مصاحبه در مورد دستور جلسه کار، تحصیل، قدرت
دوشنبه 21 مرداد 1398 ساعت 16:02 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
مصاحبه پیرامون دستور جلسه کار، تحصیل، قدرت با کمک راهنمای محترم آقای محمد بهرامی


از بزرگان خودم آموختم که هر چیزی که می‌خواهم در گرو خدمتی است که به هم نوع خودم انجام میدهم، یعنی باید ...


ابتدا از کمک راهنمای محترم آقای محمد بهرامی تشکر می‌کنیم که وقت خودشان را در اختیار ما قرار دادند از ایشان می‌خواهیم خودشان را به رسمی کنگره معرفی نمایند؟
سلام دوستان محمد هستم یک مسافر: آخرین آنتی ایکس: شیره و تریاک، مدت تخریب: بیش از ۱۵ سال، مدت ۱۱ ماه و ۱۱ روز سفر کردم به راهنمایی راهنمای خوبم آقای عبدالله موسوی به روش DST همراه با داروی OT و رهایی از بند اعتیاد ۳ سال و ۱۱ ماه و در ادامه پانزده سال تخریب سیگار داشتم، مدت ۱۰ ماه و ۲ روز سفر کردم به راهنمایی راهنمای خوبم آقای مسعود قاسمی رهایی از دام سیگار ۳ سال و ۵ ماه، رشته ورزشی والیبال.

در مورد دستور جلسه کار، تحصیل و قدرت برای‌مان صحبت کنید؟
همه چیز در کنگره به شکل مثلث است و خود کنگره از تفکر بزرگ انشعاب گرفته شده است و همین طور دستور جلسات آن. هر کدام از این پارامترها را در نظر بگیریم و مکمل پارامترهای دیگر است در مورد تحصیل بخواهم بگویم، فلسفه وجودی انسان و دلیل پا به حیات گذاشتن انسان، آموزش و تحصیل و در ادامه کار و خدمت می‌باشد، این کار و خدمت خودش به گونه‌ای ادامه تحصیل و آموزش نیز می باشد و در کل بدون فراگیری علم کاری، نمی توان آن را انجام داد و این دو پارامتر کار و تحصیل باعث قدرتمند شدن انسان می‌شود. یکی از قوانین هستی این است که موجودات ضعیف نمی‌توانند زندگی کنند و نمی‌توانند دوام بیاورند.
برو قوی شو اگر عزم زندگی داری      که در نظام طبیعت ضعیف پایمال است
و این قدرت اصولاً بعدهای مختلفی دارد هم می توانیم در ضد ارزشها خودمان را قدرتمند کنیم و هم در ارزش ها می توانیم قوی شویم در ضد ارزش ها هم حتی تحصیل و کار لازم است.
خداوند هیچ چیزی را مفت و مجانی به انسان نداده است و کائناتی تعبیه کرده است که اینها همه در خدمت انسان هستند ولی هیچ چیزی مفت و مجانی و بدون هزینه در اختیار انسان قرار نمی‌گیرد و طبق سی دی آخر جناب مهندس که می فرمایند همه چیز هزینه دارد، روابط حسنه با دیگران هزینه دارد، عشق هزینه دارد، ایمان هزینه دارد، رسیدن به فرمان عقل هزینه دارد پس ما باید هزینه ها را پرداخت کنیم تا به آن چیزی که می خواهیم برسیم.

آیا این تصور که با ورود به کنگره و شروع سفر نباید کار کنیم درست است؟
اینکه بگوییم کسی بیکار باشد غلط است آقای مهندس بارها گفتند ما بیکار در کنگره نداریم. معتقدیم معتادی که کار می‌کند بهتر از درمان شده‌ی بیکار است ولی ما یاد می گیریم که همه چیز را باید به روش DST و تدریجی انجام دهیم اول آن کاری را که می‌خواهیم انجام دهیم باید نقطه تحملش را در خودمان به وجود آوریم و نسبت به آن کاری که می خواهیم انجام دهیم ابتدا ظرفیتش درونمان به وجود آید و سپس انجام دهیم و چه از نظر جسمی باید به آن ظرفیت و نقطه تحمل برای اجرای کار برسیم و چه از نظر جهان‌بینی و نگاهمان به آن کار، پس ابتدا پیدا کردن نقطه تحمل و ظرفیت انجام کار مهم می باشد و در کل کسی نباید بیکار باشد ولی گاهی به دلیل کار سنگین راهنما منع می کند ولی در ادامه در فرد ظرفیت را به وجود می آورد و این کار کردن خودش یک آموزش است.

از خدمت هایتان در کنگره بگویید؟
من بارها گفته‌ام که تا حالا نتوانسته‌ام خدمتی در کنگره انجام دهم تا دینم را ادا کرده باشم و اگر خدمتی کرده ام فقط بهر آموزش بوده است همیشه در لژیون بعد از ۱۴ ثانیه سکوت اولین کلامم شکر گذاری به دلیل حضور مجدد برای آموزش دیدنم است و خدمت هایی که در سفر اولم انجام دادم خدمت های گوناگونی بود و سعی می کردم کاری انجام دهم به گفته راهنمایم این کار کردن و خدمت است که می‌تواند انسان را بزرگ کند و در سفر دوم در قسمت OT خدمت کردم، در کلینیک بودم، کمک راهنمای تازه واردین بودم و در حال حاضر کمک راهنما هستم. از بزرگان خودم آموختم که هر چیزی که می‌خواهم در گرو خدمتی است که به هم نوع خودم انجام میدهم، یعنی باید نیازهایم را در دل نیازهای مردم بدانم و خدا را شکر می‌کنم که تا الان در زندگی‌ام موفق بوده‌ام؛ درب مغازه که می خواهم بروم با این نیت می روم که شاید بتوانم گره‌ای از کار شخصی باز کنم و خدمتی به دیگران انجام دهم.

همین طور که فرمودید با انجام خدمت آموزش می‌گیریم و این نوعی تحصیل است و همچنین با انجام خدمت، ما کاری را انجام داده ایم، پس می توانیم بگوییم با انجام خدمت قدرتمند می‌شویم؟
 صد در صد بله، همین‌گونه است خدمت باعث قدرتمند شدن انسان می‌شود.

شما خودتان با انجام خدمت چه قدرتی کسب کرده اید؟
من بیشترین قدرتی که توانستم کسب کنم قدرتمند شدن در ارتباطاتم است و انسان با ارتباطات قوی می تواند به تمام خواسته هایش برسد البته باید در صراط مستقیم باشد، سعی کردم ارتباطم را با دیگران قوی کنم و این فوت و فن و قدرت را از کنگره یاد گرفتم و در کار خودم هم اجرایش کردم و به دلیل شغلم توانستم ارتباطم را با دیگران قوی کنم و این ارتباطات برایم اعتبار آورد و این اعتبار بسیار مهم و با ارزش است.

با توجه به فرمایش جناب مهندس، مبنی بر انتقال پیام کنگره و بازنشر مطالب کنگره در فضای مجازی، شما خودتان چه کاری انجام داده اید و برای افراد لژیون خود چه توصیه ای دارید؟
من خودم سعی می کنم پیام های منتشر شده در فضای مجازی و سایت کنگره و نمایندگی را بخوانم همچنین یک پیام بگذارم و در پیام ها سعی می کنم ابتدا با خواندن مطلب، نسبت به آن موضوع یک نظریه کوچک بدهم و توصیه ام این است اگر می‌خواهند کسی را با کنگره آشنا کنند بهترین روش سایت کنگره ۶۰ می باشد.

عکس: مسافر حبیب
تتهیه گزارش و تایپ: مسافر احسان
ویرایش: مسافر رضا لژیون 21
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرعلیرضا پنجشنبه 24 مرداد 1398 15:32
سپاسگزارم
مسافرمحمدبهرامی.سلمان فارسی چهارشنبه 23 مرداد 1398 11:45
باسلام.سپاسگزام از همه عزیزانی که به بنده لطف دارند و همچنین از خدمتگزاران عزیز و پرتلاش قسمت سایت.
علیرضا هویدا سه شنبه 22 مرداد 1398 22:57
خیلی عالی و اموزنده بود تبریک میگم خدمت کمک راهنمای محترم اقای بهرامی عزیز
Hussein سه شنبه 22 مرداد 1398 10:04
سلام خدمت کمک راهنمای محترم آقای بهرامی بسیار آموزنده بود خدا قوت به بچه های سایت
علی رحیمی ل 6 سه شنبه 22 مرداد 1398 09:27
خداقوت خدمت کمک راهنمای گرامی آقای محمد بهرامی
تشکر از احسان بابت گزارش
تشکر از مسافر حبیب بابت عکس
تشکر از رضا بابت ویراستاری
مسافر مصطفی لژیون ۱۱ دوشنبه 21 مرداد 1398 18:47
خدا قوت به مسافر عزیز آقا احسان که در سایت کنگره با عشق خدمت می کنند انشاالله شال کمک راهنمایی.....تا باد چنین بادا‌‌‌.....
مسافر مصطفی نگهبان سه شنبه ها دوشنبه 21 مرداد 1398 18:44
ممنون از کمک راهنمای محترم آقای محمد بهرامی خیلی زیبا و قشنگ به سوال‌ها جواب دادید خیلی آموزنده بود.سخن کز دل برآید لاجرم بر دل نشیند........
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic