کارگاه آموزشی عمومی؛ پنجشنبه 1398/09/21
یکشنبه 24 آذر 1398 ساعت 01:00 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )
جلسه دوازدهم از دوره سی و نهم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنما مسافر مجتبی و نگهبانی مسافر مجید و دبیری مسافر مهدی با دستور جلسه "بنیان کنگره" و "تولدیکمین سال رهائی  مسافر رضا" پنجشنبه 21 آذر ماه 1398 ساعت ۱۷:۰۰ آغاز به کار کرد.


باید گل زندگی‌ات را بریزی و مثل آقای مهندس که گل زندگی‌اش را پای ما ریخته ما نیز باید گل زندگی‌مان را بریزیم...
خلاصه سخنان استاد:

این هفته، هفته بنیان کنگره ۶۰ است و برای ما خیلی هفته بسیار خوبی است. ما می‌توانیم از بنیان کنگره ۶۰ جناب مهندس در ذهن خودمان تصویرسازی کنیم. تشکر خودش یک مثلث کامل است اگر بر زبان جاری نشود، طرف مقابل ممکن است متوجه نشود اما زبان به‌تنهایی فایده‌ای ندارد و باید قلبی نیز باشد یعنی با تمام وجود باید از هر شخصی که می‌خواهیم تشکر کنیم، نشانه دیگر این است که عملی باشد یعنی هزینه آن را پرداخت کنیم و به خاطر همین امروز که تولد آقا رضا است بهترین چیز را به ایشان هدیه می‌دهم و آن چیزی است آقای مهندس ۲۲ سال است به ما هدیه داده‌اند که آن‌وقت و زمان است.

در مورد دستور جلسه اول باید بگویم: ما یک سند بدون نقص داریم که خود جناب مهندس هستند. در منظومه شمسی اجرام آسمانی هستند که همه فکر می‌کنند خودشان از خودشان نور دارند، درصورتی‌که نورشان از خورشید است، اگر دانشی داریم در کنگره باید بدانیم که ماه نور خودش را از خورشید می‌گیرد و تمام دانشی که من دارم به‌واسطه این است که من دارم این نور را از خورشید (جناب مهندس) می‌گیرم و اگر در لحظه فکر کنم که این نور را از خودم دارم دچار ماه‌گرفتگی می‌شوم و این ارتباط من اگر قطع شود، من تاریک می‌شوم. جناب مهندس با استفاده از وادی اول و با تفکر مثبت اول خودشان را درمان کردند، بعد بیتشان و خانواده‌شان را به‌سلامت رساندند و بعد به‌وسیله اساتید که بنیان‌گذاران کنگره هستند، خودشان را به‌عنوان بنیان کنگره، وقف درمان آن آتش ویرانگر کردند در وادی دوم نیروهایشان را شناسایی کردند و از آن نیروها ۲۲ سال استفاده کردند و چقدر سنگ‌اندازی جلوی پای ایشان شد و ناامید نشدند و به راهشان ادامه دادند، در وادی سوم به ما گفتند: که وابسته به هیچ ارگان و بنیادی نیستیم و باید روی پای خودمان بایستیم و به نیروهای خود متکی باشیم. در بحث گل‌ریزان هم همین‌طور که می‌دانید و از اسمش مشخص است، یعنی باید گل زندگی‌ات را بریزی و مثل آقای مهندس که گل زندگی‌اش را پای ما ریخته ما نیز باید گل زندگی‌مان را بریزیم، می‌گویند: الا عمال به نیات یعنی اگر شما نیت کمک داشته باشید، درست است. امروز به این مورد فکر می‌کردم اگر من نیت کنم که مزرعه گندمی بکارم و هیچ عملی انجام ندهم، هیچ‌وقت به نیتی که دارم نمی‌رسم، فقط انجام کار است و من باید در اول یک‌دانه بکارم تا بتوانم برداشت کنم.

 ۲ تا قصه است بالا و پایین آیت‌الکرسی تأثیر زیادی روی من گذاشته است؛ یکی قصه طالوت و جالوت است و یکی هم قصه زیبای پایین این متن است که کسانی که دوست دارند بخوانند.
دستور جلسه دوم: در مورد تولد آقا رضا که به طاها، تانیا و همسفرشان و همچنین راهنمای همسفرشان تبریک می‌گویم. هرچقدر در مورد آقا رضا فکر کردم یک شعر به ذهنم رسید؛ مشک آن است که خود ببوید، نه آنکه عطار بگوید.

آقا رضا که الآن خیلی موجه و آرام به نظر می‌رسند، از روز اول این‌جور نبود، چراکه باتلاق اعتیاد نه فقیر می‌شناسد و نه غنی، نه مقام و نه تحصیلات. آقای مهندس دریکی از سی‌دی‌هایشان می‌فرمایند: بمب اتمی مواد مخدر که بیاید تا شعاع چند کیلومتری افراد یعنی محل کار، خانواده را نیز دچار چالش می‌کند و آقا رضا اجازه می‌گرفتند که به سرکار برود ولی به دنبال مصرف مواد مخدر می‌رفتند؛ و افرادی که خیلی آرام هستند وقتی‌که عصبانی می‌شوند غیرقابل‌تحمل می‌شود من دومرتبه عصبانیت آقا رضا را دیدم.

درست است که آقا رضا و خانواده‌شان گم‌گشته بیابان برهوت بودند ولی خودش و خانواده‌شان خواسته درمان و رهایی داشتند و خیلی هزینه برای پیدا کردن صراط مستقیم کرده بودند، ولی بهترین راهی که برای رسیدن به مقام والای انسانیت پیدا کردند این راه بود، یعنی راه کنگره ۶۰.

به خانواده‌شان و به راهنمای همسفرشان و در رأس به بنیان کنگره ۶۰ و کلیه اعضای کنگره و اعضای لژیون سردار و به خانواده آقای مهندس تبریک می‌گویم.
 اعلام سفر مسافر رضا:

آخرین آنتی ایکس؛ تریاک، شیره مدت تخریب؛ بیش از ده سال، 10 ماه و 26 روز سفر کردم به راهنمایی استاد عزیزم آقای مجتبی عتیقی به روش DST، داروی درمان OT، رشته ورزشی؛ دارت و والیبال، رهایی از دام اعتیاد 1 سال و 28 روز و در ادامه تخریب سیگار داشتم روزانه یک پاکت سیگار، مدت 10 ماه و 11 روز سفر کردم به استادی راهنمای عزیزم آقای رضا شاهمرادی به روش DST، همراه با نیکوتین خوراکی، رهایی از دام سیگار 8 ماه و 2 روزآرزوی مسافر رضا:

آرزو می‌کنم خداوند توفیق دهد در آکادمی بین‌المللی کنگره 60 آموزش بگیرم و خدمت کنم.آرزوی همسفر خانم مهدیه: 

 امیدوارم چشم‌به‌راهی همسفرها به پایان برسد و مسافرانشان که هنوز به کنگره راه پیدا نکردند، به کنگره بیایند و به تعادل برسند و چشم‌به‌راهی همسفرانشان به پایان برسد.
خلاصه سخنان مسافر رضا:

منت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربت است و به شکراندرش مزید نعمت، هر نفسی که فرو می‌رود ممد حیات است و چون برمی‌آید مفرح ذات، پس در هر نفسی دو نعمت موجود است و بر هر نعمت شکری واجب

از دست و زبان که بر‌آید            کز عهده شکرش به درآید

بنده همان به که ز تقصیر خویش     عذر به درگاه خدای آورد

ورنه سزاوارخداوندیش            کس  نتواند که به‌جای آورد.

خدا را بسیار تا بسیار شاکرم که این جایگاه را لمس کردم و انشا الله بتوانم در جشن‌هایتان جبران کنم. همان‌گونه که آقای مهندس می‌فرمایند: هر ساختاری نیاز به سه پارامتر برای حفظ و بقا و رشد و توسعه دارد، منابع علمی، نیروی متخصص و منابع مالی

منابع علمی؛ آقای مهندس، استاد امین و سی‌دی‌ها و نوشتارهاست و نیروی متخصص کمک راهنماها، مرزبانان، ایجنت ها و کلیه خدمتگزاران هستند و یکی از مهم‌ترین پارامترها برای رشد هر مجموعه منابع مالی می‌باشد و مهندس با تفکر عظیمشان هفته جشن گل‌ریزان را قراردادند که باعث رشد کنگره شده که ما بیش از ۶۰ شعبه در سراسر کشور داریم.

زمانی که عضو لژیون سردار شدم متوجه شدم، وقتی انسان خدمت انجام می‌دهد درواقع به خودش خدمت می‌کند و چیزی را که می‌خواهد ببخشد اول جایش با نعمتی که از قبل داده شده پر می‌شود،و همچنین هفته گل‌ریزان را به همه شما عزیزان تبریک می‌گویم.

سال‌ها پیش با مواد مخدر آشنا شدم و در همان ۵ تا ۶ سال اول تخریب بالایی پیدا کردم و در جستجوی راه درمانی  بودم  با یک NGO  آشنا شدم و توانستم هفت الی هشت سال مواد مصرف نکنم، ولی آن آرامش که باید داشته باشم را نداشتم و یواش‌یواش دوباره شروع به مصرف مواد مخدر کردم و خانواده‌ام هم نمی‌دانستند که دوباره شروع به مصرف کرده‌ام در دوران مصرف مشکلات زیادی داشتم و بزرگ شدن بچه‌هایم را درست متوجه نشدم و به‌جایی رسیدم که دیگر باور نداشتم که راهی وجود دارد که بتوانم درمان بشوم خیلی راه‌ها را رفتم ولی نتیجه‌ای نگرفتم و خواست خداوند بود که در اثر یک اتفاق با کنگره آشنا بشوم. با آقای منصوری آشنا شدم و راه کنگره برای من باز شد در ابتدای سفر باور نداشتم که می‌شود درمان بشوم آقا مجتبی راهنمای خوبم  در عین مهربان بودن جدیت خاصی داشتند در ابتدا، سفرم را به بازی گرفتم ولی با برخورد جدی که آقا مجتبی با من داشتند یک نقطه تفکری برای من باز شد که از آن موقع سفرم را جدی گرفتم.

آقا مجتبی مانند یک پدر مرا راهنمایی می‌کردند و صحبت‌های آقای مهندس را باجان و دل می‌نوشتم که در این مسیر خیلی به من کمک کرد. امتحان کمک راهنمایی و امتحانات داخلی شعبه جز بهترین روزهای من بود و خیلی به من کمک کرد. پنج ماه سفر بودم که سفر درمان سیگار خودم را در لژیون آقای شاهمرادی شروع کردم و آموزش زیادی از ایشان گرفتم و انرژی زیادی داشتم و لحظه رهایی یکی از زیباترین لحظه‌های زندگی من بود و همچنین آزمون کمک راهنمایی که خدا را شکر هم خودم و همسفرم در این آزمون قبول شدیم. از همسفرم و همسفر های کوچکم که بال پرواز من بودند و از آقا مجتبی تشکر می‌کنم که خیلی به من کمک کردند و مسیر زندگی من را عوض کردن از آقای شاهمرادی تشکر می‌کنم و از راهنمای همسفرم، از ایجنت محترم و  مرزبانان عزیز و تمامی خدمتگزاران تشکر می کنم و یک تشکر ویژه از آقای مهندس و خانواده محترم ایشان دارم که این بستر را برای ما فراهم کردند.خلاصه سخنان کمک راهنمای محترم همسفر خانم زیبا :

بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم 

فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم 

به‌نوبه خودم هفته بنیان و هفته جشن گل‌ریزان را تبریک میگویم به آقای مهندس و خانواده محترمشان و همچنین  خدمت آقا رضا و خانم مهدیه تبریک می‌گویم. به آقا مجتبی دست‌مریزاد می‌گویم به خاطر تربیت چنین رهجویی و به خانم مهدیه همان جمله‌ای را می‌گویم که آقا مجتبی گفتند: مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید و جمله‌ای که از آقای مهندس به ذهنم رسید این بود که درختی که خیلی خوب رشد می‌کند از پس دیوار دیده می‌شود خانم مهدیه خدمتگزار خیلی خوبی هستند و درست است که  ایشان هم باحال خراب و تخریب‌های فراوان از تاریکی‌های اعتیاد وارد کنگره شدند، ولی هیچ‌گاه گله و شکایت نکرد و سعی می‌کردند که با آموزش‌ها یکی‌یکی مشکلات را از پیش پای خود بردارد؛ و اما گل‌ریزان در تاریکی اعتیاد  روی تک‌تک سلول‌های ما اثر منفی گذاشته و یکی از آن‌ها ترس است و نقطه مقابل ترس ایمان است و این یعنی امنیت، یعنی تجلی نور خداوند در انسان و یکی از این صفات خداوند صفت بخشندگی است، این صفت را در هفته گل‌ریزان می‌توانیم انجام بدهیم و زمانی من می‌توانم صفت بخشندگی را جاری کنم که اولاً خودم را ببخشم و دوم کسانی را ببخشم که در این مسیر برای من مشکل درست کرده‌اند و از آن‌ها آزاردیده‌ام و درنهایت بتوانم از مالم ببخشم به‌این‌ترتیب می‌توانم صفت بخشندگی را در کنگره اجرایی کنم و می‌توانم بگویم من هم هستم و در گوشه‌ای از این گریزان باشم و خدمت کنم.خلاصه سخنان همسفر خانم مهدیه: 

اول از خداوند تشکر می‌کنم که توانستم در این جایگاه قرار بگیرم این آموزش‌ها را ببینم و این لطف خداوند بود که با آموزش‌های کنگره آشنا شدم. خیلی برایم مهم است که در کنگره بمانم و بتوانم خدمت کنم.

اگر بخواهم در مورد مسافرم بگویم قطعاً همه همسفران در زمان مصرف مسافرشان خیلی اذیت می‌شدند. من هم مسافرم را خیلی کم می‌دیدم و با آمدن مسافرم به کنگره این تنهایی‌ها تمام شد و روزبه‌روز پایدارتر از گذشته و در کنار ما بود. همیشه پشتیبان من بودند مخصوصاً در سفر دوم همان‌طور که جناب مهندس می‌فرمایند: همسفر بال پرواز مسافرش است در سفر دوم آقا رضا بال پرواز من بودند و مرا تشویق کردند و از ایشان تشکر می‌کنم خیلی خوب سفر کردند و در سفرشان اذیت نکردند چون هرچه را یاد می‌گرفتند، عمل می‌کردند. ما در دوران مصرف مسافرم خیلی کم می توانستیم با هم صحبت کنیم اما با امدن ما به کنگره به خاطر آموزش های کنگره بیشتر با هم تبادل نظر میکردیم و این برای من تجربه شد که  وقتی زن و شوهر باهم صحبت می‌کنند تجربه و  آموزش هر دو بیشتر می‌شود و اگر دو ساختار بخواهند خوب حرکت کنند القاء و احیاء در ایشان اتفاق می‌افتد وبه آنها کمک خواهد شد و چیزی که از جناب مهندس یاد گرفتم؛ نگاه جستجوگرانه ایشان بود که همیشه به مسائل خیلی دقت نظر دارند و مشکلات را خیلی موشکافانه نگاه می‌کنند که این باعث حل مشکلات می‌شود.من و مسافرم هم باید نسبت به مشکلات موشکافانه نگاه کنیم تا بتوانیم آن‌ها را حل کنیم.


وقتی به جلسه می آمدم برای قوت قلب بیشتر قرآن را باز کردم واز این مطلب بسیار لذت بردم که دوست داشتم برای شما هم بگویم ، نوشته بود کسانی که می‌خواهند دنیای خوبی داشته باشند قطعاً خداوند به آن‌ها کمک می‌کند و کسانی که می‌خواهند در صور پنهان خیلی پیشرفت داشته باشند یا به عبارت قرآنی آخرت خوبی داشته باشند خداوند به آن‌ها کمک می‌کند، اما چیزی که مهم است فضل خداوند شامل کسانی می‌شود که به صور پنهان تمام‌کارهایشان توجه می‌کنند، کسانی که در لژیون مالی و جشن گل‌ریزان شرکت می‌کنند کسانی هستند که فضل خداوند شامل حالشان شده و این ساختار را تکمیل می‌کنند و در ساختار کنگره گل‌ریزان و لژیون  مالی خیلی ضروری است و می‌تواند پیشرفت آن را سریع‌تر بکند و ما که از این ساختار آموزش گرفتیم و به حال خوب رسیدیم باید آن را در هفته گل‌ریزان حمایت کنیم زیرا  کسانی که بیرون از کنگره هستند خبر ندارند که اینجا چه می‌گذرد.


از راهنمای بزرگوارم خانم زیبا تشکر می‌کنم که خیلی دلسوزانه کمکم کردند در کنارم بودند، از آقای عتیقی تشکر می‌کنم که من شخصاً بسیاری از ایشان آموزش گرفتم از خانم داوودی عزیز که باعث قوت قلب من بودند تشکر می‌کنم.
همسفر محمدطاها:

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست     هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود

صحنه پیوسته بجاست                            خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

 داستانی را می‌خواهم بگویم دو تا دوست بودند که باهم به سفر می‌رفتند یکی از آن‌ها عصبانی شد  و به آن‌یکی سیلی زد، شخص سیلی خورده بر روی شن‌های بیابان نوشت: امروز بهترین دوست من، به من سیلی زد و من را آزرد. به راه خود ادامه دادند و در ادامه راه به یک دریاچه رسیدند شخصی که سیلی خورده بود داخل آب افتاد دوستش او را از آب بیرون کشید و او را نجات داد؛ بر روی سنگ‌ها حک کرد که امروز بهترین دوستم مرا نجات داد. دوستش از او پرسید چرا وقتی من تو را سیلی زدم روی شن‌ها نوشتی و حال که تو را نجات دادم روی سنگ‌ها حک می‌کنی؟ گفت: بدی تو را روی شن‌ها نوشتم که باد بیاید و آن را ببرد، ولی خوبی تو را روی سنگ‌ها می‌نویسم  تا هیچ گردبادی نتواند آن را از بین ببرد. این را گفتم که از خدمت‌های جناب مهندس سپاسگزاری کنم و آن را روی سنگ حک کنم تا هیچ‌چیز نتواند آن را از بین ببرد. از پدر و مادرم و کمک راهنمایی پدر و مادرم و در رأس از جناب مهندس تشکر می‌کنم.همسفر تانیا:

 از پدر و مادرم و از خانم زیبا و از آقای عتیقی و از آقای مهندس تشکر می‌کنم.نگارش: مسافر مسعود و مسافر محمود

تایپ: مسافر صالح و همسفر علی

عکس: مسافر احسان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
قاسم ل۶ یکشنبه 24 آذر 1398 09:11
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای عتیقی ودوست گرامی آقا رضا از زحمات شما سپاسگذارم موفق وپایدار باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic