مصاحبه با عضو لژیون سردار نمایندگی سلمان فارسی
شنبه 13 مهر 1398 ساعت 16:09 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
مصاحبه با کمک راهنمای محترم همسفر سرکار خانم نگین عضو لژیون سردار


ما یاد گرفتیم در بخشش بدون توقع و  بدون چشم داشت قسمتی از دارایی مان را ببخشیم و بدانیم بخشیدن به منزله از دست دادن نیست به منزله این است که آن قسمتی از دارایی ام را که بخشیدم درکائنات صاحب آن دارایی هستم چون ناخودآگاه شما می بینید آن به شما برمی گردد...

1. سلام لطفا طبق رسم کنگره خودتان را معرفی کنید؟

سلام دوستان نگین هستم یک همسفر. آخرین آنتی ایکس مصرفی مسافرم متادون ۱۶ ماه به روش دی اس تی همراه با داروی اپیوم به راهنمایی آقای کامران و راهنمایی عزیزم خانم مرجان سفر کردیم. ۹سال و ۹ماه و چند روز است که آزاد و رها هستیم.

 

2.  هدف از ایجاد و فعالیت لژیون سردار چیست؟

آقای مهندس در سال ۹۲ تصمیم گرفتند لژیون مالی تشکیل بدهند و هدفشان این بود که اعضایی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند در جهت کمک به زمین مبالغی را اهدا کنند و در جهت استقلال بیشتر کنگره بود. اعضای لژیون وظیفه دارند مبالغ را در سال پرداخت کنند و یکی از مهم ترین وظایف این اعضا تشویق و ترغیب دیگران برای پیوستن به این لژیون می باشد تا در جهت اهداف لژیون حرکت کنند.

 

3. نقش لژیون سردار در پیشبرد اهداف کنگره و آکادمی به چه صورت است؟

زمانی که از نظر پایه های مالی استحکام پیدا کنیم بهتر اهداف کنگره تحقق پیدا می کند و حرکت در جهت اهداف کنگره صورت می گیرد. آقای مهندس فرمودند: ما زمانی که بر روی پاهای خودمان بایستیم و برای خودمان برنامه ریزی کنیم بهتر می توانیم اهدافمان را تحقق دهیم. زمانی که لژیون مالی را تشکیل دادیم پایه های مالی کنگره مستحکم تر شد و توانستیم شعبه های بیشتری را راه اندازی کنیم و این باعث شد درست تر و دقیق تر قدم های بزرگی را برداریم و ان شاا... بتوانیم با برنامه ریزی دقیق تر و کمک همه ی افراد کنگره۶۰ و شرکت همه ی افراد در لژیون سردار در جهت احداث آکادمی قدم های بزرگ تری را برداریم.

 

4. چگونگی عضویت در لژیون سردار را بفرمائید؟

من در طول سال هایی که در کنگره حضور داشتم همیشه مبالغی را برای کمک به زمین پس انداز می کردم و فکر می کردم یکی از مهمترین وظیفه ام این است که مبلغی هر چند ناچیز به کنگره کمک کنم و البته این بهای خدمتی است که کنگره به من در جهت رهایی و آرامش خود و خانواده ام است. همیشه علاقمند بودم که وارد لژیون مالی بشوم و در این جهت تلاش کردم و طبق وادی پنجم شروع به پس انداز کردم و نقش مسافرم بسیار پررنگ بود و سال گذشته که تصمیم گرفتم به لژیون سردار بپیوندم بسیار به من کمک کردند و اذن صادر شد تا وارد لژیون سردار بشوم. با عضویت اتفاقات خوبی برای من پیش آمد، یکی از اتفاقات خوب در سال گذشته برای من عضویت در لژیون سردار بود. اگر این افتخار نصیبم شد که وارد لژیون سردار شدم به دلیل آموزش هایی بود که در کنگره گرفتم و فکر می کنم خیلی کار مهمی نکردم که عضو لژیون سردار شدم و جزء وظایفم بوده و برای آموزش هایی که کنگره به من داده بود و زمان آن رسیده بود که من در جهت آموزش ها حرکت کنم. اوایل فکر می کردم سخت باشد چون شخصا پس انداز کردن را تا قبل از ورودم به کنگره یاد نگرفته بودم و آگاهی نداشتم که اینقدر پایه های مالی برای زندگی انسان ها اهمیت دارد. زمانی که در کنگره با این مسائل آشنا شدم متوجه شدم حرکت در این مسیر باعث می شود راه برایمان باز شود و به هدفی که مدنظرمان است هدایت شویم.

 

5. با توجه به اینکه درمان اعتیاد در کنگره۶۰ کاملا رایگان است، بهای خدماتی که در کنگره ادائه می شود چیست؟

مفهوم و معنی رایگان کاملا باز نشده است. ما باید در مقابل این خدماتی که دریافت می کنیم بهای ان را پرداخت کنیم. کنگره هیچ توقعی از ما در مقابل این آموزش ها و کمک ها ندارد اما این یک طرف قضیه است. اگر با دید خودمان به این موضوع نگاه کنیم کاری که کنگره برای ما انجام داده است بسیار اهمت دارد. اگر انسانی با وجدان و آگاه و دانا باشد بهای این خدمات را پرداخت می کند. زمانی ما خانواده های مصرف کنندگان در ماه هزینه های زیادی برای ترک یا درمان یا خرید مواد پرداخت می کردیم ولی وقتی به کنگره آمدیم این هزینه ها حذف شد و دچار حقه فراموشی شدیم که زمانی چه هزینه های گزافی پرداخت می کردیم. هزینه رهایی یک نفر در کنگره، ۱۶ میلیون تومان است و گاهی حتی بیشتر. اگر هزینه ای پرداخت نکنیم ما فقط گیرنده هستیم و کنگره فقط دهنده است در صورتی که من فکر می کنم پرداخت بهای کنگره قسمتی از درمان است و ما صور آشکار و پنهان داریم، صور پنهان زمانی که ما قدردان هستیم و بهای خدمات رایگان که به ما داده شده هستیم اتفاق های بسیار خوبی در صور پنهان ما شکل می گیرد. با این جمله که "کنگره خدماتش رایگان است پس هیچ پولی پرداخت نکنیم یا با شرکت کردن در بحث مالی بگوییم کنگره پولی شده است" مخالف هستم چون اصلا اینطور نیست و ما موظف هستیم در مقابل خدماتی که دریافت کردیم بهای آن را بپردازیم.

به خاطر این که هیچ چیز در هستی بدون هزینه به دست نمی آید و ما این را در کنگره آموختیم که اگر چیزی را بدون پرداخت هزینه به دست آوردیم، خیلی آسان از دست می دهیم و این قانون کائنات است. آقای مهندس فرمودند: حساب شما با کنگره صفر است ولی خوب می دانیم کنگره برای ما کارهای بزرگی انجام داده، خانواده های زیادی را نجات داده و انسان های بسیاری را احیاء کرده است، بنابراین حساب ما با کنگره صفرنمی شود و با هیچ مبلغی قابل جبران نیست.

 

6. برای عضویت و تداوم خدمت در لژیون سردار چه فاکتورهایی مورد نیاز است؟

مهم ترین فاکتورهایی که برای عضویت در لژیون سردار وجود دارد این است که به دانایی کامل در موضوع بخشش رسیده باشد و بداند چرا بخشش انجام می دهد. اگر صرفا به حرف باشد که بگوید من می بخشم ولی معنا و مفهوم بخشش برایش روشن نباشد در ادامه این کار حس خوبی دریافت نمی کند و ماندگار نمی شود یا ممکن است یک بار این کار را انجام دهد حس خوبی دریافت نکند، چون معنی بخشش در صور پنهان برایش مشخص نشده است دیگر این کار را ادامه نمی دهد و یک بار تجربه ی عضویت دارد.

در کنگره آموختیم هر قدمی که برداریم علتش را می دانیم و صورت مسئله برای ما مشخص و واضح است. وقتی نماز، روزه و... انجام می دهیم علت آن را می دانیم بنابراین وقتی علت بخشش را بدانیم مطمئنا عضویت در لژیون سردار هم تداوم و هم حس خوبی دارد. زمانی من خیلی خوب آموزش دیده ام و در جهت انجام آموزش ها حرکت کردم که مراحل تغییر و تبدیل و ترخیص در من اتفاق افتاده باشد. یعنی خیلی وقت ها را بر زبان بیان می کنم ولی در عمل نمی توانم موضوع را انجام دهم چون موضوع درون من نهادینه نشده است، بنابراین فاکتورهای مورد نیاز ضروری دانش و آگاهی است. وقتی دانش و آگاهی نسبت به یک موضوعی پیدا کنم در افزایش دانایی من تاثیر بسزایی دارد و در نهایت کنار این فاکتورها تزکیه و پالایش است که حس های مرا تبدیل به حس های خالص می کند چون حس قوی مدنظر است و اگر حس باز شد می توان خیلی موضوعات را درک کرد و حرکت کرد.

 

7. نقش همسفران در توانمندی لژیون سردار چیست؟

من همیشه در لژیون به رهجویانم می گویم: همسفر سکان دار کشتی است و نقش همسفر در خانواده اهمیت دارد تا جایی که همسفر کشتی را هدایت می کند. در خانواده همسر نقش مدیریت داخلی خانه را برعهده دارد.

زمانی که من همسفر پله های وادی پنجم که همان پس اندازکردن است را خوب رعایت کنم و با حس خوب این کار را انجام دهم، توانمند عمل کنم، تلاش کنم مسافرم تشویق می شود تا در لژیون سردار حضور پیدا کند و اینجا مسافر و همسفر در کنار همدیگر در لژیون سردار حضور پیدا می کنند و این کار باعث می شود تعداد افراد لژیون سردار بیشتر شود.

حضور در لژیون و عملکرد نتیجه ی عملکرد سالم را نشان می دهد. عضویت در لژیون سردار مستلزم این نیست تا فرد وضع مالی خیلی خوبی داشته باشد چون عضویت در لژیون، نیازمند هوشمندی و برنامه ریزی دقیق است و خواسته درونی فرد را همراه برنامه ریزی صحیح و پس انداز صحیح می طلبد. حضور پررنگ همسفران تاثیر زیادی در مسافران دارد و همیشه اعتقاد داشتیم بخش خانواده آموزش هایی می بیند تا کمک به حرکت صحیح مسافر کند. آقای مهندس فرمودند: همسفر فقط تاثیرگذار است و هیچ وقت نمی تواند مسافر را مجبور به کاری کند فقط می تواند با عملکرد صحیحش تاثیرات مثبتی ایجاد کند و حضور در لژیون سردار تاثیرگذاری مثبت را صد در صد می تواند داشته باشد.

 

8. بهترین عامل جذب افراد در لژیون سردار را بفرمائید؟ 

زمانی که من نگین بدانم برا چه بخشش می کنم و هدف از این که قسمتی از دارایی خودم را برای مسئله مهمی می بخشم عامل جذب است. ما یاد گرفتیم در بخشش بدون توقع و  بدون چشم داشت قسمتی از دارایی مان را ببخشیم و بدانیم بخشیدن به منزله از دست دادن نیست به منزله این که آن قسمتی از دارایی ام را که بخشیدم درکائنات صاحب آن دارایی هستم چون ناخودآگاه شما می بینید آن به شما برمی گردد و این قانون ثابتی است. شخصا بارها تجربه کردم هر زمانی که مبلغ ناچیزی به کنگره پرداختم آن مبلغ به من برگشت شده است البته نه به این معنی که با این تفکر به لژیون سردار وارد شدم.

بعضی اوقات اتفاق هایی می افتد که مسئله به این شکل دیده نمی شود یعنی اینقدر بازپرداخت بدهی دارم که شاید به این مدل خودش را نشان ندهد. نکته مهم این است که وقتی من در لژیون سردار هستم اگر این موضوع برای من باز شده باشد حس و حالم خوب است و آرامش دارم و زمانی که سایر افراد این حس مرا می بینند و آرامش درون مرا درک می کنند و ببنند متوجه شوند کمک زیادی می کند و تاثیر دارد تا دیگران جذب این موضوع بشوند. یکی از وظایف لژیون سردار این است که دیگران را جذب کنند اما نه با زبان  دیگران را دعوت کنند بلکه با عمل سالم و حس سالم و آرامش و درمیان گذاشتن حسی که در لژیون دریافت می کنند باعث جذابیت شوند و در نهایت موضوع زمانی تحقق پیدا می کند که اگر مالی دارم و می بخشم قرار نیست مال را از دست بدهم بلکه آن مال را تبدیل می کنم و به نحو احسن از آن استفاده می کنم.

 

9. همان طور که می دانید همیشه هنگام خدمت در لژیون مالی ترسی هایی از جانب حقه نفس بر ما غلبه می کنند. به نظر شما راه مقابله با این ترس ها چیست؟

ما می دانیم یکسری از ترس ها بازدارنده و یکسری نگه دارنده هستند. در اضلاع مثلث جهالت وقتی می خواهیم ترس را تعریف کنیم منشا آن ناشناخته ها   است. ترسی که منشا آن را ندانیم خود به خود باید از بین برود. کلمه بخشش را تعرف کنیم؛ من خیلی وقت ها به خداوند می گویم می بخشم تا به من برگردانی درصورتی که نباید همان زمان به تو برگردد یا نباید در قالب مال به تو برگردد. وقتی می بخشی زمان می برد تا موضوع اتفاق بیفتد، شاید جواب بخشش تو باز شدن یک گره باشد بنابراین اینطور نیست که همیشه مالی را ببخشی و در قبالش مالی دریافت کنی و در کائنات این موضوع را قبول داریم. وقتی مالی را با ایمان کامل ببخشم از دست من نمی رود، من صاحب و دارایی ام در عالم کائنات است، این مال قرار است دوباره به من برگردد. این جمله را از بزرگان کنگره داریم "اگر می خواهید مالتان را از این حیات به حیات بعدی انتقال دهید باید مالتان را تبدیل کنید" یعنی مال را در عمل سالم استفاده کنیم. وقتی مالمان را در عمل سالم استفاده کنیم خیالمان راحت می شود و ایمان کامل داریم که مالمان در حیات بعدی منتقل می شود و به شکل های مختلف خودش را نشان می دهد.

من زمانی که وارد لژیون سردار شدم نمی توانم بگویم مالم به من برگشت شد چون مال بزرگ تری به من برگشت که در مورد صور پنهانم بود. من سال ها در مورد یک گره درونی ام تلاش می کردم ولی نتیجه ای حاصل نمی شد ولی وقتی به لژیون سردار ورود پیدا کردم نتیجه گرفتم و خداروشکر توانستم منشا گره را پیدا کنم. در کنگره این تجربه را دارم که مالی را که می بخشم چندین برابر به شکل های مختلف به من برمی گردد یا آن مال برکت پیدا می کند، مال همان مال است اما از آن استفاده و بهره می برم. برای از بین بردن ترس، ترس از دست دادن مال را دارم یا ترس از اینکه در زندگی کم بیاورم و این نیاز به ایمان کامل و قوی دارد و بدانم قوانین جهان هستی ثابت و غیرقابل تغییر است و همیشه این قوانین ثابت است. قرار است که وقتی مالی را می بخشم و در عمل سالم از آن استفاده می کنم اتفاق خوبی برایم بیفتد.

آدم ها در صحبت هایشان می گویند: آدم ها را ببخشیم

شاید در حال آن ها تاثیری نداشته باشد اما من به آرامش می رسم و به حال خوش می رسم و دقیقا این اتفاق در بخشیدن مال هم اتفاق می افتد. فکر می کنم اکثر بچه های لژیون سردار این تجربه را دارند که یک وقت هایی در زندگی دچار مشکلات مالی می شوند و ناخودآگاه مالی از جایی که انتظارش را نداریم و زمان برگشت این مال نبوده است، به ما برمی گردد. شخصا این اتفاق برای من افتاد زمانی که برای موقعیت مالی ام مشکلی پیش آمد در مدت کوتاهی مالی دریافت کردم که باعث شگفتی و تعجب من شد و این نشان دهنده معجزه هایی است که در کنگره اتفاق می افتد. بنابراین با تبدیل مال بهتربن استفاده را از آن می کنیم.

 

10. تاثیر و بازتاب عضویت در لژیون سردار در آموزش و زندگی تان را بفرمائید؟

فکر می کنم همان طور که برای مسافران درمان سیگار مکمل درمان اعتیاد است، عضویت در لژیون سردار هم قسمتی از درمان ما است. من شخصا درون خود دیدم که خیلی وقت ها گره هایی درونم بود که دسترسی به آن ها نداشتم و در لایه های زیرین قرار گرفته و هر چه تلاش می کردم گره ها باز نمی شد و منشا گره ها مشخص نبود اما با حضور در لژیون سردار روند درمانم تسریع پیدا کرد و خیلی از گره هایی که به آن دسترسی نداشتم و خیلی اتفاق هایی که نمی دانستم از کدام اضلاع شخصیتم است و صورت مسئله اش را نمی دانستم برایم باز شد و به من کمک کرد و باعث آگاهی در صور پنهان و حتی تطابق صور پنهان و آشکار شد. زمانی که من نسبت به صور پنهانم آگاهی پیدا کنم و تلاش برای درمان خودم کنم مسلما در روابطم با دیگران و زندگی شخصی ام تاثیرگذار است و ما همه این موضوع را خوب یاد گرفتیم که آقای امین فرموند: زمانی که منشا موضوعی را پیدا کردید ۵۰ درصد قضیه را حل کردید. در لژیون سردار۵۰ درصد قضیه برایم روشن شد و ان شاا...  ۵۰ درصد دیگر مربوط به حرکت خودم است تا به صورت کامل انجام دهم.

 

11. مهمترین پیامی که می توانید به عنوان عضوی از لژیون سردار برای همسفران داشته باشید را بفرمائید؟

اگر بخواهم بگویم چه حس و حالی درلژیون سردار وجود دارد مثل این است که به شما بگویم گلی خوشبو است و شما تا زمانی که آن گل را بو نکنید متوجه خوش بو بودن آن نمی شوید و لذت نمی برید. ورود به لژیون سردار نیاز به وضعیت مالی خوبی ندارد و نیاز به مفهوم واقعی دانش و آگاهی و بخشش همراه با برنامه ریزی و پس انداز صحیح دارد. من آدم ثروتمندی نیستم که توانستم در لژیون سردار عضو شوم و از سال ۹۲ که لژیون سردار تشکیل شد برای من زمان سپری شد تا بتوانم آموزش ها را درونم نهادینه کنم و وارد لژیون سردار بشوم.

مهم ترین پیام برای همسفران:  اگر می خواهید روند درمانتان تسریع پیدا کند این وظیفه ای که برعهده یتان است را به صورت کامل انجام دهید چون حضور در لژیون سردار وظیفه ی هر کدام از ما همسفرانی است که از زندگی قطع امید کردیم و فکر می کردیم همه چیز تمام شده است و هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم!! اما با روش درمانی آقای مهندس احیاء شدیم بنابراین با نیت و خواسته درونی در این جهت قدم محکم برداریم.

 

با سپاس و احترام از خانم نگین کمک راهنمای محترم

تایپ: همسفر ساناز

تهیه گزارش: کمک راهنمای محترم همسفر لیلا

انتشار: مسافر رضا لژیون 21 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: لژیون سردار، مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محبوبه دوشنبه 22 مهر 1398 02:22
بله بخشیدن دارایی زیاد نمیخواهد دانایی زیاد میخواهد که بداند برای چه می بخشد اگر می بخشد تا عوض آنرا دریافت کند زهی خیال باطل.ولی اگر می بخشد تا گره از کار کسی باز کند خوشا به چنین سعادتی.ممنون از خانم نگین عزیز و زحمتکشان سایت شعبه سلمان فارسی دست مریزاد
همسفرزهره لژیون۶سلمان چهارشنبه 17 مهر 1398 23:07
خانم لیلاسوالات بسیارعالی بود به خانم نگین خداقوت میگم بسیارعالی پاسخ دادیدآموزش گرفتم واقعابخشیدن پول زیادنمی خواهددل بزرگ می خواهد امیدوارم این دل بزرگ را همه پیداکنند .
مهدی فروهر ل ۱۵ دوشنبه 15 مهر 1398 20:55
سلام و عرض ادب خدمت سرکار خانم نگین . از فرمایشات پربارتون در این مصاحبه و همچنین در لژیون سردار بهره میبرم . ارزوی توفیق روز افزون. یه عرض خداقوت هم خدمت سرکار خانم لیلا دارم .
همسفر ساناز لژیون ۱۶ دوشنبه 15 مهر 1398 19:55
با سلام و خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم نگین عزیز که واقعا زیبا صحبت کردند بسیار از شما آموختم
خداقوت به کمک راهنما خانم لیلا عزیز
خدافوت به مسافر رضا
علی رحیمی ل 6 دوشنبه 15 مهر 1398 08:04
تشکر از خدمت گزاران لژیون سردار که باآموزشهایی که گرفته اند از ضلع ترس گذشته اند واز مال خود به اهداف کنگره کمک کرده اند
خداقوت خدمتگزاران سایت
مسافر. مسعود عموشاهی.ل یکم یکشنبه 14 مهر 1398 09:33
سلام خدمت کمک راهنما خانم نگین ‌تبریک خدمت ایشان ‌مسافر ایشان که توانستن بخشش وگذشت را با عشق جان دل به اجراء در آورند. خداراشکر
مسافر رضا رئیسیان یکشنبه 14 مهر 1398 08:54
تبریک به کمک راهنمای محترم خانم نگین
مصاحبه زیبا و آموزنده ای بود.
خداقوت به کمک راهنمای محترم خانم لیلا و همسفر خانم ساناز و سایت قسمت همسفران که این مصاحبه زیبا را تهیه کردند.
Rouhani. Zahra یکشنبه 14 مهر 1398 07:06
سپاس و خداقوت به همه عزیزان و مرسی از خانم نگین بابت گفته های ناب شون
مسافر احسان لژیون ۲۱ یکشنبه 14 مهر 1398 06:42
با تشکر از کمک راهنمای محترم همسفر خانم ندا بسیار زیبا و آموزنده در مورد لژیون سردار صحبت کردید، خیلی لذت بردم.
و تشکر از کمک راهنمای محترم همسفر خانم لیلا بابت تهیه این گزارش و همچنین همسفر خانم ساناز برای تایپ این مصاحبه.
همسفر محدثه شنبه 13 مهر 1398 22:25
خیلی خوبه که اعضای سردار به اون حد درک و فهم رسیدند که چه ارزش برزگی داره عضو این لژیون شدن.بی دلیل نبوده قطعا داشتن چنین اسمی.سردار.امیدوارم روزی روزیه من همسفرم بشه سعادت بودن در این لزیون رو
ممنون از مصاحبه زیباتون.خدا قوت
قاسم ل۶ شنبه 13 مهر 1398 20:23
خداقوت خدمت اعضای محترم لژیون سردار امیدوارم من هم روزی بتوانم عضو کوچکی از این لژیون باشم تشکر از آموزشهای گرانبهای شما عزیزان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic