خلاصه لژیون ویلیام وایت ( درمان سیگار ) تاریخ 98/05/29
چهارشنبه 30 مرداد 1398 ساعت 13:18 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )

خلاصه گزارش عملکرد لژیون ویلیام وایت ( درمان سیگار )

کمک راهنما مسافر سعید

موضوع : وادی سیزدهم وتاثیر آن روی من

زندگی ما هم هیچ موقع پایانی ندارد.چرا؟ چون پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.من وارد لژیون سیگار می‌شوم و تغییر انجام می‌گیرد و با شروع هر پله تغییر، تبدیل و ترخیص در آن پله وجود دارد. مثلاً شخصی که روی بیست قطعه آدامس نیکولایف است ، در این پله تغییرات در جسم ، روان ، جهان‌بینی ، اخلاق ، رفتار و کردار او وجود دارد تا روی پله‌ی شانزده قطعه قرار بگیرد ، یعنی یوم الفصل برای او شروع‌شده است یا همان لحظه‌ی جدایی، یعنی تغییر پله می‌دهیم و همین‌طور این چرخه‌ی تغییر ، تبدیل و ترخیص در تمام پله‌ها وجود دارد .................

خلاصه سخنان استاد

کمک راهنمای محترم مسافر آقای سعید چنگانیان پس از چهارده ثانیه سکوت، فرمودند اول این عید سعید غدیر را خدمت تمامی شما عزیزان حاضر در لژیون و در رأس به آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان تبریک می‌گویم و خداوند را سپاسگزارم که توانستم به مناسبت عید غدیر در کنگره حضور پیدا کنم تا آموزش بگیرم.

استاد فرمودند : دستور جلسه‌ی این هفته وادی سیزدهم است و سر خط وادی با پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است ، شروع می‌شود.یک نفر مسافر باید تمام این وادی‌ها را در کوله‌پشتی خودش داشته باشد و آن‌ها را ملکه‌ی ذهن خود قرار دهد.در کنگره خط‌های زیادی وجود دارد مثل : خط درمان ، سیگار ، استخر ، ورزش ، پارک و ..... که من سفر اولی باید تمام این خطوط را دنبال کنم و آن‌ها را به سرانجام برسانم ، چون انسان نمی‌تواند در حال سکون باشد و باید همیشه در حال حرکت باشد و از هستی الگو بگیرد چون طبیعت و هستی همیشه در حال چرخش می‌باشد.

استاد در ادامه فرمودند : در وادی دوازدهم مثلثی وجود دارد به نام تغییر ، تبدیل و ترخیص. که یک مسافر اگر بخواهد به درمان و تعادل برسد باید تغییرات در سه ضلع جسم ، روان و جهان‌بینی یا در تفکرات ذره‌ذره انجام گیرد تا تبدیل شویم به یک انسان آزاد و رها و تبدیل و ترخیص شویم و وارد سفر دوم شویم. وقتی‌که یک نفر گل رهایی را گرفت و سفر او به اتمام رسید، وارد مراحل بعدی می‌شود یعنی وارد سفر دوم، بعد استاد ، دبیری ، نگهبانی ، مرزبان ، ایجنتی و به درجه‌ی کمک راهنمایی می‌رسیم.که هرکدام از این مراحل خودش یک خط است و ما باید این خطوط را در کنگره60 دنبال کنیم.اگر با تفکر این‌که ، در سفر اول همه‌چیزتمام می‌شود، کاملاً غلط است، چون بارها گفتیم که انسان در حال حرکت است و سکون برای او جایز نیست.

استاد فرمودند : در وادی سیزدهم مرحله‌ای است به نام یوم الفصل یا لحظه‌ی جدایی ( روز قیامت ) . در این موقع یا همان روز قیامت زندگی ما تمام نمی‌شود و ما وارد یک جهان یا دنیای دیگری می‌شویم همان‌گونه که ماقبل از این جهان در جهان‌های دیگری بوده‌ایم وزندگی‌های دیگری را هم داشته‌ایم و بعد از مرگ هم وارد یک زندگی جدیدی می‌شویم. زندگی از قانون اعداد پیروی می‌کند یعنی اعداد هیچ موقع انتها و پایانی ندارد.پس زندگی ما هم هیچ موقع پایانی ندارد.چرا؟ چون پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.من وارد لژیون سیگار می‌شوم و تغییر انجام می‌گیرد و با شروع هر پله تغییر، تبدیل و ترخیص در آن پله وجود دارد. مثلاً شخصی که روی بیست قطعه آدامس نیکولایف است ، در این پله تغییرات در جسم ، روان ، جهان‌بینی ، اخلاق ، رفتار و کردار او وجود دارد تا روی پله‌ی شانزده قطعه قرار بگیرد ، یعنی یوم الفصل برای او شروع‌شده است یا همان لحظه‌ی جدایی، یعنی تغییر پله می‌دهیم و همین‌طور این چرخه‌ی تغییر ، تبدیل و ترخیص در تمام پله‌ها وجود دارد تا به پله‌ی آخر که همان یک قطعه است ، می‌رسیم.

استاد فرمودند : پس ما با ورودمان به لژیون سیگار و کم کردن پله‌ها ، تغییرات و تبدیلات و ترخیص اتفاق می‌افتد، چون پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است .اگر یک نفر که وارد کنگره شده و شروع به سفر ایکس می‌کند، باید بداند که یک خط دیگری هم هست به نام درمان سیگار که این هم یکی از خط‌هایی است که من مسافر باید ادامه دهم و خیلی هم مهم است.

استاد فرمودند :

در مورد انسان‌های یک‌بعدی در این وادی صحبت کردند و فرمودند به کسانی گفته می‌شود که فقط یک خط را دنبال می‌کنند، مثلاً یک مصرف‌کننده مواد مخدر و یا سیگار فقط به دنبال خط مواد و یا سیگار است و دیگر به زندگی ، کار ، خانواده و .... هیچ کاری ندارد و ذهن یک مصرف‌کننده درگیر مواد بود به چنین انسان‌هایی تک‌بعدی گفته می‌شود و در مرحله‌ی نفس اماره به سر می‌برند.یک مصرف‌کننده همیشه یک مشکل به مشکلات خودش اضافه می‌کند، چون انسان یک‌بعدی است و خمر و حجاب و پرده روی تفکر و اندیشه‌ی ما را کشیده بود. با ورود به کنگره می‌خواهیم تبدیل به انسان دوبعدی شویم یعنی در کنگره خیلی خطوط داریم که باید آن‌ها را دنبال کنیم، مثل درمان سیگار ، خدمت کردن ، استخر رفتن ، پارک، ورزش و ..... تمامی این‌ها خط هستند و برای کسانی است که می‌خواهند دوبعدی بشوند.انسان دوبعدی به کسی گفته می‌شود که مثلث عشق ، عقل و ایمان را در درون خودش داشته باشد و خط خمر را هم دنبال کند. کسانی هستند که فقط خط ایمان را دنبال می‌کنند ولی عشق و عقل را دنبال نمی‌کنند و به این اشخاص هم انسان تک‌بعدی گفته می‌شود.

در پایان استاد جلسه ، کمک راهنمای محترم آقای سعید چنگانیان جلسه را به مشارکت گذاشتند :

مسافر مصطفی : من هم این عید سعید غدیر را به‌تمامی اعضای کنگره‌ی60 تبریک می‌گویم. در مورد دستور جلسه وادی سیزدهم و تأثیر آن روی من که وادی هم شامل دو بخش می‌باشد. تمامی وادی‌های کنگره که آقای مهندس می‌فرمایند با تفکر و درایت بالایی انجام‌گرفته است که اگر بخواهیم در نظر بگیریم وادی‌های اول تا ششم مثل یک فونداسیون ساختمان می‌باشد که باید پایه‌ی آن ساختمان قوی باشد تا بتوانیم چندین طبقه روی آن بنا کنیم و بقیه‌ی وادی‌ها ، مثل تغییراتی است که ما در حفظ بناهای ساختمان انجام می‌دهیم مثلاً در وادی نهم ما همه‌ساله باید نقطه تحملمان را بالا و بالا ببریم و در وادی دهم تغییر کنیم و.... تا برسیم به وادی سیزدهم که پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است ، این جمله‌ای است که توسط استاد جلسه هرروز در کنگره قرائت می‌شود و برای تازه واردین می‌باشد چون در این سه جلسه یک مصرف‌کننده تبدیل به یک مسافر می‌شود و وارد لژیون می‌شود و با کم کردن پله‌ها تغییر می‌کند و در مدت‌زمان معلوم با گرفتن گل رهایی از دستان آقای مهندس ترخیص انجام می‌گیرد و دوباره پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است و همین‌طور این چرخه ادامه دارد.

مسافر ابراهیم : عید سعید غدیر را به همگی تبریک می‌گویم . من قبل از ورودم به کنگره که مصرف‌کننده‌ی سیگار بودم به این جملات اصلاً توجهی نداشتم و فکر می‌کردم که من پایان خط هستم ولی با ورودم به کنگره متوجه شدم که در هستی همه‌چیز در حال شکل‌گیری است و هیچ‌چیز با سکون انجام نمی‌گیرد، چون پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.

مسافر جلیل : من مصرف‌کننده‌ی مواد و یا سیگار با ورودم به کنگره تبدیل و با کم کردن پله‌ها تغییر را انجام می‌دهم و در پایان ترخیص و رها می‌شوم.

مسافر منصور : پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است . در تمام مراحل زندگی ما این وادی صدق می‌کند من خودم سیگار را درمان کردم ولی اگر دومرتبه بخواهم سیگار مصرف کنم، یعنی شروع مجدد و سرآغاز خط دیگر و این سرآغاز یعنی دوباره تاریکی‌ها را تجربه کردن.

مسافر رسول : خدا را شاکرم که در چنین روزی که عید غدیر است در جمع دوستان عشق و محبت باشم در مورد دستور جلسه ، من روزی که وارد کنگره شدم متوجه شدم که برای من تازه‌وارد این پیام خوانده می‌شود و خدا را شکر می‌کنم که پایان نقطه را در کنگره متوجه شدم ویاد گرفتم که باید حرکت کنم و برای درمان سیگارم، خودم و خانواده‌ام تغییر را در زندگی می‌بینیم و توانستم که از زندگی بهتر ، لذت ببرم و امیدوارم که بتوانم مرحله‌ی ترخیص را به‌خوبی انجام دهم.

مسافر محمد : پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. من خودم وقتی وارد لژیون سیگار شدم سفر خیلی خوبی را داشتم و رها شدم و چند ماهی از کنگره دور شدم و حال بدی به من دست داده بود تا دومرتبه به کتاب عشق رجوع کردم و این وادی را کاملاً مطالعه کردم و متوجه شدم که من محمد باید در سفر دوم هم به کنگره بیایم و خدمت کنم چون پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.

مسافر جابر : من هم این عید غدیر را به همه تبریک می‌گویم. من قبل از ورودم به کنگره جاهای زیادی برای درمان رفته بودم ولی نتوانستم که به درمان برسم ولی به کنگره که آمدم ، به من یاد دادند که پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.

مسافر محمد : من برای اولین بار است که این وادی را می‌خوانم و از این وادی متوجه شدم وقتی سفر اولم به اتمام رسید و تمام شد یعنی آغاز یک خط جدید و دیگری است ، چون در سفر دوم و بعد از رهایی تمام حس‌های انسان باز می‌شود و بهتر متوجه این وادی‌ها می‌شویم و باید وارد سفر دوم شویم چون پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است.


تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

عکاس : مسافر حسین

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، دستور جلسات هفتگی، لژیون درمان سیگار (ویلیام وایت)،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مجید لژیون ششم پنجشنبه 31 مرداد 1398 13:47
سبلام دویتان
خدا قوت خدمت خدمت تمامی کمک راهنماهای عزیز
خصوصا اقای رحیمی
Hussein چهارشنبه 30 مرداد 1398 18:59
سلام ممنون از کمک راهنمای خوبم آقا سعید بسیار زیبا بیان کردید. سپاسگذارم از شما
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic