کارگاه آموزشی عمومی پنچ شنبه 1398/12/01
پنجشنبه 1 اسفند 1398 ساعت 19:35 | نوشته ‌شده به دست محمود چنگانی | ( نظرات )
جلسه هفتم از دوره چهلم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی ایجنت محترم کمک راهنما مسافرعلیرضا و نگهبانی مسافر روح الله و دبیری مسافر قاسم با دستور جلسه "وظایف راهنما و رهجو "پنجشنبه 1اسفند ماه 1398 ساعت ۱۷:۰۰ آغاز به کار کرد.
رهجوی وظیفه‌شناس، رهجویی است که پنج‌شنبه‌ها به کنگره وصل باشد چون تولد، رهایی و آوای کنگره را داریم و انرژی بالایی می‌گیریم...

خلاصه سخنان استاد:

از خداوند تشکر می‌کنم که فرصت حضور در کنگره را به من عنایت فرموده است.

ممکن است برای کسی دراوایل  سفرش سؤال پیش بیاید، که آیا وظیفه او فقط حضور در کنگره و خوردن دارو است؟ یا مورد دیگری هم هست قبل از اینکه راهنما شال خود را بگیرد و پیمان ببندد با خود تفکر می‌کند که آیا می‌تواند از عهده این کار بر آید؟ سی دی هفته را در ابتدا راهنما گوش می‌کند و می‌نویسد، راهنما زحمات زیادی برای رهجو انجام می‌دهد، از قبیل نوشتن نامه OT، ارتباط داشتن با مرزبان، ایجنت، دیده بان و قسمت OT. مرتباً خود را بروز می‌کند تا وظیفه خود را به‌درستی انجام بدهد.

بهترین لذت برای یک راهنما این است که رهجو وظایفش را به‌درستی انجام دهد ،رهجو باید مرتب در کنگره حضورداشته باشد، داروی خود را درست مصرف کند و منظم باشد. رهجو باید به راهنمای خود ایمان داشته باشد وگرنه اگر صد سی‌سی 0T هم مصرف کند جواب نمی‌دهد.

رهجوی وظیفه‌شناس، رهجویی است که پنج‌شنبه‌ها به کنگره وصل باشد چون تولد، رهایی و آوای کنگره را داریم و انرژی بالایی می‌گیریم در واقع پنجشنبه ها یک نمایشگاه کامل در کنگره است چون شاهد رهایی هستیم تولد داریم سرود تولد داریم و باید از این بستری که فراهم است استفاده کنیم. کنگره یک دانشگاه است حتی بهتر. از وظیفه خود غافل نشویم وگرنه از غافله عقب می‌افتیم.

شادی حقیقی در وظیفه‌شناسی است، کسی که در هر جایگاهی باشد و وظیفه خود را درست انجام دهد شادی به سراغش می‌آید. شخصی که به کنگره می‌آید و به رهایی می‌رسد انسان وظیفه‌شناسی است. اگر اینجا وظیفه خود را درست انجام ندهیم جای دیگری باید تاوان آن را بدهیم، رهجو باید قدردان زحمات آقای مهندس و راهنماها و همه پیشکسوتان و خدمتگزاران باشد.

و اما دستور جلسه دوم:

حدود سه ماه است که با آقا مهدی مشغول خدمت هستیم، مهدی قبل از دوره مرزبانی در امتحان کمک راهنمایی قبول شد و هفته قبل شال کمک راهنمایی گرفت و من برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنم. مهدی عزیز عشق بهِ خدمت دارد. مرزبانی کار بسیار سختی است و مانند کسی است که روی گدازه‌های آتش راه می‌رود. اگر مرزبان تذکر به کسی می‌دهد قطعاً تفکری در این عمل هست و خصومت شخصی باکسی ندارد. اینجا کارگاه آموزشی است و ما همه شاگردان آقای مهندس هستیم و یک شاگرد ممکن است اشتباه کندو عیبی هم ندارد. مهدی سعی می‌کند کارش را درست انجام دهد و روزبه‌روز خود را برای مراحل بعدی ریکاوری می‌کند.

 همه خدمتگزاران تمام سی دی‌ها را می‌نویسند. مهدی هم علاقه زیادی به نوشتن سی دی دارد و همین باعث تغییر در او شده است. اگر در کنگره پیشکسوتی به ما تذکری داد با دیده منت قبول کنیم و ناراحت نشویم و مشق خود را درست انجام بدهیم.

این تولد را خدمت آقا مهدی و خانواده محترمش و خدمت راهنمای محترمش آقای عتیقی و راهنمای ویلیام آقای رحیمی و راهنمای همسفرشان سرکار خانم ناهید تبریک می‌گویم.

اعلام سفر مسافر مهدی:

آنتی ایکس متادون، تخریب 15 سال، مدت سفر11 ماه 16 روز، نام راهنما آقای هویدا، رهایی 3 سال و 3 ماه

آرزو مسافر مهدی :

آرزو می کنم بتوانم سالیان سال در کنگره خدمت کنم .

آرزو همسفر خانم شهناز:

آرزو می کنم هر مسافر سفر اولی در کنگره 60 با یک آرامش کامل به رهایی برسد.

خلاصه سخنان مسافر مهدی:

خدا را شکر که توانستم تولد سه سالگی را برگزار کنم و خدا را شاکرم که در حال حاضر خدمتگزار هستم

من در زندگی ام زود به تاریکی فرو رفتم و نادانی را تجربه کردم،. چهارم دبستان بودم که با دوستان فیلتر های سیگار را جمع می کردیم و آن ها را مصرف می کردیم و بسیار سر این موضوع من تنبیه شدم ولی اصلا متوجه چیزی نمی شدم، در ذهن خود خیال می کردم که با مصرف سیگار بسیار بزرگ هستم و این نشانه ای از نادانی من بود.

در دوران مصرف بسیار تحقیر شدم ولی باز هم گوشم بدهکار نبود و به مصرف ادامه دادم اصلا با خانواده خود به مهمانی و مسافرت نمی رفتم و همیشه در بند های خود زندانی بودم .

زمانی رسید که تصمیم گرفتم از اعتیاد رهاشوم. راه های مختلفی را تجربه کردم ولی هیچ نتیجه ای نداد و به همسفرم گفتم فایده ندارد باید یک راه اساسی پیدا کنم و دوباره شروع به مصرف مداوم مواد کردم.

روزی سر کار بودم که با آقای منصوری آشنا شدم و ایشان پیام کنگره را به من داد، به کنگره آمدم و به نظر من چیزی که بسیار خوب است برای یک تازه وارد محبت و عشق است. آن روز وقتی آقای منصوری من را بغل کرد بسیار دلگرم شدم و فهمیدم اینجا جایی است که برای من ارزش قائل هستند.

دوران سفر اول بسیار فرمانبردار بودم و می دانستم اینجا آخرین و تنها جایی است که مرا از بند های منفی آزاد می کند.

در آخر از آقای مهندس ، آقای هویدا ، راهنمای خوبم آقا مجتبی ، راهنمای همسفرم سرکار خانم ناهید و از همسفرانم تشکر میکنم.

خلاصه سخنان کمک راهنما همسفر خانم ناهید:

خداوند را شاکرم که توانستم به واسطه این خانواده عزیز بار دیگر این جایگاه را تجربه کنم، این تولد را به آقا مهدی و راهنما محترمشان آقای عتیقی و خانم شهناز تبریک می گویم.

خانم شهناز قبل  از اینکه وارد کنگره شوند سرشار از احساسات منفی و ناامیدی بودند ولی آمدند، آموزش ها را دریافت کردند و سی دی ها را به صورت کامل نگارش می کردند و بهانه ای نمی آوردند و بهای حال خوب را پرداخت کردند.

خلاصه سخنان همسفر خانم شهناز:

وقتی وارد کنگره شدم بسیار افسرده بودم و وجودم سرشار از ترس بود و دنیا را رو به آخر می دیدم و احساس خوبی در زندگی ام نداشتم. پدرم مصرف کننده بود و بسیار خودم را بی تکیه گاه و تنها می دیدم ،هیچ کس دستم را نمی گرفت، ولی خودم را سرحال نشان می دادم تا روحیه ی بچه هایم خراب نشود و از درون بسیار ناراحت بودم.

به خاطر دارم در دورانی که در خانه پدر بودم همیشه به دلیل اعتیاد پدرم به همه می گفتم پدر ندارم و حتی روز ازدواجم گفتم من پدر ندارم و پدرم را یک فرد مرده می دانستم .

وقتی وارد کنگره شدم بسیار آموزش گرفتم و فهمیدم یک مصرف کننده بیمار است و من باید پشتیبان او باشم نه اینکه در مقابل او قرار بگیرم.

 

عکس:مسافر احسان

نگارش و تایپ:مسافر محمود و همسفر محمد جواد

ویرایش:مسافر مجید


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ،

برچسب‌ها: کنگره60، آموزش، درمان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر محمد جواد جمعه 2 اسفند 1398 23:31
تبریک به مرزبان وطیفه شناس و فعال که هر روز دانایی و تجربه خود را در انجام امور شعبه بالا می برند
یک خدا قوت خدمت آقا محمود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات