دو عزیز تأثیر گذار بوده خدا قوت عرض میکنم خدمت دو راهنما و آرزوی بهروزی برایشان دارم و تشکر از آقایان منصور،احسان وکریم
همسفر زهرا ف لژیون14 شنبه 15 تیر 1398 01:40
سلام و خدا قوت به آقای ابوالفضل و بابت یکمین سال رهایی رهجویشان ، و تبریک بسیار به آقای محمدحسین و همسرشان بسیار خوشحالم و امیدوارم در جایگاههای بالاتری بینمتان ....
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic