کارگاه آموزشی عمومی پنچ شنبه 1398/08/09
سه شنبه 14 آبان 1398 ساعت 06:49 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )
جلسه ششم  از دوره سی و نهم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافر رضا و نگهبانی مسافر مجید و دبیری مسافر مهدی با دستور جلسه وادی دوم وتاثیر آن روی من و تولدسومین سال رهائی کمک راهنما مسافرمهدی پنجشنبه 9 آبان ماه 1398 ساعت 17 آغاز به کار کرد.

 باید شروع به خدمت کنم و سود و فایده ای شامل حال دیگران بکنم تا آن وقت احساس خوبی به من دست بدهد.


خلاصه سخنان استاد:
دستور جلسه اول وادی دوم و تاثیر آن روی من و دستور جلسه دوم تولد سومین سال رهایی کمک راهنمای محترم آقای مهدی نجفی است. همان طور که می دانید بحث وادی دوم درباره خروج ما از این بن بست و تاریکی است . در وادی دوم به ما می گوید هیچ کدام از ما پوچ و بی هدف آفریده نشده ایم و به هیچ نیستیم حتی اگر خودمان در این مرحله از زندگی مان به خاطر شکست های پیاپی دچار ناامیدی و افسردگی شده باشیم. قابل توجه است که این وادی بعد از وادی تفکر آمده و من وقتی به قبل فکر می کنم میبینم خیلی از پل‌های پشت سر خودم را خراب کردم و اشتباهاتی داشته ام و شکست هایی در زندگی خورده‌ام و این باعث ناامیدی و افسردگی در ما می‌شود و این افکار مخرب است که باعث ناامیدی می شود و در وادی دوم ,مشعل امید و روشنایی را به من می دهد تا از این سیاهی و تاریکی بیرون بیایم در واقع در وادی اول تفکر و در وادی دوم ایمان را که مکمل تفکر است به ما عرضه می‌کند. هیچ موجودی پوچ نیست اگر من احساس پوچی می کنم یک اشتباهی در وجودم هست یا یک بد فهمی و این نشان دهنده این است که من از آن هدف آفرینش خودم، دور افتاده‌ام. هدف آفرینش انسان آموزش و خدمت می باشد و با آموزش خالی نمیتوان گره های زندگی ام را باز کنم و احتیاج به حرکت و خدمت دارم که در نهایت همان عمل سالم می شود و من باید یک قدم از مصرف کننده بودن دور شوم و تا روزی که فقط دست گیرنده دارم، حالم خراب است باید شروع به خدمت کنم و سود و فایده ای شامل حال دیگران بکنم تا آن وقت احساس خوبی به من دست بدهد.


در مورد دستور جلسه دوم سومین سال رهایی آقای مهدی .آقا مهدی سفر اول خیلی خوبی داشتند و خیلی مشتاق بودند برای آموزش گرفتن و عملی کردن این آموزش‌ها در زندگی خودشان تا از آنها بهره مند بشوند و در زمین ورزش همیشه حضور داشتند در ورزش کمک می کردند مهدی روی خودش خیلی کار کرد درباره نقطه تحمل و در سفر دوم بسیار خدمتگزار خوبی بودند  در نشریات و در قسمت ot خدمت کردند تا اینکه به دریافت شال کمک راهنمایی نائل شدند و الان مدتی هست که لژیون خودشان را دارند و در لژیون داری هم خیلی موفق بودند و همانطور که خودش خدمتگزار خوبی بود رهجو های ایشان هم خدمتگزار هستند . و الان هم که آقا مهدی کمک راهنما شده اند در قسمت دبیری والیبال در پارک مشغول خدمتگزاری هستند و همچنان پرتلاش و خدمتگزار .من به خودش تبریک می گویم و به همسفر گرامیشان تبریک می‌گویم به اقای محسن نجفی راهنمای ویلیام ایشان تبریک می گویم و در راس به آقای مهندس و کلیه اعضا تبریک می‌گویم باتشکر.


اعلام سفر کمک راهنما مسافر مهدی:
مدت تخریب ۱۲ سال، آخرین آنتی ایکس تریاک و حشیش، روش درمان دی اس تی همراه با داروی شربت تریاک، مدت ۱۲ ماه و ۷ روز سفر کردم به استادی و راهنمایی آقای رضا شاهمرادی، رهایی از بند اعتیاد ۳ سال و ۱ ماه و در ادامه سفر نیکوتین، ۱۰ ماه ۱۴ روز به استادی و راهنمایی آقای محسن نجفی، رهایی از بند نیکوتین ۲ سال و ۲ ماه.


آرزوی کمک راهنما مسافر مهدی:
 آرزو می‌کنم تمام سفر اولی ها به رهایی برسند.


آرزوی همسفر مهری:
آرزو می کنم آن شخصی که راه کنگره را به ما نشان داد به کنگره برگردد و به رهایی برسد.کمک راهنما مسافر مهدی گفت: در گذشته نقطه تحملش پائین بوده و مشکلات شخصی زیادی نیز داشته ولی توانسته با آموزش های کنگره و کمک راهنمایش، روی خودش کار کند و یک مقداری تغییر کند و قطعا هر کسی می‌تواند به جایگاه او برسد.

در ادامه مسافر مهدی بیان کرد: در زمان ورود به کنگره ۶۰  یک انسان ناامید بود و هیچ تصوری از درمان نداشت،  تمام راه ها را رفته بود و چیزی به نام ترک و درمان را قبول نداشت، ولی معتقد است وقتی روی موضوعی تمرکز کنی و تفکر نمایی، الهامات لازم به انسان می‌رسد و او نیز همین گونه با تمرکز بر روی ترک و درمان باعث شد تا راه درمان برایش مشخص شود. همچنین در مورد وادی دوم او می‌گوید: سکون برابر است با سقوط، هر جا ساکن شویم و بگوییم همه چیز را می دانیم آن نقطه‌ی سقوط ماست. 

و در آخر از کمک راهنمایش تشکر کرد که به ایشان آموزش های کاربردی را آموخت و اذعان داشت  ایشان همیشه عملی را خودشان انجام می دادند سپس از ما می‌خواستند آن دستور را عملی کنیم، همچنین از همسفرانش که با صبر و تحمل او را در این مسیر یاری کردند تشکر و قدردانی نمود.


کمک راهنما ناهید در ابتدا این تولد را به همگی تبریک گفت و در مورد خانم مهری بیان کرد که ایشان چند ماه پس از ورود مسافرش به کنگره وارد شد، بسیار سفر خوبی انجام داد، سی‌دی‌ها را کامل نوشت و فرمانبردار خوبی بود و حال خوب امروزش را مدیون سفر اول می باشد.
در ادامه افزود: خانم مهری، در دوره قبل، آزمون کمک راهنمایی شرکت کرد ولی موفق به قبولی در این آزمون نشد، ولی با ایمانی که به سخنان مهندس داشت که نوبت باران همیشه محفوظ است، ناامید نشد و تلاشش را ادامه داد و به لطف خداوند امسال در آزمون کمک راهنمایی قبول شد و اکنون دبیر جلسه کارگاه‌های آموزشی همسفران نمایندگی سلمان فارسی روزهای دوشنبه می‌باشد و برایش آرزو کرد با دریافت شال نارنجی، شاهد رهایی انسان‌ها از بند اهریمن باشد. 


خانم مهری ابتدا از اینکه در کنار مسافرش در صراط مستقیم حرکت می کند ابراز خوشحالی کرد و گفت کسی که به خاطر مسافرش به کنگره می آید سخت در اشتباه است، چون همسفران هم تخریب در وجودشان دارند؛ از خودش گفت که  قبل از ورود به کنگره با افکار منفی زندگی می کرد و اصلاً از ورود مسافرش به کنگره خبر نداشت، تا رفتار مسافرش تغییر کرد و وقتی متوجه شد که او به کنگره می‌آید دریافت که این تغییرات به دلیل آموزشهای کنگره است، خودش هم به کنگره آمد تا بتواند آموزش ببیند. در آخر از تمام کسانی که او را کمک کردند و تمام خدمتگزاران تشکر و قدردانی نمود.عکاس: مسافر حسین
نگارش و تایپ: مسافر حسن و مسافر صالح و مسافر کریم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرزهره لژیون۶سلمان سه شنبه 14 آبان 1398 23:12
سومین سال رهایی آقامهدی رابه خودشان و همسفرشان خانم مهری و پسر عزیزشان تبریک میگم.
قاسم ل ۶ سه شنبه 14 آبان 1398 08:12
اقا مهدی عزیز گوارای وجودتان
مسافر احسان لژیون ۲۱ سه شنبه 14 آبان 1398 06:03
به کمک راهنمای محترم آقا مهدی و خانواده ایشان تبریک عرض میکنم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic