کارگاه آموزشی عمومی پنچ شنبه 1398/09/14
شنبه 16 آذر 1398 ساعت 15:10 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )

جلسه یازدهم از دوره سی و نهم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافر مهدی و نگهبانی مسافر مجید و دبیری مسافر مهدی با دستور جلسه "نقش سی دی ها و نوشتن آن در آموزش" و "تولدیکمین سال رهائی  مسافر بشیر" پنجشنبه 14 آذر ماه 1398 ساعت ۱۷:۰۰ آغاز به کار کرد.


هر تصمیمی آقای مهندس برای ما می‌گیرند و آن را به ما تکلیف می‌کنند قطعاً پشت آن تفکری انجام داده است به همین دلیل است که جمعیت عظیمی عضو کنگره ۶۰ می باشد و این جمعیت به رهایی برسند....

خلاصه سخنان استاد


سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر. در اینجا جا داره که تولد آقای مهندس را تبریک بگویم و از شما خواهش می‌کنم که به مدت ۳۰ ثانیه مهندس را تشویق کنید. امروز تولد امام حسن عسکری علیه‌السلام و تولد آقای مهندس در یک روز پر میمون شکل‌گرفته است.

در مورد دستور جلسه اول نشریات که اینجا جا داره که این هفته را به همه خدمتگزاران نشریات تبریک بگویم در کنگره ۶۰، ۵۲ دستور جلسه تا الآن داشتیم که هر دستور جلسه سی دی آموزشی به همراه خود داشته است نشر یات در کنگره اهمیت بالایی دارد و به همین دلیل آن را در دستور جلسه‌ها گذاشته‌اند قبل از این بنده یادم هست که فقط گوش دادن سی‌دی‌ها مهم بود ولی اکنون نوشتن سی‌دی‌ها هم اضافه‌شده است و به این دلیل است که نوشتن سی‌دی‌ها آموزش‌های بهتری به همراه خود دارد این تصمیم، تصمیم آقای مهندس بوده است که هر تصمیمی آقای مهندس برای ما می‌گیرند و آن را به ما تکلیف می‌کنند قطعاً پشت آن تفکری انجام داده است به همین دلیل است که جمعیت عظیمی عضو کنگره ۶۰ می باشد و این جمعیت به رهایی برسند. نشریات در کنگره به ما خیلی کمک می‌کند علت همه این رهایی‌ها منابع آموزشی و نشریات در کنگره است. نشریات چیزی است که به من کمک می‌کند که جهان‌بینی خود را بالابرده وبتوانم رفتار و کردار خودم را عوض کنم من حتی قبل از این‌که وارد کنگره بشوم راه رفتن غذا خوردن صحبت کردن هم بلد نبودم برای مثال زمانی که در اداره‌ای کاری برای من پیش می‌آمد من حتی قادر به سخن گفتن در آن اداره نبودم من آموزش‌های موردنیاز در زندگی و روابط اجتماعی خود را از کنگره، نشریات و سی‌دی‌های آقای مهندس می‌گیرم و این آموزش‌ها را در زندگی کاربردی می‌کنم و خدا را شکر به نتیجه رسیده است انشا الله همه ما بتوانیم از نشریات و منابع آموزشی کنگره به حد کافی استفاده کنیم.

نوشتن سی‌دی‌ها به ما خیلی کمک می‌کند حالا این خاطره را برای سفر اولی‌ها می‌گویم بنده خودم از کسانی بودم که حافظه‌ی کوتاه‌مدت ای داشتم برای مثال خودکاری که دردستم بود دنبال آن می‌گشتم و بعد از گذشت زمانی تازه متوجه می‌شدم که خودکار در دستم است و این به خاطر تخریب شدید حشیش بود اما خدا را شکر به کمک سی‌دی‌ها و نوشتن آن حافظه هم تقویت‌شده است و الآن می‌توانم بگویم که ۵۰ درصد مشکلات من برطرف شده انشا الله در ادامه بتوانم بقیه مشکلاتم را حل کنم در دو جلسه قبل هم در مورد دستور جلسه اول صحبت کردند در ادامه من اضافه می‌کنم که نوشتن سی‌دی‌ها باعث می‌شود تمرکز پیدا کند قبل از نوشتن سی‌دی‌ها زمانی که می‌خواستم کاری را انجام بدهم اصلاً تمرکز حواس نداشتم افکارم پراکنده بود و نمی‌دانستم چه‌کاری می‌خواهم انجام بدهم و این باعث شده بود که کارم را به‌درستی انجام ندهم نوشتن سی‌دی‌ها به من کمک کرد تا تمرکز پیدا کنم خواهم انجام بدهم روی آن متمرکز کنم در اینجا از خداوند می‌خواهم تمام سفر اولی‌ها بتوانند با آموزش‌های کنگره و نوشتن سی‌دی‌ها به رهایی برسند دلیل که نوشتن سی‌دی‌ها در رهایی و سفر بسیار حائز اهمیت می‌باشد و کیفیت رهایی را بسیار زیاد می‌کند آقای مهندس دریکی از سی‌دی‌ها می‌فرمایند بعضی‌ها یک‌خانه می‌سازند که زود با یک‌بار خراب می‌شود و بعضی‌ها خانه‌شان را سالهای سال می‌توانند استفاده کنند کسانی که خانه‌شان را می‌توانند سالهای سال استفاده کنند به این دلیل است که فندانسیون آن را بسیار خوب ساخته‌اند در کنگره هم همین موضوع مطرح است اگر ما بتوانیم کنگره را محکم به سازیم می‌توانیم سالهای سال از دام اعتیاد رها باشیم و پرونده اعتیاد بسته شود


 اکنون در مورد دستور جلسه دوم تولد آقا بشیر من از آقا بشیر می‌خواهم که خودشان و همسفر محترمشان بایستند تا شما تشویقشان کنید. زمانی که من وارد لژیون ۱۷ شدم آقا بشیر آخرای سفر بود و بنده این افتخار را داشتم که سومین رهایی را به تهران ببرم رهائی آقا بشیر برای ما خاطره‌ای خوب بود چون با ماشین شخصی در فصل گرما تابستان رفته بودیم این رهایی برای لذت‌بخش بود که حاضر بود تمام سختی‌ها را به جان بخرد و با آن وضعیت به تهران برود در آن سفر بود که من با همسفر ایشان یعنی مادرشان آشنا شدم و تازه متوجه شدم که یک مادر چقدرمی تواندصبرو تحمل داشته باشد که باآن‌همه سختی هیچ گله و شکایتی نداشتند آن زمان شرایط بسیار سخت بود که حتی ممکن بود من خسته بشوم و گله و شکایت بکنم ولی مادرشان به ما دلداری می‌دادند و ما را آرام می‌کردند زمانی که وارد سفر دوم شدن تمام فکر و دغدغه‌شان این بود که پایه‌های مالی‌شان را قوی کند حتی بارها شده بود که به من می‌گفت وقتش رسیده است که من به سرکار بروم ولی من از با به تجربه که از صحبت‌های آقای مهندس گرفته بودم که هرگاه مادیات برویم معنویات از ما دور می‌شوند ولی زمانی که به دنبال معنویات برویم مادیات هم به همراه معنویات می‌آید و این‌طور بود که بنده خدمت در کنگره۶۰ را به ایشان پیشنهاد کردم در اینجا از آقای محمدرضامرادی که برای آقا بشیربسیار زحمت‌کشیده بودند و به آقا بشیر کمک کرده بودند کمال تشکر و قدردانی رادارم.


اعلام سفر: سلام دوستان بشیر هستم یک مسافر آخرین آنتی ایکس مصرفی متادون تخریب بیش از ده سال مدت 14 ماه سفر کردم با کمک راهنمای محترم آقای مهدی نجفی رهایی از دام اعتیاد 1 سال و 4 ماه و 7 روز رشته ورزشی در کنگره راگبی و در ادامه تخریب سیگار داشتم با کمک راهنمایی آقای علی رحیمی سفر کردم رهایی از بند نیکوتین 7 ماه


آرزو مسافر: آرزو می‌کنم تمام تازه واردین به همراه دو برادر من به رهایی برسند.


آرزو همسفر: من هم آرزو می‌کنم تمام مسافرانی که برگشت‌خورده‌اند دوباره سفر خوبی را آغاز کنند و به رهایی برسند.


سخنان مسافر بشیر: خداوند را شاکرم که توانستم این جایگاه و این حال خوش را لمس کنم. من هم مانند تمام مصرف‌کنندگان بعدازاینکه اعتیاد پیدا کردم از یکجایی به بعد برای رفع نیاز بدنم مصرف می‌کردم و هیچ لذتی در مصرف برایم وجود نداشت. برای همین دست به ترک‌های متعددی زدم ولی همه‌ی آن‌ها بی‌فایده بود و مرا هرروز به عمق تاریکی‌ها بیشتر فرومی‌برد.

روزی یکی از دوستان پیام کنگره را به من داد و من با خود خیال می‌کردم این هم مانند بقیه به‌دردنخور است بااین‌حال برادرم را فرستادم کنگره تا سفر کند ولی او ماندگار نبود و برگشت خورد ولی مادرم با تمام انگیزه به کنگره می‌رفت تا من وارد کنگره شدم اوایل سرسری می‌رفتم و زیاد کنگره را جدی نمی‌گرفتم و هرروز مشکلاتم بیش‌تر می‌شد ولی یک‌چیز من را امیدوار نگاه می‌داشت آن‌هم الگوهایی بود که در کنگره برایم وجود داشت و من کم‌کم وارد راه شدم و اشتیاق سراسر وجودم را فراگرفت و هم خدمت می‌کردم و هم با شور و شوق نشریات کنگره را دنبال می‌کردم آقای مرادی راهنمای اولم خیلی به من کمک می‌کرد خجالت می‌کشیدم مشکلاتم را با ایشان در میان بگذارم ولی آن‌قدر حسشان به من نزدیک بود که در صحبت‌هایشان سر لژیون راه‌حلی برای مشکلاتم بیان می‌کردند. شاید الآن مشکلات من کم‌تر از قبل نشده‌اند ولی جهان‌بینی من بالا رفته و دیدم نسبت به مسائل تغییر کرده است و در ادامه سفر هم خدمت آقا مهدی بودم که ایشان هم لطف زیادی در حق ما کرده‌اند.

در آخر از آقای مهندس و خانواده محترمشان و راهنماهای خوبم آقایان محمد، مهدی و راهنمای ویلیامم علی آقا تشکر می‌کنم از همسفرم بابت حمایت‌هایشان و راهنمای ایشان بابت کمک به همسفرم تشکر می‌کنم و از تمام خدمتگزاران سپاس‌گزارم.


سخنان کمک راهنما همسفر خانم نگین:

خداوند را سپاس به دلیل لمس این جایگاه هفته بنیان و بیست و دومین سال رهایی آقای مهندس را به همه عزیزان تبریک می گویم .آقای مهندس فردی بسیار دانا و عاقلی هستند که با تفکری بسیار این راه مقدس را رسم کرده اند و ما را در راه و آرامش خود شریک قرار داده اند.هر تولدی که در کنگره رخ می دهد بسیار مقدس است زیرا انسانی در آن حیاتی دوباره پیدا کرده است.

آقای مهندس وجود همسفر را در کنگره ضروری می دانند زیرا در کنار مسافر همسفر نیز باید به حال خوش برسد وگرنه انرژی منفی اش نه تنها خود همسفر را بلکه مسافرش را هم به گمراهی می کشد.

این جشن بزرگ را خدمت خانم فاطمه عزیز و آقا بشیر تبریک می گویم و یک تبریک ویژه هم خدمت آقا بشیر به دلیل قبول شدن برای خدمت کمک راهنمای تازه واردین. 


سخنان همسفر:

اول از همه خداوند را سپاس می گویم به دلیل لمس این جایگاه. روزی که وارد کنگره شدم حال خیلی بدی داشتم چون سه پسر مصرف کننده داشتم و پدرشان هم فوت شده بودند. من یکی از مسافرانم برگشت خورده بود ولی با این حال ناامید نشدم و به تلاش خودم ادامه دادم و  اسیستنت محترم هم من را حمایت می کرد.روزهای اولی که وارد کنگره شدم در یکی از تولد ها همسفری گفت :خدا را شکر که یک مصرف کننده در زندگی ام بود تا بتوانم با کنگره آشنا شوم .من مدت ها نمی توانستم این جمله را درک کنم و قابل هضم نبود و امروزه خودم این جمله را با تمام وجود حس کرده ام. از آقای مهندس و خانواده محترمشان، راهنمای خوب خودم ،راهنما های پسرم و تمام خدمتگزاران محترم تشکر می کنم.

تایپ و ویراستار: همسفر محمدجواد و همسفر میثم

نگارش: مسافر کریم و مسافر مسعود

عکاس: مسافر احسانمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرزهره لژیون۶سلمان شنبه 16 آذر 1398 16:54
خداقوت به تمام خدمتگزاران وتولدآقابشیر رابه خودشان و همسفرشان وراهنماهای محترم تبریک میگم.
رضا عسکرپور نمایندگی گنجعلی خان شنبه 16 آذر 1398 14:48
سلام و خدا قوت خدمت تمامی اعضای کنگره 60نمایندگی سلمان فارسی سخنان استاد آموزنده بود و خدا رو شکر که هر روز خانواده کنگره از قبل بزرگتر و داناتر می شود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات