کارگاه آموزشی عمومی (لژیون سردار) پنچ شنبه 1398/07/04
شنبه 6 مهر 1398 ساعت 18:28 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
پنجشنبه چهارم مهر ماه 1398 جلسه نهم از دور اول کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60، لژیون سردار نمایندگی سلمان فارسی به استادی « دیده بان محترم آقای مجدیان » و نگهبانی« کمک راهنمای محترم مسافر امیر »  و دبیری کمک راهنمای محترم همسفر سرکار خانم افسانه » با دستور جلسه  " ترس از خدمت مالی، بدست آوردن یا از دست دادن؟ " رأس ساعت 15:00 آغاز به کار نمود.
هر وقت چیزی را می‌خواهیم به دست بیاوریم باید در مقابل یک سری چیزها را از دست بدهیم و قربانی کنیم تا به یک سری از خواسته‌هایمان برسیم...
خلاصه سخنان دیده‌بان محترم آقای مجدیان:

همان‌طور که می‌دانید؛ به هفته گل‌ریزان نزدیک می‌شویم و نقش عزیزانی که در لژیون سردار فعالیت می‌کنند در این ایام پررنگ‌تر می‌شود، یعنی؛ هر چه جلوتر می‌رویم این نقش پررنگ‌تر می‌شود.

در ابتدا که لژیون سردار شروع به کارکرده بود، بیشتر گلایه یا سؤالی که عزیزان داشتند، این بود که؛ ما با این پولی که دادیم عضو لژیون سردار شدیم، حالا وظیفه ما چیست؟ یعنی در طول سال چه‌کاری قرار است انجام بدهیم؟

بسیاری از اعضا احساس می‌کردند که این جلساتی که قرار است برگزار شود به این دلیل است که هر دو هفته یک‌بار باید در لژیون بنشینم و یک دستگاه کارت‌خوان بیاورند و من پولی پرداخت کنم خیلی‌ها این فکر را می‌کردند و یکی از دلایل این دستور جلسه هم همین موضوع است و متأسفانه در بسیاری از شعب این اتفاق می‌افتد و نه این‌که به‌اجبار، ولی؛ به‌هرحال یک دستگاه پوز می‌آورند و وسط می‌گذارند و می‌گویند: مثلاً آقای فلانی شما چقدر پرداخت می‌کنید؟ خوب ایشان هم در عمل انجام‌شده قرار می‌گیرد و این ترسی است که برای اعضاء اتفاق می‌افتد و ترس همیشه از ناشناخته‌هاست، ما از چیزهایی که اطلاعی نداریم یا چیزهایی که در قسمت تاریک قضیه هستند همیشه یک ترسی راداریم، مثل؛ ترس از مرگ، ترس از امتحان، این‌ها همین چیزهایی است که ما آن‌طرف سکه را نمی‌بینیم.

در خدمت مالی هم دقیقاً به همین صورت است این رسالت کسانی را بیشتر می‌کند که جزو اولین اعضای لژیون سردار در شعب هستند و تمام شما در لژیون سردار جزو همان هسته‌های اولیه هستید که؛ رسالت و وظیفه‌تان سنگین‌تر می‌شود. حالا رسالت شما چیست؟ دقیقاً قسمتی از این دستور جلسه است که من تازه‌وارد که می‌خواهم وارد لژیون سردار بشوم ترس دارم، ممکن است به مرحله‌ای از شجاعت برسم که بیایم و این ترسم را مطرح کنم و این وظیفه سنگین شماست که در جمع بقیه اعضا این ترس‌ها را مطرح کنید و از آن‌ها گذر کنید.

اعضای لژیون سردار سال گذشته چند نفر بودند؟ امسال چند نفر شدند؟ این کاری بوده که اعضای سال قبل انجام دادند، کاری که شما باید انجام دهید این است که؛ آن ترس‌هایی که این عزیزان دارند را برطرف کنید، این مشکلاتی را که دارند برطرف کنید و این سؤال برای خیلی‌هاست که من واقعاً با پیوستن به لژیون سردار چه‌کاری باید انجام بدهم؟

ما معمولاً پول دادن را جز خدمت به‌حساب نمی‌آوریم. در کنگره معمولاً خدمت کردن را خدمت فیزیکی می‌دانیم من به‌عنوان راهنما خدمت می‌کنم، به‌عنوان مرزبان خدمت می‌کنم، به‌عنوان مسئول آبدارخانه یا نگهبان از وقتم می‌گذارم، از کارم، از انرژی‌ام می‌گذارم، از جوانی‌ام می‌گذارم که این‌ها ارزشمندترین چیزهایی هستند که احساس می‌کنیم از این‌ها می‌توانیم مایه بگذاریم برای اینکه خدمت کنیم. خودمان را بدهکار این سیستم می‌دانیم یا وظیفه انسانی‌مان می‌دانیم به هر دلیلی یا به دنبال هر چیزی که می‌گردیم درازای این خدمت هم انرژی بسیاری به دست می‌آوریم، ولی؛ در مورد مسئله مالی معمولاً این فکر را نمی‌کنیم، احساسمان این است که؛ از هر چیز ما می‌توانیم بگذریم، ولی؛ از پولمان نه چون؛ نیروی دیگر در مقابلش می‌آید که خیلی قوی‌تر از نیروی اول است و دائماً همه را تحریک می‌کند، همه ماها بار اول با این نیرو مقابله‌کننده برخوردیم که؛ حالا چرا می‌خواهی همه پول را الآن بدهی؟ یا حالا این‌قدرش را بده، بقیه‌اش را چک بده، تو خودت الآن این مشکل راداری و هزار و یک بهانه دیگر برای این پول می‌تراشد و این نیروی بسیار قوی است.

خدمت مالی خدمتی است که به گفته آقای مهندس شاید از دست یک سری افراد برمی‌آید که؛ جایگاه‌های دیگر خدمت را نمی‌توانند انجام بدهند فقط این جایگاه را می‌توانند انجام بدهند. وقت ندارد یا توانش را ندارد راهنما شوند، ولی؛ راه پول درآوردن را خوب بلد است، شاید خیلی شما جزو همین دسته باشید و این هم خدمتی محسوب می‌شود، منتها قسمت عمده مسئله این است که بتوانیم مثل خودمان را تولید کنیم و بزرگ‌ترین کار یک راهنما همین است.

بزرگ‌ترین رسالت یک عضو لژیون سردار این است که بتواند یک آدمی که کاملاً با این موضوع مخالف است را از درش وارد شود و او را قانع کند و بتواند آن را عضو لژیون سردار کند.

خیلی از شماها راهنما هستید، می‌دانید که با تمام رهجوها نمی‌توان به یک سبک برخورد کرد و در قضیه برخورد با تازه‌واردین لژیون سردار هم همین است باید با هرکدام به نوع خودش برخورد کرد.

ما باید بتوانیم از آن ترس عبور کنیم و ما همه می‌دانیم در زندگی هر وقت چیزی را می‌خواهیم به دست بیاوریم باید در مقابل یک سری چیزها را از دست بدهیم و قربانی کنیم تا به یک سری از خواسته‌هایمان برسیم و این‌ها باید کاملاً برای کسانی که می‌خواهند عضو لژیون سردار شوند باز شود.
سخنان ایجنت محترم کمک راهنما علیرضا هویدا:

من هم به جناب آقای مجدیان دیده‌بان محترم انتخابات و همکارانشان خیرمقدم می‌گویم.

انتقال صحیح اطلاعات در لژیون سردار چقدر می‌تواند در از بین بردن این ترس تأثیرگذار باشد. همه ما روز اول برای عضو شدن در لژیون سردار ترس داشتیم.

این‌جور نیست که من که عضو لژیون سردار شدم و ۶ میلیون تومان دادم در طول سال خداوند به من ۶۰ میلیون تومان برگرداند چیزهایی در صور پنهان به ما برمی‌گردد که جنبه مادی ندارد، ولی؛ ازلحاظ معنوی خیلی باارزش است.

حتماً هم نباید راهنما باشیم تا یک نفر را با لژیون سردار آشنا کنیم، بلکه تمام اعضا این رسالت رادارند.


سخنان نگهبان محترم کمک راهنما امیر محمدی:

به آقای مجیدیان و همراهانشان خیرمقدم میگویم و از ایشان تشکر می‌کنم. از صحبت‌های ایشان بسیار آموزش گرفتم.

آقای مهندس می‌فرمایند: برای رها شدن یک نفر ۲۰ میلیون تومان هزینه می‌شود، با بازگو کردن همین در لژیون‌ها یک نقطه تفکر برای اعضا شکل می‌گیرد که من چه نقشی می‌توانم در این هزینه‌ها داشته باشم، درست است که کنگره رایگان می‌باشد، ولی؛ این سقف، این صندلی و هزینه‌هایی که می‌شود از کجا تأمین می‌شود؟

پنجمین سالی است که در لژیون سردار عضو هستم، خدا را شکر در طول این چند سال هرسال از سال قبل بهتر بوده و محصول لژیون سردار سال‌به‌سال بیشتر شده است و گل‌ریزان ما در شعبه سلمان فارسی بسیار قوی بوده است.

در همین راستا قرار شد؛ از این هفته در سایت سلمان فارسی یک مقاله یا دل نوشته یا مصاحبه از اعضای لژیون سردار تا هفته گل‌ریزان قرار دهیم.

همه ماقبل از ورود به کنگره زمینی لم‌یزرع یا کویر بودیم ولی الآن با آموزش‌های کنگره تبدیل به زمین‌های پر محصول شده‌ایم و این خود جای تفکر دارد که خدمت مالی که انجام می‌دهیم برای خودمان انجام می‌دهیم و به خودمان برمی‌گردد.

 

تعداد حاضرین: 48 نفر

عکس: مسافر حسین لژیون 11

نگارش: کمک راهنما همسفر خانم افسانه

تایپ و ویرایش: مسافر رضا لژیون 21


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: لژیون سردار،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مهدی فروهر دوشنبه 8 مهر 1398 10:04
سلام و خیر مقدم خدمت دیده بان محترم . واقعا از کلام گرم و تاثیر گذار ایشون لذت بردم و جلسه بسیار لذت بخش همراه با بار اموزشی بالا . ان شا اله خداوند توفیق حضور مجدد در لژیون سردار در سال جاری را به بنده حقیر عنایت کنه .
مسافر سعید صادقی لژیون 2 یکشنبه 7 مهر 1398 21:51
ازخداوندمتعال برای تمام کسانی که در لژیون سردار خدمت میکنند تشکر میکنم
مسافر سعید صادقی لژیون 2 یکشنبه 7 مهر 1398 21:48
انشاالله خداوند توفیق بده تابتوانیم باصحبت دیده بان محترم آقای مجدیان وارد لژیون سردار شویم تا لذت وشیرینی آنرا بچشیم
همسفرمریم ل۲۴ یکشنبه 7 مهر 1398 15:38
بسیارعالی ممنون ا عزیزانی که بی منت خدمت میکنند
علی رحیمی ل 6 یکشنبه 7 مهر 1398 11:31
ورود دیدبان محترم آقای علی مجدیان را به شعبه سلمان خوش آمد میگویم واز کلامشان که بسیار ریز بینانه ودقیق بود آموزش ولذت بردم امیدوارم بتوانم بستر مناسبی مهیا وبر ترس خود غلبه کنم تا بتوانم در لژیون سردار شرکت کنم
خداقوت خدمتگزاران سایت
محمد‌مهدی‌لژیون‌۶ یکشنبه 7 مهر 1398 08:28
باسلام‌وعرض ادب خدمت تمام خدمتگزاران لژیون‌سردار‌خداقوت.موفق‌باشید.
مسافر. مسعود عموشاهی.ل یکم شنبه 6 مهر 1398 22:20
سلام وعرض خدا قوت به تمامی اعضای لژیون سردار. خداراشکر
قاسم ل ۶ شنبه 6 مهر 1398 20:12
خداقوت وتشکر خدمت دوستان لژیون سردار
مسافر رضا لژیون21 شنبه 6 مهر 1398 19:47
خداقوت به تمام اعضای لژیون سردار
مسافر احسان لژیون ۲۱ شنبه 6 مهر 1398 19:08
با تشکر از تمام اعضای لژیون سردار بابت تمام وقت و انرژی که می‌گذارند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات