کارگاه های آموزشی عمومی؛ پنج شنبه 1398/05/03
پنجشنبه 3 مرداد 1398 ساعت 17:29 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
پنجشنبه سوم مرداد ماه 1398 جلسه هفتم از دوره سی و هشتم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافر رحمان و نگهبانی کمک راهنما مسافر صادق و دبیری کمک راهنمای تازه واردین مسافر اصغر با دستور جلسه اول: حرمت کنگره 60، چرا رابطه کاری و مالی ممنوع است؟ و دستور جلسه دوم: پنجمین سال رهائی و آزاد مردی مسافر ناصر  رأس ساعت 17 آغاز به کار کرد.


تک‌تک افراد که در کنگره حضور دارند، چه سفر اول و چه سفر دوم کمک راهنمایان عزیز و همچنین هر شخصی که عضوی از کنگره محسوب، مسافر، همسفر و رهجو باید حرمت کنگره را رعایت کنند...

خلاصه سخنان استاد:

دستور جلسه اول: حرمت کنگره ۶۰، چرا رابطه کاری و مالی ممنوع است؟

خداوند را شاکرم بابت تجربه دوباره این جایگاه و از آقای علی رحیمی و آقای مجتبی عتیقی تشکر می‌کنم که من را هدایت کردند تا به این جایگاه برسم، در مورد دستور جلسه اول که درباره حرمت و رابطه کاری و مالی است اشاره‌ای می‌کنم: اگر که من و آقا صادق خواهرزاده‌ام الآن در کنار هم در این جایگاه قرار گرفتیم، برای این است که از همان روز اول حرمت کنگره را رعایت کردیم و نکته‌ای که من در سفر اولم درباره حرمت فکر می‌کردم این بود که؛ حرمت مربوط به سفر اولی است اما؛ وقتی رسیدم به سفر دوم دیدم، فکرم اشتباه است و حرمت مربوط به همه می‌شود.

تک‌تک افراد که در کنگره حضور دارند، چه سفر اول و چه سفر دوم کمک راهنمایان عزیز و همچنین هر شخصی که عضوی از کنگره محسوب، مسافر، همسفر و رهجو باید حرمت کنگره را رعایت کنند.

رهجوی سفر اول باید قبل از ساعت ۵ در جلسه حضورداشته باشد و ثبت‌نام کند، برای حال خودش و آرامش خود رهجو می‌باشد، چرا در دوران مصرف به دنبال همین آرامش بودم، مواد در وهله اول به من آرامش داد اما؛ مدتی بعد همان آرامش را از من گرفت. چرا می‌گویند: رابطه کاری و مالی در کنگره ممنوع است؟ چون این مسئله باعث تخریب و به هم خوردن آرامش مسافر می‌شود و هر کاری که بخواهد به پیکره کنگره ضربه وارد کند ضربه‌اش به خود من می‌خورد، چون کنگره آن‌قدر بزرگ و عظیم هست که همه باور دارند که کنگره چه هدفی را دنبال می‌کند و ضربه‌پذیر نیست و تمام قوانین و حرمت‌ها برای هدایت و آرامش رهجو و کل مسافرین کنگره می‌باشد.
دستور جلسه دوم: تولد پنجمین سال رهایی و آزادمردی مسافر ناصر

همان‌طور که در پیام هم نوشته‌شده؛ شن‌هایی که به آب نزدیک باشند به دریا می‌رسند و اگر در بیابان باشند، حول خود می‌چرخند و سر گردانند.

رهجویی که می‌خواهد به دریا برسد و به رهایی برسد باید حرمت کنگره را رعایت کند و کسانی که سابقه‌ای در کنگره‌دارند، در این دریا غوطه‌ورند و دارند، لذت می‌برند و شنا را کامل بلد هستند و حرمت‌ها را کاملاً رعایت کردند و قوانین را اجرا کردند و یکی از این افراد آقا ناصر است؛ که امروز پنجمین سال رهایی و آزادمردی ایشان است.

آقا ناصر در این‌یک سال که لژیون تحویل من داده‌شده بود، معمولاً همه جلسات را حضور داشتند و من ندیدم که در کنگره رابطه کاری و یا مالی داشته باشد و یا بخواهد، بندی از حرمت و یا از قوانین کنگره را نادیده بگیرند و اجرای این قوانین باعث آرامش در زندگی خود او شده است و آقا ناصر کاملاً آرام هستند و در لژیون باعث آرامش دیگری هم می‌شوند.

واقعاً کسی که حرمت را در کنگره و بیرون از کنگره رعایت کند، باعث لذت و آرامش خودش می‌شود و باید شرایط هر شخصی را برای خدمت هم در نظر گرفت، ازجمله بیماری و دیگر مسائل زندگی خود خدمت گذار را.

این روز عزیز را به خودشان و در رأس به آقای مهندس تبریک می‌گویم و به آقا کیوان هم تبریک می‌گویم که چنین رهجوی پرورش دادند. به همه شما عزیزان که در این جشن حضور دارید، تبریک می‌گویم از اینکه به صحبت‌هایم گوش دادید از شما سپاسگزارم.
اعلام سفر:

سلام دوستان ناصر هستم یک مسافر: آنتی ایکس مصرفی تریاک، شیره، متادون. مدت تخریب ۲۵ سال، مدت ۱۱ ماه و ۱۸ روز سفر کردم به کمک راهنمایی آقای رحمان پاکدست به روش DST   و داروی OT، در حال حاضر ۵ سال و ۹ روز است که آزاد و رها هستم، رشته ورزشی پیاده‌روی و ورزش باستانی.
آرزوی مسافر ناصر:

آرزو می‌کنم تمام سفر اولی‌ها به رهایی برسند.
سخنان مسافر ناصر:

تمام مسافرین در اعتیاد مشترک هستیم و من شغلم راننده پایه‌یک بود، کمپرسی داشتم، صبح‌ها باید ساعت ۴: ۳۰ صبح از منزل خارج می‌شدم و قبل از آن باید مواد مصرف می‌کردم، همیشه سرفه می‌کردم، خانمم هم بدوبیراه می‌گفت، مصرف‌کننده بودم صدایم درنمی‌آمد و چیزی نمی‌گفتم و اگر مصرف می‌کردم، می‌توانستم کارکنم مثل ماشینی که بدون بنزین باشد.

تازه از خدمت سربازی آمده بودم، در یک کارخانه مشغول کار شدم، کارفرما ساعت ۱ ظهر می‌رفت و کارگرها هم تقریباً همگی غیب می‌شدند و من با خودم می‌گفتم این‌ها همه باهم کجا می‌روند تا اینکه کم‌کم متوجه شدم هر کس در گوشه‌ای برای کشیدن و مصرف مواد پراکنده می‌شود، کم‌کم فهمیدم از آبدارچی تا بقیه اکثراً مصرف‌کننده هستند و ظهر که می‌شد من را رد می‌کردند. تا اینکه متوجه شدند من هم فهمیدم که آن‌ها مصرف می‌کنند و همین باعث شد که مرا یک روز دعوت کردن به یک انبار اسقاطی و در آنجا به من مواد دادند، کم‌کم مصرف‌کننده که شدم، دیگر به من مواد نمی‌دادند و مجبور شدم خودم مواد مصرفی خودم را تهیه کنم، خلاصه هر کس که وارد این کارخانه می‌شد و می‌خواست ماندگار شود باید به این جرگه می‌پیوست، آنجا بود که فهمیدم چه اشتباهی کردم و توسط برادرخانمم که عضو کنگره بود دعوت شدم به کنگره ۶۰.

من قبول نمی‌کردم چون به خیال خودم ترک کردم و متادون مصرف می‌کردم، ولی نمی‌دانستم که متادون صد برابر تریاک مضر است، شش ماه بود که مدام به من می‌گفت بیا به کنگره ۶۰ و من می‌ترسیدم و می‌گفتم نه آنجا به من آب تریاک می‌دهند، من دوباره معتاد می‌شوم، آن‌قدر اصرار کرد تا یک روزآمدم به کنگره و وقتی‌که دیدم همه بالباس سفید و این‌قدر مرتب و منظم هستند مثل آهن و آهنربا جذب کنگره شدم، وارد لژیون آقای کیوان شدم تمام جلسات را می‌آمدم و حتی موقع که پایم شکسته بود با عصا چند مسیر را سوار تاکسی می‌شدم تا به‌موقع به جلسه برسم، با آن سرمای شدید زمستان و پای‌شکسته هیچ‌وقت دیر به کنگره نیامدم تا به رهایی رسیدم، در پایان از آقای مهندس حسین دژاکام تشکر می‌کنم، همچنین از سرکار خانم آنی تشکر می‌کنم، از ایجنت قبلی آقای قاسم فخاری و ایجنت محترم آقای علیرضا هویدا تشکر می‌کنم، از راهنمای خوبم آقای کیوان یحیایی و کمک راهنمای جدیدم آقا رحمان تشکر می‌کنم از همه خدمتگزاران تشکر می‌کنم.

ادامه عکس ها در گزارش تصویری

عکس: مسافر منصور

نگارش: مسافر کریم

تایپ: مسافر حسین و مسافر احسان

ویرایش: مسافر رضا لژیون 21

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، دستور جلسات هفتگی، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر علی ازلژیون 6 جمعه 18 مرداد 1398 10:33
من هم ازطرف لژیون ششم اقای رحیمی تبریک میگویم
Hussein جمعه 4 مرداد 1398 10:24
با سلام و خدا قوت به هرسه عزیز جایگاه ممنون از مطالب استاد عزیز آقا رحمان بسیار آموزنده و زیبا بود
Hussein جمعه 4 مرداد 1398 10:23
با سلام و خدا قوت به هرسه عزیز جایگاه ممنون از مطالب استاد عزیز آقا رحمان بسیار آموزنده و زیبا بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic