کارگاه آموزشی عمومی پنج شنبه مورخ 1398/11/24
پنجشنبه 24 بهمن 1398 ساعت 19:59 | نوشته ‌شده به دست مجید فروغی | ( نظرات )

جلسه ششم از دوره چهلم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنمای محترم مسافراصغرو نگهبانی مسافر روح الله و دبیری مسافر قاسم با دستور جلسه " وادی ششم و تاثیر آن روی من "پنجشنبه 24بهمن ماه 1398 ساعت ۱۷:۰۰ آغاز به کار کرد.

 

اگر ما به‌فرمان عقل برسیم خیلی از کارهایمان آسان و راحت می‌شود. در این وادی ابزاری بنام عقل را برای ما می‌شکافد که ما عقل را بشناسیم...

خلاصه سخنان استاد:

عقل کل و نفس کل مرد خداست                     عرش و کرسی را مدان کز او جداست

عقل جزئی عقل را بدنام کرد                        کام دنیا مرد را بی کام کرد

خوشحال هستم که این جایگاه را لمس می‌کنم و از همه مسافران و همه همسفران تشکر می‌کنم که در این جشن شرکت کردند.

وادی اول تا پنجم تفکر را به ما یاد می‌دهد. اگر به عنوان‌ وادی‌ها دقت کنیم، وادی اول مبدأ، مقصد، هدف و وادی دوم امیدواری را به من یاد می‌دهد. در وادی سوم من متوجه می‌شوم که هیچ نفسی نمی‌تواند بار نفس دیگری را به دوش بکشد و خودم باید بار مشکلاتم را به دوش بکشم، وادی چهارم می‌گوید مسئولیت بر گردن خود ماست، وادی پنجم به ما یاد داد که در جهان فیزیکی باید حرکت کنیم و اما وادی ششم مسئله فرمان عقل را به من تذکر می‌دهد. اگر ما به‌فرمان عقل برسیم خیلی از کارهایمان آسان و راحت می‌شود. در این وادی ابزاری بنام عقل را برای ما می‌شکافد که ما عقل را بشناسیم و آن ندای درون ما همان ندای عقل است که در کتاب شصت درجه هم می‌گوید به صدای عقلت گوش کن و عقل اشتباه نمی‌کند.البته به شرطی که حس‌های سالم داشته باشیم چون اولین قوه بکار گیری عقل حس است و با تزکیه و پالایش می‌توانیم حس‌های سالم داشته باشیم و به‌فرمان عقل نزدیک ‌شویم.

واما دستور جلسه دوم:

صادق عزیز با تخریب خیلی زیادی وارد کنگره شد، زمانی که من به شعبه سلمان فارسی آمدم و لژیون چهارم را به من تحویل دادند آقا صادق یک ماه سفر بود و من خیلی خوشحال شدم که کنگره چنین رهجویی دارد. از همان ابتدا فعال بود و خواسته قوی برای درمان داشت، فرمانبردار خیلی خوبی بود و مشارکت می‌کرد. بدون یک غیبت سفر اول خود را به پایان رساند و همیشه سروقت در لژیون حاضر بود و خدا را شکر به رهایی ایکس و ویلیام در یک روز رسید. صادق عزیز سفر خیلی خوبی داشت.

در لژیون همیشه ایشان را مثال می‌زنم که بعد از دو ماه سفر ویلیام خود را شروع کرد. در سفر دوم این قضیه خیلی مشکل می‌شود خدا را شکر سال بعد توانست شال کمک راهنمایی بگیرد و خدمت کند.

الآن هم لژیون خیلی خوبی دارد و خیلی مرتب و منظم است تمام بچه‌ها او را خیلی دوست دارند. 

 اعلام سفر کمک راهنما مسافر صادق:

آنتی ایکس مصرفی هروئین و الکل قرص،11ماه 25روز، رهایی 3 سال و 1 ماه و ده روز 

آرزو کمک راهنما مسافر صادق:

آرزو می کنم در تولد 5 سالگی یک فرزند به نام امیر ارسلان داشته باشم و آقای شاهمرادی هم ازدواج کرده باشند. 

آرزو همسفر خانم نسترن:

آرزو می کنم که آرامش به همه خانه ها راه یابد و سفر اولی ها به سفر دوم برسند.

خلاصه سخنان کمک راهنما مسافر صادق :

درتولد یک سالگی از گذشته گفتم ولی الان از گذشته نمی خواهم حرف بزنم . سعی کردم وادی هشت را از خودم شروع کنم و بعد آن را در خانواده رواج دهم.قبل از اینکه به کنگره بیایم اصلا مطلبی را از قرآن یاد نگرفته بودم و یا صرفا آن را به عربی می خواندم و هیچ پندی از آن نمی آموختم. ولی بعد به کنگره آمدم و فهمیدم بهشت مکان خاصی نیست بلکه بهشت درون من است آموختم که باید فرمانبردار باشم .

یک موقعی مادرم بسیار می گفت مصرف نکن ولی من مصرف می کردم و موقغی رسید که مادرم به من گفت: مصرف کردن و مصرف نکردنت به حال من فرقی نمی کند ولی من تصمیم گرفتم، آمدم و به خوبی سفر کردم و یکی از روز هایی که سفر خوبی داشتم پدرم به من گفت چه موادی مصرف می کنی که بو ندارد و او باورش نمی شد که من تحت درمان قرار گرفته ام. روز هایی را یادم می آید که به هر نحوی به موقع خود را در جلسه حاضر می کردم  و برای خودم تصویر سازی کردم که  برای رفتن به تهران برای رهایی یک ماشین داشته باشم اتفاقا همچین شرایطی برایم پیش آمد. خدمت کردن در کنگره دو سر برد است و هیچ باختی درون آن وجود ندارد .

از بیست راه نمایی که درون این شعبه فعال هستند پند آموختم. یادم می آید هیچ موقع کفش هایم را واکس نمیزدم ولی از آقای مجید فروغی آموختم کفش هایم را همیشه واکس بزنم. از آقای چنگانیان و آقای عباسی آموختم که بسیار به کتاب 60 درجه و وادی ها اهمیت دهم و از آقا رحمان و آقای عتیقی آموختم به صورت سازنده برجک بزنم و خیلی چیز های دیگر .

خوشبختانه من همسفران خوبی در کنگره دارم یادم می آید روز هایی که حالم خراب بود مادرم به کنگره می آمد و با کمبود هایی که در زندگی داشتم کنار آمد همسر من بسیار قناعت دارد. از همه عزیزان و خدمت گزاران  سپاسگزارم .

خلاصه سخنان کمک راهنمای همسفر خانم مینا:

نباید تولد های روز پنج شنبه برای ما عادی شود و ما واقعا روز های پنج شنبه شاهد معجزه هستیم و درون هر کدارم از آن ها بسیار آموزش است . همیشه به همسفر آقا صادق می گویم خوش به حالت که با یک فرد آموزش گرفته ازدواج کرده ای.

خلاصه سخنان همسفر خانم نسترن :

روی سخنم با همسفرانی است که به کنگره نمی آیند، باید به کنگره بیایند و تحت آموزش های کنگره قرار بگیرذند تا حامی مسافرانشان باشند و  اینکه بتوانند در جهت پیشرفت خود عمل کنند من هم چند وقتی به کنگره نیامدم ولی واقعا با کمبود در زندگی روبرو شدم و تصمیم گرفتم آموزش ها را جدی تر دنبال کنم از راهنمای خوبم و همه خدمتگزاران سپاسگزارم.

عکاس:مسافر احسان

نگارش:مسافر حامد و مسافر محمود

تایپ:مسافر محمود وهمسفر محمد جواد

ویرایش:مسافر مجید

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نسیبه لژیون چهاردهم شعبه سلمان فارسی شنبه 26 بهمن 1398 08:27
به قطع یقین باید چنین باشد کسانی که را کنگره را در پیش گرفتند دو سر برد کردند .... تبریک ویژه خدمت کمک راهنما اقا صادق و همسفرشان و همچنین کمک راهنمایان عزیز به ویژه خانم مینا عزیز ....
گوارای وجودتان
مسافر محمود سایت جمعه 25 بهمن 1398 21:36
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم آقای غلامی عزیز و تبریک ویژه خدمت کمک راهنمای محترم آقا صادق
جمعه 25 بهمن 1398 17:37
خدا قوت خدمت راهنمای محترم آقای غلامی و همچنین تبریک به آقا صادق ⚘⚘⚘⚘
مسافر کوروش لژیون ۲۱w جمعه 25 بهمن 1398 08:33
خداقوت به اقای غلامی با این سخنان زیبا‌ اموزش گرفتیم
همسفر جمعه 25 بهمن 1398 08:31
ممنون و تشکر از تمام عزیزان که در قسمت سایت واقعا زحمت می کشند و مطالب را سریعا انتشار می دهند. سپاسگزارم.
همسفرزهره لژیون۶سلمان جمعه 25 بهمن 1398 00:23
خداقوت به مسئولین سایت عالی و باسرعت مطالب روی سایت می رود.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic