خلاصه گزارش لژیون شماره 24 یکشنبه تاریخ 98/07/07
دوشنبه 8 مهر 1398 ساعت 15:15 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )

خلاصه گزارش لژیون کمک راهنما مسافر امیر

موضوع : وادی اول و تأثیر آن روی من

مطالب و آموزش‌های کنگره اگر عمل شود باعث معجزه می‌شود. تفکر ، مبدأ ، مقصد و هدف را به دنبال دارد ولی فکر و افکار هیچ‌گونه مبدأ و مقصد و هدفی ندارد و روزانه...........


خلاصه سخنان استاد

استاد پس از چهارده ثانیه سکوت فرمودند ، خداوند را شاکر و سپاسگزارم که توانستم امروز هم در کنگره حضور پیدا کنم تا ابتدا آموزش بگیرم و سپس خدمت نمایم ، همان‌طور که دبیر عزیز فرمودند امروز ما با دو دستور جلسه شروع به کار می‌نماییم دستور جلسه اول وادی اول و تأثیر آن روی من و دستور جلسه دوم جهان‌بینی یک.

استاد فرمودند : تفکر حرکتی است از یک مبدأ معلوم به یک مقصد معلوم که این کار توسط عقل انسان اتفاق می‌افتد، وقتی به وادی اول بنگریم ف می‌بینیم که این دو صفحه یعنی ریشه و بنیان زندگی هر شخص.ما به کنگره آمدیم و تفکر می‌کنیم که از اعتیاد خارج شویم ، البته در زمان مصرف هم تفکر می‌کردیم و هر بار که مواد تهیه می‌کردیم با خودمان می‌گفتیم که این آخرین مصرف من می‌باشد.

استاد در ادامه فرمودند : مطالب و آموزش‌های کنگره اگر عمل شود باعث معجزه می‌شود. تفکر ، مبدأ ، مقصد و هدف را به دنبال دارد ولی فکر و افکار هیچ‌گونه مبدأ و مقصد و هدفی ندارد و روزانه هزاران افکار از ذهن ما عبور می‌کند. تفکر را می‌توانیم به نور لیزر تشبیه کنیم ، چون نور لیزر روی یک نقطه متمرکز می‌شود ولی افکار مثل یک نور پروژکتور است که نور آن‌همه جا پخش می‌شود.ما باید خواسته‌های خودمان را اولویت‌بندی کنیم. پس اولویت کارمان در کنگره فقط درمان باشد و لاغیر و لازمه‌ی این کار در درجه اول این است که من ایمان به کنگره داشته باشم و بعد خواسته‌ی درمان ، چون مراحل هستی و آفرینش آماده است که یک انسان وقتی تصمیم قطعی گرفته باشد ، را ه را به او نشان بدهد و فرمان برای او صادر شود. حضرت علی (ع) می‌فرمایند اگر دیدید کوهی و یا دریا و اقیانوس‌ها جابجا شد ، تعجب نکنید ولی اگر تفکر و اندیشه‌ی انسان عوض شد ، جای تعجب دارد. در وادی اول آمده است که با تفکر ساختارها آغاز می‌گردد، بدون تفکر هر آنچه هست روبه‌زوال می‌رود . ماسالیان سال ، ساختار اشتباهی را پرورش داده‌ایم و بزرگ‌ترین و بهترین تفکر در کنگره‌ی60 درمان اعتیاد و این آموزش‌هایی است که در کنگره یاد می‌گیریم و شرط آن این است که ما خواسته‌ی قوی داشته باشیم.

استاد در ادامه جلسه را به مشارکت مسافر امید گذاشتند :

مسافر امید : وادی اول به ما می‌گوید که با تفکر ساختارها آغاز می‌گردد، ما برای هر کاری نیاز به تفکر داریم حتی برای یک کار کوچک و جزعی ، باید بدانیم که وقتی این تفکر از قوه به فعل دربیاید یک سری نیروهایی هست که به ما کمک می‌کند ، مثل نیروی القاء ، احیا و تحرک. که نیروی القاء نیرویی است که از بیرون به کمک ما می‌آید که اگر انسان در مسیر مثبت قرار گرفت به او القاء مثبت می‌دهند و یا برعکس این قضیه هم اتفاق می‌افتد و نیروی احیاء هم یعنی زنده شدن و تحرک هم این‌که حرکت کردن را به ما یاد می‌دهد، چون حرکت است که راه را به ما نشان می‌دهد و موقعی به نتیجه می‌رسیم که بتوانیم تفکر را باعقل خودمان بررسی کنیم و با آن دانایی بتوانیم آن را به یک حرکت مثبت تبدیل کنیم و اگر هیچ‌گونه حرکتی در تفکر ما وجود نداشته باشد و به عمل درنیاوریم، به نتیجه نمی‌رسیم.

خلاصه سخنان استاد در مورد دستور جلسه‌ی دوم ، جهان‌بینی کاربردی

استاد فرمودند : کاربردی یعنی آن چیزی که من و شما در کنگره یاد می‌گیریم ، باید آن را در بیرون و در زندگی به کار بگیریم و به آن عمل کنیم. ما با کوچک‌ترین کاری که در کنگره فرامی‌گیریم ، باید آن کار را اجرا کنیم. مثلاً ما در کنگره یاد گرفتیم که غیبت ، قضاوت دروغ و .... این کارها را انجام ندهیم. در این جزوه‌ی جهان‌بینی صحبت از شاه‌کلیدهای کتاب عبور از منطقه60 درجه زیر صفر می‌شود ، یعنی بیشترین مطالب از دل کتاب 60 درجه می‌باشد . آقای مهندس می‌فرمایند : برای رهایی خودمان از دست نیرومندترین دشمن خودمان که جهل و ناآگاهی خودمان است چهارده ثانیه سکوت نماییم . همه انسان‌ها دارای جهل و ناآگاهی می‌باشند. ما برای پس‌گیری نیروهای ازدست‌رفته که در زمان مصرف ازدست‌داده‌ایم مثل ، نیروی تفکر ، عقل ، حس و ...... احتیاج به دانستن جهان‌بینی داریم ، تمام ما که روی این صندلی‌ها نشسته‌ایم در یک سری از مسائل هنوز از بحث نیروی عقل دچار مشکل هستیم، مثلاً من شب با خودم می‌گویم که فردا صبح به استخر می‌روم ولی نیروی منفی یا همان نیروی بازدارنده به سراغ من می‌آید و به من می‌گوید نمی‌خواهد به استخر بروی و به خواب خودت ادامه بده. در زمان مصرف  مواد ، اعتیاد فرمان نیروی عقل را از ما گرفته بود.

        بار دگر بنده شویم ، نقطه تابنده شویم                    وصل بر این دایره رحمت گردنده شویم    

در زمان مصرف وقتی عقل به ما فرمان می‌داد که باید مواد را مصرف کنی ، ما آن فرمان را اجرا می‌کردیم . عقل یک نیرویی است که از طرف خداوند در وجود انسان نهادینه‌شده که ما اگر فرمان آن را اجرا کنیم، کامروا و به آرامش می‌رسیم.

استاد در ادامه فرمودند : در این جزوه استاد امین قوانین فیزیک را با صور انسان منطبق می‌کنند. مثل عقل که نام آن را قلعه‌ی عقل می‌نامند. تعریف جهان‌بینی یعنی هر آنچه ما نسبت به جهان درون و برون برداشت ، ادراک ، دریافت و احساس می‌کنیم جهان‌بینی نامیده می‌شود. مثلاً ما باید یک برداشت از صحبت‌هایی که در لژیون انجام می‌گیرد را داشته باشیم.وقتی به سوره قدر مراجعه کنیم در قران خداوند می‌فرماید : انا انزلناه فی لیله القدر و ما ادراک ما لیله القدر . همانا ما قران را در شب قدر نازل کردیم و به ما می‌گوید تو چه درک می‌کنی از لیله القدر. پس ما هم برداشت می‌کنیم و هم ادراک و باید آن را حس کنیم . انسان دارای پنج حس درونی و پنج حس برونی می‌باشد که حس‌های بیرونی عبارتند از : حس چشایی ، حس بینایی ، حس لامسه ، حس بویایی ، حس شنوایی و پنج حس هم در صور پنهان داریم.هر شخصی یک دیدگاهی برای خودش وجود دارد ، یعنی هر انسانی از درون خودش بیشترین اطلاعات را دارد، جهان‌بینی بیرون نامیده می‌شود . من قبل از ورودم به کنگره فکر می‌کردم که برای جهان‌بینی باید به تمام دنیا و کل جهان سفر کنم ولی با ورودم به کنگره این مسئله برای من با تعریف که استاد امین فرمودند ، حل شد.

استاد در ادامه فرمودند : جهان‌بینی یعنی تفکر انسان. هر انسانی برای خودش یک تفکراتی دارد یا درست و یا نادرست ولی اگر شخصی با بالاترین مدرک تحصیلی وارد کنگره شود ، در مقابل بیماری اعتیاد، تفکرات او خام می‌باشد و هیچ‌چیزی بلد نیست ، بارها گفتیم جهان‌بینی یعنی تفکرات ، که در کنگره با آموزش و تزکیه و پالایش درست می‌شود.در کنگره جسم و روان را به سوار و سوارکار تشبیه کرده‌اند که جسم ما می‌شود سوار و روان می‌شود سوارکار . امروزه اگر یک نفر بهترین سوارکار جهان باشد با یک اسب لنگ نمی‌تواند در مسابقات اول شود و برعکس اگر یک نفر سوارکاری را بلد نباشد و بهترین اسب دنیا را به او بدهند بازهم نمی‌تواند در مسابقه شرکت کند یعنی کسی که مصرف‌کننده مواد مخدر است نه جسم او و نه صور پنهان او درست است و باید جسم و روان باهم درست شود تا یک سوارکار ماهر شویم.مثلث درمان در کنگره دارای سه ضلع جسم ، روان و جهان‌بینی می‌باشد که جسم یعنی بدن انسان و روان یعنی خلق‌وخوی و رفتار انسان که با دارو و قرص روان درست نمی‌شود.

در پایان کمک راهنمای محترم آقای امیر محمدی جلسه را به مشارکت گذاشتند :

مسافر بهنام : جهان‌بینی یعنی آن چیزی که ما می‌بینیم و درک می‌کنیم و چیزی که از آن برداشت می‌کنیم، یعنی متوجه شویم که خوبی ، خوب است و بدی ، بد و این جهان به این بزرگی دارای حساب‌وکتاب می‌باشد در جزوه جهان‌بینی کلمه کاربردی بکار برده می‌شود ، یعنی این‌که من هر چیزی که در کنگره یاد گرفتم در بیرون از کنگره و در زندگی از آن‌ها استفاده کنم تا بتوانیم در مسیر ارزش‌ها قرار بگیریم و ما باید برای به تعادل رسیدن جزوه‌ی جهان‌بینی را کاملاً مطالعه و به آن عمل کنیم و گوش دادن به سی‌دی‌های آقای امین به من خیلی کمک کرد.

مسافر مهدی : جهان‌بینی درون همان چیزی است که ما نسبت به خودمان است مثل حواس پنج‌گانه و جهان‌بینی بیرونی یعنی تمام ادراک و احساس که ما نسبت به جهان هستی داریم.

مسافر ظهیر : جهان‌بینی درون ، تمام چیزهایی که نسبت به خودمان می‌باشد مثل : بینایی ، چشایی ، بویایی  و در جهان‌بینی بیرونی ، آنچه ما با آن سروکار داریم.

مسافر علیرضا : من وقتی وارد لژیون تازه واردین شدم برای من یک مثلثی را ترسیم کردند به نام جسم ، روان و جهان‌بینی و فرمودند که 5 الی 10 درصد درمان را جسم تشکیل می‌دهد و 90 الی 95 درصد آن جهان‌بینی می‌باشد و به من گفتند که باید هر سه ضلع آن باهم رشد کند جسم ما با شربت OT درمان می‌شود و هم‌زمان با آن روان هم به تعادل می‌رسد و برای جهان‌بینی هم احترام به حرمت‌های و قوانین کنگره و به‌موقع حاضر شدن در کنگره و لژیون و در یک‌کلام فرمان‌برداری از راهنمای خودمان.

تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

عکس : مسافر حسین

 

 

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، کارگاه آموزشی جهان بینی ، دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر میثم لژیون ۲۲ جمعه 12 مهر 1398 13:23
سلام و خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای امیر محمدی .دست شما درد نکنه و ممنون از آموزشهای خوبتون.
علی رحیمی ل 6 چهارشنبه 10 مهر 1398 09:13
خداقوت خدمت کمک راهنمای گرامی آقای امیر محمدی
قاسم ل ۶ سه شنبه 9 مهر 1398 07:27
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای محمدی وادی اول را عالی توضیح دادید تشکر بابت آموزشهای شما وتشکر از دوستان سایت
همسفرمریم دوشنبه 8 مهر 1398 20:24
خداقوت مثل همیشه عالی بودازصحبت های کمک راهنما امیراقا لذت بردم وانرژی گرفتم
خداقوت به بچهای سایت...
مسافر احسان لژیون ۲۱ دوشنبه 8 مهر 1398 20:13
با تشکر از کمک راهنمای محترم آقای امیر محمدی از سخنان شما آموزش گرفتم.
خداقوت به آقا مصطفی و آقا حسین و تمام خدمتگزاران سایت
مسافر. مسعود عموشاهی.ل یکم دوشنبه 8 مهر 1398 14:57
سلام وخدا قوت خدمت امیر آقا کمک راهنمای خوب که چه قشنگ و خوب توضیح دادند. خداراشکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات