کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 98/04/20
جمعه 21 تیر 1398 ساعت 21:05 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
 پنجشنبه بیستم تیر ماه 1398 جلسه ششماز دوره سی و هشتم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنمامسافر مجید و نگهبانی موقت کمک راهنمای تازه واردین مسافر اصغر و دبیری موقت مسافر محمد با دستور جلسه اول:تخریب های شیشه و درمان آن به روش DST و دستور جلسه دوم: یکمین سال تولد مسافر اصغر رأس ساعت 17 آغاز به کار کرد.

دنیا در درمان اعتیاد، مخصوصاً شیشه درمانده است، خانم نورا رئیس سازمان نایدا طی مقاله‌ای اشاره‌کرده بودند که امیدوارم در آینده داروی پیدا شود که بتوانیم شیشه را درمان کنیم...


خلاصه سخنان استاد:

در مورد تخریب شیشه در طول هفته صحبت شده و آن چیزی که من می‌خواستم به آن اشاره‌کنم؛ از زاویه دید وادی یازدهم هست که؛ آقای مهندس در این وادی بسیار زیبا نوشته‌اند: آنگاه‌که روشنایی‌ها آبستن تاریکی بود، اهریمن از فرمان سرپیچی کرد و در همین موقع یاران خود را در لامکان جمع کرد و گفت: ما باید برتری خودمان را نسبت به انسان در مقابل قدرت مطلق نشان بدهیم و آن چیزی که انسان از آن برخوردار است، اختیار است و اختیار انسان، محترم شمرده‌شده است، ما فقط از طریق الهام و القا می‌توانیم، انسان را دعوت کنیم به تاریکی‌ها و ضد ارزش‌ها و آن مسئله مهمی که در این وادی آقای مهندس اشاره می‌کنند؛ اهریمن تیر زهرآلود خودش را که همان جادویی هفت‌رنگ بود، رها کرد و به‌نوعی انسان‌ها را دعوت کرد به سمت مواد مخدر و هزاران سال تاریکی‌ها را رواج داد و فاز دوم این بود که یکی از متخصصین از عصاره تریاک ماده‌ای را ساخت که صدها برابر مخرب‌تر از تریاک بود به نام هروئین و خیلی‌ها به هروئین معتاد شدند و بعدازآن در فاز سوم؛ تاریکی‌ها یکی از مهلک‌ترین مواد مخدر به نام شیشه یا قرص‌های اکستازی تولید شد و کسانی که مصرف‌کننده شیشه هستند فکر می‌کنند؛ چون شیشه از آمفتامین ساخته می‌شود، اعتیاد ندارد، ولی خیلی بر روی ساختار جسم و سیستم مرکزی اعصاب تأثیر می‌گذارد و از طرفی روی صور پنهان هم اثر می‌گذارد و آنجایی که ما می‌گوییم: شخص توهم زده درواقع این‌طور نیست وازدید او حقیقت است، مثل این است که ما در بیداری باشیم یا در خواب در هر دو صورت تصاویری که می‌بینیم؛ حقیقت است و ما در آن لحظه متوجه نمی‌شویم که در عالم خواب هستیم.

اکثراً فکر می‌کنند چون شیشه مورفین ندارد، اعتیادآور نیست و حتی برای لاغری هم از آن استفاده می‌شود و دیگر اینکه شیشه مقدار دوپامین را در مغز ۱۱ برابر افزایش می‌دهد و باعث شادی بیش‌ازحد می‌شود.

دنیا در درمان اعتیاد، مخصوصاً شیشه درمانده است، خانم نورا رئیس سازمان نایدا طی مقاله‌ای اشاره‌کرده بودند که امیدوارم در آینده داروی پیدا شود که بتوانیم شیشه را درمان کنیم. ولی خدا را شکر در ایران حدود ۲۰ سالی هست که این اتفاق رخ‌داده شیشه درمان می‌شود و الگوهای آن‌هم در کنگره ۶۰ هستند و کسانی هستند که از تعادل بسیار خوبی برخوردارند.

تیم راگبی کنگره ۶۰ اکثرشان مصرف‌کنندگان هروئین کراک و شیشه بودند که با همین روش DST و داروی OT به درمان رسیده‌اند و آقای مهندس فرمودند: شیشه جزء مواد مخرب جنایی است و مصرف دوساله شیشه به‌اندازه حدود ۵۰ سال مصرف تریاک در انسان تخریب ایجاد می‌کند.


دستور جلسه دوم:

اصغر عزیز دقیقاً چهار سال پیش در سال ۱۳۹۴ اولین شخصی بودند که وارد لژیون پانزدهم شدند. اصغر عزیز در اوایل سفر آن خواسته قوی برای درمان را نداشت و از آن لذت مواد نمی‌توانست، دست بردارد، چون در حدود دو سالی بود که مصرف‌کننده شده بود و جلسات را به‌وقت می‌آمد، غیبت هم نداشت، آموزش هم می‌گرفت. ولی در ضلع تجربه مانده بود و در این صورت شخص کم‌کم به‌طرف ناامیدی می‌رفت و اصغر هم یک روز از من در لژیون خداحافظی کرد و گفت: می‌خواهم بروم خودکشی کنم و کسانی که دست به خودکشی می‌زنند چون ناامیدند و خدا را شکر اصغر عزیز برگشت و هرروزی یک بهانه‌ای می‌گرفت و می‌گفت: یک جای بدنم درد می‌کند، چون به‌موقع دارو مصرف نمی‌کرد و یک روز با ایجنت آن موقع که آقای اصغر منصوری بودند، مصمم شدیم که اصغر را از کنگره محروم کنیم و گفتیم: برو و هر کاری می‌خواهی انجام بده و رفت و بعد از دوهفته‌ای که سختی کشید برگشت و آنجا بود که جرقه و استارت یک سفر خوب زده شد و خدا را شکر به درمان و رهایی خوبی رسید و در سفر دوم در قسمت پارک مشغول به خدمت شد. استادی جلسه، دبیری جلسه و همچنین عکاس شعبه بود و خدا را شکر روزبه‌روز حس و حالش بهتر شد.

 ولی چیزی که خیلی به اصغر کمک کرد همراهی هم‌سفرش بود و در کنگره هم‌سفر آموزش می‌گیرد که در کنار مسافر باشد، نه در مقابل آن و جدیداً اصغر عزیز و هم‌سفرش در امتحان کمک راهنمایی شرکت کردند، ان‌شاءالله که قبول بشوند و خدمت کنند تا گوشه‌ای از بازپرداخت خودشان را بدهند.

در ادامه تبریک می‌گوییم خدمت اصغر عزیز، خدمت هم‌سفران محترمشان، سارا کوچولو به کمک راهنمایان هم‌سفرشان تبریک می‌گوییم به آقای مهندس تبریک می‌گوییم به بچه‌های لژیون ۱۵ سلمان، ایجنت، مرزبانان و تمامی دوستان و خدمتگزاران و کمک راهنماهای محترم تبریک می‌گوییم و من خدمت کمک راهنمای محترم خودم آقای حسینی تبریک می‌گویم که هر چه من دارم و بچه‌های لژیون ۱۵ دارند از زحمات ایشان است.

ان‌شاءالله موفق و پیروز باشید از اینکه به صحبت‌هایم گوش دادید، بسیار سپاسگزارم.


اعلام سفر مسافر اصغر:

سلام دوستان اصغر هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی هروئین، متادون، قرص، تخریب بیش از دوسال، ۲۷ ماه و ۱۱ روز سفر کردم به کمک راهنمایی استاد بزرگوارم آقای مجید فروغی لژیون ۱۵، در حال حاضر هم یک سال است که به دستان پرتوان آقای مهندس آزاد و رها هستم و در ادامه سفر سیگار داشتم، تخریب بیش از ده سال، یازده ماه سفر کردم به راهنمایی استاد عزیزم کمک راهنمای ویلیام آقای محمد نصر و رهایی از دام نیکوتین ۲۰ روز ورزش هم والیبال.


آرزوی مسافر اصغر:

آرزو می‌کنم همه سفر اولی این جایگاه را لمس کنند و به جهان‌بینی لازم برسند.


آرزوی هم‌سفر مریم:

آرزو می‌کنم همه مصرف‌کننده‌ها به کنگره بیایند و برادر من هم به کنگره بیاید و رها شود.


آرزوی همسفر سارا:

آرزو می‌کنم پدر و مادرم کمک راهنما شوند.


سخنان مسافر اصغر:

خیرمقدم می‌گویم: به همه عزیزانی که در جشن ما شرکت کردند.

من در خانواده‌ای بزرگ شدم که پدرم مصرف‌کننده بود و از سن حدوداً ۲۳ سالگی با مواد آشنا شدم در ابتدا یک مدت شیره به‌صورت تفننی مصرف می‌کردم ولی؛ به علت فوت عمویم باکسانی آشنا شدم که هروئین مصرف می‌کردند و به من هم تعارف کردند و بعد از سه روز که گذشت خودم رفتم درب خانه‌ی ساقی برای تهیه هروئین و بیشتر از دوسال به هروئین معتاد شدم و در شان من نبود، جلسه قرآن و هیئتم ترک نمی‌شد.

وقتی وارد لژیون آقا مجید شدم بعد از سه ماه سفر رفتم پاتوق قبلی، مصرف کردم، آقا مجید که فهمید، گفت: یک فکری به حال خودت بکن یا درست سفر کن یا هر کاری که می‌خواهی انجام بده، به خودم گفتم که دیگر به کنگره برنمی‌گردم، اما؛ بیشتر از دو هفته طاقت نیاوردم و دوباره برگشتم. آقا مجید گفت: یک هفته دیگر هم برو سقوط آزاد و بعد که برگشتم سفر خوبی را ادامه دادم در ادامه تشکر می‌کنم از همه عزیزان که در جشن ما شرکت کردند. تشکر می‌کنم از آقا قاسم ایجنت محترم شعبه، از اسیستانت محترم شعبه خانم داوودی، تشکر می‌کنم از مرزبان‌های محترم و آقای منصوری، تشکر می‌کنم از راهنمای سیگارم آقای نصر، تشکر می‌کنم از بچه‌های سایت، اوتی، نشریات و آبدارخانه، تشکر می‌کنم از راهنمای هم‌سفرم خانم سودابه و خانم نگین، تشکر می‌کنم از هم‌سفرم و سارا کوچولو، تشکر می‌کنم از خانم فروغی و خواهرانم و مادرم، تشکر می‌کنم در پایان از راهنمای بسیار خوبم آقای مجید فروغی که مثل یک پدر برای من زحمت کشیدند.


سخنان کمک راهنما هم‌سفر نگین:

این رهایی را تبریک می‌گویم: اول به آقای مهندس و بعد به کمک راهنمای محترم آقای فروغی.

به خود اصغر آقا و هم‌سفرشان مریم عزیز تبریک می‌گویم. من فکر می‌کنم انسان موجودی فراموش‌کاری است و سختی‌هایی را که کشیده فراموش می‌کند. همه‌ی ما باید این سختی‌ها و رنج‌ها را که تحمل کردیم، در ذهنمان محفوظ نگه‌داریم و یادمان باشد که این جایگاه‌هایی را که داریم از گذرگاه‌های بسیار سختی عبور کردیم امیدوارم قدر این جایگاه را بدانیم.

به خانم سودابه عزیز هم تبریک می‌گویم به مریم عزیز هم تبریک می‌گویم که در این مسیر سختی کشیدند و امیدوارم همراه مسافرشان به شال کمک راهنمایی برسند در پایان برای سارای عزیز آرزوی آرامش دارم از همه شما سپاسگزارم.


 سخنان هم‌سفر مریم:

از همان اول که مسافرم وارد کنگره شد، من اصلاً نمی تونستم قبول کنم کسی که سیگار هم نمی‌کشد، چطوری معتاد بوده است. یادم است روزی که آمدیم کنگره، روز تولد آقا مجید بود و من باخانم ایشان صحبت کردم و اصلاً نمی‌دانستم چه‌کاری انجام بدهم و فکر می‌کردم یک مصرف‌کننده تا آخر عمرش مصرف‌کننده باقی می‌ماند. ولی همراه مسافرم آمدم و سختی را به جان خریدم و خدا را شکر می‌کنم که این جایگاه را لمس کردم من با دخترم سارا که خیلی کوچک بود به‌سختی به کنگره می‌آمدم و آن‌قدر آمدم تا به نتیجه رسیدم کنگره کوچک‌ترین چیزی که به ما می‌دهد، درمان اعتیاد است و بعد از مسیرهای دیگری برای ما درباز می‌شود.

تشکر می‌کنم از آقای مهندس که این بستر را برای ما فراهم کردند، تشکر می‌کنم از راهنمای مسافرم آقا مجید و همین‌طور از کمک راهنمای خودم خانم سودابه که جایشان بسیار خالی است و از راهنماهای ایشان بود که توانستم این مسیر را طی کنم، تشکر می‌کنم از راهنمای سفر دوم خودم خانم نگین، تشکر می‌کنم از خانم داوودی عزیز که خیلی آموزش از ایشان گرفتم، تشکر می‌کنم از مادر مسافرم که در غم و شادی با من بود، از خواهران مسافرم تشکر می‌کنم، از راهنمای سیگار مسافرم آقای محمد نصر تشکر می‌کنم، از مرزبانان، ایجنت، نشریات، اوتی، سایت و همه‌کسانی که برای کنگره ۶۰ زحمت می‌کشند، تشکر می‌کنم. از پدرشوهرم که همیشه به ما کمک کردند تشکر می‌کنم.

از این‌که در جشن ما شرکت کردید از همه شما سپاسگزارم.

عکس: مسافر منصور

نگارش: مسافر کریم

تایپ: مسافر حسین

ویرایش: مسافر لژیون 21
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مریم«سارا»لژیون نهم شنبه 22 تیر 1398 15:44
باسلام وخداقوت خدمت همه ی همسفران ومسافران،وهمه ی عزیزانی که دربرپایی این جشن زحمت کشیدند. .حضورپرمحبت شما باعث باشکوه ترشدن جشن ماشد.
ازکمک راهنمای مسافرم‌آقامجید،ودوکمک راهنمای عزیز خودم خانم نگین،وخانم سودابه ی عزیزم نهایت سپاس رادارم.
انشالله که شاهدرهایی وتولدهای پی درپی، درکنگره باشیم. «باتشکر»
مسافر علیرضا شنبه 22 تیر 1398 15:41
تشکر از استاد جلسه کمک راهنمای محترم آقای مجید فروغی و تبریک به مسافر آقای اصغر برای یکمین سال رهایی از دام اعتیاد ‌
همسفر شنبه 22 تیر 1398 15:39
ممنون از کسانی که در سایت نمایندگی سلمان فارسی اطلاع رسانی می کنند خدا قوت به تمام این عزیزان.
مسافر اصغر لژیون پانزدهم شنبه 22 تیر 1398 15:35
ازهمه ی عزیزانی که در جشن تولد ما شرکت کردند ودراین شادی بزرگ سهیم بودند صمیمانه تشکر میکنم وبرای همه آرزوی بهترین هارا دارم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات