مصاحبه در مورد" وادی سیزدهم و تاثیر آن روی من "
سه شنبه 29 مرداد 1398 ساعت 07:34 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
مصاحبه با کمک راهنمای محترم آقای ابوالفضل ترابی
من را وادی سیزدهم در کنگره نگه داشت. در روز رهایی وقتی‌که دیدم مواد مخدر تمام شد و دیگر با مواد مخدرمشکلی ندارم. حالا باید چه‌کار کنم...

1. با سلام و خسته نباشید خدمت کمک راهنمای محترم آقای ابوالفضل ترابی لطفاً طبق رسم کنگره ۶۰ خودتان را معرفی نمایید؟

 سلام دوستان ابوالفضل هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک، تخریب بیش از ۱۴ سال، ۹ ماه و ۲۰ روز سفر کردم به راهنمایی، راهنمای خوبم آقای رضا علیزاده به روش DST، همراه با داروی OT و رهایی از دام اعتیاد هفت سال و شش ماه و در ادامه بیست سال تخریب سیگار داشتم به روش DST، همراه با آدامس نیکولایف به راهنمایی، راهنمای خوبم آقای مسعود قاسمی سفر کردم و رهایی از دام سیگار 4 سال و 6 ماه.

2. در وادی سیزدهم در مورد یوم الفصل اشاره‌شده است. در خدمت، یوم الفصل چه زمانی محسوب می‌شود و نشانه آن چیست؟

 یوم الفصل به معنی روز جدایی و خدمت کردن یعنی پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است و این وادی سیزدهم وادیی بود که من را در کنگره نگه داشت. وقتی‌که سفر اول را به پایان رساندم، خدمت در سفر دوم و جدایی در سفر اول صورت گرفت و این وادی یکی از پرمعنی تریم وادی‌ها است و می‌تواند برای من باشد و نشانه‌اش این است که وقتی در حال خدمت در یک جایگاهی هستیم، زمانش که برسد دیگر آن کیفیت خدمت وجود ندارد و باید جایگاه عوض شود و یک جابجایی صورت بگیرد به‌جایی که باعث شود، انرژی بیشتری بگیریم تا بتوانیم بهتر خدمت کنیم.

3. در این وادی در مورد تناسخ یا وازایش صحبت شده است، یعنی هر موجودی که بمیرد در جای دیگری بیدار می‌شود و به حیات ادامه می‌دهد در این مورد توضیحی بدهید؟

خوب این موضوع بسیار مهمی است چون من موقع مصرف خیلی با این موضوع درگیر بودم. قبل از ورود به کنگره می‌گفتم: آیا بعد دیگری هست و یا جای دیگری وجود دارد؟ و واقعاً سؤالی بود که ذهنم را درگیر کرده بود. بسیار زیبا و جالب است، مطالب کنگره مخصوصاً وادی سیزدهم و به‌عنوان‌مثال یک بیمار با اون حالت فوت می‌کند و با همان حالت در جای دیگری دوباره بیدار خواهد شد و ما نفسمان درگیر موضوعات است و وقتی‌که از جسم جدا می‌شویم آن نفس خصوصیات ما را با خودش حمل می‌کند و در جایگاه دیگری باید خودش را نشان دهد و اگر این‌گونه نباشد ورود و خروج ما از کره زمین بدون توجیه است‌.

4. بیشترین درد بشریت دانش‌های کشف نشده است، نظر شما در این مورد چیست؟

 خوب این هم یکی از دردهای من قبل از ورود به کنگره است. چون درمان اعتیاد برای من هنوز کشف نشده بود و آقای مهندس فرمودند: که علم اعتیاد کشف‌شده و مشکل اعتیاد حل‌شده است. واقعاً هم به همین‌گونه هست و من درمان شدم و در موضوع علم آن آگاهی و مطالب و کارهایی است که انسان برای رسیدن به تعالی می‌تواند داشته باشد. علم اگر کشف شود قاعدتاً به چیزهایی خواهیم رسید که می‌تواند به ما کمک بسیار زیادی کند و تمام افرادی که وارد کنگره می‌شوند و درست سفر می‌کنند یک علم را کشف کرده‌اند.

5. عبارت هر موضوعی یک کلید و یک‌راه حل دارد چه مفهومی دارد؟

 بنا به صحبت‌های آقای مهندس ما انسان‌ها قفل‌سازهای بسیار خوبی هستیم و قفلی می‌سازیم که هیچ‌کس نتواند این قفل را باز کند و عیبی که دارد یا کلیدش را نداریم و یا نمی‌توانیم کلیدش را درست کنیم و هر مشکلی و هر عبارتی برای رها شدن یوم الفصل ما می‌تواند باشد و یک کلید نیاز دارد و اگر این کلید نباشد باز کردنش غیرممکن است و همان‌طور که می‌دانید، کلید درمان اعتیاد روش DST همراه با داروی OT می‌باشد.

6. در این وادی گفته‌شده که در اعتدال است که همه‌چیز ساخته می‌شود چگونه به‌اعتدال برسیم؟

اعتدال چیست؟ افراط‌وتفریط اگر ما زیاده‌روی و یا کم‌کاری در هر زمینه‌ای داشته باشیم یعنی اگر زیاده‌روی کنیم به مشکل برمی‌خوریم، اگر هم کم‌کاری کنیم بازهم به مشکل برمی‌خوریم و ما به یک تعادل نیازمندیم. در وادی سیزدهم می‌گوید: که باید علم را درست اجرا کنیم و هر چیزی را بدانیم که به چه صورت است. تعادل در استفاده از طبیعت، تعادل در خدمت و یا هر چیزی حتی تعادل در عشق ورزیدن که اگر زیاد شود برای ما ویرانی است.

7. با توجه به تأکید آقای مهندس در ترویج کنگره ۶۰ در فضای مجازی شما در این راستا چه اقداماتی را انجام داده‌اید؟

 باید بگویم: من در این زمینه کم‌کاری کرده‌ام و سعی کرده‌ام که به بچه‌ها آموزش بدهم و تازه حدود ۲ ماه است که شروع کرده‌ام و وارد سایت شده‌ام. چون امکانات زیادی در اختیار ما نبوده اما در حال گسترش این موضوع هستم. بچه‌ها را تشویق می‌کنم که در سایت و دنیای مجازی فعالیت داشته باشند و خدا را شکر بچه‌ها انجام می‌دهند. با راه‌اندازی اپلیکیشن و سی‌دی‌ها بیشتر به این موضوع می‌پردازیم چون بچه‌هایی که بلد نبودند در فضای مجازی بروند، الآن دیگر مجبور می‌شوند که یاد بگیرند و استفاده کنند.

8. از اینکه وقت گران‌بهایتان را در اختیار ما گذاشتید از شما ممنون و سپاسگزارم در آخر اگر صحبت و یا توصیه‌ای دارید برایمان بیان کنید؟

در مورد وادی‌ها می‌خواستم بگویم: در اوایل صحبت‌هایم گفتم: که من را وادی سیزدهم در کنگره نگه داشت. در روز رهایی وقتی‌که دیدم مواد مخدر تمام شد و دیگر با مواد مخدرمشکلی ندارم. حالا باید چه‌کار کنم و فهمیدم که هیچ جایی بهتر از کنگره نیست و هیچ جایی را نمی‌توانم بهتر از کنگره پیدا کنم خدا را شکر که در این جایگاه هستم و انشا الله که بتوانم خدمت کنم و جایگاه‌های بالاتری را لمس کنم و به آن نقطه تعالی که مدنظرم هست برسم. برای شما و همه‌ی عزیزانی که در سایت خدمت می‌کنید، آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم که هر چیزی موردنظرتان هست را خداوند برایتان فراهم سازد، سپاسگزارم.

عکس: مسافر حسین لژیون 11

تهیه گزارش: مسافر مصطفی

تایپ: مسافر حسین

ویرایش: مسافر رضا لژیون 21

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی، مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
آزاده همسفر فرزاد چهارشنبه 30 مرداد 1398 15:00
عرض خدا قوت دارم خدمت همه ی اعضای سایت.
مسافر رضا لژیون21 چهارشنبه 30 مرداد 1398 08:37
سلام و خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای ابوالفضل ترابی از مصاحبه زیبای شما بسیار لذت بردم
از شما بسیار آموزش گرفتم
مسافر مصطفی نگهبان سه شنبه ها سه شنبه 29 مرداد 1398 22:51
خدا قوت به کمک راهنمای محترم آقای ابوالفضل ترابی که واقعا صحبت‌های ایشان از دل برمی آید و بر دل می نشیند ممنون خیلی آموزش گرفتم.شکر...شکر...شکر...
مسافر احسان لژیون ۲۱ سه شنبه 29 مرداد 1398 11:50
با تشکر از کمک راهنمای محترم آقای ابوالفضل ترابی و از تمام خدمت گزاران سایت برای نشر این مصاحبه تشکر میکنم
Hussein سه شنبه 29 مرداد 1398 09:56
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت کمک راهنمای عزیز آقای ترابی ممنون از آموزشهای شما.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic