خلاصه گزارش ویلیام وایت ( درمان سیگار ) تاریخ 98/09/05
چهارشنبه 6 آذر 1398 ساعت 08:57 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )

خلاصه عملکرد لژیون ویلیام وایت (درمان سیگار)

کمک راهنما مسافر صادق

موضوع: وادی سوم و تأثیر آن روی من

اگر من امروز بیچاره و بدبخت و یا مصرف‌کننده مواد مخدر و سیگار و... هستم فقط به خاطر خودم است ولی ما با داشتن خیلی از ابزارها در کنگره می‌توانیم یک سری از مشکلات را تغییر بدهیم؛ یعنی اگر امروز من، مصرف‌کننده‌ی سیگار هستم این تقدیر من نیست و می‌توانم تغییر کنم باید برای این تغییر اول مسیر خودم را پیدا کنم...

خلاصه سخنان استاد

استاد در ابتدا پس از چهارده ثانیه سکوت فرمودند خداوند را سپاسگزارم که یک‌بار دیگر توفیق حضور در کنگره را به من داد تا بتوانم آموزش بگیرم و خدمت کنم همان‌گونه که دبیر محترم فرمودند دستور جلسه هفتگی لژیون ویلیام وادی سوم و تأثیر آن روی من می‌باشد.

استاد فرمودند: اگر به درون خودمان برویم متوجه می‌شویم هرکدام از ما هزاران مشکل اعم از اقتصادی، مالی، اجتماعی و... داریم اگر روی آن‌ها تفکر کنیم می‌بینیم که تمام این مشکلاتی که به وجود آوردیم از روی جهل و ناآگاهی خودمان بوده و مربوط به دیگران نیست که در وادی جناب آقای مهندس بیان فرمودند اگر من امروز بیچاره و بدبخت و یا مصرف‌کننده مواد مخدر و سیگار و... هستم فقط به خاطر خودم است ولی ما با داشتن خیلی از ابزارها در کنگره می‌توانیم یک سری از مشکلات را تغییر بدهیم؛ یعنی اگر امروز من، مصرف‌کننده‌ی سیگار هستم این تقدیر من نیست و می‌توانم تغییر کنم باید برای این تغییر اول مسیر خودم را پیدا کنم و برای این‌که مسیر را پیدا کنم ما در کنگره چهارده وادی در اختیار و به آن‌ها احتیاج داریم و باید اول فکر کنم که اگر مشکل مالی دارم مسیر آن را پیدا کنم و بشناسم و با تفکر کردن مسیر آن راه را پیدا کنم، با دیگران مشورت می‌کنم ولی تصمیم‌گیری با خودم هست وقتی مسیر مشکل را پیدا کردم و مشکلات قبل را می‌بینم اولین نیرویی که به سراغ من می‌آید ناامیدی است که مثلاً من برای درمان سیگار باید یازده ماه به کنگره بیایم و این حس ناامیدی قبل از کنگره همیشه در زندگی تک‌تک ما بوده است.

استاد در ادامه فرمودند: اگر خواستیم از ناامیدی عبور کنیم طبق صحبت آقای مهندس در سی دی گردش آسمانی که فرمودند انسان باید امید واهی داشته باشد، یعنی در قدم اول خودت را امیدوار کن وقتی من تفکر کردم و امیدوار شدم نسبت به این مسیر وقت آن رسیده که تمام مسئولیت‌ها را دسته‌بندی کنم ما می‌توانیم روی کمک دیگران حساب کنیم ولی نقش اول و اولین حساب خود شخص است و قدم اول را خودم بردارم همان‌طور که ماقبل از ورود به کنگره و در زمان مصرف یک سری قوانین برای خودمان داشتیم، حالا باید با ورود به کنگره همان قوانین را درراه صراط مستقیم قرار بدهیم تا موفق‌ترین شخص در زندگی بشویم. آقای مهندس خیلی زیبا و قشنگ در وادی سوم توضیح دادند و فرمودند هیچ‌کس به‌اندازه حسین دژاکام به فکر حسین دژاکام نیست؛ یعنی اگر امروزه به هر دلیلی مشکلی داشته باشی هیچ‌کسی نمی‌تواند مشکل من را حل کند و فقط خود شخص می‌تواند مشکلش را حل کند.

استاد فرمودند: باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی‌کند. ما در کنگره همان‌گونه که مسئولیت خودمان را در قبال مصرف مواد مخدر درست انجام می‌دهیم که آیندگان ما دچار مصرف مواد و یا سیگار نشوند به همان میزان در قبال دیگر مسئولیت‌ها هم مثل، دروغ، رشوه، غیبت، قضاوت و... باید آن‌ها را هم درست انجام دهیم تا به نتیجه برسیم و فقط این کارها با تزکیه و پالایش انجام می‌گیرد و اولین قدم آن احترام به قوانین و حرمت‌های کنگره 60 می‌باشد. اگر امروزه من درگیر کشیدن سیگار هستم و می‌خواهم سیگار مصرف نکنم اولین کاری که باید انجام دهم به‌طور ریشه‌ای مشکل خودم را پیدا کنم.

استاد در ادامه فرمودند: کنگره و آموزش‌های آن مثل یک اتوبان خط‌کشی شده با علائم مخصوص به خودش و استاندارد می‌باشد و ما باید طبق قوانین کنگره در مسیر آن حرکت کنیم یعنی سر ساعت در کنگره و لژیون حضور پیدا کنیم به حرف راهنما گوش کنیم قوانین و حرمت‌های کنگره را اجرا کنیم و اگر بخواهیم در جهت مخالف اتوبان حرکت کنیم باعث تصادف می‌شویم و از حرکت بازمی‌ایستیم. پس بیاییم و بیشتر روی مسئولیت‌های خودمان فکر کنیم. در درون تمام انسان‌ها یک گرگ خیلی قوی وجود دارد از جنس نفس و ما هرچقدر به حرف این گرگ بیشتر گوش بدهیم، قوی‌تر می‌شود، مثل دوران مصرف و ما نمی‌توانیم یک‌روزه این گرگ را مهار کنیم و فقط این کار با تکرار و تمرین و پارامتر زمان میسر می‌شود.

استاد در ادامه در مورد سی دی سد خونی مغز صحبت فرمودند:

استاد فرمودند: آقای مهندس در این سی دی می‌فرمایند چرا ما با خوردن آب‌میوه اعتیاد پیدا نمی‌کنیم ولی به نیکوتین اعتیاد پیدا می‌کنیم که در سی دی سد خونی مغز ازنظر علمی خیلی زیبا توضیح دادند که با مصرف نیکوتین باعث می‌شویم که سلول‌های مغز را از بین ببریم و برای همین می‌گویند کسانی که سیگار یا مواد مصرف می‌کنند بیشتر دچار بیماری‌های مغزی و یا دچار اختلال حواس می‌شوند چون این میکروب‌ها و نیکوتین به تک‌تک سلول‌های مغز ضربه و آسیب وارد می‌کند و ما با نکشیدن سیگار توانائی‌های بقیه سلول‌ها، زیادترمی شود و می‌تواند جای خالی سلول‌های مرده را پر کند ولی اولین شرط آن بستگی به خود شخص دارد که قدم اول را بردارد که تمام این کارها فقط با تزکیه و پالایش انجام می‌گیرد.تایپ و ویرایش: مسافر مصطفی

عکس: مسافر حمید

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: لژیون درمان سیگار (ویلیام وایت)،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علیرضا شنبه 9 آذر 1398 06:52
باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت راهنمای دوست داشتنی آقاصادق
علی رحیمی ل 6 جمعه 8 آذر 1398 18:47
خداقوت خدمت کمک راهنمای گرامی آقای صادق نیکبخت
وکمک راهنمایان درمان سیگار
پنجشنبه 7 آذر 1398 09:25
درود و خداقوت خدمت آقا صادق و تمام کمک راهنمایان شعبه سلمان و خدا قوت وتشکرازاستاد بزرگوارم آقای ولیخانی.
پنجشنبه 7 آذر 1398 09:25
درود و خداقوت خدمت آقا صادق و تمام کمک راهنمایان شعبه سلمان و خدا قوت وتشکرازاستاد بزرگوارم آقای ولیخانی.
قاسم ل ۶ پنجشنبه 7 آذر 1398 07:50
خداقوت خدمت کمک راهنماهای ویلیام وعزیزان مسافر وخسته نباشید خدمت دوستان سایت
مسافرمحمد لژیون ۱۱ چهارشنبه 6 آذر 1398 21:27
با عرض سلام و خدا قوت به تمام کمک راهنمایان ویلیام وایت،و خدا قوت ویژه به کمک راهنمای خودم آقا سعید چنگانیان،وخسته نباشی به دوستان در سایت که زحمت می کشند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic