کارگاه آموزشی عمومی پنچ شنبه 1398/11/10
پنجشنبه 10 بهمن 1398 ساعت 20:16 | نوشته ‌شده به دست مجید فروغی | ( نظرات )
جلسه چهارم از دوره چهلم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنمای محترم مسافر علیرضا و نگهبانی مسافر روح الله و دبیری مسافر قاسم با دستور جلسه "نظم،انضباط و احترام در کنگره"   پنجشنبه 10بهمن ماه 1398 ساعت ۱۷:۰۰ آغاز به کار کرد.
اتفاق‌هایی که اکثراً در بین خانواده ها اتفاق می‌افتد به این علت است که حریم‌های همدیگر را رعایت نمی‌کنند...

خلاصه سخنان استاد:

نظم، انضباط و احترام درمورد این دستور جلسه خیلی جا دارد که صحبت کنیم و در خصوص آن فکر کنیم و به آن عمل کنیم تا بتوانیم در زندگیمان موفق شویم.

 معنی لغوی نظم، آرایش دادن و ترتیب دادن به یک چیزی و انضباط به اجرا درآوردن آن نظم و قوانین است و اما احترام، رعایت منطقه امن اطراف هر جسم یا هرکس را میگویند که البته اینها برداشت شخصی من از این سه لغت است.

نتیجه رعایت این سه لغت برای ما تعادل ایجاد می‌کند و اگر به حریم هستی و اطرافیانمان و... احترام بگذاریم باعث می‌شود که ما به تعادل برسیم و وقتی به تعادل برسیم برای ما آرامش را به ارمغان می آورد و باعث می‌شود مسیری را که از روز الست آغاز کرده‌ایم برای ما هموار کند، چون می توانیم درست تر فکر کنیم چون وقتی آرامش باشد ما می توانیم برای افکارمان چارچوب تعیین کنیم و صراط مستقیم را تشخیص بدهیم و اگر ما در زندگی آرامش نداریم، باید فکر کنیم، احترام به دیگران و نظم را در زندگی رعایت می کنیم یا نه اگر بتوانیم به این مرحله برسیم برای هر شخص و هر چیزی حریم می‌گذاریم و یاد میگیریم به حریم کسی تجاوز نکنیم چون اگر به حریم کسی تجاوز کردیم ناخواسته به حریم ما تجاوز می‌شود و ما را از تعادل خارج می کند و آرامش ما را به هم می‌زنند.

این هم در صورپنهان و هم در صور آشکار وجود دارد، ولی قبل از این‌ها باید حریم‌ها را بشناسیم و این شناخت نیازمند دانایی است. حریم‌ها با هم متفاوت اند ولی همه چیز و همه کس حریم دارد باید این حریم ها را بشناسیم و آنها را رعایت کنیم و برای خودمان ورود به حریم دیگران را خط قرمزمان بدانیم و این را قبول کنیم اگر به حریم دیگران ورود کردیم، قضاوت و تجسس کردیم در مورد خودمان هم همین اتفاق می‌افتد.

اتفاق‌هایی که اکثراً در بین خانواده ها اتفاق می‌افتد به این علت است که حریم‌های همدیگر را رعایت نمی‌کنند اگر در زندگی این سه گزینه یعنی نظم، انضباط و احترام را رعایت کنیم در نهایت برای ما آرامش و تعادل به ارمغان می‌آید که آرامش و تعادل مسیر ما را هموار می‌کند برای تکامل.

 

و اما دستور جلسه دوم:

 پنجمین سال رهایی آقای اصغر جمالی را تبریک می‌گویم و ورودشان را به آزادمردی تبریک می‌گویم.

توفیقی بود که بنده در خدمت ایشان باشم، گاهی وقتها به تولد ها و دستور جلسات فکر می کنم که این دو چقدر با هم همخوانی دارند. در مورد اصغرآقا تا آن وقتی که من یادم هست ایشان آدم منظبطی بودن، جایگاه ها را می‌شناختند و حریم ها را رعایت می‌کردند، به جایگاه‌ها احترام می‌گذاشتند. وقتی شخصی به کنگره می آید باید یاد بگیرد که این بازی چگونه است و چگونه باید در این بازی شرکت کند.

 اصغر آقا از همان روز که آمدند قوانین بازی را بلد بودند و این قوانین را رعایت می کردند ایشان از لحاظ سنی جایگاه استادی ما را دارند ولی همیشه به جایگاه‌ها احترام می‌گذاشتند و این باعث شد که ایشان در کنگره ماندگار شوند و شال کمک راهنمایی تازه واردین را بگیرند و انشاالله که پیشرفت کنند و به شال کمک راهنمایی و جایگاه های بالاتر برسد آرزو می‌کنم برای خودشان و همسفرشان که در مسیر پیشرفت قرار بگیرند و دائما در زندگی شان آرامش و شادی باشد.

اعلام سفر مسافر اصغر:

آنتی ایکس شیره وتریاک، تخریب بیست سال، مدت سفر سیزده ماه، نام راهنما مسافر حسین، رهایی پنج سال و یک ماه

آرزوی مسافر اصغر: آرزو می‌کنم عزیزانی که تازه وارد هستند و سفر خود را شروع می‌کنند به سفر دوم برسند.
آرزوی همسفر: هیچ جوانی دربند اعتیاد نباشد و همه آزاد و رها باشند.

خلاصه سخنان مسافر اصغر:

 در ابتدا تشکر می کنم از آقای مهندس و خانواده محترمشان و از آقای توکلیان و آقای باقریان تشکر میکنم، از ایجنت فعلی و ایجنت قبلی جناب آقای فخاری، از خانواده عزیزم تشکر می کنم، از دو پسرم که به رهایی رسیدند و این تغییرات باعث شد که آنها هم به کنگره بیایند. از همسفر خودم و از تمام همسفران تشکر می‌کنم و از همه شما عزیزان  و امیدوارم بتوانم جبران کنم. آزادمردی فقط در کنگره هست، در زمان سوءمصرف فقط مواد مخدر نبود که ما را به بند کشیده بود بند‌های ضد ارزشی دیگر مثل حسادت، خودبینی و ... انتظاراتمان همیشه از دیگران بود و دنبال مقصر می گشتیم و این بندها باید در طول زمان  جدا میشد و دنیای آزادمردی یعنی اینکه از همان بندها آزاد بشویم. وقتی به کنگره راه پیدا کردیم آموزش گرفتیم که چگونه درمان شویم و به رهایی برسیم ما باید در این چند سال طوری آموزش ببینیم که بتوانیم آموزش بدهیم. در این مدت زمان که داریم آموزش می بینیم جنس ما باید عوض بشود همان طورکه جنس نشان هم عوض می‌شود تا من صلاحیت داشته باشم در این جایگاه قرار بگیرم و باید در کنگره بمانیم و خدمت کنیم. در هفت سالگی نشان طلا می شود و جنس هم باید طلای ناب بشود، هم جنس جسمی و هم جنس تفکر و روان.باید تفکر مثبت اندیشی باشد و از تفکرات منفی خارج شویم. من از تازه واردین و شما دوستان انرژی می گیرم و آن را به شما برمی گردانم. موردی که بارها آن را شنیده ام این است که بعضی ها که از بیرون ما را میبینند، میگویند از بس کار خوبی کرده اند همدیگر را تشویق هم می‌کنند. در صورتی که صفت گذشته در انسان صادق نیست. ما الان خود را تشویق می‌کنیم و کاری به گذشته نداریم و افکار خود را داریم تغییر می دهیم.

خلاصه سخنان همسفر شهلا:

خدا را شکر می‌کنم که ما به این جایگاه رسیدیم و از آقای مهندس تشکر می‌کنم که این بستر را فراهم کردند تا من و خانواده‌ام آموزش بگیریم. از کمک راهنمای خودم، خانم مهین تشکر می‌کنم و از راهنمای آقای جمالی جناب آقای توکلیان و آقای باقریان سپاس گزارم.خدا را شکر می‌کنم که هم مسافرم و هم بچه هایم رها شدند.

عکاس:مسافر  احسان

نگارش:مسافر صالح و مسافر محمود

تایپ:مسافر صالح

ویرایش:مسافر مجید

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،

برچسب‌ها: کنگره60، آموزش، تولد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یکشنبه 13 بهمن 1398 09:52
تبریک خدمت اصغرآقای عزیز و استاد بزرگوار جناب توکلیان
همسفر محمد جواد شنبه 12 بهمن 1398 12:21
سلام و خدا قوت خدمت عزیزان خدمتگزاران
قاسم ل۶ جمعه 11 بهمن 1398 08:30
خداقوت خدمت استاد آقای توکلیان از فرمایشات آموزش گرفتم وخسته نباشیدخدمت نگهبان ودبیر عزیز خداقوت خدمت دوستان سایت
همسفر نفیسه لژیون یکم پنجشنبه 10 بهمن 1398 22:07
با سلام
خدا قوت خدمت سه جایگاه و استادی را به جناب توکلیان تبریک میگم
همچنین رهای مسافر عزیزم آقا امیر حسین را بهش تبریک میگم
مسافر کوروش لژیون ۲۱ پنجشنبه 10 بهمن 1398 22:00
تولدپنج سال رهایی شما راتبریک میگم خدمت خودت وخانواده محترمت وخسته نباشی‌ وتبریک به اقای توکلیان واقای باقریان سخنان اقای توکلیان خیلی زیبا بود اموزش‌گرفتیم
مجید فروغی ل ۶ پنجشنبه 10 بهمن 1398 21:19
خدا قوت خدمت کمک راهنمای گرامی آقای توکلیان و همچنین نگهبان و دبیر عزیز.و یه تبریک ویژه به آقا رسول به جهت دریافت شال راهنمای تازه واردین⚘⚘⚘⚘
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic