خلاصه گزارش ویلیام وایت ( درمان سیگار ) تاریخ 98/07/09
چهارشنبه 10 مهر 1398 ساعت 14:11 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )

خلاصه عملکرد لژیون ویلیام وایت ( درمان سیگار )

کمک راهنما مسافر رضا

موضوع : وادی اول و تأثیر آن روی من

در طول درمان سیگار یکی از موانعی که سر راه ما قرار می‌گیرد حس‌های منفی است که منیت هم یکی از آن‌ها می‌باشد و ما باید برای درمان سیگار هم شناخت روی این حس‌های منفی داشته باشیم و......خلاصه سخنان استاد

استاد  در ابتدا فرمودند خداوند را شاکرم که توانستم امروز در کنگره حضور پیدا کنم تا آموزش بگیرم و خدمت کنم همان‌گونه که دبیر محترم مسافر آقا حامد فرمودند، دستور جلسه‌ی این هفته وادی اول و تأثیر آن روی من می‌باشد .

استاد در ابتدا جلسه را برای مشارکت گذاشتند :

مسافر رضا حقی : تیتر وادی اول ، با تفکر ساختارها آغاز می‌گردد، بدون تفکر هر چه هست روبه‌زوال می‌رود. قسمت دوم این وادی شاید مربوط به گذشته‌ی من باشد ، چون درگذشته تفکر درست و سالمی نداشتیم و جهت حرکت و مسیر را هم اشتباه می‌رفتیم یعنی برعکس همه ما حرکت می‌کردیم و به خودمان ، خانواده و جامعه آسیب وارد کردیم. ولی خوشبختانه با ورود به کنگره این اتفاق برای ما افتاد که تفکر کنیم و راه درست را انتخاب کنیم ، یعنی هر کاری که در زندگی می‌خواهیم انجام دهیم بافکر و اندیشه باشد که برای پیمودن این راه نیاز به آموزش داریم که در این وادی تمامی این آموزش‌ها به ما  یاد داده می‌شود و خدا را شاکر و سپاسگزارم که در کنگره آموزش گرفتم و این حال خوشی را که دارم مدیون همین آموزش‌های کنگره می‌باشم.

مسافر صالح : قبل از ورودم به کنگره اصلاً هیچ نوع تفکری نمی‌کردم و با ورود به کنگره تازه متوجه شدم که تعریف تفکر چیست. به نظر خودم من فکر می‌کردم که روی تمام‌کارهایی که انجام می‌دهم تفکر می‌کنم و در کنگره تفاوت تفکر و افکار را متوجه شدم و وادی اول یکی از کلیدی‌ترین ابزارهای درمان ما می‌باشد و به من مسافر به‌غیراز درمان برای تمام مراحل زندگی‌ام موثر می‌باشد و من باید این آموزش‌ها را کاربردی کنم تا به آرامش برسم.

مسافر عباس : دستور جلسه‌ی این هفته وادی اول و تأثیر آن روی من است و اولین وادی هست که من مسافر باید با به‌کارگیری این وادی استارت شروع درمان را بزنم . من باید به گذشته‌ی خودم برگردم و ببینم که ازنظر جسمی ، روحی و روانی و ازلحاظ اجتماعی جایگاه من چی و کجا بود هر کاری که می‌خواستم در جامعه انجام بدهم  خیلی از مشکلات سر راه ما قرار می‌گرفت ، ولی با ورود به کنگره60 و با شروع این وادی تفکر کردن را آموختم و تفکر من این است که من قبلاً یک مصرف‌کننده سیگار بودم و باید به درمان برسم چون خود سیگار یک کار ضد ارزشی در جامعه به شمار می‌آید و باید اول خواسته‌ی درمان را داشته باشم تا بتوانم با درمان سیگار به آرامشی که مدنظر کنگره است برسم.

مسافر رضا رئیسیان : ما تمام این روزها با بیدار شدن  از خواب ، اگر تفکر در جهت مثبت کردیم ، مطمئناً روبه‌جلو پیشرفت خواهیم کرد ولی اگر تفکر ما در جهت منفی بود روبه‌زوال و نابودی می‌رویم. چون تفکر یک شروع و یک پایان دارد و تفکر با افکار خیلی تفاوت دارد. تفکر مثل یک‌ذره بین است که فقط روی همان کار متمرکز می‌شود ولی افکار مثل یک پروژکتور می‌ماند که نور را به همه‌جا پخش می‌کند و نمی‌گذارد که ما به نتیجه مطلوب برسیم.اگر به کلمه‌ی ساختار ،فکر و توجه کنیم ، کنگره خودش یک ساختار است چون تمام‌کارها و مسیرهای کنگره را آقای مهندس با تفکر و اندیشه‌ی بالایی که داشتند برای ما طراحی و مهندسی کردند و روزبه‌روز کنگره روبه‌جلو به حرکت خودش ادامه می‌دهد.

مسافر حامد : به نظر من این هم یکی از تفکرات آقای مهندس است که صورت‌مسئله اعتیاد و وادی اول را در ابتدای کار قراردادند . من قبل از ورودم به کنگره همیشه با خودم می‌گفتم که از فردا صبح مصرف نمی‌کنم و یا از فردا سیگار نمی‌کشم  و آقای مهندس با تفکر و اندیشه بالایی که داشتند صورت‌مسئله‌ی اعتیاد و این وادی‌ها را برای ما طراحی کردند و راه را برای ما آسان کردند ولی من قبل از ورودم به کنگره با تفکر کردن همیشه به بن‌بست می‌رسیدم چون آموزش و آگاهی نداشتم و به آگاهی لازم نرسیده بودم و به نظر من وادی اول در کنگره برای من خودش یک‌پایه و ریشه هست  همان‌طور که در وادی آمده است حتی برای خلق شدن و پیدا شدن باید اول تفکر کنیم.

خلاصه سخنان استاد، کمک راهنمای محترم آقای رضا شاهمرادی :

استاد فرمودند : در مورد وادی اول باید بگویم که در درجه‌ی اول تفاوت تفکر و افکار چیست ، ریشه‌ی افکار از حس‌های آلوده مثل : ترس ، منیت و .... منشا می‌گیرد یعنی ما یک سری تصویر برای آینده خودمان در ذهن می‌سازیم و این باعث می‌شود که ترس در ما ایجاد شود. چون بارها گفتیم که ترس هم خودش یک حس می‌باشد و اگر این حس منفی بود اطلاعاتی را هم که به عقل می‌دهد ، کاملاً منفی و اشتباه است. و دیگر این‌که خواسته‌های معقول زیاد می‌باشد ، چون اگر این خواسته‌ها زیاد شد باعث افکارهای منفی می‌شود و انسان باید هم‌زمان دارای یک خواسته‌ی معقول باشد.و البته خواسته مناسب در زمان مناسب باشد. همان‌طور که در دعای کنگره60 توسط نگهبان جلسه می‌فرماید هرکسی خواسته و یا دعایی دارد در ذهن خود متصور نماید تنها یک خواسته و یا یک دعا. والی در مورد تفکر ما باید در کنگره فقط به درمان فکر کنیم مخصوصاً درمان سیگار و بهترین موقع برای درمان طبق فرمایش آقای مهندس دو ماه بعد از سفر ایکس می‌باشد که وارد لژیون سیگار شویم تا بتوانیم به آرامش و تعادل برسیم.

استاد در ادامه فرمودند : اگر ما بخواهیم تفکری در جهت مثبت انجام دهیم ، به‌طور مثال ما در راستای مشکل زندگی خودمان فکر نکنیم و به چیزهایی که مربوط به ما نیست فکر کنیم ، این هم خودش نوعی افکار است ، پس تفکر کردن هم باید برای من وزندگی من سازنده باشد و مشکلی را از من حل کند. بعضی مواقع اگر هدف ما اشتباه بوده ، یعنی ما باید برگردیم و به آن خواسته خودمان نگاه کنیم و ببینیم آیا تفکر کردن در این جهت درست یا اشتباه است. منیت و خودبینی ما ، یک نقطه‌ضعف است که باعث می‌شود هرکسی از ما سوءاستفاده کند ، منیت مثل یک زخم در صور پنهان است ولی بعضی‌اوقات ما فکر می‌کنیم داشتن منیت از کسوت بالایی است و باعث می‌شود که توانایی و آرامش را از انسان بگیرد.

استاد فرمودند : در طول درمان سیگار یکی از موانعی که سر راه ما قرار می‌گیرد حس‌های منفی است که منیت هم یکی از آن‌ها می‌باشد و ما باید برای درمان سیگار هم شناخت روی این حس‌های منفی داشته باشیم و گوش دادن به سی‌دی‌های آقای امین در این جهت خیلی به ما کمک می‌کند. ناگفته نماند یک تعادلی هم باید در این تفکر کردن ما باشد ، یک سری هستند یک کاری که می‌خواهند انجام دهند آن‌قدر تفکر می‌کنند که به وسواس ختم می‌شود و بعضی هم به‌قول‌معروف برای هر کاری دل را به دریا می‌زنند. 


 نگارش،تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

عکس : مسافر حسین

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، لژیون درمان سیگار (ویلیام وایت)،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر سعید صادقی لژیون 2 جمعه 12 مهر 1398 21:52
درود برکمک راهنمای محترم آقای شاهمرادی که واقعا خدمتگزارمخلص کنگره ۶۰میباشد انشاالله بازتاب این عمل سالم درزندگی اوبا برکت باشد
پنجشنبه 11 مهر 1398 23:31
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم آقا رضا
مسافر. مسعود عموشاهی.ل یکم چهارشنبه 10 مهر 1398 22:27
سلام وخدا قوت به تمامی راهنمایان ویلیام مخصوصا آقای محمد نصرکه برای من زحمت می کشند. خداراشکر
علی رحیمی ل 6 چهارشنبه 10 مهر 1398 18:52
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای رضا شاهمرادی
مسافر احسان لژیون ۲۱ چهارشنبه 10 مهر 1398 16:19
با تشکر و خدا قوت با کمک راهنمای محترم آقای رضا شاهمرادی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات