کارگاه آموزشی عمومی (لژیون سردار ) پنجشنبه تاریخ 98/09/21
شنبه 23 آذر 1398 ساعت 23:12 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )
پنجشنبه21 آذر ماه 1398 جلسه سیزدهم از دور اول کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60، لژیون سردار نمایندگی سلمان فارسی به استادی «کمک راهنما مسافر مجید » و نگهبانی« کمک راهنما مسافر امیر »  و دبیری کمک راهنما همسفر خانم افسانه » با دستور جلسه  " بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم فلک را سخت بشکافیم و طرحی نو در اندازیم " رأس ساعت 15:00 آغاز به کار نمود.


در کنگره مسافران و همسفران وقتی ورود پیدا می کنند با نیرو های تخریبی زیادی وارد می شوند ولی وقتی می آیند واین الگو ها رو می بینند کم کم حر کت خودشان را آغاز می کند....

سخنان استاد:

خداوند را سپاسگزارم که توفیق این خدمت را به من داد. انشاالله که بتوانیم در کنار همدیگر آموزش لازم را دریافت کنیم ابتدا من هفته بنیان را تبریک می گویم. همانطور که اطلاع دارید دستور جلسه گلریزان چند هفته قبل قرار بود به فعل تبدیل شود ولی به دلیل مشکلاتی به تعویق افتاد و امیدواریم این جشن به زیبا ترین شکل ممکن صورت گیرد.

خداوند را شاکریم که با فراهم شدن بستری نیکو توانستیم بذر هایی نیکو بکاریم تا جبران خسارتی باشد برای بذر های نا مبارکی که در گذشته کاشته ایم و خداوند در قرآن می فرماید همانا خوبی ها بدی ها را از بین می برد.

شاعر می گوید: بیا تا گل برافشانیم و طرحی نو دراندازیم و می در ساغر اندازیم فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم.

واقعا کار هر شخصی نیست که بخواهد فلک را بشکافد و طرحی نو به پا کند. آقای مهندس همانطور که اطلاع دارید 22 سال پیش روشی را ابداع کردند که افراد زیادی مخالف آن روش بودند. ولی شاهد بودیم که این روش کم کم شایع شد و افراد زیادی را به درمان و آرامش رساند و این همان طرح نویی بود که آقای مهندس به وجود آوردند.

در ادامه شعر می گوید:

اگر غم لشکر انگیزد که خون عاشقان ریزد    من و ساغی به هم سازیم و بنیادش براندازیم

کار نیروهای بازدارنده و تخریبی این است که ما را از صراط مستقیم دور کند و درگیر ناامیدی غم و اندوه و تاریکی ها کند؛ و ما می آموزیم وقتی به نیروهای تخریبی بها می دهیم آن ها هر روز در وجود ما قوی تر می شوند. من نوعی باید سعی کنم با آموزش هایی که می گیرم خودم را از این نیرو های تخریبی دور کنم و این نیروها در مقابل من مقاومت نشان می دهند و این مقاومت بسیار قوی است؛ و در این مقوله ذکر شده می تواند در جهات مختلف اعم از مادیات و معنویات باشد. ما باید تلاش کنیم با آموزش ها خود را کم کم از این نیروها دور کنیم و به سمت ارزش ها حرکت کنیم.

در کنگره مسافران و همسفران وقتی ورود پیدا می کنند با نیرو های تخریبی زیادی وارد می شوند ولی وقتی می آیند واین الگو ها رو می بینند کم کم حر کت خودشان را آغاز می کند.

قطعا این خواست خداوند بوده است که سیستمی مانند کنگره ایجاد شده است و آقای مهندس به کمک اساتیدشان راه درمانی را طی کرده اند و راه را برای ما نیز نمایان کرده اند و این را بدانید مصرف کنندگان اندکی با این راه آشنایی دارند و به درمان می رسند. ما باید تلاشمان را بکنیم که هر روز افراد بیشتری با کنگره آشنا شوند و به آرامشی که ما الان داریم برسند و آن ها نیز لذت ببرند.

در کنگره ما سه سفر داریم:

1-سفر اول مصرف مواد مخدر تا قطع آن

2-سفر دوم از قطع مواد تا رسیدن به خود

3-و سفر سوم از رسیدن به خود تا رسیدن به قدرت مطلق

وقتی که به سفر دوم می آییم باید به خود بیاییم و این مفهوم را می توان در کلمه خدا نیز حس کرد. ما باید لایه های درون خود را بشکافیم و به درون خود سفر کنیم تا بتوانیم گره های درون خود را بازکنیم.

همه ی انسان ها دنبال بهشت هستند و لی اغلب راه را اشتباه می روند بهشت یک مکان نیست بلکه یک جایگاه است. من زمانی به بهشت درونم می روم که گره های درونی ام باز شده باید و پالایش های مربوطه به انجام رسیده باشد.

در ادبیات عرفانی می خانه جایی است که انسان مست الهی می شود و در کنگره با این حجم اطلاعات که بر وجود ما تزریق می شود ما نیز مست مطالب مفید و خوب می شویم. در شعری می گوید اگر بهشت را می خواهی باید با ما به می خانه بیایی. در مقوله کار ما کسی که به کنگره می آید کم کم خمر طبیعی بدنش تولید می شود.

فردی نزد حضرت رسول خدا آمد و گفت: فردی پس از مرگش باغش را برای امور خیریه گذاشته است. حضرت رسول در جواب این گفت: کار او بسیار نیک بوده است ولی چه خوب تر بود که در زنده بودنش خرما هارا با دستان خود می بخشید.

ما هم باید الان در خدمت مادی و معنوی کوشا باشیم و آقای مهندس می گویند: خطوط موازی هیچ گاه به همدیگر نمی رسند ولی دایره ها و حلقه ها دارای یک مرکز اند و انسان هایی که فقط به فکر خودشان هستند این افراد هیچ گاه محبت واقعی را درک نمی کنند به دلیل اینکه هیچ گاه به آن وصل خوش نزدیک نخواهند شد و لی افرادی که مانند دایره هستند اینها دارای یک مرکز هستند و دوست دارند بر مبنای انسانیت در راه حرکت کنند و این افراد به دیگران کمک می کنند ولی افرادی که فقط به فکر خودشان هستند دائما در خسران و زیان به سر می برند.

و در آخر طبق سخن استادمان بگویم اگر کار کنگره کوچک ترین مشکلی داشت بعد از 22 سال به این قدرت و عظمت نمی رسید. امید است که در این هفته از خومان و افراد دیگر دعوت کنیم که در حد توانمان در این عمل عظیم سهیم باشیم.

سخنان ایجنت محترم:


خوش آمد می گویم به عزیزانی که به عنوان مهمان آمدند به لژیون سردار این آخرین لژیون سردار در سال 98 است امیدوارم یک گلریزان خیلی عالی داشته باشیم این حس را درک می‌کنم. و بسیار خوشحال هستم که داریم در این مکان و در این لژیون آموزش می‌گیریم.

چند شب پیش مطلبی را خواندم و طبق این مطلب کل هستی در حال حرکت است و همه را طبق اعداد ارقام ذکر کرد و این مطلب به ما می‌آموزد که ما هم باید حرکت خود را به نقطه اوج خود برسانیم حرکتی که به دست آقای مهندس آغازشده است. ما باید فردایی نو برای این ساختار بسازیم و در پرتو آموزش‌های کنگره کار خود را پیش ببریم.

ما در این مکان هرروز مطالبی نو می‌آموزیم و از تجارب دیگران استفاده می‌کنیم ما باید برای افزایش شعاع و افراد این لژیون تلاش‌های بسیار کنیم تا روزبه‌روز نیرومندتر شود.

سخنان نگهبان آقای امیر محمدی:


خیلی ممنون برای وقت مشارکت امیدوارم هرروز ریشه‌ی محبت درون وجودمان عظیم‌تر شود حتی یک خانواده اگر بین آن‌ها محبت وجود نداشته باشد آن‌ها در اصل نسبت به هم بیگانه هستند؛ و در این مکان ما را پیوند محبت به یکدیگر مرتبط ساخته و دورهم جمع کرده.

در مورد دستور جلسه باید بگویم. 15 سال پیش هنگامی‌که مواد گرفته بودم و داشتم می‌رفتم برای مصر فردی بسیار ناتوان را دیدم که توجه مرا جلب کرد و دلم نیامد به آن کمک نکنم و من فقط یک هزاری ته جیبم داشتم تصمیم گرفتم به آن فرد بدهم با هزار اصرار آن پول قبول کرد و او رو به آسمان کرد و گفت: خدایا الهی هیچ موقع غم به روی این انسان ننشیند.

از آن روز هرچه به یاد این خاطره می‌افتم خداوند را شکر می‌کنم و به خودم امیدوار می‌شوم. دکتر قمشه ای می‌گویند: هنگامی بخششی می‌کنید فکر نکنید که طلبکار شده‌اید بلکه شما بدهکار نیز شده‌اید زیرا خداوند به ما فرصتی داده است تا خدمتی بکنیم.
نگارش: دبیر جلسه کمک راهنما همسفر خانم افسانه

تایپ: همسفر محمدجواد

عکاس: کمک راهنما همسفر خانم فاطمه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: لژیون سردار،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر ساناز شعبه سلمان فارسی سه شنبه 26 آذر 1398 15:36
خداقوت به استاد آقای فروغی نگهبان آقای محمدی و دبیر خانم افسانه ی عزیز و
خداقوت به اعضای لژیون سردار
ان شاا... سالم و موفق باشید.
مسافر سعید صادقی لژیون 2 سه شنبه 26 آذر 1398 09:25
خداقوت به کمک راهنمایان محترم امیر آقا، آقا مجید وسرکار خانم افسانه که چنین جلسه پربار وپرازآموزش رابرگزار کردند انشاالله خداوند یاری کند من هم خدمتگزار لژیون سردار بشم
علی اکبر لژیون21سلمان فارسی دوشنبه 25 آذر 1398 13:58
سلام وخداقوت به استاد ودبیرونگهبان عزیز.امیدوارم روز به روز در لژیونتون اعضای بیشتری قدم بگذارندتا کنگره را در رساندن اهدافش یاری فرمایند
مهدی فروهر ل ۱۵ یکشنبه 24 آذر 1398 08:57
سلام.خدمت اقای فروغی بابت حضور در جایگاه استادی تبریک عرض میکنم و از فرمایشاتتون اموزش گرفتم. پیشکسوتان دستان افتاده را گرفتند.. امید که همه ما هم توفیق حضور مثمر ثمر در جشن گلریزان را داشته باشیم و از این زنجیره امدادرسانی عقب نمانیم.
قاسم ل ۶ یکشنبه 24 آذر 1398 07:51
درود وخداقوت خدمت دوستان گرامی لژیون سردار وخسته نباشید خدمت آقای فروغی از صحبتها استفاده کردم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic