کارگاه آموزشی عمومی پنج شنبه مورخ 1398/11/03
پنجشنبه 3 بهمن 1398 ساعت 20:52 | نوشته ‌شده به دست مجید فروغی | ( نظرات )
جلسه سوم از دوره چهلم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنمای محترم مسافر سعید و نگهبانی مسافر روح الله و دبیری مسافر قاسم با دستور جلسه "وادی پنجم و تاثیر آن روی من"   پنجشنبه 3بهمن ماه 1398 ساعت ۱۷:۰۰ آغاز به کار کرد.
وادی پنجم برای ما هفت پله رسم کرده است تا به همان آرامش نسبی برسیم و این همان لازمه یک سفر خوب و یک درمان دل چسب است  و حتی آقا امین هم می گویند: انسان در ماه رمضان هم باید برای روزه گرفتن یک آرامش نسبی داشته باشد.

خلاصه سخنان استاد:

(در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست توام با رفتن و رسیدن آن را  کامل می نماید )ما قبل از وادی پنج  چهار وادی را پشت سر گذاشتیم که این چهار وادی در  جهان ذهن بود .

وادی اول تفکر را به ما یاد داد، وادی دوم به ما آموخت که امید داشته باشیم، وادی سوم به ما یاد داد که باید مسئولیت مشکلات خود را بپذیریم، وادی چهارم به ما یاد داد مسئولیت کار های خود را به خداوند نسپاریم و در وادی پنجم به ما می گوید که وارد عمل شویم. ما سفر درون و سفر بیرون داریم  بنا براین ما در زندگی دارای دو  حرکت درونی و بیرونی هستیم.

 وادی پنج به حرکت درونی بیشتر تکیه دارد به دلیل اینکه وادی بعدش مربوط به نزدیک شدن به فرمان عقل است و در وادی هفتم راه را پیدا می کنیم و در وادی هشت حرکت خود را آغاز می کنیم. برای اینکه من بتوانم به فرمان عقل نزدیک شوم مسلما اولین نیرو به راه اندازی قوه عقل است که برای این امر باید حس خود را تمیز کنیم، در وادی پنج گفته می شود جهان ذهن باید به یک آرامش نسبی برسد و اگر این آرامش به دست نیاید نمی توانیم به سوی فرمان عقل حرکت کنیم.

وادی پنجم برای ما هفت پله رسم کرده است تا به همان آرامش نسبی برسیم و این همان لازمه یک سفر خوب و یک درمان دل چسب است  و حتی آقا امین هم می گویند: انسان در ماه رمضان هم باید برای روزه گرفتن یک آرامش نسبی داشته باشد.

پس برای آغاز یک حرکت خوب اول خود را از به هم ریختگی، عدم اعتماد به نفس، ناامیدی بیرون بیاوریم و سپس سه اصل پندار سالم، گفتار سالم و کردار سالم. برای سالم بودن نیاز به یک تفکر سالم است و برای خلق تفکر سالم نیاز است اول تفکر از حالت افیونی خارج شود و توجه به تمام این موضوع ها باعث می شود یک شخصیت خیلی خوب ساخته شود .

هفت پله ای که در وادی پنج ذکر شده است اگر اکثرش عملی شود نتیجه اش می شود همان آرامش نسبی .

و اما دستور جلسه دوم :

آقا مهدی وقتی که وارد لژیون شد گفت من دایی ام ایجنت است (زمان آقای فخاری). ما در کنگره پارتی بازی نداریم و خود آقای فخاری به من توصیه کرده بود که سخت گیری های لازم را در نظر بگیرم .آقا مهدی با تخریب شیره و حشیش وارد راه شد و اول کار روی برنامه نبود ولی من با سخت گیری ها و کنترل هایی که داشتم و خواسته خودشان سفرشان خیلی خوب شد و با نظم بسیار زیاد سفرش را ادامه و دقیقا یک سال سفرشان زمان برد و همچین سریعا وارد لژیون درمان سیگار شد و در آن مقوله هم به خوبی عمل نمود.

 آقا مهدی واقعا به خوبی خدمت می کردند و با تواضع بسیار فرمان بردار بود، این تولد را به خودشان و همسفر های محترمشان تبریک می گویم .

اعلام سفر مسافر مهدی:

آنتی ایکس شیره و حشیش، مدت تخریب شانزده سال، نام راهنما آقای سعید، رهایی سیزده ماه هشت روز

 

آرزوی مسافر:

انشاالله هر کسی وارد کنگره می‌شود به رهایی و حال خوش برسد و بتواند جسم و روانش را به تعادل  برساند

 آرزوی همسفر خانم مرضیه:

آرزو می کنم که هیچ موقع بیماری اعتیاد باعث جدایی عزیزان خانواده نشود.

 آرزوی همسفر خانم زهرا :

آرزو میکنم کنگره جهانی بشود و تمام بیماران به درمان برسند.

خلاصه سخنان مسافر مهدی:

زندگی با همه وسعت خویش محفل ساکت غم خوردن نیست     حاصلش تن به قضا دادن و پژمردن نیست   اضطراب و هوس و دیدن و نادیدن نیست      زندگی جنبش جاری شدن است

کوشش و راهی شدن است که خدا میداند

 من با تخریب زیادی وارد کنگره شدم .پس از مدتی که وارد کنگره شدم فهمیدم که اینجا جای خیلی خوبی است  قبل از ورود به کنگره خیلی ترس داشتم که فامیل مرا ببینند. ولی آمدم و فهمیدم که اینجا ناز درمانی است.

روزی سه پاکت سیگار می کشیدم و خیال ترک نداشتم  تا اینکه راهنمایم گفت به لژیون سیگار بیا، مدتی به لژیون می رفتم  سیگار هم مصرف می‌کردم تا اینکه از سیگار کشیدنم خجالت می کشیدم و با خود عهد کردم دیگر سیگار نکشم.

 پیام کنگره توسط آقای قاسم به من رسید و با اصرار خانواده به کنگره رفتم ولی فکر نمی کردم که روزی به رهایی برسم و تولد خود را ببینم.

از خانواده جناب مهندس، راهنمای خوبم آقا سعید تشکر می‌کنم که با سخت گیری هایش باعث رهایی من شد و از راهنمای خوب همسفرم تشکر می کنم، از همسفرم تشکر می کنم که کمکم کرد تا سفر کنم، از همسفران کوچکم مهلا و زهرا تشکر می کنم، از آقا قاسم و علیرضا و تمام خدمتگزاران و شما دوستان که در جشن ما حضور داشتید تشکر میکنم و امیدوارم شاهد رهایی تک‌ تک دوستان باشم و در جشن آنها شرکت کنم .

 خلاصه سخنان کمک راهنمای همسفر خانم فاطمه :  

از خداوند سپاسگزارم که توفیق پیدا کردم در این جایگاه باشم اولین سال رهایی آقای مهدی را به خودشان و راهنمای محترم آقای سعید تبریک می گویم.

تولدها برای ما یاد آور عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر هستند و این تولد ها به ما نوید می‌دهد که شبه رسیدن خورشید و شکفتن انسان‌ها است. تولدها شبیه هم هستند تفاوتی که دارند یک راز پنهان و زیبایی در وجود همه ما نهفته است و آن کوله‌باری از تجربه هاست که برای هر شخصی متفاوت است.

 و این تجربه می‌تواند برای کسانی که تازه وارد کنگره میشوند یک الگو باشد و این حقیقت که ما خواستیم حرکت کردیم و توانستیم وقطعا شما هم می‌توانید.

 آموزش های کنگره به من یاد داد صبور باشم و تلاش کنم  و از دانست های زندگیم لذت ببرم و از کمترین چیز بهترینها را برپا کنم.

 خلاصه سخنان همسفر خانم مرضیه:

عمر زاهد همه طی شد به تمنای بهشت      ندانست که در ترک تمناست بهشت  این چه حرفیست که درعالم بالاست بهشت    هرکجا بخت خوش افتاد همانجاست بهشت    دوزخ از تیرگی بخت درون تو بوود    گر درون تیره نباشد همه دنیاست بهشت

خدا را شکر می‌کنم که به این مرحله رسیدیم صحبتی که  دارم با تازه واردین است  فکر نکنند  میشود به راحتی به این مرحله رسید باید با گذر از سختی ها و موانع به این جایگاه رسید.

صبر کنید چون صبر راه گشای مشکلات است از راهنمای خوبم تشکر می کنم که به من آموزش های بسیاری داد از راهنمای مسافرم ازآقای مهندس و خانواده عزیزشان، از مسافر  عزیزم که باعث شد به کنگره ببایم همچنین از دختران عزیزم و از همه کسانی که در اینجا حضور دارند تشکر می کنم .

 خلاصه سخنان همسفر زهرا:

زندگی زیباست زشتی های آن تفریح ماست    در مسیر هرکدام نازیباست تقدیر ماست     زندگی آب روان است روان میگذرد آنچه تقدیر من و توست آن می گذرد.

 زندگی در حقیقت کتابی است پر ماجرا در هر کتابی داستان های خوب و بد وجود دارد ولی انسان هیچ وقت نباید به خاطر یک صفحه بدش آن را دور بیندازد.

 در کتاب ما یکی از این صفحات اعتیاد عزیزانمان است. که ما همسفران با صبر پیشه کردن می توانیم به صفحات خوب آن برسیم البته  اگر تحمل داشته باشیم همسفران صبر و تحمل پیشه کنید که خوشبختی در راه است به زودی شما  داستان عاشقانه و خوب می‌یابید که اولین بخش آن کنگره ۶۰ می باشد که تمام دردهای تان را فراموش می کنید و این را بدانید که همیشه خداوند یک پله از تو بالاتر است.

 از آقای مهندس و خانواده محترمشان و راهنمای پدر و مادرم تشکر می کنم.

خلاصه سخنان همسفر مهلا:  

آنجه باور محبت است و آنچه نیست ظروف تهیست.

 تولد پدرم را تبریک میگویم و از زحمات پدرم که برای ما کشیده است تشکر می کنم و از راهنمای پدر و مادرم و آقای مهندس و خانم آنی تشکر می کنم.

عکس:مسافر احسان

نگارش:مسافر محمود و سهراب

تایپ:همسفر محمد جواد

ویرایش: مسافر مجید


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مصطفی لژیون ۴ یکشنبه 6 بهمن 1398 09:37
سلام وخدا قوت خدمت آقای غلامی و تبریک به ایشان و آقا مهدی ورودشان به سفر دوم گوارای وجودشان
مصطفی لژیون ۴ یکشنبه 6 بهمن 1398 09:37
سلام وخدا قوت خدمت آقای غلامی و تبریک به ایشان و آقا مهدی ورودشان به سفر دوم گوارای وجودشان
همسفرزهره لژیون۶سلمان جمعه 4 بهمن 1398 21:55
استادی رابه آقای چنگانیان تبریک میگم به خانم مرضیه و آقامهدی تولدیک سالگی را تبریک میگم .به خانم داوودی خداقوت میگم آرزوی موفقیت برایشان دارم.
قاسم ل۶ جمعه 4 بهمن 1398 07:06
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقا سعید وتبریک خدمت آقا مهدی وهمسفرانشان گوارای وجودتان.خداقوت خدمت نگهبان ودبیر جلسه وخسته نباشید خدمت دوستان گل سایت
مجید فروغی ل ۶ پنجشنبه 3 بهمن 1398 22:49
با عرض سلام .
خداقوت خدمت راهنمای عزیز آقای سعید و تبریک به آقا مهدی⚘⚘⚘⚘
مسافر محمود ل ۶ پنجشنبه 3 بهمن 1398 22:05
سلام و خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای سعید چنگانیان و تولد یکسال رهایی مهدی عزیز راتبریک گفته و آرزوی بهترینها را برایتان از خداوند دارم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic