کارگاه آموزشی عمومی مسافران پنج شنبه مورخ 1398/08/23
سه شنبه 28 آبان 1398 ساعت 14:14 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )
جلسه هشتم  از دوره سی و نهم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره ۶۰ نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما محترم مسافر مجتبی و نگهبانی مسافر مجید و دبیری مسافر مهدی با دستور جلسه گلریزان و تولدسومین سال رهائی کمک راهنما مسافر رحمان پنجشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۰ آغاز به کار کرد.


در کنگره سه منبع مهم احتیاج داریم یکی؛ منابع علمی، دیگری نیروی آموزش‌دیده و یکی دیگر از این ضلع مثلث منابع مالی می‌باشد.

خلاصه سخنان استاد:

خدا را شکر می‌کنم که یک بار دیگر توفیق خدمت در این جایگاه به من داده شده است.

امروز دو دستور جلسه داریم؛ دستور جلسه اول؛ گلریزان و دستور جلسه دوم؛ سومین سال رهایی کمک راهنمای محترم آقا رحمان. میلاد حضرت رسول اکرم (ص)و تولد امام صادق (ع)را به همه عزیزان تبریک می‌گویم. ما الگوهای مناسبی داریم برای اینکه بدانیم چگونه زندگی کنیم ما ده ماه اسم خودمان را مسافر گذاشته‌ایم، تمام کتاب کلام الله با قصص های فراوان برای عبرت گرفتن ماست یکی از الگوهای مناسبی که به فکر من آمده است از صدر اسلام حضرت خدیجه (س)بوده‌اند که تمام مالشان را در این راه یعنی؛ اسلام خرج کرده‌اند و اسلام از سلامتی می آید و در واقع برای سلامتی همه انسان‌ها این مال را خرج کرده اند و حال یک پیام از استاد رعد برایتان می خوانم؛ که این مسئله را بیشتر باز می‌کند ( شما شاهد و ناظر گمگشتگان هستید که هرگز فکر نمی کردند، حتی کوره راهی بیابند. این لطف پروردگار است که؛ باران رحمت خود را بر بام اینان ببارد و دیگران با داشتن بام های وسیع از این رحمت بی بهره اند. رشد این عزیزان علف هرز نیست پس منتظر وقایع عظیم بمانید، حرکت اهسته است اما بنیادی و بسیار عظیم، زمان را برای آن صرف می نماییم اما شما جدا نمی کنید بلکه؛ خود جدا می‌شود و راهیان به سوی او که از پیش آمده شده‌اند.) در این پیام بسیار واضح است این گمشدگان که تعدادشان هم کم نیست، جناب مهندس می‌گویند: بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون نفر معتاد در کره زمین داریم این تعداد می‌شود حدوداً تمام مردم ایران از پیر و جوان و زن و مرد به اضافه مردم کشورهای حوزه خلیج فارس که این تعداد تعداد کمی نیست و قابل توجه افرادی که در کنگره هستند و احساس نا امیدی می کنند با یک حساب و کتاب متوجه شدیم که حدود ۸ هزارم درصد احتمال وجود داشته که ما وارد کنگره بشویم، پس ما جزء خوش شانس ترین مردم کره زمین هستیم که این راه درمان را پیدا کرده ایم و از ظلمت رهایی یافته ایم، خدا را شکر خود من هم جزو آنها بوده‌ام و بقیه در جهان کوره راهی هم در خصوص درمان اعتیاد نمی‌یابند، پس این لطف پروردگار است که باید بازپرداخت داشته باشد، به قول معروف شکر نعمت، نعمتت افزون کند، کفر نعمت از کفت بیرون کند و اینجا بجز درمان اعتیاد مشکلات دیگر ما نیز حل شد، مثل مشکلات مختلف زندگی با همان روش D.S.T که یک شاه کلید برای کلیه مسائل است. مهندس می گویند: این مطالبی که همان منابع علمی ماست، من از کتاب های  مختلف و جور واجور جمع نکرده‌ام و ایشان ۲۱ سال است که دارند زحمت می کشند و می فرمایند: تا زنده باشم می‌توانم مطالب علمی جدیدی به شما بدهم.

در کنگره سه منبع مهم احتیاج داریم یکی؛ منابع علمی، دیگری نیروی آموزش‌دیده و یکی دیگر از این ضلع مثلث منابع مالی می‌باشد. بنده زمانی که وارد کنگره ۶۰ شدم، فکر می‌کردم که اینجا یک مدیری دارد که اینجا را اداره می‌کند و اینها هم نیز کارمندان هستند. زمانی که وارد شدم با همان حالت بیمارگونه گفتم: که اینها باید به من سرویس دهی کنند، چون؛ حقوق می‌گیرند، حالا چه از دولت و یا چه از هر جای دیگری به هر حال یک نفر هست که کمک می‌کند، ولی در ادامه دیدم که؛ به این گونه نیست . خدا خیر بدهد به استاد راهنمایم آقا عبدالله که امیدوارم از دست من راضی باشند. کنگره ۶۰ کاری می‌کند که در هیچ کجای دنیا کسی انجام نمی دهد، کنگره ۶۰ با بانگی بلند گفت: که درمان و ترک اعتیاد پیش من است، من می توانم کاری انجام بدهم که بچه‌های شما به پیش خانواده هایشان برگردند منوط به اینکه خودشان هم بخواهند.

اما دستور جلسه دوم؛ جشن تولد کمک راهنمای محترم مسافر آقا رحمان ایشان  قبل از اینکه وارد لژیون 21 بشوند، پیش آقای امید ایرانمنش و بعد وارد لژیون آقای عبدالله موسوی شدند، ولی با جابجایی قرعه به نام من افتاد، ایشان وارد لژیون من شدند. رحمان واقعا  مایه برکت بود و با ورودشان دبیری را گرفتند و به نحو احسنت انجام  دادند. الان به بچه‌ها می‌گویم که؛ اگر بتوانید کاری را که پیش آمده انجام دهید، مانند رحمان می شوید و در هر کاری ایشان را الگو قرار می‌دادند. ایشان هم سفر خیلی خوبی داشتند و هم همسفر خیلی خوبی داشتند که در دوران مصرف حامی ایشان بود و پایشان ایستاد و خیلی زحمت برای ایشان کشیدند و در سفر دوم خیلی کمکشان کردند و به کسانی که همسفر ندارند، میگوییم: که همسفری برای خودشان فراهم کنند که؛ خیلی میتوانند در سفر کمک حالشان باشند.


آرزو مسافر کمک راهنما رحمان

امیدوارم هر همسفری، مسافرش سفرش را شروع کند و به قله رهایی برسد.


آرزو همسفر مهناز

 آرزو می کنم خداوند طول عمر با عزت به آقا مهندس بدهد.


 

سخنان کمک راهنما مسافر رحمان

خدا را شاکرم که در جمع شما عزیزان هستم و از همه شما بابت تزئینات سالن تشکر می کنم. در سفر اول خیلی دنبال این بودم که از کنگره بروم و چون هنوز از اعتیاد خسته نشده بودم، ولی خوب آن اتفاقی که افتاد و به کمپ رفتم و آن غروری که از من خرد شد و توهینی که به من شد، باعث شد به کنگره برگردم و خدا را هزاران بار شاکرم که توانستم در این مسیر قدم بگذارم.

هیچ جای دنیا چه حقیقی و چه مجازی بهتر ازDST  پیدا نمی کنید و من این را با تمام وجود حس کرده ام. اگر رحمان به رهایی رسیده است، به خاطر آسایش این مکان بوده است و با تمام این امکانات سفر من 21 یک ماه طول کشید و اگر این امکانات نبود هنوز یا دنبال ترک بودم یا مواد مصزف میکردم.

(دیگران کاشتند ما خوردیم ما بکاریم دیگران بخورند ) اگر به آقای مهندس و روش DST ایمان داشته باشی به حال خوش می رسی. آقای ایران منش هم می فرمودند: تو کمک راهنما می شوی، ولی من هنوز در سفر اول بودم  و به رها شدن فکر می کردم تا اینکه وارد لژیون اقا مجتبی شدم و ایشان همیشه به من امید و آرامش می دادند .

اقای مهندس به ما صراط مستقیم را آموخت و راه های رسیدن به صراط مستقیم بسیار است.

از بنیان گذار کنگره 60 جناب آقای مهندس دژاکام تشکر می کنم، از پدر مرحومم و از مادرم تشکر می کنم، از آقای عبدالله موسوی و آقای امید ایرانمنش تشکر می کنم. دست آقا مجتبی را می بوسم که اگر پدرم نبود در حقم پدری کرد .

از همسفرم و خانواده محترمش تشکر می کنم، از تمام خدمتگزاران کنگره و خانواده خودم تشکر می کنم و از بچه های لژیون 5 و راهنمای همسفرم تشکر می کنم .


سخنان کمک راهنمای همسفر خانم فاطمه

خدا را شکر میکنم که توفیق داد؛ در این جایگاه قرارگرفتم و سومین سال رهایی آقا رحمان را به آقای مهندس و خانم آنی و کمک راهنمای محترم آقا مجتبی تبریک می گویم. به اسیستانت و خانم مهناز عزیز تبریک می گویم و به خانم مهین که زحمات زیادی برای همسفر اقا رحمان کشیده است،


سخنان همسفر مهناز

خدا را شاکرم که توانستم این جایگاه را لمس کنم. خانم مهین در لژیون گفتند: یک روز بخاطر اعتیاد مسافرتان خدا را شکر میکنید و الان به اینجا رسیدم و لحظه به لحظه خدا را شکر می کنم که؛ در طالع من تاریکی قرار داد تا حالا بتوانم روشنایی را لمس کنم و در کنگره بودن را در کنار شما عزیزان تجربه کنم.

از کمک راهنما خانم مهین که خیلی در سفر اول کمک کردند و صبوری به خرج دادند و مادرانه به من کمک کردند که؛ بتوانم کنار مسافرم بمانم و جا نزنم و از خانم فاطمه تشکر می کنم، از آقا مجتبی تشکر می کنم که باعث شدند ما این روشنایی را درک کنیم و تشکر میکنم از خانواده همسرم که در بدترین شرایط کمکم کردند، از مسافرم تشکر می کنم از آقای مهندس و خانم آنی تشکر میکنم.Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات