کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 98/06/28
جمعه 29 شهریور 1398 ساعت 22:13 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
پنجشنبه بیست و هشتم شهریور ماه 1398 جلسه چهاردهم از دوره سی و هشتم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنمامسافر محسن و نگهبانی کمک راهنما مسافر صادق و دبیری کمک راهنمای تازه واردین مسافر مهدی با دستور جلسه اول: وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من و دستور جلسه دوم: سومین سال رهائی مسافر محمد رأس ساعت 17 آغاز به کار کرد.


آنچه آتش با نیستان می‌کند                               ناله او بادلم آن می‌کند

خسته‌دل داند بهای ناله را                                    شمع داند قدر داغ لاله را
خلاصه سخنان استاد:

خدا را شکر که یک‌بار دیگر توفیق لمس این جایگاه به من داده شد.

بدون عشق از عشق نمی‌توان سخن گفت. در مورد این وادی صحبت کردن کار خیلی سختی است.

آنچه آتش با نیستان می‌کند                               ناله او بادلم آن می‌کند

خسته‌دل داند بهای ناله را                                    شمع داند قدر داغ لاله را

هر دلی از سوز ما آگاه نیست                                غیر را در خلوت ما راه نیست

دیگران دل‌بسته جان و سرند                           مردم عاشق گروهی دیگرند

کنگره خود، جهانی است در جهان فیزیکی، دنیایی که طول و عرض ندارد و ناپیدا ازنظر تعداد نفوسی که در این مکان در حال خدمت کردن هستند.

یک دنیایی جدا از دنیای بیرون، با یک سری از کلمات و مفاهیم مربوط به خودش مانند؛ خدمت بلاعوض، خدمتگزاران در این مکان خدمت می‌کنند، چون می‌دانند که عشق بها دارد، برای عاشق شدن حاضر هستند، بها بدهند.

اولین بار عشق خداوند زمانی شامل حال انسان شد که؛ از روح خودش در انسان دمید و آنجا تمام جهان‌ها و مخلوقات را آفرید و آن عشق را در بین تمام مخلوقات خداوند می‌توانی پیدا کنی و تمام هستی با این نیرو پیوند خورده و این همان نیروی عشق است که به ما کمک می‌کند، راه خودمان را ادامه بدهیم و عشق سالم، عشقی است که مبنای آن تفکر سالم باشد و برای رسیدن به این مهم باید درونمان را از ضد ارزش‌ها تهی کنیم.
دستور جلسه دوم سومین سالروز محمد عزیز می‌باشد.

عشق قامت‌ها را راست می‌کند و نار را تبدیل به نور می‌کند، محمد با تخریب خیلی بالایی وارد لژیون شد، ولی؛ برای رهایی از اعتیاد خواسته خیلی قوی داشت.

محمد سروقت و خیلی خوب سفر کرد و رها شد، آرزوی محمد شال کمک راهنمایی است و من به او گفته‌ام که از همین الآن باید برای رسیدن به خواسته‌اش تلاش بکند و این جایگاه را برای تمام کسانی که خواسته رسیدن به این جایگاه رادارند، آرزو می‌کنم.

من این روز عزیز را به خود آقا محمد، به خانواده محترمشان و در رأس به جناب آقای مهندس دژاکام، به استاد عزیزم آقای ولی خانی و به تک‌تک عزیزانی که در این مکان حضور دارند، تبریک عرض می‌کنم.
اعلام سفر مسافر محمد:

سلام دوستان محمد هستم، یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی؛ الکل، تریاک، حشیش، مدت تخریب؛ 10 سال، روش درمان؛ DST، داروی درمان؛ OT، 11 ماه و 16 روز سفر کردم به راهنمایی استاد عزیزم آقا محسن نجفی، لژیون 16، رهایی از دام اعتیاد؛ 38 ماه و 12 روز، رشته ورزشی؛ فوتسال، شنا

در ادامه 15 سال تخریب سیگار داشتم، آخرین آنتی ایکس مصرفی؛ روزانه یک پاکت سیگار؛ روش درمان؛ DST، همراه با نیکوتین خوراکی، 10 ماه سفر کردم به راهنمایی آقای محسن نجفی، رهایی 15 ماه
آرزوی مسافر محمد:

انشا اله هیچ مادر و یا همسری به خاطر اعتیاد فرزندش یا شوهرش اشکش جاری نشود.
آرزوی هم‌سفر:

امیدوارم هیچ سفر اولی پشت در کنگره نماند.
خلاصه سخنان مسافر محمد:

ابتدا تشکر می‌کنم از تمام دوستانی که در جشن ما شرکت کردند، خیلی خوشحالم که امروز با دستور جلسه‌ای مانند وادی چهاردهم در کنگره جشن من گرفته‌شده است.

خداوند را شاکر و سپاسگزارم که کنگره در سر راه من قرار گرفت و زمانی که من از مصرف مواد خسته شده بودم و دنبال یک حال خوش بودم، خداوند اذن ورود به کنگره را برای من صادر کرد.

برای مصرف مواد خودم به یک مکانی می‌رفتم که بعد از یک اتفاقی که برایم پیش آمد و خیلی از ته دل ناراحت شدم که چرا برای مصرف مواد به‌جایی رسیدم که با من این‌طور رفتار شود و از همان وقت بود که از خداوند خواستم که راهی را جلوی پای من قرار بدهد.

بعدازآن روز پیام کنگره توسط پسردائی خودم به من داده شد و برای اولین روز که وارد کنگره شدم، ماه مبارک رمضان بود و من خیلی خوشحال شدم چون؛ یک حال و هوا و یک حس خوبی به من دست داده بود و من‌بعد از سه جلسه مشاورین تازه‌وارد که پشت سر گذاشتم، وارد لژیون آقای محسن نجفی شدم و سفرم را شروع کردم و فقط تنها کاری که کردم فرمان‌برداری از راهنما بود. دبیر لژیون شدم، دبیر سی دی شدم و هر خدمتی که در کنگره به من واگذار می‌شد، انجام می‌دادم و در سفر اول خیلی سعی کردم که از مصرف سیگار هم رها شوم ولی؛ متأسفانه موفق نمی‌شدم، حتی بارها کمک راهنمای محترم آقا محسن به من فرمودند: محمد اگر در سفر اول سیگار خودت را درمان کردی، خیلی بهتر و راحت‌تر است ولی در سفر دوم کار خیلی سخت می‌شود که متأسفانه در سفر اول نتوانستم ولی در سفر دوم وارد لژیون ویلیام وایت شدم و بعد از مدتی موفق شدم تا از بند سیگار و دخانیات هم رها شوم و از این بابت خیلی خوشحالم.

از خداوند می‌خواهم که جشن تولد پنجمین سال رهایی را در کنگره جشن بگیرم از همین حالا برای خودم تصویرسازی می‌کنم البته با خدمت کردن، چون من خدمت را دوست دارم و برایم هم فرقی نمی‌کند که چه خدمتی باشد چون من همیشه با خدمت کردن به آن حال خوشی که همیشه مدنظر کنگره است می‌رسم.

تشکر می‌کنم از آقای مهندس که این بستر را برای ما آماده کردند، از خانم آنی، از آقای امین تشکر می‌کنم از کمک راهنمای محترم آقای محسن نجفی، از استاد خودم آقای منصور ولی خانی از مرزبانان هم در قسمت مسافران و هم در قسمت خانواده، از ایجنت سابق آقای قاسم فخاری، از ایجنت محترم آقای علیرضا هویدا که جا دارد در اینجا یک تشکر ویژه از ایشان بکنم که باعث ماندن من در کنگره شدند، تشکر می‌کنم از هم‌سفرم مادر عزیزم که در این مدت خیلی به من کمک کردند، از کمک راهنمای هم‌سفرم خانم فاطمه تشکر می‌کنم و در پایان از اسیستانت محترم خانم داوودی.

از این‌که به صحبت‌های من گوش کردید، تشکر می‌کنم.
سخنان کمک راهنمای محترم هم‌سفر خانم فاطمه:

خداوند را سپاسگزار و شاکرم که بار دیگر توانستم در این جایگاه قرار بگیرم.

سومین سال رهایی آقای محمد را خدمت آقای مهندس و خانواده محترمشان و راهنمای محترمشان آقای محسن نجفی و هم‌سفر محترمشان تبریک می‌گویم و برای این خانواده آرزوی سلامتی و موفقیت می‌کنم.

خانم شهناز ازجمله مادرانی هستند که بنده توفیق آن را دام که در خدمت ایشان باشم و ایشان برکت لژیون هستند، چون از تجربیات ایشان بقیه هم در لژیون استفاده می‌کنند.

اگر به دستور جلسه که وادی چهاردهم که عشق و محبت است توجه کنیم من فکر می‌کنم مادر به معنای محبت است چون تمام حس‌های خالق در وجود یک مادر نهفته شده است. آقای مهندس می‌فرمایند: عشق در جامعه بشر امروزی یک حلقه گم‌شده است.

ای که می‌پرسی نشان عشق چیست؟                  عشق چیزی جز درون مهر نیست

عشق یعنی مشکلی آسان کنی                        دردی از درمانده‌ای، درمان کنی

به نظر من وادی چهاردهم از آغاز سفر یک مسافر و هم‌سفر را محبتی است که در وجود هر دو یعنی مسافر و هم‌سفر کاشته می‌شود و زحماتی که تمام خدمتگزاران و راهنمایان برای پشت سر گذاشتن سیزده وادی، می‌توانند این بذر را برداشت کنند و محصول آن قطعاً رهایی یک مسافر و تولد یک خانواده است و محبتی است که بین هم‌سفر و مسافر به وجودمی آید و این محبت روزبه‌روز بیشتر می‌شود. من به این خانواده عزیز تبریک می‌گویم و آرزو می‌کنم که انشا الله جزو خدمتگزاران دلسوز باشند.
صحبت‌های هم‌سفر خانم شهناز:

خدا را شکر می‌کنم که برای بار دوم در این جایگاه قرار گرفتم، از آقای مهندس دژاکام تشکر می‌کنم، از خانم آنی از استاد جهان‌بینی آقای امین و از راهنمای مسافرم آقای محسن نجفی و آقای منصور ولی خانی و راهنمای عزیز خودم سرکار خانم فاطمه تشکر می‌کنم. از اسیستانت محترم خانم داوودی عزیز تشکر می‌کنم که اجازه دادند من در این جایگاه قرار بگیرم. خدا را شاکر و سپاسگزارم که مسافرم سه سال است که از بند اعتیاد رهاشده است و از بابت این موضوع خیلی خوشحالم و یک پیامی دارم برای تمام هم‌سفران و مادرانی که در اینجا حضور دارند، همیشه با صبوری و مهربانی در کنار مسافرشان قرار بگیرند و هیچ‌وقت آن‌ها را تنها نگذارند تا به رهایی برسند.

در پایان از تمام کسانی که در جشن ما شرکت کردند تشکر می‌کنم.عکس: مسافر حسین لژیون 11

نگارش: مسافر عباس

تایپ: مسافر حبیب و مسافر مصطفی

ویرایش: مسافر رضا لژیون 21

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علیرضا یکشنبه 31 شهریور 1398 10:29
سلام خدمت آقامحمدمنم سومین سالگردرهایی به شماتبریک میگویم.
مسافر. مسعود عموشاهی.ل یکم شنبه 30 شهریور 1398 16:28
سلام خدمت آقا محمد ‌وسومین سالگرد رهایش را تبریک می گویم وخدمت کلیه دوستان که در این جلسه شرکت کردن تبریک می گویم. خداراشکر
قاسم ل۶ شنبه 30 شهریور 1398 14:49
خدا قوت خدمت عزیزان خدمت گذار پر مهر محبت

مسافر مجید لژیون ششم شنبه 30 شهریور 1398 11:42
سلام ودرود بر تمامی اعضای کنگره شصت من هم به نوبه خودم تولد محمد عزیز را تبریک میگم
مسافر احسان لژیون ۲۱ شنبه 30 شهریور 1398 09:13
سومین سال رهایی آقا محمد را تبریک و شادباش میگم و به کمک راهنمای محترم آقای محسن نجفی تبریک میگم
به خدمتگزاران سایت هم خداقوت میگم
مسافر حمیدرضا لژیون۱۶ شنبه 30 شهریور 1398 01:04
مسافر بشیر لژیون ۱۷ جمعه 29 شهریور 1398 23:50
تبریک عرض میکنم سومین سالروز رهایی محمد عزیز رو به خودش و خانواده گرامیش و کمک راهنمای محترمشون جناب آقای محسن نجفی
قاسم ل۶ جمعه 29 شهریور 1398 23:15
عرض خدا قوت خدمت همه عزیزان عرض تبریک به آقا محمد ودوستانی که این هفته گل رهایی را گرفتند راستش از دیشب تا حالا حالم خرابه وشاید پنجاه دفعه داخل سایت رفتم تا دوستان مطلب را داخل سایت بگذارند ومن بتونم علت حال خرابیم را بگم تا یه کم خالی بشم روز پنجشنبه یک خدمتگذار آزاد مرد درست در هفته ای که دستور جلسه محبت بود من را بدون اینکه بررسی کنند مورد قضاوت قرار داد وباعث دلشکستگی من شد من بی عیب نیستم وسرتا پا اشتباهم ولی من هنوز پنجاه روز نیست که دارم آموزش میگیرم ولی این آزاد مرد دویست برابر من آموزش گرفته وخدمت های خردوکلان داشته به امید روزی که هیچ محبتی به قول کمک راهنمای محترم آقای محمدی محبت علتی نباشد که بخاطر جایگاه ومنافع بخواهیم محبت کنیم در پایان امیدوارم آنقدر آموزش بگیرم که اول خودم را ببخشم وبعد این دوست را باسپاس بیکران به شما خدمتگذاران صادق وصالح امیدوارم دوستان سایت این نوشته را ثبت کنند
علیرضا جمعه 29 شهریور 1398 23:11
باعرض سلام وخسته نباشیدتاریخ عکسهااشتباه نیست
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات