خلاصه گزارش لژیون شماره 15 یکشنبه تاریخ 98/10/08
یکشنبه 8 دی 1398 ساعت 21:56 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )

خلاصه گزارش لژیون کمک راهنما مسافر مجید

موضوع: جهان بینی در ورزش


جهان‌بینی در ورزش، یعنی نوع نگاه من به ورزش. آموزش‌هایی که در کنگره 60 می‌گیریم، اولین مکانی که ما باید از آن استفاده کنیم در زمین ورزش است تا متوجه شویم که آیا این آموزش‌ها را ما کاربردی کردیم یا فقط یاد گرفتیم ...

خلاصه سخنان استاد

استاد در ابتدا پس از چهارده ثانیه سکوت فرمودند، خداوند را حمد و سپاس که امروز هم به من فرصت داد تا در جمع شما عزیزان باشم و آموزش بگیرم.

استاد فرمودند: کسانی که در کنگره خدمت می‌کنند و یکی‌یکی پله‌های ترقی و پیشرفت را پشت سر می‌گذارند و تغییر جایگاه می‌دهند یعنی عین عدالت است یعنی حرکت کردن. ما قبل از ورود به کنگره برای تهیه مصرف مواد خودمان حرکت می‌کردیم ازنظر وقت و زمان، حتی اگر پول نداشتیم و بدون مواد شده بودیم بازهم حرکت می‌کردیم و یا اگر عزیزترین ما برای او مشکلی به وجود می‌آمد و ما خمار بودیم اول باید برویم دنبال مصرف مواد. طبق فرمایش آقای مهندس که فرمودند کسانی که برای درمان اعتیاد وارد کنگره 60 می‌شوند، جزو برگزیدگان هستند و ما باید به خودمان ببالیم و افتخار کنیم که برگزیده شدیم. خیلی مسیرهای دیگری هم هست ولی متأسفانه شخص را به ناکجاآباد هدایت می‌کند و خداوند را شاکر و سپاسگزاریم که به ما اجازه داد تا به کنگره 60 ورود پیدا کنیم و برای این‌که بتوانیم به کنگره وصل باشیم باید در جهت قوانین و فرامین کنگره حرکت کنیم تا از حال خوبی برخوردار باشیم و اگر برعکس فرامین و قوانین و روش DST حرکت کردیم حالمان خوب نمی‌شود. آقای مهندس علاوه بر درمان اعتیاد کارخانه انسان‌سازی درست کرده‌اند و بارها فرمودند اگر من می‌خواستم فقط معتاد را ترک بدهم هیچ‌وقت کنگره 60 را راه‌اندازی نمی‌کردم و تفکر ایشان بر این است که علاوه بر درمان اعتیاد انسان پرورش دهند و تمام اشخاص که وارد کنگره و درمان می‌شوند ازنظر تفکر، آگاهی، علمی، زندگی و ... به یک جایگاهی برسند و اول برای خودشان و بعد خانواده و جامعه یک استادی قابل بشود که آقای مهندس در کنار درمان اعتیاد تمام جوانب امر را در نظر گرفتند.


استاد در ادامه فرمودند: در کتاب 60 درجه می‌خوانیم که آقای مهندس در اول سفرشان صبح‌ها زود بیدار می‌شدند و از خانه بیرون می‌زدند و ورزش می‌کردند و ورزش کردن را از همان ابتدای سفرشان شروع کردند. ورزش باید متناسب با سن و سال و جسم اشخاص باشد مثلاً یک فرد که سن بالایی دارد نمی‌تواند در رشته فوتبال و یا دومیدانی شرکت کند، چون بعضی از ورزش‌ها برای اشخاص تخریب به وجود می‌آورد ما در کنگره یاد گرفتیم که هر کاری بخواهیم انجام دهیم با روش DST باشد و بر تمام اعضای کنگره واجب است که یک‌رشته ورزشی در کنار درمان اعتیاد داشته باشند چون ما می‌خواهیم به جسم خودمان کمک کنیم و فقط به دید سلامتی به آن نگاه کنیم و از بیماری‌ها دورباشیم. ما در دعای کنگره هرروز می‌خوانیم که خداوندا ما را به‌فرمان عقل نزدیک بگردان. اگر به‌فرمان عقل نزدیک شویم خیلی از مسائل ما حل می‌شود و فقط باید با تزکیه و پالایش به‌فرمان عقل نزدیک می‌شویم وقتی‌که به‌فرمان عقل نزدیک شویم از ضد ارزش‌ها دوری می‌کنیم و همیشه می‌گویند عقل سالم در بدن سالم. کسانی که جسمشان خراب باشد، مطمئناً تفکرات خوبی هم ندارند.

استاد فرمودند: جهان‌بینی در ورزش، یعنی نوع نگاه من به ورزش. آموزش‌هایی که در کنگره 60 می‌گیریم، اولین مکانی که ما باید از آن استفاده کنیم در زمین ورزش است تا متوجه شویم که آیا این آموزش‌ها را ما کاربردی کردیم یا فقط یاد گرفتیم ما تمام‌کارهایی که در کنگره فرامی‌گیریم آیا در هنگام عمل کردن آن‌ها به تعادل رسیده‌ایم، آیا رفتار ما مناسب این کار هست، آیا دیپلماسی را یاد گرفتیم که با اشخاص چگونه صحبت کنیم آیا احترام گذاشتن به دیگران، به راهنما به داور و ... را یاد گرفتیم. ما در نوشتارهای کنگره 60 می‌خوانیم که این سفر سفری است از ظلمت به‌طرف نور، از حقارت به سرفرازی، از ترس به شجاعت، از کفر به ایمان، از قهر به مهر و درنهایت از طرف نفرت به‌طرف عشق. ما در کنگره مسافر هستیم و یک مسافر مرتب باید در کنگره تغییر جایگاه بدهد و مرتب در حال حرکت باشد و این حرکت ازنظر درونی و بیرونی باهم باید یکی باشد. ما تنها مکانی که می‌توانیم خودمان را امتحان کنیم زمین ورزش است که آیا به تعادل نزدیک شده‌ایم یا نه و بهترین درسی که آقای مهندس به ما دادند در زمین ورزش این است که ما یا می‌بریم و یا می‌آموزیم و باخت در کار نیست و اعضای کنگره در زمین ورزش با این دیدگاه و نگرش حاضر می‌شوند چون ورزش مکمل درمان است و از طرفی خود یک نوع پیام رهایی است برای درمان اعتیاد مثل تیم راگبی که تمام اعضای این تیم کسانی بودند که مصرف‌کننده‌ی شیشه و هروئین بودند و امروزه در سطح بین امللی حاضر می‌شوند.

استاد در ادامه فرمودند: کسانی که وارد لژیون برای درمان اعتیاد می‌شوند بعد از مدت دو ماه می‌توانند وارد لژیون ویلیام وایت (درمان سیگار) بشوند، چون مصرف سیگار نوعی ضد ارزش محسوب می‌شود و در درمان ما پارازیت ایجاد می‌کند، کسانی که در حال حاضر سیگار مصرف می‌کنند متوجه نمی‌شوند و در آخر سفر متوجه می‌شوند که درمان آن‌ها ناقص است و نباید سفر سیگار را نادیده بگیرند آقای مهندس می‌فرمایند کسی که مصرف‌کننده سیگار است نمی‌تواند خدمت کند و کسی که نتواند خدمت کند راکد می‌ماند و حرکتی انجام نمی‌دهد و از این بستری که برای ما فراهم است باید استفاده کنیم انشا الله که با درمان مواد و سیگار و ورزش کردن بتوانیم سلامتی خودمان را به دست آوریم.

در پایان استاد جلسه کمک راهنمای محترم آقای مجید فروغی جلسه را به مشارکت گذاشتند:

مسافر امیر: در مورد جهان‌بینی در ورزش، زمانی که برای رهایی یکی از دوستان خدمت آقای مهندس رفته بودیم اعضای گروه راگبی هم در کنگره حضور داشتندو آقای مهندس از تک‌تک آن‌ها دعوت کردند تا مشارکت کنند یکی از این عزیزان خیلی زیبا فرمودند که ما برای اولین مرتبه که به مسابقه رفته بودیم برای بردوباخت بود و نتیجه نگرفتیم ولی سال بعد آقای مهندس ما را با یک جهان‌بینی کاربردی راهی مسابقات کردند و ما توانستیم در آن بازی به مقام اول برسیم.

مسافر عباس: موضوعی که در میدان‌ها ورزشی حائز اهمیت است این است که زمانی که برای ورزش به میدان می‌رویم سعی کنیم در درجه اول منیت را کنار بگذاریم، چون منیت ضلع مقابل آن آموزش است و نمی‌گذارد که ما آموزش بگیریم. چیزی که برای خود من اتفاق افتاد این بود که در اوایل سفرم حال خوبی نداشتم ولی برای اولین مرتبه که در پارک حضور پیدا کردم از حس و حال خوبی برخوردار شدم و بعدازآن زمانی که وارد تیم راگبی شدم روزبه‌روز بهتر شدم ولی موضوعی که خیلی به من کمک کرد زمانی بود که به استخر رفتم و روزهایی که به استخر می‌روم هم حس و حال خوبی دارم و هم انرژی بیشتری را دریافت می‌کنم.

مسافر جلال: من زمان مصرف یکی از آرزوهایم این بود که صبح زود از خواب بیدار شوم و با ورودم به کنگره 60 و گرفتن آموزش‌ها و گفته‌های کمک راهنمای محترم آقای مجید فروغی که فرمودند اگر می‌خواهی به درمان قطعی برسی باید اول استخر را شروع کنی و صبح‌های جمعه در پارک حضورداشته باشی و خدا را شکر که به کنگره آمدم و با رفتن به پارک و در زمین والیبال از آموزش‌های زیادی بهره‌مند شدم که بالاترین آن نقطه تحمل من بود.

مسافر احمد: جهان‌بینی در تمام امورات زندگی نیاز هر شخص می‌باشد مثل غذا خوردن، ارتباط با دیگران، کار و ...جهان‌بینی در ورزش هم یک سری بایدها و نبایدها دارد من خودم روز اول که وارد پارک شدم و به زمین ورزشی رفتم تمام انرژی خودم را فقط صرف بردن می‌کردم ولی کم‌کم متوجه شدم که اینجا بردوباخت مهم نیست و یکی از دلایلی که ما ورزش می‌کنیم این است که حالمان خوب باشد.

مسافر محسن: من در طول سفر اول سطح انرژی پائینی داشتم ولی با حضور در پارک آن انرژی لازم را دریافت می‌کردم من قبل از ورودم به کنگره ورزش می‌کردم ولی آن انرژی که در جمع دوستان کنگره دریافت می‌کنم را هیچ‌وقت نداشتن.

تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

نگارش : مسافر احمد

عکس : مسافر حمید

 

 

 

 

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علی یزدانی یکشنبه 15 دی 1398 17:21
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای عزیزاقامجید از مطالب ک گذاشتی لذت بردیم وخداقوت خدمت شما
احمد صالحی لژیون15 پنجشنبه 12 دی 1398 13:21
سلام وعرض ادب خدمت کمک راهنمای محترم آقای فروغی از آموزش‌هایتان نهایت استفاده را میبرم همواره دعاگوی شما هَستم
مسافر عباس رجبی پنجشنبه 12 دی 1398 09:45
سلام خدمت استاد عزیز اقای فروغی .خیلی خیلی از شما سپاسگذارم بخاطر رهنمود هاتون
مسافر عباس رجبی پنجشنبه 12 دی 1398 09:45
سلام خدمت استاد عزیز اقای فروغی .خیلی خیلی از شما سپاسگذارم بخاطر رهنمود هاتون
پنجشنبه 12 دی 1398 09:41
سلام خدمت استاد فروغی ممنون از زحمات شما
مهدی فروهر ل ۱۵ سه شنبه 10 دی 1398 22:53
سلام و عرض خسته نباشید خدمت راهنمای بزرگوارم. به حق که شما در میدان ورزش الگوی عمل سالم و شایسته هستید و از شما اموزش های گرانبهایی دریافت کردم .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic