خلاصه گزارش لژیون شماره 1 یکشنبه تاریخ 98/10/22
دوشنبه 23 دی 1398 ساعت 08:34 | نوشته ‌شده به دست مصطفی آقایی | ( نظرات )

خلاصه گزارش لژیون کمک راهنما مسافر اصغر

موضوع: وادی چهارم

من به‌عنوان یک خدمت‌گزار در خدمت شما هستم به شرطی که شما بخواهید و من را صدا بزنید تا من به‌عنوان یک راهنما راه را نشان شما بدهم. یک رهجو اگر فرمان‌بردار خوبی باشد، به درمان قطعی می‌رسد ولی اگر...

خلاصه سخنان استاد

استاد در ابتدا پس از چهارده ثانیه سکوت فرمودند، خداوند را شاکر و سپاسگزارم که امروز اجازه حضور در کنگره را به من داد تا ابتدا آموزش بگیرم و خدمت کنم پیشاپیش هفته همسفر را در راس به آقای مهندس و خانم آنی و استاد امین و خانواده آقای مهندس تبریک می گویم.

استاد فرمودند: تیتر وادی چهارم به من می‌گوید در مسائل حیاتی به خداوند سپردن یعنی سلب مسئولیت از خویشتن. خداوند هیچ مسئولیتی را نمی‌پذیرد و چیزی که به انسان داده است را نمی‌گیرد. کنگره 60 هیچ شخصی را اخراج نمی‌کند مگر این‌که خود شخص خواسته درمان نداشته باشد و برود. در هستی قوانینی وجود دارد که برحسب این قوانین ما نمی‌توانیم انتظار بیشتری داشته باشیم. قوانین در قرآن به ما می‌گوید: دروغ نگو، رشوه نخور، رشوه نگیر و ... یکی از بزرگان هندی می‌گوید اگر می‌خواهی راحت زندگی کنی باید با هستی همسو باشی، یعنی قوانین را رعایت کن و درراه صراط مستقیم حرکت کن.

استاد در ادامه فرمودند: بهشت برین و یا خاص خداوند این است که انسان با آرامش زندگی کند و شب را راحت بخوابد و درست زندگی کند و این کار موقعی به ثمر می‌نشیند که من بتوانم قوانین را رعایت کنم. انسان در هر جایگاه و مقامی و یا هر دینی که باشد باید یک سری قوانین و حرمت‌ها را حفظ کند. ما باید مواظب باشیم که شیطان به درونمان رخنه نکند تا بتوانیم به آرامش کامل برسیم.

               گر مرد رهی میان خون باید رفت                            از پای فتاده سرنگون باید رفت

استاد فرمودند: انسان باید مسئولیت‌هایی که به گردن دارد را پذیرا باشد و در جهت آن حرکت کند و آن مسئولیت را رد نکند، مسئولیت چه ازنظر خانواده و یا جامعه و یا حتی خداوند. انسانی که نام او را اشرف مخلوقات گذاشته‌اند، باید سعی کنیم که از خودمان شروع کنیم و کاری با جامعه و بقیه نداشته باشیم و درراه صراط مستقیم حرکت کنیم. ما باید به درون خودمان سفر کنیم و مواظب اعمال خودمان باشیم، غیبت نکنیم، رشوه نخوریم، رشوه ندهیم، مال حرام نخوریم، خمر استفاده نکنیم و... ما باید همیشه مواظب نفس خودمان باشیم، چون نفس دارای خواسته می‌باشد هم خواسته معقول و هم نامعقول. پس ما اگر مسئولیت را نپذیریم، خداوند هم نمی‌پذیرد. همان‌طور که در کتاب آسمانی فرموده است ((ادعونی استجب لکم)) بخوانید مرا تا اجابت کنم شمارا؛ یعنی باید بعد از صدا کردن حرکت کنیم تا خداوند هم به ما کمک کند.((ولعصر ان الانسان لفی خسر)) تمام انسان ها در ضرر و زیان هستند ((الا الذین امنوا و عملوا الصالحات و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر)) مگر کسانی که عمل سالم انجام می‌دهند، یعنی عمل آن‌ها به خیر و سلامت ختم شود. خداوند می‌فرماید اگر مسئولیت را پذیرفتی من هم به کمک تو می‌آیم.

استاد در ادامه فرمودند: من به‌عنوان یک خدمت‌گزار در خدمت شما هستم به شرطی که شما بخواهید و من را صدا بزنید تا من به‌عنوان یک راهنما راه را نشان شما بدهم. یک رهجو اگر فرمان‌بردار خوبی باشد، به درمان قطعی می‌رسد ولی اگر نافرمانی کرد مطمئن باشید که به درمان قطعی نمی‌رسد. وادی چهارم به انسان امید می‌دهد و ما باید قدر خودمان و کنگره را بدانیم، چون خیلی از روش‌های دیگر را امتحان کردیم و اگر در سفر دچار گریز شدیم خداوند این نعمت و رحمت خودش را از ما می‌گیرد. انسان در هستی باید مسئولیت کار خودش را بپذیرد تا بتواند به حال خوش برسد، حتی برای یک سفر اولی، مسئولیت آن درست سفر کردن است. انسان موجودی است فراموش‌کار، ما باید بدانیم که وعده خداوند دروغ نیست و خداوند ولی کسانی است که درراه صراط مستقیم حرکت می‌کنند. هرکدام از ما با تخریب‌های خیلی بالایی وارد کنگره شده‌ایم و خداوند این راه را در مسیر ما قرار داده است و وظیفه‌ی ما است که از خداوند سپاسگزار و شاکر او باشیم و مسئولیت خودمان را به خداوند نسپاریم و خودمان به عهده بگیریم.

استاد در ادامه فرمودند: اولویت اول یک سفر اولی درمان است و مواظب نیروهای بازدارنده باشید و سعی کنید که این آموزش‌هایی که در کنگره یاد می‌گیرید بعد از به درمان رسیدن در مسائل روزمره به کار بگیرید تا به آرامش و آسایش برسید. اگر کسی در راه ارزش‌ها حرکت کند تمام مشکلات او حل خواهد شد و باید توجه داشته باشیم که ما به خداوند نیاز داریم و خداوند به ما نیاز ندارد. در کتاب آسمانی آمده است که همه‌چیز در حال حرکت به دست می‌آید و هیچ سکونی جایز نیست. هر شخصی در کنگره باید مسئولیت کار خودش را بپذیرد اگر به او گفتند که باید سی دی بنویسی باید مسئولیت خودش را به عهده بگیرد و فقط مسئول خودش باشد و سعی کند که تجسس در امور کار دیگران نکنیم.

در پایان، استاد جلسه کمک راهنمای محترم آقای اصغر منصوری جلسه را به مشارکت گذاشتند:


مسافر سالار: انسان اگر خواسته معقول هم داشته باشد و یا حتی درراه هدف و خواسته مثبت هم باشد ولی هیچ قدمی برای آن کار برندارد نه‌تنها موفق نمی‌شود، چه‌بسا چون از آن خواسته دور می‌شود به نتیجه لازم نمی‌رسد، نمی‌تواند حرکت نکند و با دعا کردن به آن خواسته برسد، باید برای آن هدف هزینه پرداخت کند و هزینه‌ی آن‌وقت گذاشتن و حرکت در آن مسیر می‌باشد.

مسافر مهدی: در این وادی به ما می‌گوید هر شخصی که به نفس مطمئنه برسد از ارزش بالایی برخوردار است و موقعی که انسان به نفس مطمئنه رسید خداوند او را به بهشت خاص خودش دعوت می‌کند. انسان اگر درراه ارزش‌ها قدم برداشت خداوند هم نیروهای برتر خودش را در مسیر او قرار می‌دهد و به او کمک می‌کند و در پایان این وادی نوشته‌شده است که از شما حرکت و از خداوند برکت.

نگارش،تایپ و ویرایش: مسافر مصطفی

عکس: مسافر حمید


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر از سلمان چهارشنبه 25 دی 1398 08:19
خدا قوت به کمک راهنمای محترم آقای اصغر منصوری که با آموزش هایی که به مسافر من دادید آرامش و آسایش به خانه ما آمد ممنون از زحمات شما انشاالله که مزد این زحمات را در زندگی روزمره ملاحظه نمایید.
قاسم ل ۶ سه شنبه 24 دی 1398 19:34
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای منصوری از مطالبی که بیان فرمودید آموزش گرفتم واز دیدارتان انرژی سپاسگذارم.خسته نباشید خدمت دوستان سایت
مسافرجابر سه شنبه 24 دی 1398 00:19
سپاسگذارم ازراهنمای
عزیزم اصغرآقا که مثل همیشه عالی صحبت کردند و دوباره دوباره به من یادآوری کردند که مسئولیت کارم را خودم به عهده بگیرم
مهدی منتظری اصفهان لژیون اصغر منصوری دوشنبه 23 دی 1398 21:50
مرسی از استاد خدا قوت ک یک شنبه از بیاناتشون فیض بردیم عالی بود
محمد دوشنبه 23 دی 1398 18:37
خدا قوت به کمک راهنمای محترم آقای منصوری من مدیون آقای منصوری هستم که من رو راهنمایی می‌کنه و از جهان اعتیاد نجاتم دادند هرچی دارم از ایشان دارم امید وارم همیشه در آرامش و آسایش باشند
مسافر. مسعود عموشاهی.ل یکم دوشنبه 23 دی 1398 17:58
سلام وخدا قوت به جناب آقای منصوری که همیشه راحت و روان وکامل توضیح می دهند و جا دارد از ایشان بخاطر زحماتی که برای من کشیدند سپاسگزاری کنم امیدوارم همان جور که می خواهند همیشه در کنگره باقی بمانند وخدمت کنند،خداراشكر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic