کارگاه های آموزشی عمومی؛ پنج شنبه 1398/05/17
جمعه 18 مرداد 1398 ساعت 19:26 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
پنجشنبه هفدهم مرداد ماه 1398 جلسه هشتم از دوره سی و هشتم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافر منصور و نگهبانی کمک راهنما مسافر صادق و دبیری کمک راهنمای تازه واردین مسافر مهدی با دستور جلسه اول: از فرمان برداری تا فرماندهی و دستور جلسه دوم: سومین سال رهائی مسافر احمد رضا  رأس ساعت 17 آغاز به کار کرد.
در هر جایگاهی که هستیم هم فرمان‌برداریم و هم فرمانده، ازیک‌طرف فرمان را می‌گیریم و از طرفی دیگر فرمان می‌دهیم...
دستور جلسه اول: از فرمان‌برداری تا فرماندهی

همه دستور جلسات و حرمت‌ها و قوانین کنگره برگرفته از تفکر و درایت بسیار زیبایی است و آقای مهندس دژاکام و هیئت دیده‌بانی فکر کردند و چقدر زیبا این مسیر حرکت را طی نموده‌اند و توانسته‌اند این دستور جلسات را پشت سر هم قرار بدهند و ما می‌بینیم کسانی که فرمان‌بردار خوبی هستند از فرماندهی خوبی هم برخوردار می‌شوند و این تجربه من است در این ۱۴ سالی که در کنگره هستم و می‌بینم کسانی که فرمان‌بردار خوبی هستند، بعد از سفر اول در نشریات، اوتی، سایت و همین‌طور کمک راهنمایی خدمت می‌کنند و خیلی از کسانی که فرمان‌بردار خوبی نبودند، یواش‌یواش از کنگره خارج می‌شوند و ما این‌ها را دیده‌ایم، تجربه کرده‌ایم و حتی لمس کرده‌ایم.

در ورودی درب کنگره نوشته‌شده است که؛ اول ندانی را بدان تا بدانی را بدانی و احمد عزیز واقعاً مصداق این دستور جلسه است با توجه به موقعیت اجتماعی که بیرون از کنگره دارد و مدرک تحصیلی لیسانس و کارشناسی در بدو ورود به لژیون گفت: که من هیچ‌چیزی نمی‌دانم و می‌خواهم بدانم و چه سفر بسیار خوبی داشتند تا به رهایی رسیدند و امروز هم جشن سومین سال رهایشان است. فرمان‌برداری را ما در کنگره حس کرده‌ایم و این آرامشی که ما در کنگره و پارک داریم همه برگرفته از این دستور جلسات است و باید فرمان‌بردار باشیم و آن ضلع منیت که جلوی آموزش را می‌گیرد را رویش کارکنیم، آموزش پذیر باشیم.

طبق صحبت‌های آقای مهندس فقط خداوند است که فرمان‌بردار نیست. در هر جایگاهی که هستیم هم فرمان‌برداریم و هم فرمانده، ازیک‌طرف فرمان را می‌گیریم و از طرفی دیگر فرمان می‌دهیم ما در جوامع می‌بینیم که مشاغل مختلف اول فرمان‌بردار بودند تا فرمانده شده‌اند؛ مانند مکانیک‌ها و گچ کارها و غیره و در هر صنفی به همین‌گونه بوده است. در کنگره ۶۰ هم اگر فرمان‌بردار خوبی باشیم یک فرمانده بسیار خوبی هم می‌شویم.
دستور جلسه دوم:

سومین سال رهایی مسافر احمدرضای عزیز است و راهنمای احمد عزیز، آقای محسن نجفی می‌باشند و من به درخواست آقا محسن استادی جلسه را قبول کردم و زحمت‌های بسیار زیادی را کشیدند و من در رأس این تولد را اول به آقای مهندس و خانواده محترمشان تبریک می‌گویم و به محسن عزیز تبریک می‌گویم.

احمدرضا نصر عزیز با تخریب تریاک و قرص وارد لژیون شانزدهم لژیون آقای محسن نجفی شدند و تخریب بالای قرص داشت، از موقعیت اجتماعی بالایی برخوردار بود، اما فرمان‌بردار خوبی بود و یک سفر بسیار خوب و استانداردی داشت. ۱۱ ماه سفر کرد اما؛ نرفت و این ماندنش باعث شد که به یک رهایی بسیار خوبی برسد حدود ۲۰ ماه مسئول نشریات شعبه بود که واقعاً کار بسیار سخت و لذت بخشی است هفته‌ای یک‌بار یا دو بار مسیر تهران را طی می‌کرد اما حال خوش را خودش استفاده کرد و مدتی هم در قسمت کلینیک خدمت می‌کرد. اواخر هم در امتحان کمک راهنمایی شرکت کردند، امیدوارم که شال کمک راهنمایی را دریافت کنند.

من یک تفعلی زدم به پیام‌های آقای مهندس و این پیام آمد که بسیار جالب بود. برای رسیدن به آن درجه که باید برسی پیش از تو ما عجول می‌باشیم و واقعاً به یک جایی می‌رسی که یک سری انسان‌ها منتظر صحبت‌های احمد عزیز هستند و ما هم منتظر هستیم که صحبت‌های احمد عزیز را بشنویم من واقعاً خوشحال هستم، چون؛ در اردوی پیش رو ثبت‌نام کردم و احمد عزیز هم متوجه شدم که ثبت‌نام کرده است. من این تولد و این روز عزیز را به احمد عزیز، لژیون شانزدهم و مسافرین و همسفران تبریک می‌گویم.

از اینکه به صحبت‌هایم گوش کردید از همه شما عزیزان سپاسگزارم.


 

اعلام سفر:

سلام دوستان احمدرضا هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی: تریاک، شیره، متادن و انواع قرص‌های اعصاب و روان، مدت 10 ماه و 21 روز به استادی کمک راهنمای عزیزم آقای محسن نجفی به روش DST و داروی درمان OT سفر کردم، ورزش: دوچرخه‌سواری، رهائی از دام اعتیاد: 37 ماه و 15 روز

در ادامه بیش از 20 سال تخریب انواع دخانیات را داشتم، آخرین آنتی ایکس: یه پاکت سیگار، مدت 10 ماه به استادی کمک راهنمای عزیزم آقای محسن نجفی به روش DST، همراه با داروی درمان نیکوتین خوراکی سفر کردم، رهائی از دام سیگار 31 ماه
آرزوی مسافر احمدرضا:

اولین آرزو اینکه هیچ‌کس پشت در کنگره نماند و تمام کسانی که خواسته درمان دارند به کنگره بیایند و درمان شوند و دومین آرزو اینکه کنگره 60 و آکادمی جهانی شود.
سخنان مسافر احمدرضا:

ابتدا کمی از دوران مصرف می‌گویم شاید هرکسی با مصرف قرص آشنا نباشد، مصرف قرص‌هایی که به تجویز متخصص اعصاب و روان نوشته‌شده است و هیچ منع قانونی برای مصرف آن ندارد.

قصدم از مطرح کردن این موضوع، اهمیت داروها نسبت به مواد مخدر می‌باشد و دیگر اینکه ممکن است سخت باشد درمان مصرف‌کننده قرص ولی همان‌طور که می‌تواند سخت باشد، سهل هم می‌باشد و مهم خواسته و فرمان‌برداری است.

زمانی که من با مواد مخدر آشنا شدم، یک افسردگی پنهان داشتم ولی؛ از آن اطلاع نداشتم و وقتی اولین بار تریاک مصرف کردم، احساس کردم چیزی که بدن من کم داشته را تریاک به من می‌دهد و کمبود مرا جبران کرد تا یکجایی دیگر مصرف نکردم و افسردگی شدیدتری سراغم آمد و به‌ناچار روی آوردم به مصرف دارو و بعد از چند روز حس کردم، همه‌چیز دوباره عادی شد و با عادی شدن شرایط دوباره روی آوردم به مصرف مواد و طوری شد که هم داروهای اعصاب و روان استفاده می‌کردم و هم مواد مخدر و هیچ‌گونه اطلاعی از تداخل این داروها و مواد نداشتم و به‌گونه‌ای شدم که باید با مصرف انواع قرص شب به خواب بروم و روز بعد تا شیره و تریاک مصرف نمی‌کردم، نمی‌توانستم روز خود را آغاز نمایم تا توسط یکی از افراد کنگره، پیام کنگره به من داده شد.

وقتی وارد لژیون آقای نجفی شدم ایشان با درایت و متانت، همراه با علمی که داشتند و شناخت و تجربه‌ای که از مصرف قرص داشتند با چاشنی محبت و عشق توانستند مرا درمان کنند و هیچ‌گاه محبت ایشان را از یاد نخواهم برد، برنامه‌ای که آقای محسن نجفی به من دادند را موبه‌مو اجرا می‌کردم با توجه به اینکه وقتی سفرم را شروع کردم تا ۴ الی ۵ ماه شب خواب نداشتم و فقط در طول شب به نوشتن سی‌دی مشغول بودم و همیشه شعر مولانا را در یادداشتم:

گر مرد رهی میان خون باید رفت       از پای فتاده سرنگون باید رفت

تو پای‌به‌راه درنه و هیچ مپرس       خود راه بگویدت که چون باید رفت

قرص یک آنت ایکس صنعتی محسوب می‌شود و در جامعه قبحی ندارد، چون با تجویز پزشک می‌باشد و شاید برخی این کار را به گفته جناب مهندس نوعی کلاس می‌دانند، ولی قرص تخریب بسیار زیادی بر روی سیستم ایکس دارد و به چاکراها تخریب وارد می‌کند، باعث کابوس‌های شبانه و یا بی‌خوابی‌ها، ترس و استرس می‌شود و به قول آقای نجفی مانند یک‌خانه‌ای می‌ماند که در ب آن باز باشد و هر نوع موجود موذی بتواند وارد شود. صدمه زدن به چاکرا باعث می‌شود که اجازه دهیم هر موجی از حس‌های منفی و ترس وارد بدن شوند.

در مورد سفر دوم، خاطرم هست دو ماه پس از رهایی‌ام در نشریات خدمت کردم ۲۰ ماه خدمت کردم و با دوستان زیادی آشنا شدم و بعدازآن ۱۱ ماه در کلینیک خدمت کردم و به نظرم بعد از سفر اول خدمت باعث می‌شود که رهجو راهش را ادامه دهد، امیدوارم بتوانم در ادامه خدمت گذار باشم.

در کنگره من آموزش‌هایی به دست آوردم که حاضر نیستم در قبال ارزشمندترین چیزهای دنیا مبادله‌کنم و روزبه‌روز هم از دریافت این آموزش‌ها و ارتقا پیدا کردن و این بالا رفتن لذت می‌برم و خودم یک روزی لذت را به مصرف مواد در یک فضایی در کنار آب و ... می‌دانستم، ولی امروزه بالا رفتن سطح جایگاه و دانش خودم را لذت می‌دانم در پایان تشکر می‌کنم از آقای منصور ولیخانی، از زمانی که ایشان لژیون آقای نجفی را تحویل گرفتند برای من فصل جدیدی آغاز شد و آموزش‌های زیادی از ایشان گرفتم و همیشه لژیون شادی دارند و بنده احترام زیادی برای ایشان قائل هستم.

از سرکار خانم داوودی اسیستانت محترم تشکر می‌کنم، از آقای قاسم فخاری و آقای علیرضا هویدا ایجنت محترم تشکر می‌کنم، از تمام کمک راهنمایان و مرزبانان و تمام خدمتگزاران کنگره تشکر می‌کنم.

عکس: مسافر حبیب

نگارش و تایپ: مسافر حسین و مسافر احسان

ویرایش: مسافر رضا 21

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محسن قاسمپور یکشنبه 20 مرداد 1398 23:21
تبریک خدمت آقای نصر و کمک راهنمای محترمشان
Hussein شنبه 19 مرداد 1398 11:32
سلام بسیار سپاسگذارم از خدمات تمامی دوستان در شعبه سلمان فارسی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic