کارگاه آموزشی عمومی پنچ شنبه 1398/08/30
شنبه 2 آذر 1398 ساعت 18:20 | نوشته ‌شده به دست احسان رضایی | ( نظرات )
جلسه نهم از دوره سی و نهم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما محترم مسافر مجید و نگهبانی مسافر مجید و دبیری مسافر مهدی با دستور جلسه توان مالی و تولدسومین سال رهائی مسافر مجید پنجشنبه 30 آبان ماه 1398 ساعت ۱۷:۰۰ آغاز به کار کرد.


خلاصه سخنان استاد:

خدا را شاکرم که بار دیگر توانستم به واسطه آقا مجید این جایگاه را لمس کنم انشاالله جلسه خوبی را در کنار هم داشته باشیم طبق روال همیشه پنج شنبه ها دو تا دستور جلسه داریم.

دستور جلسه اول توال مالی و دستور جلسه دوم سومین سال رهایی مسافر مجید.

اما دستور جلسه اول: همانطور که اطلاع دارید قرار بود جشن گلریزان باشد. ولی به دلایلی به تعویق افتاد و آقای مهندس فرمودند:دستور جلسه این هفته توان مالی باشد. اگر دقت کنید می بینید آقای مهندس به مسئله دو اهمیت می دهند اولی مسائل معنوی و دوم مسائل مادی. ممکن است بعضی از افراد معنویات را اصل قرار دهند و به مادیات اهمیت ندهند و بگویند فقط آخرت مهم است. ولی آقای مهندس می فرمایند حرف این افراد صحیح ولی برای ادامه حیات درست و با شرافت زحمت کشیدن و برخورداری از مادیات لازم و ضروری است واگر کسی از مادیات بهره مند نباشد قطعا زندگی سختی را در پیش خواهد داشت. و مهم ترین موضوع این است که درآمد ما از چه راهی باشد و ما با استفاده از آموزه های کنگره می فهمیم اگر انسان در صراط مستقیم اگر قدم بگذارد و حرکت داشته باشد و عمل سالم را پیش بگیرد درست است که سختی زیادی می کشد ولی نتیجه این سختی ها یک موفقیت شیرین و ماندگار است .پس ما می فهمیم اگر برای درآمد مادی در صراط مستقیم قرار بگیریم درست است که کار ما دشوار است ولی پولی که به دست می آوریم باعث آرامش و آسایش ما است نه صرفا آسایش.

روشDSTیک روش الگویی است که ما می توانیم در مراحل مختلف و در زمینه های مختلف زندگی از آن استفاده کنیم برای مثال اگر به من مصرف کننده می گفتند از فردا دیگر مصرف نکن به هیچ عنوان قبول نمی کردم ولی کنگره به من گفت از آن چیز که مصرف می کنی لذت ببر ولی طی دوره های زمانی معین مقداری از آن را کم کن . اگر این اصل را در تحکیم پایه های مالی نیز رعایت کنیم می بینیم که بچه های کنگره باید به تدریج قدم در راه مستقیم قرار دهند و چه بسا انسان هایی که فکر یک شبه پول شدن آن ها را به عمق تاریکی ها و نابودی فرو برده.ساختار اصولی و اخلاقی کنگره 60 با سایر مراکز و NGOها متفاوت است شاید افرادی که وارد مراکز غیر کنگره شوند خیلی خوب حمایت شوند و حتی برای آن ها راه کسب درامد پیدا کنند.ولی این باعث تشدید و رشد نا مبارک روحیه طلبکارانه می شود. ولی کنگره می گوید هر کس باید روی پای خودش بایستد و کم کم توان فکری و فیزیکی خود را شکوفا کند.

خیلی از ما به خاطر کار و تحصیل به اعتیاد روی اوردیم و مواد مخدر اولین چیزی که از ما گرفت همان چیزی بود که بخاطرش به مواد روی اوردیم. فرد مصرف کننده به مرور توان فیزیکی اش گرفته می شود و تفکرش دچار محدودیت می شود. هنگامی ما چیزی را واقعا بخشیده ایم که وقتی بخشیدیم فشار کمی به ما وارد شود. البته در مسائل زندگی و نه در هنگام بخشیدن و آن جا است که آن بخشیدن برای فرد مفید واقع می شود.و طبق گفته ی دیده بان محترم آقای زرکش بتوانیم در حد توانمان در روز گلریزان ظاهر بشویم.و اما دستور جلسه دوم سومین سال رهایی مسافر مجید:

این تولد را خدمت خودشان ،خانواده شان و تمام اعضای کنگره60 تبریک می گویم.و به راهنما ویلیام ایشان آقای سعید چنگانیان تبریک می گویم که خیلی از ایشان آموزش گرفت و آن مسائلی که در نتوانستم به آقا مجید آموزش بدهم آقا سعید به او آموزش داد.

وقتی که اقا مجید وارد کنگره شدند تا دو ماه باری به هر جهت می آمد. یک روز من با ایشان صحبت کردم و از آن روز استارت یک سفر جدی را زدند و به خوبی سفر کردند. مسئله ای که خیلی به ایشان کمک کرد ورزش بود به خصوص ورزش کنگره 60 . روز اولی که به استخر آمده بود در کنار استخر ایستاده بود و کاملا می لرزید ولی به مرور زمان با توجه به درمانی که داشت انجام می داد روز به روز بهتر می شد و در هماهنگی ورزشی بچه های لژیون 15 بسیار کمک کرد به خصوص پیرامون مسابقات و تهیه لباس های ورزشی.

ایشان سطح انرژی بسیار بالایی داشت و سعی شد  که انرژی او کنترل شود وبا تلاش خودشان این کار از قوه به فعل مبدل شد و یکی دیگر از صفات بارز ایشان ارتباطشان با دیگران بود واین خصلت به سفر ایشان بسیار کمک می کرد. خیلی خوشهالم که سومین سال رهایی ایشان را در کنار هم جشن گرفتیم امیدوارم که ایشان را در جایگاه مقدس کمک راهنمایی ببینیم و یکی از خدمتگزاران خالص کنگره 60 واقع شوند.اعلام سفرمسافر مجید

آنتی ایکس مصرفی شیره و تریاک مدت سفر 10 ماه به کمک راهنمایی آقای مجید فروغی و مدت رهایی 3 سال در ادامه سفر ویلیام را ه راهنمایی آقا سعید چنگانیان شروع ردم و پنج ماه است آزاد و رها هستم.آرزوی مسافر مجید

آرزو می کنم کنگره حتی در کوچک ترین شهر و روستا ها کشورمان هم گسترش پیدا کند.

 


خلاصه سخنان مسافر مجید:

خدا را شکر میکنم که به من اجازه حضور در این جایگاه را دادمی خواهم از قبل از دوران مصرفم شروع کنم برای گفتن.در جهان امروز هر کسی به نحوی با اعتیاد آشنا می شود و من به دلیل سر درد های عجیبی که داشتم با اعتیاد آشنا شدم و بر عکس خیلی ها که به صورت مخفی مصرف می کردند من در حضور خانواده شروع به مصرف کردم و من در خانواده بسیار نازپروده بودم و آن ها به اجبار با اعتیاد من کنار آمدند.درست است که تریاک سر درد را از من گرفت ولی هزار درد دیگر به من هدیه کرد. من ردک درستی از خماری نداشتم یادم است درددوران سربازی از آن رنج می بردم ولی نمی دانستم آن درد خماری است. من به بهانه مریضی در خانه مصرف می کردم و کسی کاری به کارم نداشت ولی از یک جایی به بعد دیدم اینطور نمی شود و باید حرکتی زد.وبه سراغ NGOها رفتم ولی هچی موقع به سراغ کنگره نیامدم در NGOها از کنگره خیلی بد می گفتند و ما هم به طبع آن خیلی با کنگره مخالف بودیم و لی خوشبختانه بعدش به کنگره آمدم و توانستم رها شوم.

حتی یادم می آید در NGOها برایم سال سوم قطع مواد را جشن گرفتندو من بعد از تولد رفتم مواد مصرف کردم چون در زمان قطع مواد هر لحظه درد می کشیدم و بعدش که دوباره مصرف کردم دیگر مصرف هیچ لذتی نداشت چون فقط از روی عادت بود.حال خیلی از کسانی هم که از کنگره برگشت می خورند همین گونه است و برای همین مصرفشان چند برابر می شود. من درد دوران مصرفم با پرندگان خیلی رابطه نزدیکی داشتم و آن ها هم از مصرف من رنج می بردند .

من در سفر هم خیلی اذیت شدم و هم خیلی اذیت کردم به دلیل تفکرات غلط و ضد کنگره ای که در ذهنم داشتم و دوستی داشتم که الان در قید حیات نیست ولی آن موقع برای ورود من به کنگره خیلی کمکم کرد.

از راهنمای خوبم آقا مجید که مرا تحمل کرد تا یک سفر خوب را شروع کنم تشکر می کنم از خانواده خوبم که مرا تحمل کردند تشکر می کنم مخصوصا برادرم که خیلی مرا حمایت کرد از راهنمای ویلیامم آقا سعید که بعد سه تا راهنما عوض کردن من توانست در مقوله سیگار من را کنترل کند تا رها شوم .


نگارش: مسافر کریم 

تایپ و ویرایش: همسفر محمد جواد

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic