خلاصه گزارش ویلیام وایت ( درمان سیگار ) تاریخ 98/08/07
چهارشنبه 8 آبان 1398 ساعت 13:21 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )

خلاصه عملکرد لژیون ویلیام وایت ( درمان سیگار )

کمک راهنما مسافر سعید

موضوع: وادی دوم وتاثیر آن روی من

تمام موجودات که در هستی وجود دارد دارای مسئولیت و هدف می‌باشند و هرکدام به‌نوبه‌ی خود به هستی خدمت می‌کنند. پس انسان هم دارای هدف‌هایی هست که قدم به هستی......

خلاصه سخنان استاد

استاد در ابتدا پس از چهارده ثانیه سکوت فرمودند ماه محرم و صفر به اتمام رسید و انشا الله که همگی حداکثر استفاده را از این ایام برده باشیم من قبل از هر چیز ورود به حلول ماه ربیع‌الاول را به تمام شما عزیزان تبریک می‌گویم و اما دستور جلسه هفته‌ی لژیون ویلیام وایت وادی دوم و تأثیر آن می‌باشد و انشا الله که در ادامه بتوانیم از سی دی سیگار و جایگزینی که پایه و اساس درمان نیکوتین است در مشارکت‌ها از آن استفاده کنیم.

استاد فرمودند: هیچ موجودی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد، هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم، حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.در وادی اول که پشت سر گذاشتیم متوجه شدیم که باید برای هر کاری ابتدا تفکر کنیم، تفکر ما در لژیون سیگار این باشد که اولویت اول من درمان سیگار باشد و روی این خواسته متمرکز شویم و چیزی که مهم است در این نکته برای این خواسته باید حرکت کنیم ، قبل از ورودمان به کنگره به خاطر تفکرات غلط و اشتباه و حرکت در مسیر ضد ارزش‌ها گرفتار مواد و سیگار و مشکلات شدیم، اما در وادی دوم به ما امید می‌دهد چون ما با کوله باری از مشکلات و ناراحتی‌های فراوان وارد کنگره شدیم و این وادی به ما می‌گوید برای زندگی اولین ابزاری که باید داشته باشیم امید به زندگی است، امید به این‌که من می‌توانم سیگار خودم را درمان کنم و یا مشکلات خودم را حل کنم.چون ما با گذشتن از وادی اول یاد گرفتیم که باید تفکر ما به یک تفکر مثبت تبدیل‌شده باشد.امید، یعنی دید و تفکر مثبت و باید دید و تفکر ما نسبت به همه‌چیز مثبت باشد.

استاد در ادامه فرمودند: بارها آقای مهندس فرموده‌اند تمام موجودات که در هستی وجود دارد دارای مسئولیت و هدف می‌باشند و هرکدام به‌نوبه‌ی خود به هستی خدمت می‌کنند. پس انسان هم دارای هدف‌هایی هست که قدم به هستی گذاشته است که هدف انسان آموزش و خدمت کردن هست. در قسمت دوم ، هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم، که در مورد امید و ناامیدی صحبت می‌کند و ما باید امیدوار باشیم. اضلاع جهالت ناامیدی ،ترس و منیت است و مثلث دانایی عبارت است از ، تفکر، تجربه و آموزش و ما باید مثلث جهالت را با اضلاع مثلث دانایی جایگزین کنیم که نقطه مقابل ترس ، تفکر است و ضلع دوم که منیت است باید آموزش را به‌جای آن قرار دهیم و ضلع سوم که ناامیدی است باید تجربه را جایگزین کنیم که تجربه یعنی انجام عمل و یا کاربردی کردن جهان‌بینی که با کسب کردن تجربه به انسان یک حس خوبی دست می‌دهد.آقای مهندس در همین سی دی اخیر فرمودند، ما می‌توانیم مثل یک موج‌سوار بر فراز مشکلات خودمان حرکت کنیم و یکی‌یکی آن‌ها را حل کنیم و به قول آقای مهندس که می‌فرمایند پایان هر مشکلی سرآغاز مشکل دیگری است.

استاد فرمودند: در وادی دوم می‌گوید در هر نقطه نوری بتابد در جمع باید تفکر نمایید ، از ذرات جرقه می‌توان به روشنایی‌های وسیعی رسید وقتی یک مصرف‌کننده وارد کنگره می‌شود زمانی است که در تاریکی‌ها به سر می‌برد چون توسط خمر پرده و پوشش بر روی افکار و اندیشه و عقل و تفکر و........ کشیده شده بود ولی زمانی که وارد این مکان مقدس می‌شویم، به ما نور و روشنایی را نشان می‌دهد و ما باید با درست سفر کردن دنبال این نور و روشنایی را بگیریم تا به منبع اصلی که همان رهایی است، برسیم.پس وادی دوم ما را امیدوار می‌کند، چون ناامیدی یک‌بار سنگین است که ما آن را با خود حمل می‌کنیم و این ناامیدی یک حس درونی و نامرئی است و باعث می‌شود که انسان را از حرکت بازدارد چون یکی از ابزارهای منفی نفس اماره یا شیطان ناامیدی است. خداوند حامی و پشتیبان کسانی است که از ظلمت به‌طرف نور حر کت می‌کنند. یک مصرف‌کننده سیگار باید هم حرکت به درون و هم بیرون را انجام بدهد چون سفر ما در کنگره هم درونی و هم بیرونی می‌باشد.بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌های ما درونی است و این درون ما است که بیرون ما را می‌سازد و درست می‌کند من با تزکیه و پالایش اگر توانستم حس‌های منفی درون خودم را به مثبت تبدیل کنم، باعث می‌شوم که مشکلات بیرونی خودم را حل کنم.

استاد در ادامه در مورد سی دی سیگار و جایگزینی صحبت فرمودند:

استاد فرمودند: سی دی سیگار و جایگزینی پایه و اساس لژیون سیگار است.بارها گفتیم که مصرف سیگار هم مثل مصرف مواد مخدر به سه ضلع جسم، روان و جهان‌بینی تخریب ایجاد می‌کند و بارها آقای مهندس فرموده‌اند اصل و پایه و ریشه‌ی لژیون سیگار جهان‌بینی می‌باشد ما باید با به‌موقع حاضر شدن در لژیون سیگار و گرفتن آموزش‌ها بتوانیم دید و تفکر خودمان را نسبت به مصرف دخانیات و سیگار تغییر بدهیم و تخریب‌های سیگار را متوجه بشویم چون مصرف سیگار برای من مسافر یک ضد ارزش است. با مصرف یک نخ سیگار ازنظر درونی و بیرونی انسان دچار به‌هم‌ریختگی می‌شود و بیشتر درب‌ها به روی ما بسته می‌شود. وقتی‌که شخصی بخواهد مصرف سیگار خود را به نیکوتین خوراکی ( آدامس نیکولایف ) تغییر بدهد، چند روز اول که سپری شد سازگاری انجام می‌گیرد و بیشتر مشکلات برای درمان سیگار حل خواهد شد ولی اگر در طول سفر گریز زدی و سیگار مصرف کردی یعنی به نیروهای منفی بها داده‌ای. انسان طبق وادی اول هر چه در تفکرش باشد، همان اتفاق برای او رخ می‌دهد ما نباید به سیگار بها بدهیم ، چون اگر ما به کوچک‌ترین مشکلات خودمان بها بدهیم، آن مشکل را بزرگ کرده‌ایم پس نباید به سیگار بها بدهیم و طبق فرمایش آقای مهندس باید حس‌هایی مثل، وسوسه، خشم، کینه، تنفر، و.... را رها کنیم. چون شیطان و نیروهای بازدارنده وسوسه را به ما القاء می‌کند.آقای امین می‌فرمایند، وسوسه مدت‌زمان آن کم است ولی دامنه تخریب آن زیاد است .

استاد در ادامه فرمودند: آقای مهندس در کتاب عبور از 60 درجه زیر صفر می‌فرمایند، که وسوسه یک هوس و یا یک مهمان ناخوانده است ، یک جرقه می‌تواند به یک انبار کاه زده شود و آن انبار را به آتش بکشد و این جرقه را می‌توان به یک ظرف آب زد و جرقه را خاموش‌کنیم و از تخریب‌های آن جلوگیری کنیم، یعنی از مصرف یک نخ سیگار گذشت کنیم و جسم خودمان را هم با آدامس نیکوتین طبق برنامه و با روش    انجام می‌گیرد چون بدن ما خودش نیکوتین طبیعی تولید می‌کرده است و ما از بیرون با کشیدن سیگار به آن نیکوتین داده‌ایم و این اتفاق برای ما افتاده است و مهم‌تر از همه ضلع سوم شخصیت  یا روان ما که میوه و نتیجه درخت ما می‌باشد. ناگفته نماند که شخصیت یک انسان در اعمال و رفتار و کردار او می‌باشد، چون سیگار برای ما در کنگره یک ضد ارزش محسوب می‌شود و در پایان فرمودند، که انشا الله با درست سفر کردن در لژیون سیگار و رهایی از دام نیکوتین بتوانید به آرامش و تعادل کامل برسید.


در پایان استاد جلسه کمک راهنمای محترم مسافر سعید چنگانیان جلسه را به مشارکت گذاشتند:

مسافر رسول: خدا را شاکرم که توانستم امروز در کنگره حضور پیدا کنم ، اما وادی دوم به ما می‌گوید هیچ موجودی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد، هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم، حتی اگر به هیچ فکر کنیم من وقتی فکر می‌کنم موقعی که حدود 38 سال در تاریکی بودم و با خودم می‌گفتم که ترک می‌کنم ولی نمی‌توانستم چون خیلی از این ابزارهای کنگره را تداشتم و چون سقوط آزاد داشتم حس ناامیدی به سراغم می‌آمد و دومرتبه مصرف‌کننده می‌شدم ولی با ورودم به کنگره و خواندن کتاب60 درجه و کتاب عشق در وادی اول متوجه شدم که اول باید برای هر کاری تفکر کنم تا بتوانم وادی دوم را بهتر متوجه شوم.

مسافر مصطفی: ما وقتی وارد کنگره شدیم یک مثلث را برای ما ترسیم کردند به نام جسم ، روان و جهان‌بینی که به نظر من تا پایان عمر ما باید این مثلث را با خودمان حمل کنیم ضلع جسم و روان ما با آدامس نیکوتین برطرف می‌شود و ضلع سوم آن جهان‌بینی نام دارد که یکی از بزرگ‌ترین ابزارهای نیروی منفی و یا شیطان ناامیدی است ما باید وادی اول که تفکر است را درست متوجه شویم تا به وادی چهاردهم که وادی عشق و محبت است برسیم ما یاد گرفتیم هر کاری که بخواهیم انجام بدهیم اول باید تفکر کنیم حتی برای سیگار کشیدن . و وادی دوم به ما امیدواری می‌دهد که یکی از اضلاع مثلث جهالت ناامیدی است که ضلع مقابل آن تجربه است ، من باید ببینم آیا تابه‌حال تجربه کردم که سیگار نکشم ، ناامیدی یکی از بزرگ‌ترین ابزار شیطان است چون به دنبال آن خیلی از حس‌های منفی دیگر را به دنبال دارد و وقتی ناامیدی به‌طرف انسان آمد اولین سؤال را از خودمان می‌پرسیم که چرا من مصرف‌کننده سیگار شدم و یا هزاران چراهای دیگر آقای مهندس فرمودند یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما همین سیگار کشیدن است و ما باید یکی‌یکی این مشکلات را حل کنیم.

مسافر رسول کیانی: خدا را شاکرم که توانستم به کنگره بیایم و از آموزش‌های کنگره بهره‌مند شوم.ناامیدی مسئله خیلی مهم است و تمام مشکلات ماقبل از ورود به کنگره ناامیدی است. دریکی از سی‌دی‌ها آقای مهندس می‌فرمایند، ناامیدی بار غم و اندوهی است که ما نمی‌توانیم آن را به دوش بگیریم و باید در ضلع دانایی کارکنیم و آموزش بگیریم و گوش‌به‌فرمان راهنما باشیم و ناامیدی باعث می‌شود که جلو پیشرفت و آموزش‌ها را بگیرد و ترس و ناامیدی و منیت این‌ها یک حس درونی است که باعث می‌شود ، نگذارد انسان پیشرفت کند و توسط همین آموزش‌های کنگره و با تزکیه و پالایش بتوانیم با دانایی برسیم.

مسافر محمود: من 30 سال مصرف‌کننده سیگار بودم و بعدازاین که قطع مصرف کردم به علت ناراحتی ریه که پیدا کردم خسته شده بودم و خدا را شکر که وارد لژیون سیگار شدم و با کمک راهنمایم توانستم که با آموزش‌های کنگره بتوانم شروع به درمان سیگار کنم.

مسافر حامد: من در اثر ناآگاهی و جهل به سراغ سیگار و مواد رفتم و به جسم و روان خودم آسیب وارد کردم و همیشه با خودم می‌گفتم که من بیهوده به دنیا آمده‌ام و یا چرا من یک مصرف‌کننده شدم و با ورودم به کنگره ، انشا الله که بتوانم از طرف تاریکی‌ها به‌طرف روشنایی حرکت کنم.همه ما می‌دانیم و آگاهی داریم که سیگار ضرر دارد و چرا می‌رویم به دنبال مصرف آن و مثالی که آقای مهندس فرمودند که همه ما می‌دانیم که یک روزی می‌میریم و مرگ حق است ولی باز دوباره به همان کارهای ضد ارزشی خودمان ادامه می‌دهیم.

مسافر حسین: آقای مهندس فرمودند مرگ‌ومیر در افراد سیگاری از تمام حوادث و اتفاقات که پیش می‌آید بیشتر است و فرمودند که در سیگار حدود 4000 سم وجود دارد و فرمودند که با سه روش می‌شود درمان کنیم 1- آدامس نیکوتین 2 -قرص نیکوتین 3- چسب نیکوتین که بهترین آن‌ها برای جایگزینی آدامس نیکوتین است چون با جویدن آدامس از استرس جلوگیری می‌کند.نگارش و تایپ و ویرایش: مسافر مصطفی

عکس :مسافر حسین

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران، لژیون درمان سیگار (ویلیام وایت)،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجتبی لژیون۶ پنجشنبه 9 آبان 1398 17:12
عرض سلام خداقوت خدمت استاد عزیرم آقای رحیمی جلسه بسیار پرنشاط و پرباری بود
مسافر احسان لژیون ۲۱ پنجشنبه 9 آبان 1398 11:41
با تشکر از کمک راهنمای محترم آقای سعید چنگانیان لذت بردم از بیانات شما.
مسافر میثم لژیون ۲۲ پنجشنبه 9 آبان 1398 11:25
درود.آقا سعید از بیانات شما لذت بردم .ممنون از تمامی زحماتتون.
مسافر سعید چنگانیان پنجشنبه 9 آبان 1398 08:40
سلام و خداقوت به تمامی خدمتگزاران در سایت که بی وقفه خدمت می کنند .سپاسگزارم
قاسم ل۶ پنجشنبه 9 آبان 1398 07:22
خداقوت خدمت تمام عزیزان لژیون ویلیام موفق وپایدار باشید
علی رحیمی ل 6 چهارشنبه 8 آبان 1398 22:00
خداقوت خدمت کمک راهنمای گرامی آقای سعید چنگانیان به زیبایی وادی دوم را بیان نمودید
تشکراز خدمتگزاران سایت
همسفر از سلمان چهارشنبه 8 آبان 1398 16:16
خدا قوت و خسته نباشید خدمت کمک راهنمای محترم که با آموزش هایی که به مسافر من دادند توانست بعد از بیست و هشت سال به درمان سیگار ومواد برسد.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic