کارگاه آموزشی عمومی (لژیون سردار) پنچ شنبه 1398/05/24
پنجشنبه 24 مرداد 1398 ساعت 20:08 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
پنجشنبه بیست و چهارم مرداد ماه 1398 جلسه هفتم از دور اول کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60، لژیون سردار نمایندگی سلمان فارسی به استادی« کمک راهنمای محترم همسفر سرکار خانم نگین » و نگهبانی« کمک راهنما مسافر امیر »  »و دبیریمسافر اصغر» با دستور جلسه  " بهای خدمات رایگانی که در کنگره ارائه می شود چیست؟ " رأس ساعت 15:00 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

ابتدا خدا را شکر می‌کنم برای این جایگاه که در آن قرار گرفتم،چند سالی بود که می‌خواستم وارد لژیون سردار بشوم ولی این سعادت را نداشتم الهی شکر و خوشحالم که در این لژیون آموزش می‌گیریم دستور جلسه را من به دو بخش تقسیم کردم: قسمت اول بها و هزینه، قسمت دوم خدماتی که در کنگره دارد ارائه می‌شود.

قسمت بها و هزینه را جناب مهندس به‌صورت کامل در سی دی هزینه توضیح داده‌اند و متوجه شده‌ایم که هر چیزی که در هستی به دست می‌آوریم باید هزینه آن را پرداخت کنیم و واقعاً هیچ پارامتری مهم‌تر از بخش آموزش در زندگی انسان نیست، تنها چیزی که زندگی انسان را دگرگون می‌کند و تحت تأثیر خودش قرار می‌دهد بحث آموزش است ما یک سری مطالب را به‌صورت اکتسابی داریم و به دست می‌آوریم و این به دست آوردن از طریق آموزش می‌باشد.

خیلی از مواقع ما بها و هزینه برایمان معنای پولی در بردارد و فکر می‌کنیم منظور از بها و هزینه بحث مادیات می‌باشد ولی در کنگره یاد گرفته‌ایم که آن چیزی که برایمان اتفاق افتاده است بیشتر از بعد مادیات، بعد معنوی‌اش می‌باشد که هزینه داشته است اگر من در کنگره قرار گرفتم مسلماً بعد معنوی زندگی‌ام اشتباه بود مسیری که داشتم حرکت می‌کردم اشتباه بود وقتی آمدم کنگره برای پیدا کردن راه زندگی‌ام هزینه‌های زیادی پرداخت کردم ازجمله هزینه‌های معنوی بسیار زیادی مانند عبور کردن از گذرگاه‌های سختی در زندگی‌ام به‌واسطه قرار گرفتن در کنار برادر مصرف‌کننده‌ام و آن هزینه‌ها و سختی‌ها پرداخت شد و باعث شد بتوانم در کنگره ماندگار شوم پس باید یاد بگیرم برای تمام مسائل زندگی‌ باید هزینه پرداخت کنیم.

قسمت دوم خدماتی است که در کنگره اتفاق می‌افتد و عبارت رایگان در کنار این خدمات قرار می‌گیرد در وهله اول خودمان به این نتیجه رسیدیم اگر درجایی کلمه رایگان به‌کاربرده می‌شود انگار که خیلی اتفاق عجیب‌وغریبی نمی‌افتد و آن رایگان، انگار چیز خاصی نیست و تصور می‌کنیم چیز باارزشی قرار نیست به ما داده شود ولی وقتی این‌گونه تصورم است درواقع من متوجه معنای رایگان در کنگره نشده‌ام و بعضی رهجو ها با آمدن به کنگره منتی هم دارند وقتی در مورد رایگان صحبت می‌کنیم بار معنایی بسیار متفاوتی نسبت به تصورمان دارد.

واقعاً بهای خدمات رایگان کنگره چیست؟ خدماتی که کنگره به ما می‌دهد قسمت کوچکی برای درمان اعتیاد است که تمام جهان در درمان اعتیاد مانده‌اند ولی برای ما در کنگره قسمت کوچکی که اتفاق می‌افتد درمان اعتیاد است. برای ساختمان جسم انسان چه در صور آشکار و چه در صور پنهان اتفاقی می‌افتد تحت عنوان احیای انسان‌ها، دوباره زنده شدن انسان‌هایی که ازدست‌رفته بودند ما در قسمت هم‌سفران، مصرف‌کننده نداریم ولی همسفرانی داریم که خیلی سال قبل دست از زندگی کشیده بودند و کاملاً حیاتشان متوقف‌شده بود و هیچ نشانه‌ای از حیات به‌جز حیات نباتی نداشتند با آمدن به کنگره و تغییر خودشان می‌فهمند که واقعاً احیای انسانی درونشان اتفاق می‌افتد.

خوب حالا برای این احیای انسان‌ها ما چقدر داریم هزینه می‌کنیم؟ این برمی‌گردد به آموزش گرفتن من و دریافتم از کلمه رایگان در کنگره خیلی وقت‌ها در بیرون غذای رایگان به من داده می‌شود و بعد کلی اظهارنظر می‌کنند در مورد آن تا زمانی که مانتوانیم این تفاوت را درک کنیم به خودمان اجازه می‌دهیم که شروع به‌نقد کردن برخی مسائل در کنگره شویم و خیلی چراهای دیگر ...

همان‌طور که جناب مهندس در سی دی هزینه می‌فرمایند: شعبده‌بازی جهان هستی این است که وقتی وارد آتش می‌شویم از گلستان خارج شویم و این شعبده‌بازی در کنگره بسیار قابل شهود است و ما همگی درگیر آتش بودیم چه مسافران و چه همسفران فرقی ندارد همگی داشتیم در آتش جهل و نادانی خودمان دست‌وپا می‌زدیم و می‌سوختیم آمدیم کنگره و الآن می‌بینیم که خیلی‌ها توانستیم از آن آتش و گذرگاه سخت عبور کنیم آن جادوی سحرانگیز کنگره برای تک‌تک ما اتفاق افتاده است.

جناب مهندس می‌فرمایند شما مداوم و مداوم تحت آموزش هستید و این آموزش‌ها می‌تواند در قالب سختی‌هایی باشد که به شما نمایان می‌شود حالا اگر من مقایسه کوچکی در زندگی خودم داشته باشم می‌فهمم هیچ‌گونه خدماتی که کنگره به من ارائه داده واقعاً رایگان نبوده و پشت این خدمات کلی نیروی انسانی، زمان و هزینه وجود دارند که نهایت تلاششان را می‌کنند که این سیستم به نحو احسن کار خودش را ادامه دهد و تمام این افراد اعتقاددارند که بهای خودشان را به سیستم پرداخت می‌کنند و هیچ طلبکاری نیستند و هیچ منتی ندارند و من نگین باید این مطلب را درک کنم و این تفاوت را متوجه بشوم.

علم کنگره به من یاد داده اگر چیزی به دارایی و آگاهی من اضافه‌شده است امروز زمان انفاق است و باید آن را در اختیار دیگران قرار بدهم پس من باید بدانم اگر امروز سبد را حمایت می‌کنم و یا در قسمت دیگر مشارکت می‌کنم فکر نکنم کار خاصی انجام می‌دهم و یا به کنگره لطف و محبت می‌کنم و این واقعاً وظیفه‌ای است که تک‌تک ما در قبال کنگره‌داریم به خاطر تمام چیزهای ارزشمندی که در کنگره دریافت کردیم .

اگر بخواهم حساب کنم که چقدر باید به کنگره پرداخت کنم فکر می‌کنم تمام دارایی‌ام را هم اگر بدهم حسابم به‌هیچ‌عنوان با کنگره صاف نمی‌شود چون در بُعد معنوی زندگی من اتفاقاتی رخ‌داده است که هیچ‌وقت نمی‌توانم در بعد مادی و با اعداد و ارقام آن را محاسبه و پرداخت کنم.

 


خلاصه سخنان ایجنت محترم آقای علیرضا هویدا

آقای مهندس چند ماه پیش لژیون مالی را به لژیون سردار تغییر نام دادند اگر بخواهیم دلیل این تغییر را ببینیم چیست؟ به نظر من در لژیون سردار با انسان‌هایی روبرو هستیم که مانند خود سردار بخشنده هستند امیدوارم همگی قضیه لژیون سردار را جدی‌تر بگیریم چون هم ما احتیاج داریم به لژیون سردار و هم کنگره احتیاج دارد روزبه‌روز هزینه‌ها بالا می‌رود دیروز هم آقای مهندس فرمودند کاری کنید که دستتان در جیب خودتان باشد و یک مثالی می‌زنند: گاوی که نان گدایی می‌خورد هیچ‌وقت شخم نمی‌زند.

همان‌گونه که برای مصرف و هر کار دیگری هزینه می‌کردیم برای حضور خودمان در کنگره هم باید هزینه کنیم این موضوع باز شود که خودمان در کنگره از این آموزش‌ها استفاده می‌کنیم همسایه ما استفاده می‌کند فامیل ما استفاده می‌کنند همه می‌خواهند استفاده کنند و باید نقش من پررنگ‌تر باشد ما باید علاوه بر عضویت خودمان در لژیون سردار سعی کنیم یک میدان جاذبه درست کنیم تا بقیه افراد هم جذب شوند و مرتباً شاخ و برگ اضافه کنیم تا بتوانیم تمام‌کارهایی که در آینده در پیش داریم را انجام دهیم و این مشروط به توان مالی‌مان می‌باشد.

همچنین دیروز آقای مهندس فرمودند افرادی که می‌خواهند در گلریزان شرکت کنند می‌توانند از الآن مبلغ موردنظرشان را پرداخت کنند و فیش آن را ارائه دهند در موقع جشن گلریزان اعلام خواهیم کرد.خلاصه سخنان نگهبان جلسه کمک راهنمای محترم آقای امیر محمدی

از استاد جلسه سرکار خانم نگین تشکر می‌کنم بسیار زیبا در مورد دستور جلسه صحبت کردند بهای خدمات رایگان در کنگره چیست؟

وقتی نگاه به گذشته می‌کنم برای خانواده هزینه می‌کردم ولی زندگی آن‌جوری که باید، خوش نمی‌گذشت و این درواقع صور آشکار قضیه است که با چشم سر قابل‌مشاهده است و در صور پنهان یک سری اتفاقات معنوی به‌واسطه آموزش‌ها به وجود آمده است. جناب مهندس در سی دی کوله‌پشتی می‌فرمایند: انسان‌ها آن چیزی که با خودشان از این حیات می‌برند آموزش است که یاد گرفته‌ایم و حقیقتی است که یاد گرفته‌ایم راه درستی است که آموخته‌ایم و به نظرم صور پنهان قضیه، خیلی مهم‌تر از صور آشکار می‌باشد. انشا الله خداوند این لیاقت را به ما بدهد و بدانیم که اگر امروز داریم هزینه می‌کنیم در مکانی است که تا انتهای ابدیت کمک ما باقی خواهد ماند و از بین نمی‌رود.


اسامی حاضرین جلسه:

علیرضا هویدا     اکبر قاسمی       سعید صاحبقران      ابراهیم رضائی

علی عنایتی        رضا رئیسیان     منصور ولیخانی       علی یزدانی

مهدی فروهر       اصغر منصوری   امیر محمدی           اصغر آقابابائی

زهره امینی         افسانه عباسی   زهره سالمی            فاطمه حسینی

           فرشته بلواری زاده                    بتول حاج خدابخشیعکس: مسافر حبیب

نگارش و تایپ: مسافر احسان

ویرایش: مسافر رضا لژیون 21Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: لژیون سردار، کارگاه آموزشی عمومی ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پژمان دوشنبه 28 مرداد 1398 18:20
دست مریزاد استاد گرامی،سرکار خانم نگین.بسیار آموزنده و جامع بود.خداقوت بر تمامی اعضای محترم لژیون سردار.سربلند و ثابت قدم باشید.
پژمان دوشنبه 28 مرداد 1398 18:20
دست مریزاد استاد گرامی،سرکار خانم نگین.بسیار آموزنده و جامع بود.خداقوت بر تمامی اعضای محترم لژیون سردار.سربلند و ثابت قدم باشید.
همسفر طاهره لژیون سوم یکشنبه 27 مرداد 1398 18:40
با سلام و خدا قوت به شما خدمت گزاران،به ویژه اعضای لژیون سردار،انشاالله من هم بتوانم مثل شماها به این درجه ایثار و از خود گذشتگی برسم.موفق باشید.
همسفر زیبا لژیون ۱۱ یکشنبه 27 مرداد 1398 16:16
خدا قوت به تمام اعضای لژیون سردار وتبریک به خانم نگین عزیز از بیاناتتون بسیار آموزش گرفتم وعرض خداقوت به خدمتگزاران سایت وتمامی کسانی که برای اهداف کنگره تلاش وکوشش می کنند.
علی رحیمی ل 6 شنبه 26 مرداد 1398 09:56
خدا قوت خدمت مسافران وهمسفران لژیون سردار
همسفر شقایق لژیون یکم شنبه 26 مرداد 1398 02:17
خدا قوت به تمامی اعضای لژیون سردار
خانم نگین عزیز بسیار عالی و آموزنده بود موفق و پیروز باشید
همسفر شقایق لژیون یکم شنبه 26 مرداد 1398 02:16
خدا قوت به تمامی اعضای لژیون سردار
خانم نگین عزیز بسیار عالی و آموزنده بود موفق و پیروز باشید
همسفر شقایق لژیون یکم شنبه 26 مرداد 1398 02:16
خدا قوت به تمامی اعضای لژیون سردار
خانم نگین عزیز بسیار عالی و آموزنده بود موفق و پیروز باشید
همسفر الناز لژیون16 شنبه 26 مرداد 1398 01:02
خداقوت به کمک راهنمای محترم خانم نگین عزیز و همه اعضای لژیون سردار
سلامتی و پایداری برای همه ی شما آرزومندم.
سپاس از خدمتگزاران سایت
مسافر احسان لژیون ۲۱ جمعه 25 مرداد 1398 21:12
با تشکر از کمک راهنمای محترم سرکار خانم نگین واقعا خیلی زیبا در مورد رایگان بودن خدمات در کنگره توضیح دادید و به تمام اعضای لژیون سردار خداقوت عرض میکنم
همسفر مهدیه لژیون 11 جمعه 25 مرداد 1398 20:59
سلام و خداقوت به تمامی بزرگواران لژیون سردار، تبریک به کمک راهنمای محترم خانم نگین،بسیار زیبا سخن گفتید.امیدوارم شمارادرجایگاه های بالاتری ببینیم.
مسافر رضا لژیون21 جمعه 25 مرداد 1398 20:57
استادی رابه کمک راهنمای محترم سرکار خانم نگین تبریک میگویم بسیار عالی دستورجلسه راباز کردید به نگهبان و دبیر خداقوت میگویم.
Hussein جمعه 25 مرداد 1398 16:18
باسلام خدمت مسافران وهمسفران لژیون سردار از زحمات بی وقفه شما سپاسگذارم امیدوارم که بتوانم به لژیون سردار بپیوندم
همسفرزهره لژیون ۶سلمان فارسی جمعه 25 مرداد 1398 11:24
استادی رابه خانم نگین تبریک میگم بسیار عالی دستورجلسه رابازگو کردند به نگهبان ودبیرخداقوت میگم واز خدمتگزاران سایت تشکر میکنم به خاطر سرعت عمل که دارندهمگی موفق باشید.
همسفرلیلا ل1 پنجشنبه 24 مرداد 1398 23:49
سلام وخداقوت به تمامی بزرگواران لژیون سردار،تبریک به سرکارخانم نگین،بسیار پرمحتوا و زیبا سخن گفتید.امیدوارم شمارادرجایگاه های بالاتری ببینم.
سپاس از خدمتگزاران سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic