کارگاه آموزشی عمومی (لژیون سردار)، پنج شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
شنبه 29 تیر 1398 ساعت 09:30 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
پنجشنبه بیست و هفتم تیر ماه 1398 جلسه ششم از دور اول کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60، لژیون سردار نمایندگی سلمان فارسی به استادی« دیده بان محترم لژیون سردار مسافر علیرضا زرکش » و نگهبانی« کمک راهنما مسافر امیر »  »و دبیریمسافر اصغر» با دستور جلسه  " مثلث سردار" رأس ساعت 15:00 آغاز به کار نمود. هیچ کس مالش را نمی تواند از دنیا ببرد مگر اینکه یک راهی پیدا کند، بتواند مالش را تبدیل کند و تنها راه تبدیل کردن مال، بخشش می باشد ما به دیگری می بخشیم، ولی در واقع داریم برای خودمان خرج می کنیم و به سیستم یا کائنات می دهیم و سیستم آن را برای ما حفظ می کند و در زمان مناسب و مکان مناسب آن را به ما...خلاصه سخنان استاد:
یک توفیقی شد امروز در خدمت شما عزیزان باشم ما جلسه سردار نداریم، بلکه لژیون سردار تشکیل می‌دهیم، سعی کنید لژیون را خودمانی و در کمال احترام متقابل به همدیگر برگزار کنید و تبادل نظر نمایید. جناب مهندس نسبت به همسفران حساسیت خاصی دارند و من ندیدم جایی در کنگره وجود داشته باشد، که این قدر مسافر و همسفر به هم نزدیک باشند و این نشان می‌دهد که لژیون سردار یک مکان امن می باشد و افرادی که عضو آن شدند به آگاهی و علمی رسیده اند و از گذرگاهی عبور کرده‌اند. جناب مهندس همیشه در مورد لژیون سردار و بحث مالی صحبت می‌کنند.
من هر کجا میروم به دوستانم می‌گویم، در مورد لژیون سردار، کنگره و بحث مالی خیلی راحت صحبت کنید، تا بتوانید آن حس خود را منتقل کنید؛ اگر توانستید حس را منتقل کنید، به تعداد افرادتان افزوده می‌شود؛ اگر این کار را شما نکردید، دیگران انجام خواهند داد. زمانی که لژیون سردار تشکیل شد، برای این بود که فقط افراد نیایند در هفته گلریزان یک مبلغی بدهند و بروند تا سال دیگر و قرار شد ماهی یک بار دور هم جمع شویم و اطلاعات همدیگر را تبادل نظر کنیم. همیشه همین گونه بوده است، اگر خدمتی میکنیم آموزش می‌گیریم و لژیون سردار بهانه ای است برای آموزش گرفتن؛ بنابرین از شعبه ها خواهش می کنم لژیون‌های سردار را جدی بگیرید.
دستور جلساتی که برای لژیون سردار داریم را خود افراد انتخاب می کنند، قوانین و صحبت‌های ما از دل تک تک بچه‌ها در می آید، اگر شما پیشنهاد یا دستور جلسه ای داشتید با من تماس بگیرید و اطلاع دهید.
با استاد امین در مورد مثلث سردار صحبت کردیم که ۳ پارامتر را برای ورود به لژیون سردار معرفی کردند:
1. تمکن مالی یا توان مالی می باشد. اگر کسی تمکن مالی ندارد، نمی‌تواند وارد لژیون سردار شود نه اینکه نمی تواند خدمت مالی کند بلکه فقط نمی تواند عضو لژیون سردار شود. جناب مهندس فرمودند اگر کسی نمی تواند مبلغ ۶ میلیون تومان را نقدا پرداخت کند وارد لژیون سردار نشود.
2. خواسته شخص می باشد یعنی هر کسی باید خودش بخواهد وارد لژیون شود، چون ما هر موقع، کاری را به اجبار انجام دادیم لذت نبردیم.
3. آگاهی و دانایی می باشد. آقای مهندس می گویند امروز بالاترین خدمت در کنگره خدمت مالی می باشد و اینگونه نیست که کمک راهنمایی، ایجنتی و دیده بانی ارزش خود را از دست بدهد.
 من علیرضا باید بدانم که امسال خودم با بالاترین توان شرکت کنم و دیگران را ترغیب کنم، عضو لژیون سردار شوند. یک لفظی در ورودمان به کنگره به ما گفته شد که کنگره رایگان است و این را فقط یک مصرف کننده می تواند درک کند، اگر یک شخص خردمند باشد، قبول نمی کند، آخر چگونه می تواند رایگان باشد؟ تمامی خدمات، آب و برق، نیروی انسانی و... رایگان باشند؟ این خیلی مهم است که ما باید به بچه ها آموزش دهیم که درست است در کنگره، درمان اعتیاد رایگان است ولی واقعیت این است که این صندلی که امروز من روی آن نشسته ام را، شخصی که دیروز آمده و به درمان رسیده برای من تهیه کرده است و این را باید به دیگران توضیح بدهیم. همیشه به دیگران می‌گویم کنگره شاید رایگان باشد ولی مفتی نیست آدم ها با آدم ها خیلی فرق می کند دیروز من با روش DST درمان شدم، شاید اگر دیروز کنگره نبود، امروز من اینجا نبودم. علم کنگره به من توانایی داد که نه تنها بتوانم امروز خودم را تغییر دهم، بلکه توانستم دیروز خودم را هم تغییر دهم. یک زمانی من از گذشته خودم فرار می‌کردم، ولی امروز  با افتخار از گذشته‌ام صحبت می کنم و اگر قرار است این تکامل انجام شود نیاز به یک چسب و مصالح پر هزینه‌ای دارد، به اسم خدمت مالی.
 آقای مهندس می‌فرمایند همه ما باید خدمت مالی انجام دهد و باید با تمام توان مالی‌مان خدمت کنیم، یک نفر می‌تواند با ۱۰ هزار تومان، تمام توان مالی شرکت کند، ولی کسی که توان یک میلیارد دارد باید با یک میلیارد و تمام توانش شرکت کند اگر می گویند ۶ میلیون حق عضویت است نه اینکه من اگر توان یک میلیارد دارم، ۶ میلیون پرداخت کنم و در کنار آن شخصی که توان ۶ میلیون دارد باشم و یک جور باشیم. کنگره این اختلاف‌ها را به من نشان می‌دهد خودمان می بینیم و می فهمیم؛ من الان دارم یک چیزی به شما می‌گویم و یک چیزی در دفتر یادداشتم برای خودم دارم، آدم ها اگر توانستند آن دفتر یادداشت را بخواند و به آن توانایی اجرا برسند خیلی مهم است. 
من این را در کنگره دیدم تا زمانی که چیزی را انجام ندهیم حس نمیکنیم و وقتی حس نکنیم چیزی وجود ندارد، وقتی احساس می کنی، تازه میفهمی هست. در خدمت همه چیز هست یک بخش مادی دارد و یک بخش معنوی دارد، این مادی در کنار آن معنوی کامل می شود. من تا زمانی که این کار را نکردنم، نتوانستم احساس کنم‌.
خداوند دائم خودش را معرفی می کند، بخشنده و مهربان و این صفت بزرگ را به انسان داده است و من می خواهم بگویم که کنگره اجازه بخشندگی را به من می دهد، من در نهایت بخشندگی می‌توانستم به آن کسی که در پشت چراغ قرمز، شیشه ماشینم را تمیز می‌کرد، آن پول خرد که در ته جیبم سنگینی می‌کرد را بدهم و حالا این کنگره است که اجازه بخشیدن را به من داد، من کجا می توانستم تصور کنم یک میلیون تومان بدهم، ۱۰۰ میلیون بدهم، یک میلیارد بدهم. این تجربیات قشنگ را در اختیار دیگران قرار بدهید و خودتان با تمام توان شرکت کنید، زمان می گذرد و فرصت تمام می شود، نباشد زمانی که افسوس بخوریم ، در این زمین حاصل‌خیز با تمام توانمان بکاریم. من هرچی مطالعه کردم، در مورد بخشش به این نتیجه رسیدم که خداوند در مورد قرض الحسنه می‌فرماید: شما به من قرض میدهی و از من می گیرید. بخشش که از آن هم بالاتر است.
حضرت علی در نهج البلاغه می فرمایند: مالی که سنگین است و نمی توانی حملش کنی، بر دوش دیگران بگذار تا برایت بیاورند.
هیچ کس مالش را نمی تواند از دنیا ببرد مگر اینکه یک راهی پیدا کند، بتواند مالش را تبدیل کند و تنها راه تبدیل کردن مال، بخشش می باشد ما به دیگری می بخشیم، ولی در واقع داریم برای خودمان خرج می کنیم و به سیستم یا کائنات می دهیم و سیستم آن را برای ما حفظ می کند و در زمان مناسب و مکان مناسب آن را به ما می‌دهد.
در آخر اگر کسی را دوست دارید در خانواده، در کنگره و بیرون دعوت کنید به خدمت مالی، من خودم چون در این جمع و مکان درمان شدم و حالم خوب شد و این حس را دریافت کردم، به همگی این توصیه را میکنم. بچه های اصفهان در مسائل خیلی با قدرت عمل می‌کنند، اینکه حال من خوب شود و این توانایی را پیدا کنم که خودم را آباد کنم، این توانایی را پیدا کنم شهرم را آباد کنم، خیلی مهم و با ارزش است؛ این را می خواهم بگم آیا من علیرضا این توانایی را دارم که اینقدر بزرگ شوم که استان های همجوارم را هم آباد کنم؟ اینقدر بزرگ شوم که ایران را هم آباد کنم؟ اینقدر بزرگ شوم که باعث شوم کنگره از مرزها عبور کند؟ یک جایی میشود که دیگر حساب و کتاب ندارد، می‌گویند حساب به دینار بخشش به خروار. 
هرچی فکر کردم دیدم کنگره دارد بخشش را کامل می کند، خداوند در بحث بخشش، زیباترین بخشش را آن می داند که شما چیزی را ببخشی و گیرنده آن را نبینید، ندانی به چه کسی می دهید، این بالاترین درجه بخشش می باشد و ما در کنگره هیچ نمی دانیم بخششمان در کجا خرج می شود، یک سبد بزرگ است و تمام شعب از آن اداره میشوند و استفاده می‌کنند و این انرژی می‌شود، من نمی‌توانم بگویم این طرف انرژی از من است یا آن طرف انرژی از من است، در واقع تمام انرژی از آن من است و تا زمانی که این سبد بزرگ وجود دارد، من دارم از آن بهره مند می شوم، این فرصت طلایی است.
قرار شد که نگهبان لژیون سردار هم می‌تواند از مسافران و هم از همسفران کاندید شود و اگر نگهبان از قسمت مسافران انتخاب شد، باید دبیر از بخش همسفران باشد و اگر نگهبان از قسمت همسفران بود، باید دبیر از قسمت مسافران باشد.
در شعب برای روزهایی که خدمتگزار از لژیون سردار می باشد چون بخش مسافران و همسفران جدا می باشند، اگر دبیر از قسمت مسافران بود، دبیر تصمیم می‌گیرد که استاد جلسه کارگاه آموزشی، مهمانداران و بقیه خدمتگزاران چه کسانی باشند، اگر نگهبان از قسمت مسافران بود، نگهبان تصمیم میگیرد چه کسانی خدمت کنند و همین گونه در قسمت خانواده، در جلسه همسفران روزی که خدمتگزار از لژیون سردار می باشد، اگر دبیر از قسمت همسفران بود او تصمیم می گیرد و اگر نگهبان از قسمت همسفران بود او تصمیم می‌گیرد چه کسانی در چه قسمتی خدمت کنند و بدانیم ما در شعب باید احترام ایجنت و اسیستانت را داشته باشیم، آنها گیر خاصی ندارند، ولی هر کاری ما می‌خواهیم انجام دهیم باید به آنها و مرزبانان اطلاع رسانی کنیم.
اسامی حاضرین لژیون سردار
شعبه سلمان فارسی مسافران:
 امیر محمدی، اصغر آقابابایی، اصغر منصوری، علیرضا هویدا، علی عنایتی، علیرضا رضازاده، امیر عباسی ، علی حیدری، اکبر قاسمی، امیر مساح، علی یزدانی، ابراهیم رضایی، منصور ولیخانی، رضا رئیسیان، مهدی فروهر، سعید صاحبقران، قاسم فخاری، میثم صانعی، جلال مویدی 
شعبه سلمان فارسی همسفران:
فاطمه اسدی، مژگان پورجمعی، بتول حاج‌خدابخشی، زهره سالمی، مریم فروهر، زهره آقائی، مینا کیوانداریان، نگین تقی زاده، محبوبه حسینی، فاطمه حسینی
شعبه شیخ بهائی مسافران:
سید مصطفی جعفری، سید حسین صالحی، امیر حسین نظری، امیر حسین آندریان، هوشنگ نجفیان، کریم بی‌غم، علی جیهانی، حمید ایوبی، احمد مظاهری، اصغر فروغی
شعبه شیخ بهائی همسفران:
مانا خان بایاپو، زهره توکلی، سمیرا جعفری، مهین مظاهری، فرخنده نظری، زهرا بیگلری، زهرا بخشیان، نرگس رواز،الهه ابراهیمیان، شهلا شیخ، آذر سلیمی 
شعبه میرداماد مسافران:
علی صادقی، امیر حسین پوزش، احسان پورپشنگ، امید بنائیان، احمد رضا بدیعی، محمود بنائیان،باقر هاشمی، سعید نانوایی
شعبه میرداماد همسفران:
حدیث فولادوند، نگار عطائی، زهرا بدیعی، هاجر مظفری، فاطمه مزیکی
شعبه سهروردی مسافران:
محمد حیدری، محمد امینی، آرش مالک، حسن، شکرالله کمالی، ناصر آذری، جمشید کبیری، حسن سرتیپی،
شعبه امین گلی مسافران:
امین گلی، مهدی بنائیان، حسن کدخدائی،مهدی اصغری
عکس: مسافر منصور
نگارش: مسافر احسان
تایپ: مسافر احسان
ویرایش: مسافر رضا لژیون 21


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، آرشیو تصاویر، لژیون ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرعلیرضا سه شنبه 1 مرداد 1398 14:33
خداقوت انشالله برکت خدمت شماعزیزان درزندگیتان نمایان شود
همسفرمریم یکشنبه 30 تیر 1398 14:08
بسیارعالی بود، خداقوت خدمت دیده بان محترم جناب آقای زرکش که بسیارخوب وآموزنده صحبت کردند وهمچنین خداقوت خدمت تمام اعضای لژیون سردار
علی رحیمی ل 6 یکشنبه 30 تیر 1398 10:28
خداقوت خدمت دیدبان محترم آقای علیرضازرکش
امیدوارم خداوند اجازه خدمت دراین جایگاه را بدهد که این
امر با آموزشهای آقای مهندس دور از دسترس نیست وبه این خواسته هم برسیم
خدا قوت به خدمتگزاران سایت
مسافرقلم فرسا ازشعبه امین گلی یکشنبه 30 تیر 1398 00:16
خداقوت خدمت خدمتگزاران نمایندگی سلمان فارسی اعضای لژیون سردار نمایندگی امین گلی حاضر در جلسه را لطفا اصلاح بفرمایید
مهدی اصغری.حسن کدخدایی. امین گلی. مهدی بناییان ممنون از زحمات شما
همسفرلیلا ل1 شنبه 29 تیر 1398 19:31

عرض سلام وخوش آمد خدمت دیدبان محترم آقای زرکش،بسیار از صحبت های ایشان لذت بردم وآموزش گرفتم، دوست داشتم من هم دراین جلسات حضور داشته باشم ولذت آن را بچشم.ازخداوند می خواهم که بتوانم به این خواسته ام برسم.تبریک وخوش آمد به تمام اعضای لژیون سردار که از شعب دیگر به شعبه سلمان تشریف آوردند. سلامتی و سربلندی این بزرگواران راازخداوند بزرگ مسئلت می نمایم.
همسفرسلمان شنبه 29 تیر 1398 18:23
خیرمقدم به جناب زرکش وباامیدموفقیت لژیون سرداروخداقوت به آقارضاوآقامنصورخدمتگزاران سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات