کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 98/07/11
جمعه 12 مهر 1398 ساعت 20:56 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )
پنجشنبه یازدهم شهریور ماه 1398 جلسه دوم از دوره سی و نهم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنمامسافر حسین و نگهبانی مسافر مجید و دبیری مسافر مهدی با دستور جلسه اول وادی اول و تاثیر آن روی من و دستور جلسه دوم تولد هفتمین سال رهائی کمک راهنمای تازه واردین مسافر قاسم رأس ساعت 17 آغاز به کار کرد.
وادی اول، پله اول در کنگره است، تفکر یک حرکت درونی است، فکر آغاز حرکت است. در وادی اول خیلی مطالب ...

خلاصه سخنان استاد:

همانطور که دبیر فرمودند دستور جلسه امروز وادی اول، وادی تفکر و دستور جلسه دوم تولد هفت سالگی آقای قاسم فخاری می باشد.

 ابتدا من سال جدید تحصیلی کنگره ۶۰ را به تمام خانواده کنگره ۶۰ تبریک می‌گویم در وادی اول می‌گوید با تفکر ساختارها آغاز می شوند و بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می رود. وادی اول، پله اول در کنگره است، تفکر یک حرکت درونی است، فکر آغاز حرکت است. در وادی اول خیلی مطالب را هم در نوشتار و سی دی اشاره می شود، که چگونه باید فکر کنیم و به چه چیزهایی باید فکر کنیم و  به چه مطالبی نباید فکر کنیم خوب هر کاری که ما می‌خواهیم انجام بدهیم یک ساختار است، مثلاً مسواک زدن یک ساختار است، نوشتن یک ساختار است ما قبل از آمدن به کنگره اول یک کاری را انجام می دادیم بدون تفکر متوجه هم نمی شدیم و تا آخر بدون فکر پیش می رفتیم و نمی‌دانستیم چه کار کنیم خوب  این یک تفکری است ۲۰ تا ۲۱ ساله که ما را با محبت و عشق عقل و ایمان آشنا می کند، برای روش درمان دی اس تی شاید هزاران سال بود که تلاش می کردند و برای درمان اعتیاد هیچ راهی پیدا نشد به جز کنگره ۶۰، اما تفکر کردن برای هر کسی فرق دارد کسی که می‌خواهد وارد کنگره شود یک تفکری دارد، به قوانین احترام بگذارد. در وادی اول در سفر دوم جور دیگر باید تفکر کند باید جهان‌بینی خودش را در کنگره بالا ببرد و تفکرش روی خدمت بگذارد تا آنچه به دست آورده رو به زوال نرود، ما در کنگره الان صاحب خیلی چیزها هستیم همین سالنی که درونش جمعیت حاضر هستند، خدمتگزارانی که مشغول خدمت هستند همه با تفکر شروع به حرکت کرده اند. من فکر کردم اگر واقعاً آقایان علی خدامی، سید مهدی حسینی، آقای جمال کبیر رضایی و خانم سودابه کبیر رضایی و... نبودند الان ما کجا بودیم؟ اگر نبودند خدمتگزارانی که این پرچم را بالا نگه داشتند و علم کنگره را ارتقا داده اند و الان چه وضعیتی به وجود می‌آمد.

آقای مهندس فرمودند که باید قدردان زحمات مرزبانها، ایجنت و راهنماها باشیم ما چهار جشن داریم و ما باید قدردان این عزیزان باشیم که اجازه می‌دهند با یک پاکت از آنها قدردانی کنیم هفته آینده هفته ایجنت، مرزبان  اسیستانت است من به همه مرزبانان جدید تبریک می‌گویم، این هم یک تفکر است و اگر هفته آینده این تفکر را عملی نکنیم این ساختار رو به زوال می‌رود. اگر از این جایگاه‌ها قدردانی نکنیم این ساختار رو به زوال می‌رود.


دستور جلسه دوم تولد هفتمین سال رهایی قاسم عزیز که برای من خاطرات گذشته را به یاد می‌آورد آقای قاسم الان در سمت راهنمای تازه واردین خدمت می کند و چند وقت پیش هم ایجنت شعبه بودند که همتون از خدمت‌های ایشان آگاهی دارید جا دارد که اینجا یادی کنیم از آقای شاپور راهنمای اول آقای قاسم که در لژیون ایشان بودند و بعد آمدند در لژیون بنده وقتی هم آمدند خیلی خوب سفر کردند و رهاییشان را گرفتند و خدمتشون را در قسمت های مختلف ادامه دادند در مرزبانی بودند و ایجنت بودند و در قسمت اوتی و جاهای مختلف خدمت کردند. یک مسئله ای که باید بگویم آقای قاسم نترس بود و ضلع مقابل تفکر، ترس است آقا قاسم از اون بچه هایی بود که نترس بودند و این نترس بودنش باعث می‌شد که در عناوین خدمتی پیش قدم باشد امیدوارم که مدارج عالی را طی کنند. به راهنمای هم سفرشون خانم کبرا و خانم ناهید تبریک می‌گویم در راس به آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان و به همه شما عزیزان که امروز در این جشن حضور دارید تبریک می‌گویم از اینکه به صحبت هایم گوش دادید از همه شما سپاسگزارم.

اعلام سفر کمک راهنمای تازه‌واردین مسافر قاسم

سلام دوستان قاسم هستم یک مسافر: آخرین آنتی ایکس تریاک و شیره، یازده سال تخریب داشتم، روش درمان دی‌اس‌تی، داروی درمان اپیوم، ۱۱ ماه سفر کردم به استادی کمک راهنمای خوبم آقای حسین الوانی، رهایی از بند اعتیاد ۷ سال در ادامه سفر نیکوتین به استادی آقای علیرضا رضازاده سفر کردم رهایی از بند نیکوتین ۴ سال.

آرزوی کمک راهنمای تازه واردین مسافر قاسم
از خداوند می‌خواهم که جهان‌بینی کنگره ۶۰ به بیرون از کنگره هم منتقل بشود و حس بقیه مردم هم مانند ما شود.
آرزوی همسفر خانم وجیهه
آرزو می‌کنم همسفرهایی که تنها به کنگره می‌آیند مسافرشان هم بتواند به کنگره بیاید.خلاصه سخنان کمک راهنمای تازه واردین مسافر قاسم

سلام دوستان قاسم هستم یک مسافر: اول خداوند را شکر می کنم، شکر ما کنگره‌ای‌ها باید خیلی بیشتر از افراد بیرون باشد؛ خدا را شکر که هستم که در کنگره باشم و معتقدم که اگر در کنگره هستم به آن نیاز دارم و مطمئن هستم در هرمرحله خدمتی که بودم نیاز قاسم بوده است.

ما در جشن تولد می نشینیم که یادمان نرود و یک بازنگری باشد از قبل که قاسم روز اول چه حالی داشت؟ هم در نشئگی چرت میزد، هم توی خماری، آنقدر مصرفم بالا رفته بود که در هر دو حالت حالم بد بوده است و همچنین فکر می کنم جشن تولد برای تازه واردها‌ست، ببینند که شخصی که ۷ سال رهایی دارد شعار نیست و می شود رها شد، می شود درمان شد و می توان دفتر اعتیاد را بست. نمونه این صحبت قاسم می‌باشد قاسمی که خیلی تخریب داشت و در کنار تریاک و شیره که اعلام می‌کند خیلی مواد دیگر هم مصرف می‌کرد  تازه واردین مطمئن باشند که می شود. تازه واردین بدانند که درمان اتفاق می‌افتد و کافیست که خواسته درمان داشته باشند، من قاسم زمانی که در جلسه تازه‌واردین نشستم، چنان مجذوب به صحبت‌های راهنمای آن موقع آقای نادعلیان شدم که حق مطلب را گرفتم، چون صورت مسئله اعتیاد را توضیح دادند و از جسم برایم گفتند و یک بررسی که روی خودم کردم دیدم واقعیت همین است. ماندم و دیدم در همان ماه اول اتفاق های خوبی افتاد، نه تنها برای خودم بلکه برای خانواده‌ هودم تغییر را دیدم.

از آن افرادی بودم که شبها نشئگی نمی‌گذاشت بخوابم، صبح ها تلافی می کردم روزها بد اخلاق بودم ولی در ماه‌های اول آن اتفاق خوب افتاد و به رهایی رسیدم تازه واردین عزیز بدانند که این اتفاق می‌افتد فقط کافیست خواسته داشته باشند.

در آخر تشکر می کنم از تمام افرادی که کمک کردند تا مشکل قاسم حل بشود، از کمک راهنمای محترم خودم و کمک راهنمای همسفرم و از همسفرم تشکر میکنم که اگر خدمتی قاسم انجام می‌دهد، تمامش از زحمت‌های همسفرها می باشد. از همه ممنونم و در راس از آقای مهندس تشکر می‌کنم.

خلاصه سخنان کمک راهنمای همسفر خانم ناهید

سلام دوستان ناهید هستم یک همسفر: تبریک می‌گویم به همسفر عزیز خانم وجیهه و به مسافر ایشان آقا قاسم و راهنمای گرامی ایشان آقای حسین الوانی و به ایجنت و اسیستانت و در راس به آقای مهندس تبریک می‌گویم. کسانی که به کنگره ورود پیدا می‌کنند سه دسته هستند، گروه اول: چند روزی می آیند و قطع می شوند، گروه دوم: کسانی که به رهایی می‌رسند و در سفر دوم کار مثبتی انجام نمی‌دهند و جهان‌بینی کار نمی‌کنند، گروه سوم: کسانی که می مانند و خدمت می کنند و بعضی ها به جایگاه کمک راهنمایی می رسند همسفر خانم وجیهه آنقدر خواسته قوی داشتند و همیشه با انرژی و جهان بینی زیاد کار می‌کردند که امسال در آزمون کمک راهنمایی قبول شدند به ایشان تبریک می گویم به راهنمای سفر اولشان خانم کبری عزیز تبریک می‌گویم.

خلاصه سخنان همسفر وجیهه

سلام دوستان من وجیهه هستم یک همسفر: وقتی آقا قاسم به کنگره آمدند من از ایشان شاکی بودم، ولی وقتی به کنگره آمدم و با حرمت ها آشنا شدم، دیدم که ایشان روی خط و مرز خودشان هستند و موقعی که وارد سفر دوم شدند، من اول راه بودم و درست حرکت نمی کردم تا فهمیدم که مقصر خودم هستم و راهنمایم به من گفتند در سفر اول کنار مسافرت بودی ولی الان در مقابل ایشان هستی، از خانم داوودی تشکر می کنم خیلی به من آموزش دادند و خدمت در نشریات را به من واگذار کردند، در سفر اول خانم کبری عزیز خیلی به من کمک کردند از ایشان تشکر می کنم.

از مسافرم بسیار تشکر می کنم چون خدمتگزار خوبی برای کنگره هستند و ایشان برای کنگره واقعاً از جان مایه می گذارند، از پسر خوبم علیرضا تشکر می کنم، از کمک راهنمای مسافرم آقای حسین الوانی تشکر می کنم که واقعاً رهجوی خوبی پرورش دادند، از خانم آنی بزرگوار و خانم کبری عزیز و اسیستانت محترم خانم داوودی و تمام هم لژیونی‌هایم تشکر می کنم، همچنین از ایجنت محترم کمک راهنما آقای هویدا و تمام مرزبانان جدید و قدیم  تشکر می کنم و از همه شما که در جشن ما شرکت کردید تشکر می کنم.
عکاس: مسافر حسین لژیون ۱۱
نگارش: مسافر کریم و مسافر حسن
تایپ: مسافر احسان و مسافر حسین
ویرایش: مسافر احسان
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علی نادعلیان یکشنبه 14 مهر 1398 22:12
فرخنده باد این جشن باشکوه مبارک باد برشما
قاسم عزیز شرمنده ام از اینکه به دلایلی که خودتان میدانید نتوانستم دراین جشن باشکوه شرکت کنم اما خدارا شکر که این امکان فراهم است که حداقل بتوانم از این طریق ارادت خودم را نسبت به شما دوست عزیز وخدمتگزار واقعی کنگره ابراز بدارم وفرارسیدن هفتمین سال رهایی وازادیت را به شما وخانواده محترمتان تبریک وشاد باش بگویم وبابت همه خدماتی که انجام دادید مخصوصا دورهای متوالی در جایگاه ایجنت تشکر وقدر دانی بنمایم
به راهنمای بسیار عزیز ودوست داشتنیتان که بنده به شخصه ارادت خاصی خدمتشان دارم جناب اقای حسین الوانی تبریک میگویم وبرای همه شما خوبان ارزوی سربلندی مینمایم به زحمتکشان وخدمتگزاران سایت هم خداقوت میگویم
مسافر حمیدرضا لژیون۱۶ یکشنبه 14 مهر 1398 17:35
تبریک به آقای فخاری که با عشقی که در رفتارشون هست خیلیا رو عاشق کنگره کردند .
همسفرزهره لژیون۶سلمان یکشنبه 14 مهر 1398 08:47
به آقای فخاری تبریک میگم وبه همسفر خانم وجیهه هم تبریک میگم.همیشه موفق باشید.
مسافر احسان لژیون ۲۱ یکشنبه 14 مهر 1398 07:10
تبریک و شادباش فراوان به آقا قاسم و همسفرشان و راهنمایان بزرگوارشان.
مسافر. مسعود عموشاهی.ل یکم شنبه 13 مهر 1398 16:11
سلام خدمت سه عزیز وزحمتکش در جایگاه وعرض خدا قوت واستاد ومطالب ایشان آموزش گرفتم. خداراشکر
مهدی اقاخانی جمعه 12 مهر 1398 21:18
سلام خداقوت خدمت آقا قاسم وراهنمای محترمشان انشاله درجایگاه های بالاتر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic