مصاحبه در مورد دستور جلسه وادی یازدهم
چهارشنبه 26 تیر 1398 ساعت 09:46 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )

مصاحبه پیرامون دستور جلسه وادی یازدهم با کمک راهنمای محترم رحمان پاکدست


چشمه های جوشان کسانی هستند که دنبال یادگیری هستند چرا چون جوشش دارند و همیشه کسی که طالب آموزش ...

 با عرض سلام و خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای رحمان پاکدست ابتدا از شما تشکر می‌کنم که وقت خودتان را در اختیار ما قراردادید خواهش می‌کنم خودتان را به‌رسم کنگره ۶۰ معرفی نمایید؟

سلام دوستان رحمان هستم یک مسافر: آنتی ایکس مصرفی شیشه و هروئین، مدت ۸ سال تخریب داشتم، ۲۱ ماه و ۲۱ روز سفر کردم به روش OT با داروی DST، به استادی و کمک راهنمای خوبم آقای مجتبی عتیقی از لژیون ۲۱، رهایی از دام اعتیاد ۲ سال و ۴ ماه و در ادامه تخریب سیگار داشتم، مدت ۱۱ ماه و ۲۱ روز سفر کردم به استادی کمک راهنمای خوبم آقای علی رحیمی، رهایی از دام سیگار ۲ سال و ۳ ماه.

 برداشت خود از عنوان وادی یازدهم چشمه‌های جوشان و رودهای خروشان همه به بحر و اقیانوس می‌رسند را برایمان بفرمایید؟

من همیشه دنبال این بودم که چشمه‌های جوشان و رودهای خروشان چه هستند و راهنمایم به من می‌گفت باید آن را درون خود جستجو کنی؛ یعنی گوهر وجودی خود را بیابی و اینکه این رودهای خروشان به بحر و اقیانوس می‌رسند، فکر می‌کنم همان رسیدن به علم کنگره می‌باشد که اگر بتوانیم ذره‌ای از آن را بنوشیم خیلی در زندگی ما تأثیرگذار و شگفت‌انگیز می‌شود.

بیشتر برایمان توضیح دهید در کنگره ۶۰ چشمه‌های جوشان مصداق چه کسانی هستند، رودهای خروشان چه کسانی می‌باشند، بحر و اقیانوس کجاست؟

چشمه‌های جوشان کسانی هستند که دنبال یادگیری هستند چرا چون جوشش دارند و همیشه کسی که طالب آموزش است، سؤال می‌پرسد، کسی که بخواهد به جوشش بیافتد، باید اول از درون جوشش کند و آن نواقص خود را برطرف کند و تبلور آن در رفتار و کردار شخص معلوم می‌شود و این خروشان بودن از خشم نمی‌باشد بلکه از رفتار و کردار شخص که در آرامش است به انجام می‌رسد. خودم در موقع مصرف خیلی هدف‌ها را دنبال می‌کردم ولی بعد از درمان متوجه شدم همه آن‌ها بیهوده بوده و بحر و اقیانوس به نظر من می‌شود دریای علم الهی و کنگره ۶۰ جایی است که من ذره‌ای از آن رادارم می‌نوشم و لمس می‌کنم و خوشا به حال کسانی که در این دریا غوطه‌ور هستند و شنا می‌کنند.

تعادل قانون است و افراط‌وتفریط خواست اهریمن، یعنی چه؟ 

کشش نیروهای منفی باید یک جذابیتی داشته باشد که بتواند ما را به سمت خود بکشاند، تعادل یعنی اینکه میانه‌روی بین افراط‌وتفریط این‌یک قانون است و افراط‌وتفریط ابزاری در دست نیروهای بازدارنده که ما را از این قانون الهی که همان قوانین زندگی است دور کند.

از خمر که در این وادی هم به آن اشاره‌شده است برایمان بگویید؟

همیشه من خمر را به‌عنوان شرب خمر می‌دانستم و موقعی که به کنگره آمدم با خمر دیگر آشنا شدم آن خمره درونی است و اینجا برای من پارادوکس و دوگانگی ایجاد کرد. افکار منفی و هر چیزی که روی افکار و اندیشه ما حجاب بکشد  خمر محسوب می‌شود و از طرفی در کتاب عشق از نهر چهارم درون، تحت عنوان خمر نام‌برده شد. من مصرف‌کننده وقتی وارد کنگره شدم آن پوشش و حجاب روی افکار و اندیشه‌ام را تبدیل کردم به خمر درون و وقتی این عمل اتفاق افتاد الآن دارم لذت می‌برم. در لژیون می‌گویم اگر من مصرف‌کننده نبودم، هیچ‌گاه کمک راهنما نمی‌شدم و اگر در دوران یخ‌زدگی و بحران زندگی مانده بودم و پوست نمی‌انداختم الآن نمی‌توانستم لذت ببرم. در کل به نظرم خمر درونی برای لذت بردن است از زندگی، منظورم همان سیستم ایکس می‌باشد.

برای به دست آوردن انرژی پتانسیل برای ادامه حرکت چه‌کاری باید انجام دهیم؟

ابتدا هدف، یعنی اگر حرکت بدون هدف باشد، هرچه که حرکت کنیم، سرانجامی ندارد؛ یک شطرنج‌باز درحرکت هر مهره خود، هدف خاصی دارد، گاهی هدف برد دارد، گاهی هدف تحقیر طرف مقابل را دارد و یا گاهی با یک حرکت می‌خواهد جواب طرف مقابل خود را ببینند، درهرصورت او یک‌مهره را حرکت می‌دهد ولی هدف آن کاملاً متفاوت است پس اول هدف است که من با به دست آوردن انرژی می‌خواهم چه‌کاری انجام بدهم اگر هدف درست باشد و مسیر پیدا کردن انرژی هم درست می‌شود و برای به دست آوردن انرژی بهترین راه خدمت کردن می‌باشد؛ چون من آموزش را گرفتم و با خدمت، آن‌ها را به اجرا درمی‌آورم، اگر در یادگیری من نقصی وجود داشته باشد، خودش را تحت مشکلی در خدمت نشان می‌دهد و اگر خدمت صادقانه باشد، دنبال رفع نواقص عمل می‌کنم نه برای کسب جایگاه.

با توجه به نوشتار کنگره ۶۰ در سال ۱۳۹۸ مبنی بر انتقال پیام کنگره در فضای مجازی شما خودتان چه اقدامی انجام داده و برای ترغیب افراد لژیون خود چه برنامه‌ای دارید؟

خودم استفاده از فضای مجازی نداشتم، ابتدا سعی‌ام بر استفاده بیشتر خودم است، ولی در ابتدا اقدامم اشتباه بود، چون تصورم در انتقال پیام کنگره ۶۰ این بود که باید پیام رهایی بدهم به همگان، عکس‌های رهایی بچه‌ها را انتشار بدهم، هرکسی وارد صفحه اینستاگرام می‌شود را راهنمایی کنم؛ ولی جناب مهندس فرمودند که این کار درست نیست و انتقال پیام باید به‌صورت بازنشر مطالب کنگره ۶۰ از سایت اصلی کنگره در صفحات مجازی ما صورت گیرد و برای ترغیب رهجو باید ابتدا راه و روش انتقال پیام کنگره را به او بیاموزیم تا به خطا نرود و طبق گفته استاد امین در CD پایه که می‌فرمایند: برای آموزش باید از پایه شروع کنیم، عده‌ای از دوستان روش استفاده از فضای مجازی را شاید ندانند و بهتر است ابتدا به آن‌ها استفاده درست را یاد بدهیم تا بتوانند از گوشی هم به‌عنوان یک ابزار درست استفاده کنند.

کلام آخر: ده وادی اول به من آموزش می‌دهد تا تبدیل شوم، تبدیل‌شدن از یک مصرف‌کننده به یک انسانی که احساس موفقیت بکنم؛ چشمه‌های جوشان و رودهای خروشان، یعنی از درون جوشش را احساس کنم تا بتوانم به سمت وادی عشق بروم و دوستدار محبت کردن بشوم نه محبت گرفتن. همان‌طور که جناب مهندس می‌فرمایند: چاه باید از خودش آب داشته باشد و آن‌هم آب شیرین باشد که من بازهم به این می‌رسم که ببینم هدفم چه می‌باشد و هدف. 

با تشکر از شما خدمتگزاران سایت

عکس: مسافر منصور
نگارش: مسافر کریم
تهیه گزارش: مسافر احسان
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی، مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
میثم جمعه 11 مرداد 1398 13:02
سلام حامد جان
بسیار عالی بود
از اینکه تو را در راه و صراط مستقیم و دوری از ضد ارزش ها میبینم خوشحالم

❤❤
میثم یکشنبه 30 تیر 1398 18:39
سلام ممنون از مطالب زیبا و آموزنده شما بسیار آموزش گرفتم.

میثم یکشنبه 30 تیر 1398 18:39
سلام ممنون از مطالب زیبا و آموزنده شما بسیار آموزش گرفتم.

همسفرازشعبه سلمان فارسی اصفهان شنبه 29 تیر 1398 18:42
باسلام وخداقوت به کمک راهنمای محترم آقارحمان وخداقوت به آقااحسان بسیارمصاحبه ی عالی بود وآموزش گرفتم بسیارلذت بردم هدوعزیزموفق باشید.
مجتبی لژبون 21 جمعه 28 تیر 1398 16:11
سلام بر دو عزیزان گل و خوبم
با اینکه احسان سوالهای سختی انتخاب کرده بود ولی رحمان جان خوب جوابشو دادی براتون سعادت در دنیا وآخرت آرزو میکنم مسافر مجتبی راهنماب لژیون21
مجید فروغی لژیون ۱۵ جمعه 28 تیر 1398 05:30
بسیار عالی بود لذت بردم.خدا قوت به همه خدمتگزاران عزیز
علی رحیمی ل 6 چهارشنبه 26 تیر 1398 20:36
خدا قوت خدمت کمک راهنمای ‌گرامی آقای رحمان پاکدست
مسافررضا چهارشنبه 26 تیر 1398 11:13
خداقوت خدمت راهنمای گرامی آقا رحمان پاکدست
مسافررضا چهارشنبه 26 تیر 1398 11:13
خداقوت خدمت راهنمای گرامی آقا رحمان پاکدست
مسافر احسان لژیون ۲۱ چهارشنبه 26 تیر 1398 10:49
از کمک راهنمای محترم آقای رحمان پاکدست کمال تشکر را دارم واقعا لذت بردم از مصاحبه با شما
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات