کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 98/06/14
جمعه 15 شهریور 1398 ساعت 22:37 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
پنجشنبه چهاردهم شهریور ماه 1398 جلسه دوازدهم از دوره سی و هشتم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی ایجنت محترم کمک راهنما مسافر علی رضا و نگهبانی کمک راهنما مسافر صادق و دبیری موقت کمک راهنمای تازه واردین مسافر اصغر با دستور جلسه اول:از سایت کنگره 60 چگونه استفاده می کنم؟ مقاله نویسی و دستور جلسه دوم: سومین سال رهائی مرزبان محترم مسافر کوروش  رأس ساعت 17 آغاز به کار کرد.
سازمانی که بخواهد در عملکرد و کارش موفق شود، از فضای مجازی استفاده می‌کند و سایت کنگره فعال است...
خلاصه سخنان استاد:

آقای مهندس فرمودند: موقعی که کنگره شکل گرفت و آن چارچوب اصلی خودش را پیدا کرد از فضای مجازی شروع کرد، به استفاده کردن برای معرفی خودش، چون ما در قرنی که داریم زندگی می‌کنیم که لوازمات و فنّاوری بسیار پیشرفته است و سازمانی که بخواهد در عملکرد و کارش موفق شود، از فضای مجازی استفاده می‌کند و سایت کنگره فعال است و هرکدام از ما اگر گوگل بنویسیم اعتیاد آن‌قدر سایت کنگره فعال است که اول سایت کنگره ۶۰ بالا می‌آید و تجربه خودم از سایت این است که حدود ۶ سال پیش برای ترک اعتیاد خیلی به این‌طرف و آن‌طرف رفتم و وقتی توی گوشی زدم درمان اعتیاد دیدم کنگره ۶۰ شعبه سلمان فارسی با عکس آقای فنایی باز شد و چقدر این پیام برای من پرکاربرد بود. زمانی که عکس رهایی بچه‌ها را دیدم یک‌لحظه با خودم فکر کردم و گفتم: مگر می‌شود این‌ها معتاد بوده باشند که این‌قدر چهره‌های آرام و موجهی دارند، با خودم گفتم: این‌ها حتماً گروهی پزشک هستند که درباره اعتیاد باهم کار می‌کنند و آن عکس برای من این‌قدر تأثیرگذار بود که من را راهی کنگره کرد. دیگر راجع به سایت اینکه همه استفاده کنیم از سایت کنگره و مطالب و عکس‌ها را ببینیم و بچه‌های سایت واقعاً زحمت می‌کشند. برای یک عکس؛ اول عکاس باید عکسی بگیرد و آن را انتقال بدهد کامپیوتر بعداً ری سایز بشود، بعدازآن آپلود بشود هر عکس حداقل 5 دقیقه زمان می‌برد و سپس وارد آن وبلاگ مربوطه شود این کار زمان می‌برد و نوشتن مطالب سایت هم خیلی زمان‌بر است و این عزیزان زحمت می‌کشند و عکس‌های تهران و شعبه و عکس‌های ورزشی و تمام اتفاقات کنگره را ثبت و ضبط می‌کنند برای همه ما و کسانی که از بیرون به سایت مراجعه می‌کنند. پیام کنگره همین است به خانواده‌ها و معتادان برای رهایی از دام اهریمن و اعتیاد که به کنگره مراجعه کنند، امیدوارم که از سایت بهتر استفاده کنیم.
دستور جلسه دوم:

تولد سومین سال رهایی کوروش عزیز، مرزبانان دوره دوازدهم سلمان فارسی می‌باشد و در این دو ماه که من از نزدیک با ایشان در ارتباط هستم، می‌بینم که در کنگره خیلی با جدیت کارش را انجام می‌دهد و این‌که واقعاً وقت می‌گذارد و تمام عزیزان مرزبان بسیار پرتلاش هستند. وقتی از نزدیک نظاره‌گر کارهای مرزبانان هستم، می‌بینیم که واقعاً تلاش فوق‌العاده‌ای می‌خواهد و یکی از دوستان مرزبان شعبه شیخ بهایی می‌گفت: یک شعبه کنگره ۶۰ به‌اندازه یک شهر کار دارد و اگر این خلوص نیت مرزبانان نباشد، این بستر برای ما فراهم نمی‌شود که ما خیلی راحت روی صندلی بنشینیم و آموزش بگیریم. من تبریک می‌گویم به آقا کوروش عزیز به راهنمای محترم جناب آقای علی حسینی تبریک می‌گویم و همچنین به خانواده‌اش تبریک می‌گویم و برای کوروش عزیز واقعاً شال مهم نیست، خدمت مهم است. امیدوارم سال آینده خواسته قبولی در امتحان کمک راهنمایی برای ایشان اتفاق بیفتد و در پایان این روز عزیز را به تمام اعضای کنگره تبریک می‌گویم.


 

اعلام سفر مسافر کوروش:

آخرین آنتی ایکس مصرفی؛ شیره، تریاک، الکل، مدت تخریب؛ 15 سال، 11 ماه و 3 روز سفر کردم به روش DST، داروی درمان OT، به استادی کمک راهنمای محترم آقای علی حسینی، رشته ورزشی؛ شنا، رهایی از دام اعتیاد 3 سال و 5 روز
آرزوی مسافر کوروش:

آرزوی اولم این است که؛ هرکسی معتاد است از دام اعتیاد رها بشود. آرزوی دوم من این است که؛ تمام آن‌هایی که لیاقت نشان ویلیام رادارند، نشان را دریافت کنند.
خلاصه سخنان مرزبان محترم مسافر کوروش:

قبل از هر چیز هفته سایت را به بچه‌های دوست‌داشتنی سایت تبریک می‌گویم.

تشکر می‌کنم از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان که این بستر را برای ما مهیا نمودند که بتوانیم هم آموزش بگیریم و هم خدمت کنیم. از راهنمای بسیار خوب و دوست داشتنیم جناب آقای علی حسین که واقعاً اگر راهنمایی‌های ایشان نبود، الآن من در این وضعیت قرار نداشتم و خدا قوت می‌گویم به استاد، دبیر و نگهبان و تمام عزیزانی که در جشن من شرکت کردند.

من باحال خراب وارد کنگره شدم، شاید ازنظر شکل و قیافه زیاد فرقی نکردم، ولی با افکار و اندیشه خرابی وارد کنگره شدم. چرا؟ چون؛ موقعی که مصرف‌کننده بودم، فکر خودم بودم ازنظر امکانات برای خانواده‌ام همه‌چیز تهیه می‌کردم و از افکار و اندیشه با خودم درگیر بودم که چرا زندگی من باید این‌طوری باشد؟ تا زمانی که ورود کردم به کنگره ۶۰ و بگویم که ۱۲ سال هم پاکی NA را داشتم و وقتی به کنگره آمدم اصلاً؛ ازاینجا خوشم نیامد چون می‌دیدم موضوعات اینجا خیلی برایم سخت است و موقعی که وارد لژیون آقای حسینی شدم، به من گفتند: ایشان خیلی سختگیر است، حواست را جمع کن همان روز اول از راهنما درخواست شماره تلفنش را داشتم و آقای حسینی گفتند: هر کاری داری باید زیر همین سقف انجام شود و شماره دادن ممنوع است. با خود گفتم: از همین الآن راهنما با من چپ افتاده و بعد از مدتی راهنما گفت: چرا سی دی نمی‌نویسی؟ چرا استخر نمی‌آیی؟ البته به همه می‌گفت: چون به من نگاه می‌کرد، به خودم شک می‌کردم و می‌گفتم: این هدفش من هستم. با این افکار و اندیشه خراب آمده بودم تا اینکه کم‌کم با خود گفتم: باید به آقای حسینی ثابت کنم که من دنبال درمان هستم و شروع کردم به سی دی نوشتن و علایق فوتبالی و برنامه تلویزیونی را کم کردم. کم‌کم دیدم حرف‌های آقای مهندس و آقای حسینی به دلم می‌نشیند و طوری سی دی می‌نوشتم که حتی یک واو آن را ندیده نمی‌گرفتم. در طول سفر این خودکارها که حدود بیست‌وپنج خودکار است را تمام کردم و تقریباً ده دفتر هم پر شد از نوشته و یادم هست برای عید رفتم اهواز دیدن پدرم، آقای حسینی گفته بودند کتاب عشق را باید در این ایام بنویسید و بعد از چند روز پدرم گفت: چه‌کار می‌کنی، رفتی دانشگاه، من هم گفتم: بله رفتم دانشگاه گفت خیلی خوب است. طوری بود که کتاب چهارده وادی را در ایام تعطیلات عید کامل نوشتم و این هم دفترش که می‌بینید با نوشتن حسم نسبت به زن و بچه‌ها خیلی خوب شده که من قبلاً این‌طوری بودم که همیشه گوشی بچه و زنم را چک می‌کردم. ولی با نوشتن سی‌دی‌ها و آموزش کم‌کم تغییر کردم و خودم و خانواده‌ام به آرامش رسیدیم. من خیلی تشکر می‌کنم از پسرم و همسرم و در این مدت که خدمت گرفتم در مرزبانی، حتی یک مورد هم به من اعتراض نکردند و خیلی راضی بودند. در خواب شب مشکل داشتم که راهنما گفت: برو استخر و این کار باعث شد، خوابم خوب شود. همیشه در استخر حضور دارم و بعدازآن در نشریات خدمت کردم و بیشتر به هم لژیونی‌هایم محبت داشتم و کارشان را سریع رسیدگی می‌کردم، بعدازآن وارد مرزبانی شدم که واقعاً مانند ۵۰ سال زندگی است و خیلی آموزش گرفتم از بچه‌های مرزبانی و همچنین از آقای قاسم فخاری ایجنت محترم دوره قبل که ایشان انسان بسیار درست‌کرداری هستند و واقعاً خدمت می‌کنند، سپاسگزارم.

امیدوارم سال آینده نهایت تلاش خودم را انجام بدهم و در آزمون کمک راهنمایی قبول شوم. در کنگره باید زاویه دید ما تغییر کند و الآن خداوند می‌داند تمام شما عزیزان را دوست دارم و درنهایت همه باید کمک کنیم تا شعبه خیلی خوب اداره شود. از همه تشکر می‌کنم، از مرزبان‌های محترم و ایجنت، اسیستانت و راهنمای بسیار عزیزم و خانواده‌ام، کمال تشکر رادارم.عکس: مسافر حسین لژیون 11

نگارش: مسافر کریم

تایپ: مسافر احسان

ویرایش: مسافر رضا لژیون 21


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محسن نجفی یکشنبه 17 شهریور 1398 01:01
ای ابر خوش باران بیا... وی مستی یاران بیا
وی شاه طراران بیا... مستان سلامت می کنند

رندان سلامت می کنند... جان را غلامت می کنند
مستی زجانت می کنند... مستان سلامت می کنند.


جشن بسیار زیبایی بود. تبریک خدمت کمک راهنمای پیشکسوت جناب حسینی و استاد جلسه ایجنت محترم و سختکوش جناب هویدا
همچنین خدمت اقا کوروش عزیز.توفیقی بود که توانستم در این جشن زیبا شرکت کنم. کوروش جان قطعا تمام زحماتی که در سفر اول و دوم کشیده ای ،چه در نشریات و مرزبانی و چه در نوشتن سی دی ها و فراگیری اموزشهای کنگره در کوله پشتی شما و بنظر بنده بهترین سرمایه شماست. که در نهان و اشکار یاریگر شما خواهد بود. مطمءنم که این تجارب و داشته ها در جایگاه کمک راهنمایی در اختیار شما و کمک به دیگر همدردانمان خواهند بود. به امید دیدار شما در این جایگاه خدمتی... به خانواده گرامیت هم تبریک عرض می کنم و بهترین ها را برایت ارزو می کنم.
خداقوت خدمت همه عزیزان خدمتگزار در سایت
پاینده و برقرار باشید.
مسافر مهدی ۸۷ لژیون ۲۲ یکشنبه 17 شهریور 1398 00:35
تبریک به آقا کوروش و همچنین آقای هویدا ایجنت محترم
همسفر مریم یکشنبه 17 شهریور 1398 00:09
جایگاه استادی و سومین سال رهایی آقای کوروش را خدمت شما استاد گرامی و خدمت ایشان تبریک عرض می کنم و از زحمات شما در شعبه سپاسگزارم.
اسماعیل رحیمی شنبه 16 شهریور 1398 17:31
سلام عرض تبریک به آقا کورش عزیز انشالله سال دیگه شال کمک راهنمای را بگیری مومنون بابت زحماتت در کنگره تا باد چنین بادا
همسفرمریم شنبه 16 شهریور 1398 16:51
تبریک به همه مسافرانی که رهاشدند موفق وپیروز باشید
مسافر رضا لژیون21 شنبه 16 شهریور 1398 13:06
تبریک به آقا کوروش عزیز و ایجنت محترم آقا علی رضا هویدا
مسافر حمیدرضا لژیون۱۶ شنبه 16 شهریور 1398 11:48
✌✌
مسافر احسان لژیون ۲۱ شنبه 16 شهریور 1398 11:31
تبریک به آقا کوروش و ایجنت محترم آقا علی رضا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو