خلاصه گزارش لژیون شماره 25 یکشنبه تاریخ 98/08/05
دوشنبه 6 آبان 1398 ساعت 09:20 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )

خلاصه گزارش کمک راهنما مسافر محمد

موضوع : سی دی اضافه‌وزن4

تمام مشکلاتی که در حال حاضر هرکدام از ما داریم از بی‌تفکری درگذشته است، اگر درست تفکر کرده بودیم به این مشکلات گرفتار نمی‌شدیم. تغذیه نامناسب می‌تواند ام الامراض باشد و.....

خلاصه سخنان استاد

استاد پس از چهارده ثانیه سکوت ابتدا رحلت حضرت رسول(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) را تسلیت گفتند و فرمودند که خداوند را شاکر و سپاسگزارم که توانستم امروز هم در کنگره حضور پیدا کنم تا آموزش بگیرم و خدمت کنم.همان‌طور که دبیر عزیز فرمودند امروز در مورد سی دی اضافه‌وزن4 صحبت می‌کنیم.

استاد فرمودند : ما اگر بخواهیم مسائل مربوط به جسم و روان انسان را بشناسیم باید اول خودمان را بشناسیم که همان ساختار جسم ما است. سی‌دی‌های اضافه‌وزن فقط مربوط به چاقی و یا وزن اضافه نمی‌باشد، بلکه مسائل و سختی‌های زندگی را بیان می‌کند و دز این سی دی زندگی را به امواج دریا تشبیه کرده‌اند که گاهی ما درون این امواج فرومی‌رویم و گاهی مانند یک برگ درخت روی این امواج شناوریم.آقای مهندس فرمودند ، باید بدانیم که پایان هر مشکلی سرآغاز مشکل و سختی دیگری است ما باید یاد بگیریم که چگونه با مشکلات مواجه و روبرو شویم، باید راه‌حل واقعی را پیدا کنیم مثلاً برای رهایی از اعتیاد چه‌کاری باید انجام بدهیم و به راه‌های اشتباه وارد نشویم و اول طبق وادی اول باید تفکر کنیم.

استاد در ادامه فرمودند : تمام مشکلاتی که در حال حاضر هرکدام از ما داریم از بی‌تفکری درگذشته است، اگر درست تفکر کرده بودیم به این مشکلات گرفتار نمی‌شدیم. تغذیه نامناسب می‌تواند ام الامراض باشد و فقط برای کسانی که درگیر اعتیاد هستند ، نیست.شما ببینید چند درصد از مردم درگیر چاقی هستند و در همه اقشار جامعه چاقی و اضافه‌وزن وجود دارد.برای یادگیری یک سری مسائل در سی‌دی‌های اضافه‌وزن برای ما باز می‌شود مثل خواص مواد غذایی و میزان کالری که بدن به آن احتیاج دارد که آقای مهندس فرمودند، یک مرد به 2500 کیلوکالری و یک زن به 2100 کیلوکالری در روز نیاز دارد. اگر این‌ها را بشناسیم و مقدار کالری مواد غذایی و مقدار سوخت‌وساز بدن را بدانیم بسیار کار برای ما راحت‌تر می‌شود. مثلاً یک نان و پنیر یا مرغ که در روز خورده‌ایم مقداری از آن صرف سوخت‌وساز خودش می‌شود و مقداری از آن صرف کارهای روزانه می‌شود و مازاد آن تبدیل به چربی می‌شود. یاد گرفتیم که سه وعده غذایی باید هرروز خورده شود چون اگر یک وعده از غذا حذف شود جسم ما به‌صورت هوشمند غذای وعده بعدی را ذخیره می‌کند که این ذخیره تبدیل به چربی و اضافه‌وزن می‌شود. بدن ما به‌صورت ذخیره پروتئین ندارد و آنچه روزانه پروتئین مصرف می‌کنیم تبدیل به ماهیچه‌ها و استخوان و مو و پوست می‌شود که اگر روزانه این پروتئین را دریافت نکند بدن دچار کمبود پروتئین می‌شود.

استاد فرمودند : باید بدانیم در چه غذاهایی پروتئین وجود دارد مثلاً : حبوبات ، گوشت و کنجد دارای پروتئین زیادی می‌باشد و همچنین کلسیم و فیبر زیادی در کنجد وجود دارد بدانیم که سیب دارای اسیدفولیک است که می‌تواند ساختار برخی از خوراکی‌ها را بشکند و جذب آن‌ها را سریع‌تر کند.اسیدآمینه‌ها در خوراکی‌هایی مثل گوجه‌فرنگی و کلم وجود دارد که بدن ما به‌صورت ذخیره ندارد مثل پروتئین که در بدن ذخیره وجود ندارد و فقط کربوهیدرات‌ها در بدن ذخیره می‌شود که در اثر تغذیه نامناسب و عدم تحرک و نسوزاندن کالری‌های اضافه در بدن ذخیره‌شده و باعث چاقی می‌شود اگر اضلاع معرفت را بشناسیم می‌دانیم که چه میزان کالری موردنیاز بدن است پس بر اساس آن خوراکی‌های روزانه را تنظیم کنیم.

در پایان ، کمک راهنمای محترم آقای محمد بهرامی جلسه را به مشارکت گذاشتند:

مسافر حسین : همین‌که بدانیم مواد غذایی چه میزان کالری دارد و چقدر نیاز روزانه داریم از خیلی مشکلات جسمی در امان هستیم. یک بیماری ساده بین صد تا دویست هزار تومان هزینه دارد که ما با مصرف سالاد و یا چیزهایی که آقای مهندس فرمودند می‌توانیم جسم سالمی داشته باشیم.

مسافر حمید : آقای مهندس فرمودند که انسان یک موجودی است حریص که فکر می‌کند هیچ‌کس مشکلی ندارد و همه مشکلات مال من می‌باشد و به‌محض برخورد با مشکلات خودش را گم می‌کند و مورد دیگر که فرمودند این‌که انسان و مشکلات او مانند امواج دریا است که باید تعلیم و آموزش ببیند که چگونه از این امواج استفاده کند و رها شود اگر بدانیم که چگونه مشکلات را حل کنیم و به قدرت مطلق نزدیک شویم می‌توانیم به جهان‌های دیگر سفر کنیم.

مسافر قاسم : من قبل از گوش کردن به این سی دی فکر می‌کردم که مگر چند بار در مورد اضافه‌وزن باید صحبت کرد و سه سی دی قبل در همین مورد بوده است و آقای مهندس چه حرف جدیدی را در مورد اضافه‌وزن برای ما دارند و وقتی‌که این سی دی را گوش دادم آقای مهندس به همین موضوع اشاره کردند و فرمودند،که در این سی دی علاوه بر مسائل جسم به جهان‌بینی هم می‌پردازیم و نکته مهم این است که در بین اعضای کنگره این تفکر ایجادشده که به جسم خود اهمیت بدهند.

مسافر برزو : من در اثر ناآگاهی به جسم خودم آسیب می‌رساندم مثلاً یک‌شب تا صبح بیدار بودم و براثر نداشتن اطلاعات همه‌چیز می‌خوردم و بعد از گوش کردن به سی‌دی‌های آقای مهندس و آگاهی و جهان‌بینی پیدا کردم که نباید هنگام ناراحتی و یا عصبی شدن پرخوری کنم.

تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

نگارش : مسافر قاسم

عکس : مسافر حسین

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، سی دی های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر حمیدرضا لژیون۱۶ سه شنبه 7 آبان 1398 17:08
مسافر محمود ل ۶ سه شنبه 7 آبان 1398 10:58
عرض سلام و خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای بهرامی دارم از مطالبی که درمورد سی دی اضافه وزن ۴بیان نمودید خیلی بهره بردم
خداقوت به خدمتگزاران سایت
مسافر. مسعود عموشاهی.ل یکم دوشنبه 6 آبان 1398 22:10
سلام وخداقوت به آقای محمدبهرامی خیلی زیبا توضیح دادند تشکراز مشارکت کنندگان. خداراشکر
مجید فروغی لژیون ۱۵ دوشنبه 6 آبان 1398 17:34
با سلام و ادب
خداقوت فراوان خدمت راهنمای محترم اقای محمد بهرامی،از مطالب شما استفاده بردم.
مسافر میثم لژیون ۲۲ دوشنبه 6 آبان 1398 13:03
سلام و عرض ادب خدمت کمک راهنمای محترم آقای محمد بهرامی عزیز.ممنون از مطالب زیبا وآموزنده شما.
مسافر مصطفی لژیون11 دوشنبه 6 آبان 1398 12:55
خدا قوت به کمک راهنمای محترم آقای محمد بهرامی خیلی زیبا و قشنگ سی دی اضافه وزن4 را توضیح دادید واقعا لذت بردم و تشکر از کسانی که مشارکت کردند و از مشارکت آنها آموزش گرفتم.شکر...شکر...شکر...
علی رحیمی ل 6 دوشنبه 6 آبان 1398 11:32
تشکر و خداقوت خدمت کمک راهنمای گرامی آقای محمد بهرامی ومشارکت کنندگان لژیون
مسافر احسان لژیون ۲۱ دوشنبه 6 آبان 1398 09:36
با تشکر از کمک راهنمای محترم آقا محمد
مسافر احسان لژیون ۲۱ دوشنبه 6 آبان 1398 09:36
با تشکر از کمک راهنمای محترم آقا محمد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو