کارگاه آموزشی عمومی پنچ شنبه 1398/08/02
یکشنبه 5 آبان 1398 ساعت 18:02 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
جلسه پنجم از دوره سی و نهم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافر امیر حسین  و نگهبانی مسافر مجید و دبیری مسافر مهدی با دستور جلسه D.SAP و تولد پنجمین سال رهائی کمک راهنما مسافر سعید پنجشنبه 2 آبان ماه 1398 ساعت 17 آغاز به کار کرد.


در حقیقت D.SAP ادامه همان حرکت اول است و باید برای ما یک درس بزرگ باشد که هر کاری که شروع می‌کنیم به ثمر برسانیم، کاری که به ثمر می‌رسد راه‌ها و کارهای بعدی را در ادامه برای شما به همراه خواهد داشت...
خلاصه سخنان استاد:

مثل تمام پنجشنبه‌ها دو تا دستور جلسه داریم؛ دستور جلسه اول؛ D.SAP و دستور جلسه دوم؛ تولد ۵ سال رهایی و آزادمردی مسافر سعید چنگانیان که به‌جای خودش در موردش صحبت می‌کنیم.

دستور جلسه اول D.SAP که طبق روش آقای مهندس دژاکام درست‌شده است و برای بچه‌های کنگره بسیار مفید بوده و در مسائلی مثل هضم غذا و چربی سوزی مفید بوده است. این‌یکی از یادگاری‌های جناب آقای مهندس بود، مثل روش DST و روش درمان سیگار و شنیدم که از همین D.SAP برای خانم‌ها هم کرم درست کرده‌اند. من برداشت خودم در مورد این دستور جلسه این است که؛ زمانی که انسان شروع به انجام یک کاری می‌کند آن عمل و آن کار تولید محسوب می‌شود. در ادامه چشمه‌ها خودشان راه‌ خودشان را باز می‌کند و من به این مطلب ایمان‌دارم که؛ هر حرکتی که توسط آقای مهندس انجام می‌گیرد در حقیقت ادامه همان حرکت اول است و باید برای ما یک درس بزرگ باشد که هر کاری که شروع می‌کنیم به ثمر برسانیم، کاری که به ثمر می‌رسد راه‌ها و کارهای بعدی را در ادامه برای شما به همراه خواهد داشت.

D.SAP یک محصول آقای مهندس نیست بلکه؛ یکی از محصولات آقای مهندس است چراکه نقطه شروع و استارت آن هر چیزی که بوده، به آن اعتقاد و ایمان داشته است و این‌ها در ادامه اتفاق می‌افتد و شاید کارهای دیگری هم اتفاق بیفتد. ما رهجو داشتیم که بیماری هپاتیت داشت درواقع میکروب‌های هپاتیت در بدنش میلیونی بود با سفر ایکس خود من دیدم که صفر شد، این همان ادامه حرکت اول است و اگر بعد از روش DST به وجود آمد این‌ها ثمره حرکت اول است و یاد بگیریم درحرکت خودمان بمانیم، ولو اینکه شکست بخوریم و مشکلات درراه و مسیر پیش بیاید و اگر در مسیر حرکت مشکلات پیش نیامد، باید به آن مسیر شک کنید و راهی درست است که سختی هم داشته باشد.

نگران سختی راه نباشید، آقای مهندس سختی‌های زیادی متحمل شدند؛ سکته کردند و ثمرش سفر سیگار شد و این در ادامه همان حرکت اول است که آقای مهندس انجام دادند و D.SAP هم ممکن است در ادامه اتفاقات دیگری برایش بیفتد، همان‌طور که برای OT افتاد و شاید بعدازاین هم این ثمره تولید آقای مهندس ادامه پیدا کند و چیزهای جدید دیگری تولید شود و شکی در آن نیست و ما باید ببینیم آقای مهندس چطور به اینجا رسیدند و من هم باید کاری کنم که در جایگاه خودم به‌جایی برسم، من می‌گویم انسان باید مثل اثرانگشتش که تک است در زندگی‌اش هم تک باشد. آقای مهندس فقط دارند کار خودشان را درست انجام می‌دهند و همه ما اگر درست‌کار خودمان را انجام بدهیم مثل استاد بزرگ خودمان بنیان‌گذار کنگره ۶۰ و این درسی است که من از این دستور جلسه گرفتم و خواص آن را همه می‌دانند و نیازی به تکرار آن نیست.
دستور جلسه دوم پنجمین سال رهایی و آزادمردی مسافر کمک راهنمای محترم آقای سعید چنگانیان

خداوند را سپاسگزاریم که یکی دیگر از بچه‌های کنگره ۶۰ به تولد رسید. باعث افتخار است این تولدها و ادامه خواهد داشت. آقای چنگانیان معرف حضور همه است و ایشان هم یک مصرف‌کننده که با دنیایی از ترس و حقارت و ناامیدی وارد کنگره ۶۰ شدند. صورت‌مسئله اعتیاد برای ایشان باز شد و فهمیدند که کجای مسیر قرار دارند و ایشان با مصرف زیاد تریاک و شیره وارد کنگره شدند.

من یکشنبه در لژیون تازه واردین بودم صورت‌مسئله اعتیاد به آن شکلی که آقای فنایی استاد ما توضیح داده بودند، برای عزیزان توضیح دادم و متوجهشان کردم که در کدام جایگاه قرار دارید، این نقطه شروع در کنگره ۶۰ است که شخص بفهمد که در تاریکی قرار دارد و متوجه کردن شخص زمانی که وارد کنگره ۶۰ می‌شود، خیلی مهم است و همیشه آقای فنایی می‌فرمودند: آن چیزی که آقای چنگانیان را در این جایگاه خدمتی قرار داده است رهجو هایشان هستند که؛ در حال خدمت هستند و این مربوط به درک خودش است و می‌بینید که رهجو هایشان می‌آیند و خدمت می‌کنند و این متوجه بودن کمک راهنما را می‌رساند و واقعاً لژیون پرباری دارند و اگر اکثراً خدمتگزار هستند، چون خودش خیلی خوب بود و حرف‌شنوی خوبی داشت و حقیقتاً به ایشان تبریک می‌گویم؛ و انشا الله که همیشه در بهترین جایگاه‌ها قرار بگیرند.
اعلام سفر کمک راهنما سعید چنگانیان:

آخرین آنتی ایکس؛ شیره و تریاک، مدت تخریب؛ 15 سال، مدت 13 ماه و 20 روز به کمک راهنمایی آقای امیرحسین متحملیان به روش DST، همراه با داروی OT سفر کردم و در ادامه 18 سال تخریب انواع دخانیات را داشتم، 13 ماه به راهنمایی آقای رضازاده با روش DST همراه با نیکوتین خوراکی سفر کردم رهایی 4 سال و 5 ماه.
آرزوی کمک راهنما مسافر سعید:

آرزویم این است که آنچه در توان دارم و اذن آن داده شود بتوانم در کنگره خدمت کنم.
آرزوی همسفر محمدجواد:

آرزو می‌کنم کیفیت محبت در کنگره 60 روزبه‌روز بالاتر برود.


آرزوی همسفر فریبا:

آرزو می‌کنم جهان‌بینی که در کنگره‌داریم، بتوانیم در بیرون از کنگره کاربردی کنیم.
سخنان کمک راهنما مسافر سعید:

واقعاً یک ذوق و شوق خوبی دارم از هفته پیش که به من گفتند: تولد است در پوست خودم نمی‌گنجیدم، چون پنجشنبه‌ها که به کنگره می‌آیم، به رهجوها می‌گویم که در پنجشنبه‌ها هرچه بخواهید وجود دارد از انرژی و شادی و پنجشنبه‌ها می‌آییم برای کسب انرژی من در تاریخ 28/8/1391 وارد کنگره شدم و به‌واسطه یکی از دوستانم به کنگره آمدم و آن دوستی که من را باکنگره آشنا کرد، خودش رفت و آن قطعاً مأمور شده بود که مرا به کنگره بیاورد و یادی کنیم از آقای حسینی که در حال حاضر اینجا هستند و آن دوستم خدمت آقای حسینی رسید. وقتی ما وارد کنگره می‌شویم و یک آشنایی می‌بینیم لذت می‌بریم و انرژی می‌گیریم و من آقای متحملیان را دیدم و آن حس عشقی که در وادی چهاردهم به آن اشاره‌شده، جاری شد و مهرشان به دلم افتاد و وارد لژیون ایشان شدم و در چند ماه اول آن جهان‌بینی را نداشتم و یک رهجوی خوب نبودم، ولی ذره‌ذره فهمیدم نقطه تفکر باید بیدار شود و به‌قول‌معروف آن موتور روشن شد و آن تفکر بیدار شد و در جهت خوبی حرکت کردم تا در تاریخ 30/2/1393 رها شدم و بلافاصله رفتم و در قسمت OT خدمت کردم و در کلینیکی مشغول به خدمت شدم و بعدازآن امتحان کمک راهنمایی دادم و به لطف خدا قبول شدم و به این نتیجه رسیدم که؛ اگر من فرمان‌بردار خوبی باشم به‌صورت خودکار مسائل آسان می‌شود و لازم نیست که زور بزنم و بعد از رهایی مواد وارد لژیون ویلیام وایت شدم و در همان سال ۹۳ در ماه مبارک رمضان بود که؛ در شب اول نیت کردم که سفرم را به‌خوبی به اتمام برسانم همان شب اول بعد از افطار یک نخ سیگار روشن کردم و از خودم سؤال کردم که چی؟ و خدا را شکر رها شدم و تقریباً حدود ۴ سال هم هست که کمک راهنما شدم و همان‌طور که جناب متحملیان هم فرمودند: نقطه تحملم پایین بود و به نظرتان ما چرا در جایگاه‌های مختلف در کنگره خدمت می‌گیریم؟ برای اینکه بتوانیم آموزش بگیریم. من حال می‌روم سراغ تشکرها در رأس از جناب مهندس تشکر می‌کنم که این بستر را فراهم نمودند و حقیقتاً ایشان یک عاشق واقعی هستند. در وادی ۱۴ می‌گوید: عشق یعنی گذشتن از خویشتن و ایشان از همه‌چیزشان گذشته‌اند و از استاد جهان‌بینی آقای استاد امین تشکر می‌کنم که این سی‌دی‌های آموزشی را در اختیار ما قرار می‌دهند و اگر دقت کنیم، می‌بینیم که زمان سی‌دی‌های استاد امین از جناب مهندس کوتاه‌تر است، ولی بار علمی و آموزشی بسیار زیادی دارد و سپاسگزارم از راهنمای عزیزم آقای متحملیان که به من خیلی کمک کردند.

چون من انسان بی‌نظمی بودم و ایشان همه‌چیز را به من آموختند و اینکه می‌گویند: من برجک می‌زنم من این اخلاق را از ایشان به ارث بردم و خیلی چیزهای دیگر که از ایشان یاد گرفتم و تشکر می‌کنم از راهنمای سیگارم آقای علیرضا رضازاده که؛ واقعاً جای ایشان خالی است و من ایشان را خیلی دوست دارم. از راهنمای همسفرم خانم داوودی سپاسگزارم که واقعاً ایشان خیلی زحمت می‌کشند در هر جایگاهی که خدمت می‌کنند، انشا الله موفق و مؤید باشند. از راهنمای همسفرم آقا صالح سپاسگزارم و واقعاً ایشان در شعبه خودمان ازلحاظ همسفران آقایان یکی از بهترین‌ها هستند و انشا الله که بتوانیم این لژیون همسفران آقا را گسترش بدهیم و یک سپاسگزاری ویژه از همسفرم دارم که؛ واقعاً مرا خیلی یاری کردند و من و همسفرم کارمان به‌گونه‌ای بود که نمی‌توانستیم هر دو خدمت کنیم و وقتی‌که خواستیم در کنگره خدمت کنیم ایشان ازخودگذشتگی کردم و جور من را کشیدند و اجازه دادند که من خدمت کنم و بسیار جالب است که تولد ۵ سال رهایم با تولد ایشان هم هم‌زمان‌شده است امیدوارم که بتوانم جبران زحمت‌هایشان را بکنم. از فرزندم آقا محمدجواد واقعاً تشکر می‌کنم. ما واقعاً یک خانواده کنگره‌ای هستیم و در خانواده سعی می‌کنیم به‌صورت عملی آموزش‌های کنگره را اجرایی کنیم و پشت‌هم باشیم وقتی‌که مشکلی داریم این‌قدر محمدجواد دانایی‌اش بالا رفته که می‌توانم از ایشان آموزش بگیرم.
سخنان کمک راهنما همسفر صالح:

جناب آقا سعید وقتی به کنگره آمدند، مرتب حضور داشتند و آقا محمدجواد همسفرشان پا به‌پای ایشان می‌آمدند و بااینکه آن موقع خیلی بچه‌تر از الآن بودند، یعنی ۱۲ یا ۱۳ سالشان بود، خیلی خوب رشد کردند. امیدوارم به زندگی شخصی‌شان مثل زندگی کنگره ایشان اهمیت بدهند و بتوانند از مرحله مهمی که مدنظرشان در زندگی است بگذرند.
سخنان همسفر محمدجواد:

من هم در ابتدا تشکر می‌کنم از راهنمای خودم آقا صالح و در رأس از جناب مهندس.

من شش سال است که در سفر اول هستم و امیدوارم، بتوانم به سفر دوم بروم. کنگره در زندگی خیلی به من کمک کرد. تشکر می‌کنم از آقای متحملیان راهنمای پدرم. در مسائل زندگی امیدوار باشیم. هر مرحله از زندگی سختی خودش را دارد. خوشحالم که یکجایی مثل اینجا هست که سفر اولی بتواند بیاید و استفاده کند.

در آخر تشکر می‌کنم از پدر و مادرم که درجاهای مختلف مرا تحمل می‌کنند، خیلی از من پشتیبانی می‌کنند.
سخنان کمک راهنما همسفر مریم:

خدا را شکر می‌کنم که یک‌بار دیگر فرصت حضور در این جشن باشکوه را به من داد. به آقا سعید چنگانیان و خانواده محترمشان خانم فریبا و محمدجواد عزیز تبریک می‌گویم.

آقای چنگانیان را سالیانی است که می‌شناسم ایشان خیلی خوب سفر کردند و خیلی سریع راهنما شدند و در جایگاه کمک راهنمایی بسیار خوب توانستند که خدمت کنند. هیچ‌گاه پنجشنبه‌های کنگره را ترک نکردند. مطمئناً پشت سر ایشان یک همسفر خوبی هست یک همسفری که ایشان را حمایت می‌کند که ایشان بتوانند در جایگاه‌های مختلف خدمت کنند. خانم فریبا به کنگره کم می‌آمدند ولی پشت‌صحنه حضور خوبی دارند. خدمت ایشان و کمک راهنمایان محترمشان تبریک میگویم و برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنم.
 سخنان همسفر فریبا:

خدا را سپاسگزارم که به من و مسافرم و فرزندم فرصت داد که در کنار کسی قرار بگیریم که کمک کرد تا مسیرمان را به سمت نور طی کنیم و راه خودمان را پیدا کنیم یعنی؛ مهندس دژاکام و خانواده پرمهرشان و من تنها راه تشکر کردن از این محبت را ماندن و خدمت کردن میدانم.

یک تشکر ویژه دارم از مسافرم که به کنگره آمده‌اند، سفر کردند، آموختند و خدمت کردند و به‌واسطه خدمت ایشان ما به کنگره همچنان وصل هستیم. می‌توانم بگویم که مسیر زندگی‌مان صد در صد تغییر کرد، آگاهی ما نیز به همین‌گونه، ایشان نه‌تنها در کنگره در حال آموزش دادن به رهجوهایشان هستند بلکه؛ به ما آموزش می‌دهند.

از فرزندم سپاسگزارم که با سن کمشان به کنگره آمدند، باعث شدند که من هم به کنگره بیایم، از خانم داوودی و جناب متحملیان و آقا صالح تشکر می‌کنم.


عکس: مسافر حسین

نگارش: مسافر صالح، مسافر حسن، مسافر کریم

تایپ: مسافر حسین، مسافر صالح

ویرایش: مسافر رضا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محسن قاسمپور شنبه 11 آبان 1398 19:28
تبریک خدمت آقا سعید و راهنمای محترمشان
مسافر سعید سه شنبه 7 آبان 1398 12:51
سلام و خداقوت به خدمتگزاران سایت که بی وقفه شبانه روز در حال خدمت هستند.سپاسگزارم
مسافر علی رضا لژیون ۱۱ دوشنبه 6 آبان 1398 23:10
جشن بسیار پراز انرژی و عالی بود تبریک به کمک راهنمای عزیز و دوست داشتنی مراتب بالاتر
همسفرزهره لژیون۶سلمان یکشنبه 5 آبان 1398 21:05
استادی رابه آقای متحملیان تبریک میگم و پنجمین سال رهایی آقای چنگانیان رابه خودشان و دوهمسفرشان تبریک میگم.
مسافر حمیدرضا لژیون۱۶ یکشنبه 5 آبان 1398 17:30
✌✌
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات