خلاصه گزارش لژیون شماره 22 یکشنبه تاریخ 98/06/31
دوشنبه 1 مهر 1398 ساعت 08:09 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )

خلاصه گزارش لژیون کمک راهنما مسافر علیرضا

موضوع : سی دی نقاط حساس

کنترل نقاط حساس هم در صور آشکار و هم در صور پنهان وجود دارد که در صور آشکار شامل پرخوری ، نخوابیدن ، و .... و در صور پنهان غیبت کردن ، قضاوت ، نفرت ، کینه ......خلاصه سخنان استاد

استاد پس از چهارده ثانیه سکوت فرمودند، خداوند را شاکر و سپاسگزارم که امروز هم توانستم در کنگره حضورداشته باشم تا ابتدا آموزش بگیرم و خدمت کنم و ورود کمک راهنمایان تازه‌وارد که در آزمون کمک راهنمایی قبول‌شده‌اند را به لژیون خوش‌آمد گفتند.

استاد فرمودند : اولین کتاب مرجع برای ما در کنگره60 کتاب60 درجه می‌باشد که آقای مهندس در این کتاب خاطرات سفر خودشان را کامل توضیح دادند و یک سری تصاویری در کتاب هست که هرکدام سی دی مخصوص به خودش را دارد. ما در کنگره چیزی به نام قطع ناگهانی یا ترک مواد نداریم و با روش DST و با داروی OT در مدت معلوم ده الی یازده ماه و با تیپر کردن مواد به درمان می‌رسیم و البته در کنار آن‌یک سری آموزش‌هایی هم هست که فرامی‌گیریم.در کنگره بعد از کاهش یا افزایش هر پله‌ای که انجام می‌دهیم و مواد ما کم و رو به کاهش می‌رود، یک سری از نیروهایی که در بدن غیرفعال بودند، شکل می‌گیرند و حس‌ها آرام‌آرام بیدار می‌شوند. ماقبل از ورود به کنگره در سرمای 60درجه گیرکرده بودیم و تمام حس‌های ما از بین رفته بود نیروهایی که سالیان سال با مصرف مواد مخدر از بین رفته بود در کنگره در همان اوایل سفر اولین اتفاقی که می‌افتد اشتهای یک مصرف‌کننده زیاد می‌شود، رنگ پوست ، طریقه گفتگو ، لباس پوشیدن و...... عوض می‌شود و این کارها به‌طور آرام‌آرام ادامه پیدا می‌کند تا پایان سفر اول و در سفر دوم که مواد به‌طور کامل قطع شد و جسم ما تا حدود 80 الی 90% بازسازی شد و یک سری حس‌ها باز شد ، در همین موقع است که یک سری حس‌های جدید منفی به ما حمله می‌کنند و هدف آن‌ها این است که مصرف کنیم و اولین حس منفی ، کینه و حسادت است که به سراغ شخص می‌آید و به‌صورت مخفی وارد اندیشه و افکار می‌شود.

استاد در ادامه فرمودند : ما با تصویرسازی منفی در ذهن خودمان اجازه ورود به نیروهای منفی را به او می‌دهیم ، چون در سفر اول درست به دانایی و آگاهی نرسیدیم، که خودمان با دست خودمان آن نیرو را وارد قلعه‌ی عقل می‌کنیم و دیگر هیچ کاری از دستمان برنمی‌آید و کار نیروی منفی این است که در ابتدا از اختیار ما استفاده می‌کند و بعد از اجبار شخص استفاده می‌کند و یکی از دلایل آن این است که در آغاز اختیار خودمان را به نیروی منفی دادیم و برای او شریک قائل شدیم.حال که این نقاط حساس ، مثل کینه ، حسادت ، نفرت ، غیبت کردن ، مصرف مواد مخدر و نیروی جنسی و .... پروبال می‌گیرند، حالا وظیفه‌ی من این است که نیروی جنسی را مدیریت کنم که این کار با ورزش کردن و استخر رفتن و .... می‌توانیم این کار را انجام بدهیم ، البته طبق وادی اول با تفکر کردن که در سفر اول خیلی باید مواظب نیروهای بازدارنده باشیم.

استاد فرمودند : ما باید مواظب باشیم قضاوت در مورد دیگران نکنیم، غیبت نکنیم و .... و کنترل نقاط حساس هم در صور آشکار و هم در صور پنهان وجود دارد که در صور آشکار شامل پرخوری ، نخوابیدن ، و .... و در صور پنهان غیبت کردن ، قضاوت ، نفرت ، کینه ، خشم و .... در آخر سی دی راجع به زنباره عجوزه را جوان می‌بیند صحبت کردند آقای مهندس که اگر به‌طور خلاصه بگویم یعنی از جوان شروع می‌شود و به‌پیر ختم می‌شود مثل اعتیاد و مصرف مواد خودمان در اوایل مصرف مواد مخدر یا تریاک را یک ماده‌ی جادوئی می‌دانستیم که هیچ‌کس به آن دسترسی پیدا نکرده و آنانی که مصرف نمی‌کنند انسان‌های بی‌اراده و بی‌عقل هستند، هروئین ، شیشه ، شیره ، تریاک هرکدام از این مواد مخدرها ابتدای خوبی داشتند ، همان‌که زنباره عجوزه را جوان می‌بیند.

در پایان ، استاد جلسه کمک راهنمای محترم مسافر علیرضا هویدا جلسه را به مشارکت گذاشتند :
 

مسافر قاسم : در مورد سی دی نقاط حساس ، در تصاویر کتاب 60 درجه اگر ملاحظه کنیم، انسان را به یخبندان تشبیه می‌کند و نشان می‌دهد که قبل از ورود به کنگره و در زمان مصرف تمام نیروهای ما ازجمله حس ما یخ‌زده بود و با ورود به کنگره و لژیون و باکم کردن پله‌ها با روش DST این حس‌های ما بیدار شدند و عدم مصرف مواد مخدر یعنی این‌که نیروهای ازدست‌رفته ما دومرتبه بازسازی و شروع به فعالیت کردند وقتی این نیروها زنده و احیا می‌شوند یک سری نقاط حساس در وجود انسان هست، مثل : حسادت ، کینه ، قوای جنسی و ..... که همه این‌ها می‌تواند تأثیرات منفی داشته باشد، حال یک سری از این نیروها مخرب هستند و یک سری از آن‌ها مفید ولی آقای مهندس می‌فرمایند آن نیروهایی که مخرب هستند ما باید توسط یک سد جلوی آن‌ها را ببندیم تا بتوانیم از این نیروها درست استفاده کنیم . در بدن هم ما باید یک سری نیروهایی را به‌طرف تاج یا همان قسمت بالای بدن هدایت کنیم تا درزمینهٔ های مختلف ازجمله بیوشیمی بدن ، عضلات و ..... از آن‌ها استفاده کنیم.. و آن‌ها را تقویت نماییم، یکی از نیروهایی که در سفر اول ما خیلی مخرب است، همان گریز زدن یا برگشت به مواد مخدر است، و ما باید با تصویرسازی در ذهن خودمان تصور کنیم که در زمان مصرف چه آسیب‌هایی به خودمان و خانواده و جامعه وارد کردیم تا بتوانیم از این مسئله دوری‌کنیم و دیگر این‌که انسان برای تکامل بخشیدن باید نقاط حساس خودش را کنترل نماید و ما با آموزش‌های که در کنگره یاد می‌گیریم بتوانیم بیرون از کنگره آن‌ها را به اجرا درآوریم و از آن‌ها استفاده کنیم.

مسافر عباس : با شروع به مصرف کردن مواد یک سری از حس‌هایی که در انسان وجود داشت بسته شد و شاید در ابتدای شروع مواد مخدر از آن لذت هم می‌بردیم ولی به‌طور ذره‌ذره این نیروها را از بین بردیم و همیشه گوش‌به‌فرمان مواد بودیم و با ورودمان به کنگره و شروع به سفر کردن ذره‌ذره این نیروها و حس‌ها دومرتبه بازسازی شدند و وقتی این حس‌ها باز شد یک سری از آن‌ها ویرانگر هستند و اگر نتوانیم آن‌ها را کنترل کنیم خیلی سخت می‌شود ولی آقای مهندس می‌فرمایند : باید آن‌ها را مهار کنیم، مثلاً ، حسادت تااندازه‌ای که کنترل‌شده باشد خوب است یا در مورد نیروی جنسی که می‌فرمایند این نیرو را باید مهار و نگذاریم تمام این انرژی‌ها صرف این نیرو شود در پایان از آقای مهندس تشکر می‌کنم که واقعاً خیلی برای ما زحمت می‌کشند و تمامی این سی‌دی‌ها برای درمان ما موثر است.

مسافر مهدی : اکثر ما در زمان مصرف بلد هستیم که مثل تصویر کتاب 60 درجه همیشه انگار در سرما گیرکرده بودیم و خیلی از امورات روزمره زندگی را نمی‌توانستیم درست انجام بدهیم و با ورود به کنگره و سفر کردن یک سری از نیروها باز می‌شوند و قدرت خودشان را دومرتبه به دست می‌آورند و بیدار می‌شوند. در این سی دی آقای مهندس فرمودند ، ما باید یک سدی جلوی این نیروها بسازیم تا از این انرژی‌ها برای بازسازی جسم خودمان استفاده کنیم چون وقتی اعضای بدن انسان شروع به بازسازی می‌کنند ، احتیاج به انرژی‌دارند و این انرژی با غذا خوردن ، ورزش کردن ، استخر رفتن و ...... را باید ذخیره کنیم که یکی از مهم‌ترین این نیروها که بارها آقای مهندس روی آن تأکید فرمودند ، غریزه جنسی است ، که یک شخص اگر بیش‌ازاندازه از آن استفاده کند ، از انرژی بالائی استفاده کرده است و برای بقیه نیروها باعث کمبود انرژی می‌شویم. نقاط حساس هم در صور آشکار و هم در صور پنهان وجود دارد، در صور آشکار مثل زیاده‌روی در غذا خوردن، زیاده‌روی در خوابیدن و در صور پنهان مثل : کینه،غیبت،نفرت و .... که در سی دی جهان ذهن آقای امین خیلی زیبا توضیح دادند و فرمودند که شخصی که نسبت به یک نفر کینه پیدا می‌کند انرژی زیادی از آن شخص گرفته می‌شود و بارها آقای مهندس فرمودند : که دو راه وجود دارد ، دانایی و دیگری تزکیه و پالایش ، یعنی شخص باید به آن دانایی رسیده باشد و تزکیه و پالایش را در خودش انجام داده باشد، تا بتواند وارد مرحله نفرت و یا کینه و .... نشود و ما باید در طول سفر این نیروها را ذخیره کنیم تا در ادامه حیات وزندگی بتوانیم از این نیروها درست استفاده کنیم.

مسافر : یک سری نقاط حساس در همه انسان‌ها وجود دارد خواه مصرف‌کننده مواد مخدر باشند و خواه نباشند و در کنگره آن را به یخبندان تشبیه کرده‌اند یا مثل یک خرگوش که از خواب زمستانی بیدار می‌شود ، یعنی این نقاط حساس کم‌کم بیدار می‌شوند و سلول‌ها دومرتبه زنده می‌شوند که اگر مانتوانیم این نیروها را کنترل کنیم برای ما مشکل به وجود می‌آورد. مثلاً یک سری نقاط حساس در انسان خوب است مثل حس حسادت، اما در همه‌جا نه ، مثلاً می‌تواند باعث پیشرفت انسان در معقوله علم و دانش شود.ولی اگر حسادت درجاهای منفی به‌کاربرده شد، دچار مشکل و تخریب می‌شود برای پدید آمدن نقاط حساس همه‌چیز از یک تصویرسازی در ذهن شروع می‌شود و با تکرار کردن یک تصویر منفی در ذهن همراه با صوت صورت می‌گیرد و باعث می‌شود که انسان از مسیر زندگی خودش خارج شود که به دنبال آن شروع حسادت است و ما باید بتوانیم که این نقاط حساس را کنترل کنیم و زمانی می‌توانیم جلوی این کار را بگیریم که به‌جای تصویر منفی یک تصویر مثبت جایگزین آن کنیم و این کار فقط با دانایی به انجام می‌رسد، که ما باید با آموزش‌هایی که در کنگره یاد می‌گیریم با آگاهی بالایی یک تصویرسازی مثبت جایگزین آن بکنیم.

مسافر مهدی : در این سی دی آقای مهندس می‌فرمایند : وقتی یک تصویر منفی به ذهن انسان خطور می‌کند، ما باید با آگاهی لازم کاری کنیم که از شکل‌گیری این تصاویر منفی بیرون برویم، یعنی همیشه تصاویر منفی باعث مشکلات برای ما می‌شود، و باید سعی کنیم در زندگی تصویرسازی منفی در ذهن خودمان انجام ندهیم.

تهیه گزارش : مسافر مجتبی

تایپ و نگارش : مسافر مصطفی

عکس : مسافر حسین

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، سی دی های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سید مصطفی سه شنبه 9 مهر 1398 15:28
تقدریر وتشکر از ایجنت محترم شعبه سلمان فارسی ازطرف بچه های لژیون ۶مصطفی موسوی
ویه تشکر از راهنمای خوبم که همیشه برای تغییر دادن رفتار گذشته ام همیشه دلیل های زیبایی داره آقای رحیمی عزیز برای من ناجی خوبی بودید برایتان بهترین هارو ارزو دارم سید مصطفی لژیون ۶
پنجشنبه 4 مهر 1398 11:03
با سلام و خدا قوت بسیار عالی بود استفاده بردم خداوند شما را حفظ کند .
محسن نجفی چهارشنبه 3 مهر 1398 22:52
با عرض سلام و خداقوت خدمت استاد گرامی جناب آقای هویدا ،ممنون از نکات جالبی که مطرح نمودید .انشالله در انجام رسالت بزرگی که بر عهده دارید ،موفق و سر بلند باشید.
حق یارتان باد.
مسافر. مسعود عموشاهی.ل یکم چهارشنبه 3 مهر 1398 21:15
سلام خدمت آقای هویدا وعرض خدا قوت. از مطالب شما استفاده بردم شما کامل توضیح دادید. خدارا شکر
مسافرکریم چهارشنبه 3 مهر 1398 20:33
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای هویدا آموزش گرفتم .تشکر میکنم.
سه شنبه 2 مهر 1398 18:00
سلام وخدا قوت خدمت آقای هویدا که کامل و جامه توضیح دادند و از ایشان به خاطر تمامی زحماتی که برای شعبه سلمان می کشند تقدیر وتشکر می کنم. خدارا شکر
مسافر حمیدرضا لژیون۱۶ سه شنبه 2 مهر 1398 17:08
✌✌
سه شنبه 2 مهر 1398 12:43
سلام خدمت آقای هویدا خیلی زیبا توضیح دادید. خداراشکر
مسافر میثم لژیون ۲۲ سه شنبه 2 مهر 1398 10:58
سلام خدمت استاد بزرگوارم جناب آقای علیرضا هویدا و بقیه برادر لژیونیهام .آقا خیلی دلم میخاد بیام سر لژیونتون و بیش از پیش آموزش بگیرم .به همه عزیزان لژیون میگم خوش بحالتون و از این موقعیت استفاده کنید.از تمامی بچه های سایت هم تقدیر و تشکر میکنم که این اطلاعات رو به ما انتقال میدن.
مسافر جواد ل22 سه شنبه 2 مهر 1398 01:03
با سلام و خدا قوت خدمت راهنمای گلم آقای هویدا مثل همیشه آموزنده بود وبا تشکر از هم لژیونیهای عزیزم بابت مشارکتها
مسافر رضا لژیون21 دوشنبه 1 مهر 1398 22:32
سلام و خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای علیرضا هویدا
از سخنان زیبای شما استفاده کردم
قاسم ل ۶ دوشنبه 1 مهر 1398 20:26
عرض خداقوت خدمت آقای هویدا بابت مطلب خیلی زیبا وپر معنا به امید عملیاتی کردن تمام کارهایی که جناب مهندس دژاکام ازما خوستند تشکر بابت زحمات دوستان سایت وتشکر ویژه خدمت آقای علی رحیمی بابت آموزشهایی که به این بنده حقیر دادند ومیدهند وخواهند داد امیدوارم بتوانم روزی جبران کنم،
قاسم ل ۶ دوشنبه 1 مهر 1398 20:26
عرض خداقوت خدمت آقای هویدا بابت مطلب خیلی زیبا وپر معنا به امید عملیاتی کردن تمام کارهایی که جناب مهندس دژاکام ازما خوستند تشکر بابت زحمات دوستان سایت وتشکر ویژه خدمت آقای علی رحیمی بابت آموزشهایی که به این بنده حقیر دادند ومیدهند وخواهند داد امیدوارم بتوانم روزی جبران کنم،
مسافر مهدی لژیون 3 نمایندگی کاسپین دوشنبه 1 مهر 1398 18:28
ممنون استاد عزیز بسیار زیبا بیان نمودید
شربت و آموزش مکمل یکدیگر هستند و اگر به خوبی این دو را درک و کاربردی کنیم به تعادل کامل خواهیم رسید
ممنون بابت نگارش مطلب
دوشنبه 1 مهر 1398 17:15
سلام و خدا قوت خدمت آقای هویدا كه چه زیباوآموزنده توضیح دادند ودوستان رهجوچه مشاركت های زیبا كردند
مسافر احسان لژیون ۲۱ دوشنبه 1 مهر 1398 16:18
با تشکر از کمک راهنمای محترم آقای علیرضا هویدا
مسافر مصطفی سایت دوشنبه 1 مهر 1398 16:17
خدا قوت به کمک راهنمای محترم آقای علیرضا هویدا خیلی لذت بردم و آموزش گرفتم و یک خدا قوت ویژه به تمامی رهجوهای لژیون که واقعا زیبا مشارکت کردند.شکر...شکر...شکر...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو