خلاصه گزارش لژیون شماره 3 یکشنبه تاریخ 98/06/24
یکشنبه 24 شهریور 1398 ساعت 20:49 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )

خلاصه گزارش لژیون کمک راهنما مسافر امیر

موضوع : سی دی اضافه‌وزن

در مورد اضافه‌وزن هم آقا مهندس فرمودند برای شروع باید یک ترازوی دیجیتال تهیه کنیم و روزی سه وعده یعنی قبل از صبحانه و قبل از نهار و قبل از شام خودمان را وزن کنیم تا با متابولیسم و جسم خودمان آشنا شویم......

خلاصه سخنان استاد

استاد کمک راهنمای محترم آقای امیرعباسی پس از چهارده ثانیه سکوت فرمودند ، خداوند را سپاسگزارم که توانستم امروز را هم در کنگره حضور یابم ، تا ابتدا آموزش بگیرم و خدمت کنم. قبل از هر صحبتی ما اگر بخواهیم درمان شویم و به تعادل برسیم باید یاد بگیریم که در کنگره یک بازیگر باشیم نه یک تماشاچی. مشارکت کردن ، سر ساعت در کنگره حاضر شدن ، محبت کردن و مخصوصاً خدمت کردن ، همه این‌ها جزعی از درمان ما می‌باشد.بارها صحبت کردیم که مثلث درمان ( جسم ، روان و جهان‌بینی ) باید با همدیگر به تعادل برسد. و ما نباید بگذاریم منیت که جزء افکار شیطانی می‌باشد باعث گردد که یک نفر خدمت انجام ندهد.

استاد فرمودند : اما در مورد سی دی اضافه‌وزن اگر بخواهیم صحبت کنیم ، در حال حاضر اشخاصی که اضافه‌وزن دارند و نزد مشاورین و متخصصین تغذیه و دکترها می‌روند باید برای کم کردن اضافه‌وزن خودشان هزینه‌های زیادی را پرداخت کنند تا به وزن ایده آل خود برسند ولی چند هفته‌ی قبل آقای مهندس فرمودند کسانی که اضافه‌وزن دارند شروع کنند به تثبیت کردن.ماقبل از این‌که وارد کنگره بشویم به خیلی از انجیوها رفتیم ولی چون صورت‌مسئله اعتیاد را نمی‌دانستیم، با شکست مواجه می‌شدیم ولی با ورود به کنگره و با صورت‌مسئله‌ای که آقای مهندس فرمودند، به اعتیاد شناخت پیدا کردیم و شروع به سفر کردیم.

استاد در ادامه فرمودند : در مورد اضافه‌وزن هم آقا مهندس فرمودند برای شروع باید یک ترازوی دیجیتال تهیه کنیم و روزی سه وعده یعنی قبل از صبحانه و قبل از نهار و قبل از شام خودمان را وزن کنیم تا با متابولیسم و جسم خودمان آشنا شویم.قبل از سی دی اضافه‌وزن آقای مهندس در مورد ساختمان جسم در شش سی دی برایمان صحبت کردند و به ما آموزش دادند ، ما تاکنون جسم خودمان را با یک ساختمان مقایسه نکرده بودیم ولی آقای مهندس به زیبایی برای ما تشریح کردند و شباهت ساختمان جسم را با یک ساختمانی که آقایان مهندسین می‌سازند را برایمان توضیح دادند.

استاد فرمودند : در همین زلزله‌ی که اخیرا اتفاق افتاد تعداد ساختمان‌هایی که تخریب شد از تعداد تلفات انسان‌ها بیشتر بود ، و علت آن این بود ، که مهندسی نبود مثل اعتیاد خودمان که شاید در ظاهر، خودمان را درست می‌کردیم ولی در صور پنهان بسیاری از مشکلات را داشتیم که خودمان هم متوجه نمی‌شدیم. چون در زمان مصرف به‌طور ذره‌ذره به جسم خودمان آسیب وارد کرده بودیم تا این‌که به لطف خداوند و یاری آقای مهندس صورت‌مسئله اعتیاد را پیدا و کشف کردند و چیزی بود به نام روش تدریجی ، یعنی به همان میزانی که ما شروع و استفاده کرده بودیم ، عکس آن را عمل نماییم با روش DST یا همان ذره‌ذره با پله‌های 21 روزه و جسم دومرتبه ذره‌ذره بازسازی شد و آن همان رهای سفر اولی‌ها می‌باشد که به تهران تشریف می‌برند و گل رهایی را از دستان آقای مهندس دریافت می‌کنند و در نمایندگی اعلام سفر می‌کنند و تازه خودشان متوجه می‌شوند که چندین ساعت است که مواد مصرف نمی‌کنند و از حال خوبی برخوردار هستند و متوجه می‌شوند که در این مدت یازده ماه چه اتفاقاتی برای جسم خودشان به وجود آمده است.

استاد در ادامه فرمودند : در جسم انسان بیش از هفت میلیارد سلول وجود دارد و هر سلولی برای خودش یک شهر عظیمی است و در ذهن انسان نمی‌گنجد که چنین ساختمانی را ما داریم و این تعداد در آن ساختمان ( جسم ) زندگی می‌کنند.همان‌طور که یک ساختمان زیر نظر چندین مهندس ساخته می‌شود و آن مهندسین زیر نظر یک ارگانی مثل نظام‌مهندسی قرار دارند ، در مورد کنگره هم همین‌طور است یعنی من راهنما ، هم زیر نظر طراح و مهندسی اعتیاد آقای مهندس دژاکام هستم و از خودم نمی‌توانم به یکی به‌طور مثال ده سی‌سی شربت بدهم و یا به شخصی بگویم که شما کمتر از سه‌دهم مصرف کن و باید طبق پروتکل آقای مهندس عمل کنم و اگر من وظیفه خودم را درست انجام بدهم آن اتفاقات صورت نمی‌گیرد.

استاد فرمودند : برای موفقیت در اضافه‌وزن و چاقی اولین چیزی که نیاز داریم ، اطلاعات دقیق از جسم خودمان است و این‌که بدانیم که در یک شبانه‌روز بدن ما به چه میزان آب ، سبزیجات ، گوشت ، لبنیات و ..... احتیاج دارد. پس باید به این سه پارامتر یا سه ضلع توجه کنیم ، ضلع اول در مورد غذاهایی است که می‌خواهیم مصرف کنیم و ضلع دیگر آن تفکرات بر روی جسم خودمان یا مهندسی جسم و ضلع سوم آن می‌شود ورزش در زمان مناسب. خدا را شکر که آقای مهندس در کنگره به‌غیراز درمان اعتیاد کارهای مفید دیگری را هم برایمان انجام داده‌اند و یکی از آن‌ها اضافه‌وزن می‌باشد که آقای مهندس اول خودشان این تجربه را کرده‌اند و ما هم طبق فرمان آقای مهندس حرکت می‌کنیم.

در پایان ، استاد جلسه کمک راهنمای محترم آقای امیرعباسی جلسه را به مشارکت گذاشتند :

مسافر اسماعیل : دلیل مرگ‌ومیر انسان‌ها در این عصر جدید نداشتن شناختن کامل بدن و جسم انسان است. بزرگ‌ترین معلم و الگوی ما طبیعت است ، برای شناخت جسم ما می‌توانیم از طبیعت الگو بگیریم چون انسان جهان اصغر است. طبیعت و هستی مدلی از اتم هستند برای طی کردن هر مشکل ما باید در ابتدا صورت‌مسئله آن را بشناسیم استفاده از روش‌ها و عمل‌های جراحی زیبایی که در حال حاضر به کار می‌رود نه‌تنها اشتباه ، بلکه یک فاجعه می‌باشد

مسافر رضا : نوشتن یک سی دی برای فرد در حال درمان موجب تقویت ذهن و حافظه می‌شود و از آلزایمر جلوگیری می‌کند بی‌تحرکی و استفاده نکردن از غذاهای امروزی موجب چاقی مفرد در افراد امروزی است اولین مسئله برای حل کردن چاقی یا اضافه‌وزن شناخت صورت‌مسئله یا همان اندازه و واحد مواد غذایی است که واحد مصرف غذایی کالری نام دارد ، کالری به معنی مقدار انرژی مصرفی برای گرم کردن یک گرم آب به‌اندازه یک درجه است ما همان‌گونه که پله‌پله و آرام‌آرام چاق شدیم نقطه تحمل خود را در تحمل اضافه‌وزن و چاقی بالا بردیم باید همان‌طور و آهسته‌آهسته و با بالا بردن نقطه تحمل اضافه‌وزن را از بین ببریم و چاقی را نمی‌توان به‌صورت یک‌باره از بین برد.

مسافر محمد : انسان‌هایی که دچار چاقی هستند هرگز یک‌شبه چاق نشده‌اند ولی یک‌دفعه متوجه می‌شویم با تنگی نفس و درد پاها و زانوها . درمان چاقی به‌صورت یک‌باره شبیه به درمان اعتیاد به روش سقوط آزاد و در کمپ می‌باشد و حتی نخوردن و قطع کردن یک سری از مواد غذایی به‌طور ناگهانی برای درمان چاقی راه‌حلی بسیار اشتباه است.

تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

عکس : مسافر حسین

 

 

 

 

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، سی دی های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافررحمان ل ۲۱ جمعه 29 شهریور 1398 06:16
سلام خداقوت بسیارزیبا بود امید که باالگوازشماپیشکسوتان بتوانیم درادامه راه موفق باشیم
مسافر محمود ل ۶ سه شنبه 26 شهریور 1398 09:44
سلام و خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای امیرعباسی از مطالبی که درمورد سی دی اضافه وزن
توضیح دادید بهره زیادی بردم
خداقوت ویژه هم خدمت بچه های زحمتکش سایت
علی رحیمی ل 6 سه شنبه 26 شهریور 1398 08:23
خدا قوت خدمت کمک راهنمای گرامی آقای امیر عباسی به زیبایی در مورد سی دی مشارکت نمودید
مسافر رضا لژیون21 دوشنبه 25 شهریور 1398 21:08
سلام و خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای امیر عباسی
از مطالب زیبای شما استفاده کردم
قاسم ل۶ دوشنبه 25 شهریور 1398 20:24
خدا قوت خدمت امیر آقا واقعا مختصر ومفید من یکی که آموزش گرفتم ممنون بابت زحمات خدمتگذاران خداقوت خدمت جناب مهندس دژاکام واقعا همه چیز را در نظر میگیرند با تشکر فروان
مسافر احسان لژیون ۲۱ دوشنبه 25 شهریور 1398 18:00
با تشکر از کمک راهنمای محترم آقای امیر عباسی
مسافر مصطفی(سایت) دوشنبه 25 شهریور 1398 15:26
خدا قوت به کم راهنمای محترم آقای امیر عباسی که خیلی زیبا سی دی اضافه وزن را توضیح دادند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic