مراسم اهدای شال کمک راهنمایی
سه شنبه 15 بهمن 1398 ساعت 21:58 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )

کمک راهنمایی دوره تکمیل آموزش هاست

روز دوشنبه 14 بهمن 1398 سومین مراسم بستن پیمان و اهدا شال کمک راهنمایی در نمایندگی آکادمی با حضور بنیان کنگره 60 مهندس حسین دژاکام، دیده بانان و 150 تن از قبول شدگان در آزمون کمک راهنمایی سال 98 برگزار شد.
عمده کار این است که کمک راهنمایان از خودشان دستگیری می‌کنند؛ با آموزش دادن به شاگردان، خداوند این امکان را برای آنها فراهم می‌کند که بیشتر بیاموزند.

در این جلسه، دبیر کل احیای انسانی کنگره 60 در جمع پذیرفته‌شدگان آزمون سال 98 بیان داشتند:

امیدوارم که تا قبل از شروع سال جدید، همه کمک راهنمایانی که در آزمون سال 98 پذیرفته شده‌اند شال خود را دریافت کنند. من هرسال که امتحان می‌گیرم با دوره قبل متفاوت است. در این آزمون‌ها کسی موفق می‌شود که همه منابع را با دقت مطالعه کرده و سی‌دی‌ها را گوش کند و با تمام وجود هم در صور آشکار و هم در صور پنهان مطالب را فراگرفته باشد.

مهندس دژاکام در ادامه با اشاره به حساسیت جایگاه کمک راهنمایی، حضار را به تأمل در علل و اهمیت جایگاه کمک راهنمایی ترغیب کرده و گفتند:

کمک راهنمایان دو کار را انجام می‌دهند: آموزش می‌گیرند و آموزش می‌دهند. شما خیال نکنید که دارید از دیگران دستگیری می‌کنید، عمده کار این است که شما از خودتان دستگیری می‌کنید؛ اگر من به شما آموزش داده‌ام، درواقع خودم آموزش گرفته‌ام. با آموزش دادن به شاگردان، خداوند این امکان را برای شما فراهم می‌کند که شما خودتان بیاموزید. وقتی شاگردان به شما مراجعه می‌کنند، شما برای حل مشکلات آن‌ها به تفکر وا‌داشته می‌شوید. برای چه به شما می‌گویند «کمک راهنما» و لفظ راهنما به‌کاربرده نمی‌شود؟ چون شما خودتان در حال فراگیری آموزش‌ها هستید؛ بنابراین دوره کمک راهنمایی، دوره تکمیلی آموزش‌ها است. در حال حاضر کنگره 60 یک آکادمی آزاد است و این مراسم جشن فارغ‌التحصیلی شما تلقی می‌شود. ممکن است در بین قبول‌شدگان یک نفر با مدرک تحصیلیِ دوره ابتدایی و نفر دیگر با مدرک تحصیلی فوق‌لیسانس در این جمع حضور داشته باشد.

بنیان کنگره60 در ادامه به بیان نکاتی پرداختند که رعایت آن‌ها برای همه کمک راهنمایان کنگره 60 الزامی است:

-زمان کمک راهنمایی 4 است.

-از خودتان به‌هیچ‌وجه برنامه ندهید و همه باید طبق پروتکل عمل کنید.

-با رهجو به پیک‌نیک نروید و نیز مسافرت با رهجو و یا رفت‌وآمد خانوادگی ممنوع است. این‌ها همه آفت کمک راهنمایی است؛ با رعایت قوانین و حرمت‌ها اجازه بدهید به یک‌گوشه از دنیا با آسایش تردد کنید؛ در این محیط فقط سلاماً سلاما باشد.

-ما در کنگره 60 به خاطر رعایت بهداشت دست نمی‌دهیم و همدیگر را نمی‌بوسیم. ما همدیگر را فقط در آغوش می‌گیریم. این آداب باید در لژیون تازه واردین آموزش داده شود.

-اگر می‌خواهید به شما احترام گذاشته شود به تمام کمک راهنمایان دیگر احترام بگذارید.

-بایستی به‌موقع و سروقت در کنگره حضور داشته باشید.

-رابطه کاری با رهجو نداشته باشید. ما به کنگره برای درمان می‌آییم و خارج از درمان، حق برقرار کردن هیچ رابطه‌ای را نداریم.

-شاگردان را خبرچین بار نیاورید. در کلام‌الله هم اشاره می‌شود که به یکدیگر ظن بد نبرید.

-حتماً باید از نشریات و منابع کنگره 60 استفاده کنید. شما در لژیونتان از هیچ منبع دیگری نمی‌توانید استفاده کنید.

-وقتی کسی وارد کنگره 60 شد اجازه ورود به سایر گروه‌ها را ندارد. به‌عنوان‌مثال در صورت ورود به کنگره اجازه عضویت در گروه‌هایی نظیر مدیتیشن یا انرژی‌درمانی را ندارند.

-نوشتن سی دی برای همه واجب است. کسی که در کنگره 60 سی دی نمی‌نویسد از تعادل روانی برخوردار نیست و از طرفی مطالب را به‌خوبی فرانمی‌گیرد.

-شما در زمان بستن پیمان همه را شاهد می‌گیرید. توجه داشته باشید که رهجویان در نزد شما امانت هستند.

-به رهجویان کمک راهنمایان دیگر برنامه ندهید و راهنمایی نکنید. به رهجویان سایر کمک راهنمایان اصلاً جواب ندهید.

-به رهجویان پیامک ندهید و اجازه ندهید که رهجویان به شما پیام بدهند و یا مرتباً با شما تماس بگیرند. در ساعات مشخصی می‌توانید با رهجو تماس تلفنی داشته باشید.

-همیشه بایستی بین استاد و شاگرد یک دیوار و حجاب باشد. با شاگردان صمیمی نشوید.

-شاگردان را به‌گونه‌ای تربیت کنید که به کنگره کمک کنند. کنگره 60 رایگان است اما در حقیقت، مخارج و هزینه ها روی دوش اعضای کنگره است و بایستی در هزینه‌های آن سهیم باشند.

-راهنما بایستی در کنگره 60 یک‌رشته ورزشی داشته و سفر اولی را به‌طرف ورزش سوق بدهد. سعی کنید رهجویان را به‌طرف ورزش تیر و کمان و نیز راگبی سوق بدهید. ما می‌توانیم از طریق این دو ورزش مقام بیاوریم و پیام خود را به جهان برسانیم.

-شما موظفید به ایجنت، اسیستانت و مرزبانان احترام بگذارید. باید توجه داشته باشید که من سعی می‌کنم تمام جایگاه‌ها ازجمله جایگاه کمک راهنمایی را بالا ببرم اما این شما هستید که باید شأن این جایگاه را حفظ کنید.

-در مسائل خانوادگی رهجویان اصلاً دخالت نکنید. هر انسان مثل یک سیاهچاله می‌ماند اگر وارد این حیطه بشوید شما را به داخل می‌کشاند و باعث تباهی شما می‌شود.

-مرزبانان و ایجنت با اجازه دیده بان رابط می‌توانند یک لژیون را جمع کنند. همچنین دیده بان راهنمایان- خانم کماندار و آقای ترابخانی -  می‌توانند بنا به تصمیم خود، یک لژیون را جمع کنند.

-افرادی که وارد لژیون‌ها می‌شوند حتماً بایستی وادی اول تا هفتم را بنویسند و کار کنند.

-شرکت در اردوی درختکاری و آبیاری بسیار حائز اهمیت است.

همچنین آقای رضا ترابخانی - دیده بان راهنمایان کنگره 60- تصریح کرد:

حدنصاب قبولی در آزمون کمک راهنمایی کنگره 60 نمره هفده است، در هیچ دانشگاهی چنین نمره‌ای را ملاک قبولی قرار نمی‌دهند اما در کنگره 60 ارزیابی کمک راهنمایی در بالاترین سطح ممکن قرار دارد.

وی در خصوص اجرای پروتکل DST در حین درمان افزود: نکته‌ای که شما باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید که اجرا کردن پروتکل است که سرلوحه برنامه‌های ما است. شما این بخش اجرایی را امتحان داده‌اید و برای نظارت بر اجرای صحیح این امر، ما به شعب سرکشی می‌کنیم تا این پروتکل به بهترین شکل اجرا شود. ما از خودمان چیزی برای ارائه نداریم و هر چه که وجود دارد کارهای تحقیقاتی است که به اثبات رسیده است.

وی افزود: یادمان باشد که راهنمایان در کنگره 60 به دنبال جمع‌کردن نفر نیستند، ما در قبال پیمانی که می‌بندیم مسئولیت داریم و سربلندی این مسئولیت برای نیت پاک است. در این مسیر رهنمودهای آقای مهندس دژاکام توشه راه همه ماست و امیدوارم که بتوانیم از تفکرات، رفتار و کردار ایشان آموزش بگیریم.

همچنین آقای ترابخانی توجه به دو نکته را مهم دانسته و اشاره داشت: معیار سنجش ما برای ثبت این شال، ثبت‌نام در سایت کنگره60 در قسمت راهنمایان است. توجه کنید که حتماً بایستی چهار شعبه را برای محل خدمت خود انتخاب کنید.

 

در ادامه جلسه، خانم آنی کماندار، دیده بان گروه خانواده با رویکردی به نحوه اداره لژیون‌ها توسط راهنمایان هم‌سفران بیان داشتند:

لطفاً آموزش‌های لژیون را از وادی‌ها شروع کنید که رهجویان بتوانند به‌صورت پایه‌ای قوانین را فرابگیرند. همچنین برای شروع کار استفاده از سی‌دی‌هایی مثل شرح وظایف، قیاس و قضاوت به رهجویان کمک شایان توجهی می‌کند. راهنمایان خودشان را با راهنمایان دیگر قیاس نکنند و تمرکزشان به خودشان باشد. ازآنجایی‌که شما به‌عنوان یک الگو مطرح می‌شوید، مراقب رفتار و کردار و به‌خصوص بهداشت فردی خود باشید.

در این جلسه بابک لطفی، نگهبان OT به بیان نکاتی در خصوص رعایت مفاد پروتکل و نیز توجه به نظم و انضباط در حین اجرای مراحل تیپرینگ پرداخت و بیان داشت:

لطفاً در نوشتن نامه‌های OT دقت کنید تا حداقل استفاده از برگه‌های زرد را داشته باشیم. همچنین برنامه سفر اولی‌ها را حتماً طبق پروتکل بنویسید. شما موظفید برای خودتان یک مهر تهیه کنید که اسم کوچک و شماره لژیون در آن قید شده است. نامه‌ها را حتماً خودتان بنویسید و نوشتن نامه‌ها را دست شخص ثالثی ندهید.

وی افزود:همه‌کسانی که به کلینیک‌ها مراجعه می‌کنند نمایندگان کنگره 60 هستند، این نمایندگان باید منظم و مرتب باشند؛ لطفاً این موارد را به رهجویان آموزش بدهید.

در ابتدای ورود رهجو به لژیونتان از او بپرسید که آیا در سال‌های گذشته از یک کلینیک دارو دریافت کرده است و اگر پاسخ مثبت بود بایستی نام او توسط کلینیک از پورتال وزارت بهداشت خارج شود.

در این جلسه نگهبان OT به نقش همسفران در این زمینه اشاره کرد و بیان داشت:

همسفران محترم می‌توانند در یک زمینه خاص کمک زیادی به ما داشته باشند. خواهش می‌کنم به رهجویانتان بگویید که به‌هیچ‌وجه حق مراجعه به کلینیک جهت دریافت نامه برای مسافرشان را ندارند. ما هیچ استثنایی نداریم بنابراین تحت هیچ شرایطی همسفر برای دریافت نامه شربت نمی‌تواند به کلینیک مراجعه کند.

در ادامه مراسم با اهدای شال کمک راهنمایان توسط مهندس دژاکام پایان پذیرفت.

گزیده ای از تصاویر این مراسم: 

 

منبع: سایت کنگره 60
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، آرشیو تصاویر، اخبار 60 درجه،

برچسب‌ها: کنگره 60، درمان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر سعید لژیون ۱۱ چهارشنبه 16 بهمن 1398 22:29
سلام و تبریک خدمت تمام کسانیکه شال کمک راهنمایی را دریافت کردند.امیدوارم لذت این خدمت را ببرید
علی رحیمی ل6 چهارشنبه 16 بهمن 1398 20:52
تبریک خدمت کمک راهنمایان عزیز
امیدوارم شکرگذار خداوندباشید که اجازه خدمت کردن را به شما داد وآموزش لازم را از این جایگاه دریافت نمایید هزاران شکرشکرشکر
مسافر کوروش لژیون ۲۱ چهارشنبه 16 بهمن 1398 15:26
درود بر مسافران وهمسفران برای دریافت شال کمک‌ راهنمایشان تبریک خدمت خودشان وخانوادهای محترمشان ودراس به اقای مهندس وکمک راهنمایان اقا وهمسفر در شعبه سلمان فارسی پایدار باشید
قاسم ل۶ چهارشنبه 16 بهمن 1398 14:54
تبریک فراوان خدمت دوستانی که شال کمک راهنمایی دریافت کردند گوارای وجودتان
همسفر مهدیه چهارشنبه 16 بهمن 1398 00:42
تبریک خدمت مسافران گرامی که در این مسیر آموزش پا فشاری کردند وموفق به دریافت شال کمک راهنمایی شدن این باعث افتخار ما همسفر هاست و هم چنین به همسفران عزیز که خواهان بهترین ها برای خود هستن، امید وارم با عشق روز افزون در این مسیر آموزش بگیریم
مسافر. مسعود عموشاهی.ل یکم سه شنبه 15 بهمن 1398 23:59
سلام وخدا قوت به جناب آقای مهندس دژاکام وعرض تبریک خدمت تمام دوستانی که افتخار دریافت شال کمک راهنمائی رااز دستان آقای مهندس نائل شدند امیدوارم که دراین جایگاه جدید استوار وپاینده باشند. خداراشکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic