کارگاه آموزشی عمومی (لژیون سردار) پنچ شنبه 1398/07/18
جمعه 19 مهر 1398 ساعت 17:26 | نوشته ‌شده به دست احسان رضایی | ( نظرات )
پنجشنبه هجدهم مهر ماه 1398 جلسه دهم از دور اول کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60، لژیون سردار نمایندگی سلمان فارسی به استادی « مسافر علی » و نگهبانی« کمک راهنما مسافر امیر »  و دبیری کمک راهنما همسفر سرکار خانم افسانه » با دستور جلسه  " گلریزان " رأس ساعت 15:00 آغاز به کار نمود.


آقای مهندس بهترین تفکر را انجام دادند و یک هفته را به عنوان هفته گلریزان نامگذاری کردند و از خود اعضای کنگره هر کسی ...


خلاصه سخنان استاد:
این هفته را به مرزبانان عزیز و ایجنت شعبه تبریک می‌گویم و همچنین به اسیستانت محترم خانم داوودی هم تبریک و خدا قوت عرض می کنم.
دستور جلسه گلریزان در زمان قدیم سنت بود که اگر کسی یک موقعی مشکلی داشت یا پسر و دختری می خواستند ازدواج کنند یا خدای ناخواسته مریضی در خانواده بود یا یک نفر زندان بود می آمدند و ریش‌سفیدان آن محل و معتمدان آن محل می آمدند یک گلریزان برپا می‌کردند و پول می‌گرفتند و مشکل آن شخص را حل می کردند که خیلی کار خوبی بود واقعاً یک سری گرفتاری‌هایی که قابل حل شدن نبود اون معتمدین حل می کردند آقای مهندس هم آمدند بهترین کار را کردند به هر حال یک خانواده دو نفره هم که بخواهد تشکیل بشود اگر پشتیبانی مالی نداشته باشد نمی‌تواند موفق باشد.
آقای مهندس بهترین تفکر را انجام دادند و یک هفته را به عنوان هفته گلریزان نامگذاری کردند و از خود اعضای کنگره هر کسی هر مقداری که دوست دارد کمک می کند سالی یک مرتبه حتی یکسری ها هستند که توانایی مالیشان بیشتر است و خداوند یک گذشته بیشتری به آنها داده و در لژیون سردار شرکت می کنند و یک مبلغی جمع میشود این پول‌ها می شود گذراندن امورات شعبه و گسترش شعبات.
این بی نیاز بودن کنگره روز به روز ستون های کنگره را محکم تر می کند تا برای کسانی که بعد از ما به کنگره می آیند سرپناهی وجود داشته باشد. ما که مصرف‌کننده بودیم این را به خوبی می دانیم که هیچ جایی ما نمی توانستیم به این آرامش برسیم گلریزان یک سنت قدیمی بوده متاسفانه در بیرون خیلی کمرنگ شده ولی در کنگره روز به روز پر رنگ تر و بهتر و بهتر می شود.
من در زمان مصرف یک شب به یک ان‌جی‌او رفتم جلسات در مسجد برگزار می‌شد آن شب قرار بود دو ساعت جلسه باشد ولی بعد از ۲۰ دقیقه به دلیل اینکه شخصی که کلید مسجد دستش بود با هیئت محله هماهنگ نکرده بود؛ ناراحت شدند و ما را بیرون کردند من اون شب خیلی بهم برخورد و ناراحت شدم. ولی خدا را شکر کنگره یک جایی را برای ما رهن کرده یا اجاره و خریداری کرده و اگر ما بخواهیم این مکان و آموزش‌ها ادامه دار باشد و ماندگار، نباید یک پولی را بدهیم و برویم کنار، باید همه اعضایی که توانایی دارند شرکت کنند، یکسری افرادی را که پول دارند را باید راهنمایی کنیم یک سری افراد هستند که حسابگرانه فکر می کند و حسابگرانه به نفع ما نیست. آنهایی که در لژیون سردار می آیند و شرکت می کنند و یک گوشه ای از کنگره کمک می کنند انسانهای زرنگی هستند چرا؟  چون هر مبلغی را ما در کنگره بدهیم خداوند چندین برابرش را به ما می‌دهد انشالله خداوند توان گذشت را به ما بدهد و در آخر به شما که در این لژیون توانستید گذشت کنید و باشید تبریک می گویم.


خلاصه سخنان ایجنت محترم مسافر علیرضا:
 دستور جلسه امروز گلریزان است پشت هر کار آقای مهندس، یک تفکری نهفته است همین جور که استاد عزیز فرمودند گلریزان از زورخانه ها شروع شد قدیم محله ها مثل الان نبود، مردم بیشتر با هم در ارتباط بودند، وقتی کسی در محل دچار مشکل می شد مانند بدهی، تصادف و یا زندان و ... بچه های زورخانه بانی می شدند و یک سری دیگر رو هم از بیرون دعوت می کردند و گلریزان را انجام می دادند به شخصی هم که می‌خواستند کمک کنند اسمش را نمی آورد که با آبروی او بازی نکنند گلریزان ما فرقش با بیرون در این است که ما اینجا به بیماری به نام اعتیاد کمک می کنیم بحث کمک یک نفر نیست، بحث کل جامعه است، خانواده است، کارتون خواب است و اجر این کار خیلی خیلی بالاتر از گلریزان بیرون می باشد.

خلاصه سخنان نگهبان جلسه کمک راهنما مسافر امیر:
در مورد دستور جلسه گلریزان می‌گویم کنگره جمعیت احیای انسانی می باشد وقتی صحبت از انسان می شود یک سری از خصوصیات انسانی برایش تعریف می‌شود که این انسان چه تعریف هایی باید داشته باشد، بخشندگی، گذشت یا صفات خداوند باید در انسان تجلی پیدا کند که تازه به ما بگویند انسان.
وقتی من مملوء از خشم و کینه و نفرت و دروغ هستم اینها نمی شود انسان. وقتی صحبت از انسان می‌شود یعنی قدردانی یعنی سپاسگذاری ما الان آمدیم کنگره وظیفه من هست که در کنگره آموزشی که گرفتیم یا نتیجه‌ای که گرفتیم و به حال خوب رسیدیم را قدردان و سپاسگزار باشم، کسانی که در لژیون سردار حضور دارند یعنی محبت کنگره را درک کردند که می خواهند در جشن گلریزان شرکت کنند.

تعداد مشارکت کننده: ۱۵ نفر             تعداد حاضرین: ۴۷ نفر
عکاس: مسافر حسین
نگارش: کمک راهنما همسفر خانم افسانه
تایپ و ویرایش: مسافر احسان
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: لژیون سردار،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سعید صادقی لژیون 2 پنجشنبه 25 مهر 1398 07:21
درود خداوند بر خدمتگزاران لژیون سردار که با قدمهای استوار به طرف خداوند حرکت میکنند و انشاالله خداوند به زندگی آنها خیر وبرکت بدهد
مسافر حمیدرضا لژیون۱۶ سه شنبه 23 مهر 1398 17:20
✌✌
همسفر ملیحه لژیون 19 دوشنبه 22 مهر 1398 19:37
سلام وخسته نباشید به همه اعضای لژیون سردار برایتان مالی باعزت قدمهای استوار پایداری وسربلندی از درگاه خداوند خواستارم .خدا قوت....
مهدی فروهر ل ۱۵ شنبه 20 مهر 1398 17:17
سلام و عرض تبریک به استاد جلسه اقای یزدانی که از فرمایشات دلنشین و تاثیرگذارشون لذت بردم.حقیقتا بنده هر ماه لحظه شماری میکنم که پیامک روی گوشی م فرستاده بشه و با حضور در لژیون سهمیه حال خوشم را دریافت کنم . امید دارم که امسال با جذب اعضای بیشتری به این لژیون ، گلریزان متفاوتی داشته باشیم .
همسفر ساناز شعبه سلمان فارسی شنبه 20 مهر 1398 11:50
خداقوت و سپاس به مسافران و همسفران در لژیون سردار که واقعا به شناخت عمیقی در مسئله بخشش رسیده اند ان شاا..
پیروز و سلامت باشید.
خداقوت به خدمتگزاران سایت
مسافرمحمدبهرامی.سلمان فارسی شنبه 20 مهر 1398 09:34
باسلام.برای من تجربه خوبی بود برای اولین بار در لژیون سردار به صورت میهمان شرکت کردم.از خداوند خواستم که به من هم
کمک کند تا به تمکن مالی برسم و در جمع
این دوستان قرار گیرم.انشاالله بتوانم این تاثیر را به عنوان یک کمک راهنما در لژیون انعکاس بدهم.
همسفرمریم ل۲۴ شنبه 20 مهر 1398 00:27
خداقوت خدمت همه عزیزان
مسافر مجید لژیون ششم جمعه 19 مهر 1398 22:14
خداوند بخشنده است بخشندگان را دوست دارد.من در این جلسه میهمان بودم و بسیار انرژی گرفتم امیدوارم من نیز بتوانم خیلی زود در کنار و همپای شما عزیزان قدم در راه خدمت بردارم. سپاسگزارم
قاسم ل۶ جمعه 19 مهر 1398 19:21
خداقوت خدمت لژیون سردار خیلی خوبین وخیلی تاثیر گذار ممنون که هستید وحمایت میکنید
مسافر احسان لژیون ۲۱ جمعه 19 مهر 1398 19:20
با تبریک به استاد جلسه آقای یزدانی ، همچنین تمام بزرگواران لژیون سردار.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات